Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

 

44 minuty temu, FxJ napisał:

http://topics-cdn.dell.com/pdf/inspiron-15-5570-laptop_service manual_en-us.pdf
A to dobrze bo w poprzedniku właśnie brakowało. Bardzo podstawowy laptop bez rewelacji.

 

3299zł z dyskiem M.2

2899zł z dyskiem HDD (2,5")
To za 400zł możesz samodzielnie kupić SSD M.2 i zachować HDD.

Dzięki. Gdybym kupował dla siebie to pewnie bym dołożył do Vostro 14" ale już był problem dla tej osoby wydać więcej niż 3000 na początku. 

Dell w Polsce pozwala samodzielnie dokonywać takie podstawowe modyfikacje jak wymiana dysku i ram bez utraty gwarancji? 

Edytowane przez Sebas
Odnośnik do komentarza
Cytat

Dell w Polsce pozwala samodzielnie dokonywać takie podstawowe modyfikacje jak wymiana dysku i ram bez utraty gwarancji? 

Dokładanie dysku SSD M.2 to standard. Tylko odłącz baterie od płyty głównej przed podłączeniem.

 

Acery Aspire 5 nawet z matrycą IPS możesz aktualnie też dostać w podobnej cenie z trzy letnią gwarancja (a Acer ma super serwis).

Google: laptopy Acer Aspire z przedłużoną gwarancją do trzech lat

Odnośnik do komentarza

bo nie mam, dużych, potrzebuje aby komp udźwignął streaming filmów przez kabel hdmi do tv i czasami pyknąć w Path of Exile. Bardziej zależy mi na długotrwałym użytkowaniu( dłużej niż 3 lata), co w obecnych czasach jest mało realne...

PS. Nie mieszkam na co dzień w PL a naprawa komputera dosyć budżetowego nie bardzo się opłaca. Chcę się rozeznać jakie marki teraz najlepsze

Obecną konfigurację mam taką

Procek: I5 4210M 2.6GHz
Ram:     6GB
Grafa:   Ge Force 825M nie pamiętam ile ramu

Odnośnik do komentarza

i3-7100U (początek 2017)
i3-7130U (koniec 2017)
i3-8130U (początek 2018)
Ja bym raczej sugerował jednak z najtańszymi i3, wystarczająco wydajne pod net.

 

Laptopy z procesorami intela 7 generacji mają sprzętowe wsparcie dekodowania H.264, HEVC i VP9, więc śmieszne filmiki na youtuba (też 4K) czy innych portalach będą mniej obciążać procesor i zamiast pod 90% może być 10-15%.

 

Odnośnik do komentarza
Cytat

To może inaczej która marka z obecnych na rynku produkuje laptopy o największej trwałości/jakości 

Trwałość i jakość zależy jaki segment, każdy producent robi wiele serii ceny masz od 1.500zł do 25.000zł, ultrabooki.

 

Cytat

Mój obecny medion(mam go jakieś 2,5 roku) powoli zaczyna szwankować,

Taki Medion to po prostu Lenovo z jeszcze niższymi cenami i jakością

 

Cytat

Ja się na lapkach zatrzymałem jakieś 10 lat temu kiedy Lenovo było ok a Acer był be

W 2005 IBM sprzedał Lenovo chińczykom, teraz tańszy segment laptopów w okolicy 2000-3000zł należy do Acera pod względem ceny do jakości.

Odnośnik do komentarza

Tak trochę z innej paki ale nawiązując do Twoich słów @Kaczi. W 2013 roku kupiłem swojego pierwszego laptopa, za radą brata wziąłem Samsunga. Kosztował mnie wtedy 2k. Ogólnie nic nadzwyczajnego. Da się w to pograć w jakieś indyki, lub mniej zaawansowane gierki. Ale do przeglądania sieci i do pracy jest wspaniały. W tym momencie jest ze mną już ponad 4,5 roku i jeszcze trochę z pewnością ze mną pobedzie. Minusem jest bateria, która wytrzymuje teraz około 30 min.

 

Serwisowalem go raz z powodu wiatraka, który głośno pracował. Podejrzewam, że to była moja wina, ponieważ upadł mi raz z wysokości około 50 cm. 

 

Nie namawiam absolutnie na zakup Samsunga, bo sam bym już takiego nie kupił, ale jak widać da się w tych czasach kupić sprzęt, które będzie dZiałał dłużej niż 3 lata. 

Odnośnik do komentarza
Cytat

Minusem jest bateria, która wytrzymuje teraz około 30 min.

To wymień na nową puki są jeszcze do dostania. To część eksploatacyjny jak akumulator w samochodzie.
 

Cytat

jak widać da się w tych czasach kupić sprzęt, które będzie dZiałał dłużej niż 3 lata

Wystarczy trochę dbać, wymienić pastę termoprzewodzącą (fabryczne szybko zamieniają się w kamień) po zakończeniu gwarancji i przedmuchać kompresorem chociaż raz na 3 miesiące tak by kurz nie zatykał wylotu powietrza.

 

Zamontuj dysk SSD tylko ;)

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.02.2018 o 23:05, FxJ napisał:

i3-7100U (początek 2017)
i3-7130U (koniec 2017)
i3-8130U (początek 2018)
Ja bym raczej sugerował jednak z najtańszymi i3, wystarczająco wydajne pod net.

 

Laptopy z procesorami intela 7 generacji mają sprzętowe wsparcie dekodowania H.264, HEVC i VP9, więc śmieszne filmiki na youtuba (też 4K) czy innych portalach będą mniej obciążać procesor i zamiast pod 90% może być 10-15%.

 

A te nowe procki realnie kiedy pojawią sie w laptopach?

Odnośnik do komentarza
Cytat

A te nowe procki realnie kiedy pojawią sie w laptopach?

Przecież są już nawet 8-mej (U) jak i5-8250U tylko jeszcze i3 się nie pojawiły.

 

Cytat

 

A takie cos? 

 

I co ja ma ci teraz napisać jak nic do tej chwili konkretnego nie napisałeś, tylko że do 2500 a teraz 3200. Jaki masz wymagania względem matrycy?

Odnośnik do komentarza

Matowa zeby byla heh na co patrzec mam? 

Nie mam większych wymagań, laptop do domu, do neta i excela. Wrzucilem ten, bo jest nowy i po rabacie wyjdzie mi za 3100 z officem i drukarka ktora opchne, czyli zejde.ponizej 3k.

W tej cenie co brać moge? Acer aspire? Chyba drozej wyjdzie.

Odnośnik do komentarza

A nie lepiej  przy tak niskich wymaganiach zawierzyć np. opiniom i  ich ilościom na xkomie albo komutroniku, morele? Wpisujesz cene  od do , ogolne parametry, i  patrzysz czy któryś model jest wybitnie chwalony.

np. bez opcji dotykowej ten:

https://www.komputronik.pl/product/414143/asus-zenbook-ux410ua-gv067t-szary-120gb-ssd-8gb.html

 

Z wersją dotykową pewnie fajna yoga by się trafiła.

Odnośnik do komentarza

Ten office jest taniej o "-100zł" ale to nadal 200/300zł po rabacie, tej drukarki za 70zł nawet nie sprzedasz.

 

Cytat

patrzysz czy któryś model jest wybitnie chwalony.

Od kiedy patrzy się na opinie w sklepach, nawet połowa to fajki.

 

Niewiele droższe są bardziej wytrzymał i lepsze biznesowe (z gwarancją 3 letnią).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.