Skocz do zawartości

Starcraft II


Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym mimo wszystko nie wrzucał fanów RTS i fanów MOBA do jednego wora.

 

Ok, jedno wywodzi się z drugiego, założenia, czy sterowanie są zbliżone, ale to mimo wszystko inne gatunki i inne założenia rozgrywki. Już nawet pomijając, że znowu sprowadzamy najwyraźniej wszystko do multiplayera.

 

Bardziej bym przyjął, że założenia MOBA po prostu trafiły do szerszej grupy odbiorców, chcących skoncentrowanej rozgrywki skupionej na bezpośredniej rywalizacji i sterowaniu postacią, aniżeli bardziej ogólnej strategii i multitaskingu.

 

Nie mówię tego z zamiarem wyszczególnienia którejś grupy, czy umniejszenia innej, ale nie lubię takiego generalizowania, że to jedno i to samo. Bo właśnie sam jako fan RTSów od najmłodszych lat wolę sobie spokojnie pobudować bazę, czy sprawdzić się w kampanii w określonym scenariuszu, aniżeli denerwować w multi przez jakichś rozemocjonowanych randomów w internecie w jakiejś niby zawziętej rywalizacji z której koniec końców nic nie wyniknie.

 

Bo to tak, jakby powiedzieć, że skoro tyle milionów osób gra w jakieś Overwatche, Battlefieldy, CoDy i nie wiem, co tam jeszcze teraz młodzież lubi, to nie ma sensu robić FPSów skupionych na singlu "bo przecież community jest gdzie indziej".

 

Z takich klasycznych RTSów chyba tylko Tempest Rising wychodzi za jakiś czas. Wygląda obiecująco, jak miks SC2 i C&C. Liczę, że nie spartolą niczego i będzie dobra zabawa właśnie w singlu.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Suavek napisał:

Bo to tak, jakby powiedzieć, że skoro tyle milionów osób gra w jakieś Overwatche, Battlefieldy, CoDy i nie wiem, co tam jeszcze teraz młodzież lubi, to nie ma sensu robić FPSów skupionych na singlu "bo przecież community jest gdzie indziej".

W FPSach też była "transformacja" gatunkowa z arena shooterów które umarły na rzecz bardziej przystępnego CoDa i BFa.

 

Mówimy o multiplayerze dlatego, że to właśnie multiplayer utrzymywał popularność tych gier. Bez sceny esportowej i dzieciaków grających w Starcrafta codziennie po prostu nie ma Starcrafta.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Niby fajnie, ale podchodzę z dystansem. Żeby zaraz się nie wyszło, że platformą docelową będzie Android, a gra okaże się karcianką, lub drużynową MOBA...

 

Na pewno będą próbowali to spieniężyć. Ale przyznam, że SC2 był mimo wszystko fajną platformą pod tym względem, głównie za sprawą edytora i Arcade. Kwestia, jak się do tego finalnie zabiorą.

 

Fabularnie wolałbym nową historię. Żeby przypadkiem nie zrobili telenoweli z wałkowaniem ciągle tych samych postaci. Myślę, że potencjał jest spory.

Odnośnik do komentarza

Starcraft na padzie? XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 

Wy chyba nie wiecie, o czym piszecie, ale ta gra rządzi się swoimi prawami. Ta gra jest mocno nastawiona na rywalizację pomiędzy graczami, zawsze była. Nie widzę sensu grania na padzie, do singla to też taka chujówka, to nie halo wars for noobs. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Faka napisał:

Starcraft na padzie? XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

 

Wy chyba nie wiecie, o czym piszecie, ale ta gra rządzi się swoimi prawami. Ta gra jest mocno nastawiona na rywalizację pomiędzy graczami, zawsze była. Nie widzę sensu grania na padzie, do singla to też taka chujówka, to nie halo wars for noobs. 

Nie każdy musi grać na poważne i w multi xD. 

Odnośnik do komentarza

Bo blizzard to juz jest cien tej firmy, ktora byla dawniej. Dla mnie skonczyli sie w momencie jak rozbili S2 na trzy kampanie. Dlatego niezmiernie smieszylo mnie jak oba obozy walczyly w temacie szamba o to przejecie przez microsoft. Ta firma nie ma mi nic do zaoferowania. D4 wyszlo bo fani meczyli bule ale widac, ze w to miejsce wlodarze woleliby narobic dlckow na mobilki. RTSy sa martwe jako gatunek wiec ten W4 to bylby chyba robiony dla takich dziadersow jak ja co pamietaja jak W2 konkurowal z C&C. Nowe pokolenie ma wyje.bane na jakies orki i gobliny grane przy stole i kartce papieru. oni to znaja tylko z opowiadan 50+ letnich wujkow. Wieksza furore by zrobil rts z postaciami z fortnite albo overwatch.

Odnośnik do komentarza
5 hours ago, Mejm said:

Bo blizzard to juz jest cien tej firmy, ktora byla dawniej. Dla mnie skonczyli sie w momencie jak rozbili S2 na trzy kampanie. Dlatego niezmiernie smieszylo mnie jak oba obozy walczyly w temacie szamba o to przejecie przez microsoft. Ta firma nie ma mi nic do zaoferowania. D4 wyszlo bo fani meczyli bule ale widac, ze w to miejsce wlodarze woleliby narobic dlckow na mobilki. RTSy sa martwe jako gatunek wiec ten W4 to bylby chyba robiony dla takich dziadersow jak ja co pamietaja jak W2 konkurowal z C&C. Nowe pokolenie ma wyje.bane na jakies orki i gobliny grane przy stole i kartce papieru. oni to znaja tylko z opowiadan 50+ letnich wujkow. Wieksza furore by zrobil rts z postaciami z fortnite albo overwatch.

 

RTSy nie są martwe. Nie jest to dominujący gatunek ja te ponad 20 lat temu oczywiście, ale fani gatunku mają w co grać. 

Odnośnik do komentarza
23 minutes ago, Ukukuki said:

Jaki widzisz sens WoW2? 

Głównie przebudowany gameplay + oczywiście grafika.

 

Próbowałeś w to grać jakoś niedawno? Podbieganie i wciskanie w kółko tych samych cyferek od skillsów/makr w oczekiwaniu na cooldown to dziś jakiś koszmar.

 

Nowoczesne MMO/GAAS z fajną mechaniką walki. Nawet TES:Online jest w tym względzie mocno do przodu.

 

To nie wina WoWa, że mu się mechaniki zestarzały. Ale to już kurwa 20 lat, może by tak pójść z duchem czasu? :)

 

A najlepiej W4, ale jak ugryźć fabułę po MMO z tyloma dodatkami i burdelem w lore?

 

Odnośnik do komentarza
3 hours ago, Mejm said:

No to je wymiencie xD

Co Ci mam wymienić? RTSy z ostatnich lat? A sam sobie sprawdź, to Ty twierdzisz, że są martwe. To sobie twierdź. Ja tym czasem będę grał na Xboxie w Age of Empires 2 DE, czekając na czwóreczkę. Jak jednak mi się znudzi, albo przejdę, zawsze mogę odpalić Company of Heroes 3. Jeżeli będę miał ochotę na coś mniej klasycznego zawsze mogę odpalić nowe Anno. A już za

moment Pikmin 4. No chyba, że nie skończyłem 1 i 2, one są dostępne na już. A to tylko konsole, tylko ten rok. No chyba źle nie jest jak na martwy gatunek, który jednak głównie należy do PC

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, jimmyyy8 napisał:

Głównie przebudowany gameplay + oczywiście grafika.

 

Próbowałeś w to grać jakoś niedawno? Podbieganie i wciskanie w kółko tych samych cyferek od skillsów/makr w oczekiwaniu na cooldown to dziś jakiś koszmar.

 

Nowoczesne MMO/GAAS z fajną mechaniką walki. Nawet TES:Online jest w tym względzie mocno do przodu.

 

To nie wina WoWa, że mu się mechaniki zestarzały. Ale to już kurwa 20 lat, może by tak pójść z duchem czasu? :)

 

A najlepiej W4, ale jak ugryźć fabułę po MMO z tyloma dodatkami i burdelem w lore?

 

 

Wiesz kiedy WoW dostał ożywienia? Wtedy kiedy wprowadzili fly pathe po starym azeroth i się latało wszędzie. Bo normalnie to mogłeś sobie polatać tylko w TBC i WOTLK swego czasu. A jak już zapowiedzieli dowolne latanie to każdy pierdolca dostał, bo będzie mógł gankować bez problemu XDDDD

 

Szkoda tylko, że zawsze w pizdę dostawali ode mnie. 

 

Ale tak, fajnie by było jakby zrobili WoW 2, tylko no wiesz, to już nie te czasy, żeby tak hardkorować zarywać nocki i napierdalać dzień w dzień mmo. BG cały czas jak chciałeś mieć High Warlorda. Już takich czasów nie zrobią i tyle, bo jest inne pokolenie, które nastawione jest na szybkie zdobycie głupot i tyle. 

Odnośnik do komentarza
7 minutes ago, Shen said:

To faktycznie, same sztosy, odswiezone ponad 20 letnie age of empires i kolorowe popierdółki na switcha. Rtsy lata swietnosci maja dawno za sobą.

Dzieciarnia woli moby.

 

RTSy mają lata świetności za sobą i do lat świetności nigdy nie wrócą. Dzieciarnia woli moby i mobilne gówna. Z tym się zgadzam. Odświeżone AoE 2 oraz Anno, AoE4 to sztosy. Pikminy to zdecydowanie nie są popierdółki, proponuję zagrać. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...