Skocz do zawartości

Pochwal się...


ping

Rekomendowane odpowiedzi

Poszedłem w sprzęt mocno klasyczny - Technics SL-1210MK2 i Pioneer SX-1050. Oba w perfekcyjnym stanie technicznym, a mają 10 lat więcej na karku niż ja - jedyna nieoryginalna część, to igła w gramofonie. Brzmienie takiego starego sprzętu, kiedy jeszcze nie żałowali na jakości użytych podzespołów, jest nie do podrobienia. Zdecydowanie polecam.

Do tego kolumny B&W, które wymienię za jakiś czas, chociaż na wzmacniaczu jest ogromny zapas mocy i DAC CambridgeAudio, do rzeczy, których nie mam jeszcze na vinylu. 

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

No mój jest zazwyczaj rozkręcony na 1/4 głośności, 1/3 jak chce posłuchać czegoś bardzo starego niezremasterowanego. 

Ten wzmacniacz jest generalnie piękny, choć to kawał wielkiego gnoja - 23kg wagi. Jakkolwiek idiotycznie to nie brzmi, to jest coś niesamowicie satysfakcjonującego i klimatycznego w tych mechanicznych przełącznikach i pokrętłach, które stawiają opór. Do tego, przy dłuższym słuchaniu unoszący się w powietrzu subtelny zapach tych ogromnych kondensatorów.

Spoiler

75420pfodt.jpg

pioneer_sx-1050_02qxp0k.jpg

 

Klimat do słuchania muzy perfekcyjny. 

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

Ostatnie zakupy. Nie wklejam wszystkiego b i tak nikt tego nie skojarzy...

IMG_6755.jpg

Baroness - Purple konkretnie mną pozamiatało. Słucham tego od premiery na CD. Nadszedł wreszcie czas by nabyć na winylu. Ta kopia czekała na mnie w Saturnie w Warszawskich Złotych Tarasach od roku. Dopiero teraz zmobilizowałem się i ją kupiłem.

Drudkh - Coś tam coś tam po Ukraińsku o snach czy marzeniach. Dobry wschodni atmosferyczny BM. Chyba jedyny zza wschodniej granicy jaki kojarzę.

IMG_6756.jpg

2 przepotężne remastery. Jeden z albumów mojego życia - Pantera "The Great Southern Trendkill". Pamiętam jak z rodzicami jechałem kiedyś (miałem chyba 15 lat) do rodziny i zatrzymaliśmy się przy jakimś bazarku. Kupiłem sobie kasetę i tak słuchałem przez kilka miesięcy. Potem zakupiłem CD, którą również katowałem i mam do dzisiaj.

 

Marduk - Dark Endless 25th Anniversary - Niby nic zspecjalnego. Dwie płyty. Jedna tytułowa, druga zawierająca demo "Here's no peace". Bardzo ładne wydanie z grafiką nieświętej pamięci Deada, który zaprojektował okładkę do rzeczonego wydania Szwedów (jak krąży legenda Morgan otrzymał od Euronymousa kawałek kości z roztrzaskanej czaszki ówczesnego/byłego wokalisty Mayhem).

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

IMG_6794.jpg

OST na święta :kaz:

Voidhanger - Dark Days of the Soul - "naziści" z Infernal War grający black/thrash. Trzeba kilku odsłuchań żeby się w to wdrożyć. My, Polacy jesteśmy dobrzy w tym co ujmiemy najlepiej - w przekazywaniu nienawiści :yao:

Satyricon - The Age of Nero. Trafiła się okazja na Alledrogo to skorzystałem. Nie jest to najlepsza płyta Satyricon ale da się słuchać i warto ją mieć w swojej kolekcji.

 

Philip H. Anselmo & the Illegals - dopiero zamierzam przesłuchać :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dziś na allegro za ~450 zł poszło pierwsze wydanie A Blaze in the Northern Sky Darkthrone. Przyznam, że trochę bałem się licytować z obawy przed bootlegiem bo wykosztowałem się w tym miesiącu:frog:

Tak samo za 255 zł poszedł czerwony box Mayhem z Season Of Mist 2002 roku. Tutaj nie szalałem bo mam większość albumów w innych reedycjach i postawiłem 250 zł...:frog:

 

edyta: Peaceville doi krowę i przygotowuje jakiś boxset z Mayhem. Prawdopodobnie będzie DVD z Jessheim ((pipi) będzie widać ale będzie...)

ZdjÄcie użytkownika The True Mayhem Collection.

Edytowane przez ornit
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

A wrzucę te dwa zdjęcia, chociaż to drobiazgi w porównaniu do tego co w tym miesiącu kupiłem, na co czekam i co zamierzam jeszcze kupić... Może w maju wrzucę, bo teraz nie mam głowy do tego, a tym się akurat chwaliłem znajomym:

rtxgEJz.jpg

Z wczorajszego minifestu we Wrocku, było fajne stoisko, na którym znalazłem 5 tytułów, które bym kupił, ale na szczęście miałem tylko sto trzydzieści zyli, więc wypadło na tenże klasyk i plakacik z klasą. 

ASJeW9F.jpg

Dziwny kciuk :x

To bodajże czwarta plyta Gizzarda z zeszłego roku, którą udostępnili za darmo w internecie, zachęcając ludziów do wydania swoich wersji na czymkolwiek chcą, przez co wydań tego krążka jest milion. Moja jest najbidniejsza, wydana na nie-180 gramowym winylu na francuskiej stronie crowdfundingowej, kosztowała mnie jednego dolca plus pięć wysyłka :D

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.