Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maiden

Póki co jest odpowiednik GG - Kadu - Kadu. Działa identycznie, róźni się tylko nieznacznie wyglądem.

W najbliszym czasie, wraz z wypuszczeniem GG 8.0 ukaże się oficjalna wersja na Mac OS.

 

Są Divxy, torrenty, skype, wszystko co potrzebne.

 

Jest Office (Wordl excel itp.) - Najnowsza wersja to Microsoft Office 2008.

 

Poza tym masz wszelkiej maści Open Officy - No ale po co to komu ;p

 

 

W skrócie:

 

- Wspieranie starych procesorów przez Apple. Najnoszą wersję systemu postawisz na procesorze o sile 867 mhz. Pokaż mi PC o takiej sile z działającą Vistą ;)

- Mega stabilny system

- Źadnych wirusów

-Wygoda użytkowania

 

PS: Nad jakim iBookiem myślicie? Może coś będę w stanie doradzić.

Edytowane przez Maiden
Odnośnik do komentarza
Gość Maiden

Powerbook 17 cali, jego zalety juź Ci wymieniłem na PW :)

 

Jeźeli potrzebujecie czegoś bardziej mobilnego to Powerbook 12 cali. Super przenośny zgrabny laptopik.

 

 

 

Napisz gdzie ma być uźywany itp. to pomyślimy ;)

Odnośnik do komentarza

tak przy okazji powyzszej dyskusji nt. sprzetu od apple i jego przewadze czy jej braku nad "zwyklymi" lapkami:

kupilem macbooka w sumie przypadkowo (miala byc toshiba a200), nowego, za stosunkowo dobre pieniadze (2600 zl). w dziedzinie informatycznej - krotko - jestem noga (bez przesady oczywiscie). poczatkowo, po zakupie, nie bylem pewny czy wydana kasa to dobra inwestycja. zadnym fanem apple nie bylem (i nie jestem), poza krotkim epizodem w szkole nie mialem z produktami tej firmy do czynienia. obecnie - po pol roku uzytkowania - nie wyobrazam sobie kupna nastepnego kompa innego niz sprzet spod znaku japka. to co jest wazne dla takiego uzytkownika jak ja - zadnych problemow z zawieszaniem, wirusami, dostepne wszystkie potrzebne programy, prostota dzialania, a ponadto najlepsza klawiatura z jaka mialem stycznosc, swietna bateria, w mojej opinii fajny wyglad i dobre wykonanie - wszystko jest. imo - roznica w stosunku do sprzetu innych producentow z punktu widzenia kogos kto nie potrzebuje w laptopie cudow na kiju jest znaczaca (na plus) a komfort uzytkowania wart jest wylozenia potrzebnej na sprzet kasy.

Odnośnik do komentarza
A po co Ci na dobrą sprawę nagrywarka DVD?

 

lol. np w moim przypadku nagrywarka sie jak najbardziej przydaje chociazby z tego powodu bo nie lubie trzymac danych na dysku.

 

Zeby nie bylo offtopu.

Szukam jakiegos dobrego lapka ( nie interesuja mnie Apple - nie jestem przekonany ).

Chcialbym zeby mial ok. 15'', karte z serii nvidii M (8600gt badz wyszy) oraz blyszczaca matryce.

No i raczej zeby nei byl to Dell, mam wrazenie, ze to badziew (chociaz moze ktos zaprzeczy, chetnie sie dowiem).

Z tego co widzialem na allegro to niektore lapki posiadaja naped HD DVD co imo jest kompletna strata wydawania na to pieniedzy.

Do 4tys. max czegos szukam.

Btw: Jakie marki sa dobre aktualnie w tworzeniu laptopow ? ;]

Edytowane przez Redmitsu
Odnośnik do komentarza
Gość Maiden
A po co Ci na dobrą sprawę nagrywarka DVD?

 

lol. np w moim przypadku nagrywarka sie jak najbardziej przydaje chociazby z tego powodu bo nie lubie trzymac danych na dysku.

 

 

 

 

Przecierz to przeżytek?!

 

Kup sobie 8 - Gigowe USB albo dysk Flash np. 40 - tkę.

Odnośnik do komentarza
Gość Maiden

70 zł ;)

 

 

A zresztą Leo oferuje co innego. Time Machine, podpinasz zewnętrzne HDD, i masz przezeń dostęp do danych sprzed wielu miesięcy, nawet jeżeli już skasowanych.

 

 

Wyrażę się prościej. Po odpaleniu aplikacji "cofasz się w czasie" w zawartości swojego komputera. Dzień po dniu.

 

 

Edytowane przez Maiden
Odnośnik do komentarza

Ponawiam prosbe o odpowiedz ; )

Szukam jakiegos dobrego lapka ( nie interesuja mnie Apple - nie jestem przekonany ).

Chcialbym zeby mial ok. 15'', karte z serii nvidii M (8600gt badz wyszy) oraz blyszczaca matryce.

No i raczej zeby nei byl to Dell, mam wrazenie, ze to badziew (chociaz moze ktos zaprzeczy, chetnie sie dowiem).

Z tego co widzialem na allegro to niektore lapki posiadaja naped HD DVD co imo jest kompletna strata wydawania na to pieniedzy.

Do 4tys. max czegos szukam.

Btw: Jakie marki sa dobre aktualnie w tworzeniu laptopow ? ;]

Edytowane przez Redmitsu
Odnośnik do komentarza
Ponawiam prosbe o odpowiedz ; )

Szukam jakiegos dobrego lapka ( nie interesuja mnie Apple - nie jestem przekonany ).

Chcialbym zeby mial ok. 15'', karte z serii nvidii M (8600gt badz wyszy) oraz blyszczaca matryce.

No i raczej zeby nei byl to Dell, mam wrazenie, ze to badziew (chociaz moze ktos zaprzeczy, chetnie sie dowiem).

Z tego co widzialem na allegro to niektore lapki posiadaja naped HD DVD co imo jest kompletna strata wydawania na to pieniedzy.

Do 4tys. max czegos szukam.

Btw: Jakie marki sa dobre aktualnie w tworzeniu laptopow ? ;]

 

 

Zaproponuj chociaż kilka lapków, bedzie nam prościej coś polecić.

Odnośnik do komentarza

Prosze bardzo ;]

 

Dokladnie z Dell'ow zastanawiam sie nad modelem XPS M1530 tyle ze chcialbym by procek w nim to byl Intel Penryn, naped Blu-Ray badz samo DVD oraz rozdzialkla 1280x800 ( wieksza imo nie potrzebna ) . Duzo rodzaju tego samego modelu laptopa ; )

Inny z Dell'ow to model Dell Vostro 1500. Mysle tez o nim bo jak zauwazylem duzo modeli XPS M1530 sa z vista english a chcialbym polska ( chyba ze mozna w angielskiem zamienic na polska - ale to chyba tylko w ultimate ) bo nie mam zamiaru nie miec polskich znakow ;o

Ciekawym jeszcze laptopem jest Toshiba A300-15B . Posiada wszystko co mi potrzeba tylko zastanawiam sie nad karta ( HD3650 ) . Nie wiem jak jest z sterownikami u ATI i czy jest ona lepsza w porownaniu z M8600gt.

Aktualnie przesiaduje teraz na starszym modelu Toshiby i nie narzekam, bardzo dobry jest czego nie moge powiedziec o koledze Dellu ( ale mu akurat moze przydalby sie format ; ) ).

Prosze o pomoc~!

Edytowane przez Redmitsu
Odnośnik do komentarza
Gość Maiden
No tyle, to sie domyslam. Ale czy jest tego wiecej niz np. przy Viscie? No i czy te programy sa lepsze jakosciowo. Bo mam nadzieje, ze "programow" typu paint tam nie znajde.

 

 

Są dużo lepsze jakościowo. No ale sam rozumiesz, że cięzko coś opsiywać wirtualnie ;)

Tym bardziej jakość programu.

 

 

Pójdź, jeżeli możesz do jednego z iSpotów, przekonaj się sam, względnie po youtubuj sobie ;]

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jak dla mnie idealny sprzęt, czekam na wersje z większą baterią. Wizualnie IMO lepiej prezentuje się eeePC od Asusa, ale Wind nadrabia parametrami i wydajnością.

 

edit

 

Jednak Wind jest śliczniejszy, szczególnie widac to na otwartej matrycy. Kolejna recenzja http://www.purepc.pl/urzadzenia_mobilne/at...wind?page=0%2C0

 

 

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...