Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

Twoje "requirementy" sa niestety troche sprzeczne ze soba. Moim zdaniem trzeba sie zdecydowac na albo: lapka na ktorym na prawde mozna pograc w aktualne gry (gaming laptop co zwykle wazy 2kg++ i jest bydlakiem z moca) albo jakis laptop na ktorym gry w ogole nie powinny byc odpalane (e.g. XPS15, surface booki, apple). Miec jedno i drugie i do tego za 3k zl, to bedzie ciezko.

 

Jesli mialbys sie zdecydowac na druga opcje (czyli lapik bez grania), to osobiscie mam surface book'a juz ponad rok i jestem MEGA zadowolony. Koszt niestety przewyzsza te 3k o +-100%?

Jesli by dodac ~50%, czyli jesli odzlozybys 4.5k, to moge z wlasnego doswiadczenia (i zwazajac na ogolne recenzje online) polecic xps13/15. Masakrycznie dobra maszyna (oprocz webcam) do pracy. Na allegro mozna znalezc od 4.400.

 

Jesli na prawde bedziesz musial sie zamknac w 3k, to powinienes wiedziec ze bedziesz mial tak na prawde sredniaka jak na obecne czasy. Jesli mialato by byc hybryda jak piszesz (granie + non-granie), to juz w ogole bedzie srednio.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
51 minut temu, FxJ napisał:

Które niby? 15,6" czy 17,3? Tak stacjonarka zawsze będzie wydajniejsza i prosta w rozbudowie ale nie będzie mobilna.

 

Rozmiar nie ma znaczenia. 

Nie miałem na myśli żadnego konkretnego modelu. Raczej ogólnie laptopy tej firmy. 

 

Na mobilnosci mi jakoś bardzo nie zależy. Mam laptopa, który jeszcze trochę mi posłuży jako sprzęt do sieci, pracy czy jakoś prostych gierek. Właśnie o gry mi chodzi. Pogralbym w te nowsze gierki chętnie, a w nich mój sprzęt nie daje rady. 

 

W 2018 chciałbym pomyśleć o czymś, stąd moje pytanie czy taki laptop jest opcja, która warto rozpatrzec czy mając możliwość złożenia stacjonarki nie bawić się w coś takiego.

Odnośnik do komentarza

Mam problem techniczny.

 

Brat kupił sobie laptopa Lenovo Y520 z RX560M. Odpalił i wszystko było dobrze. Po ponad tygodniu użytkowania spadła wydajność w grach. Lapek ma zintegrowany układ Intela + zewnętrzne AMD RX560M. Próbowaliśmy oczywiście sterowniki różne, próbowaliśmy konfiguracje w systemie, ostatecznie zrobiliśmy format na świeży W10. Niestety ciągle to samo. 

 

Punktem odniesienia jest Company of Heroes 2. Przez pierwszy tydzień na full detalach gra wyciągała min. 40 klatek na sekundę. Od jakiegoś czasu na tych samych ustawieniach FPSy nie przekraczają 20.

 

Co może być tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza

Bierz laptopa, ja mam od lat laptopa do grania i jestem mega zadowolony. Na lapku który ma obecnie 4 lata ograłem Wiedźmina 3 i kilka innych sztosów. Możesz grać w łóżku, wygodnie podpinać go pod TV czy grać na wyjazdach. 

 

Jednak obecnie już mu brakuje trochę pary i zastanawiam się nad przesiadką na nowszy model. Mój też jest problematyczny bo ma SLI a nie wszystkie gry to obsługują szczególnie na starcie.  Szkoda tylko ,że te laptopy do gier wyglądaj tak kiepsko. 

Odnośnik do komentarza

Też od jakichś 9-10 lat gram tylko na laptopie i nie narzekam. Na nowym sprzęcie, który kupiłem w 2015 roku ograłem wiele gier w tym m.in. Wiedźmina 3 na ultra i nic nie cięło. Musisz wziąć pod uwagę, że na pewno sporo za dobrego laptopa gamingowego zapłacisz, a poza tym zbyt poręczny to on nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Ukukuki napisał:

Bierz laptopa, ja mam od lat laptopa do grania i jestem mega zadowolony. Na lapku który ma obecnie 4 lata ograłem Wiedźmina 3 i kilka innych sztosów. Możesz grać w łóżku, wygodnie podpinać go pod TV czy grać na wyjazdach. 

 

Jednak obecnie już mu brakuje trochę pary i zastanawiam się nad przesiadką na nowszy model. Mój też jest problematyczny bo ma SLI a nie wszystkie gry to obsługują szczególnie na starcie.  Szkoda tylko ,że te laptopy do gier wyglądaj tak kiepsko. 

 

6 godzin temu, lukas_k96 napisał:

Też od jakichś 9-10 lat gram tylko na laptopie i nie narzekam. Na nowym sprzęcie, który kupiłem w 2015 roku ograłem wiele gier w tym m.in. Wiedźmina 3 na ultra i nic nie cięło. Musisz wziąć pod uwagę, że na pewno sporo za dobrego laptopa gamingowego zapłacisz, a poza tym zbyt poręczny to on nie będzie. 

 

Na jakich konkretnie laptopach gracie?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.