Jump to content

Sign in to follow this  
psx18

Jaki laptop ?

Recommended Posts

Cytat

i3-6006U (koniec 2016 - 6gen)
i3-7100U (początek 2017 - 7gen)
i3-7130U (koniec 2017 - 7gen)
i3-8130U (początek 2018 - 8gen) lepszy od i5-7200U, posiada tak samo Turbo Boost 2.0

Jak bardzo nowego? Bo takie nowe to tylko na allegro, tylko że nowe nie są.

Laptop za 2000zł wyłącznie bez systemu, za 1500zł to z nowych nic nie kupisz.

• Upvote 1

Siostra szuka notebook do filmów (domyślam się że netflix ale nie sprecyzowała) i simsów które cytuje mają „ładnie wyglądać” plus normalny rzeczy jak youtube i przeglądarka. Proszę o podpowiedzi w budżecie do ok. 4 tys złotych.

Edited by kes

Tak miałem na myśli coś bardziej kompaktowego ale bez wielkich kompromisów jeśli chodzi o wydajność.

Ja bym każdemu rekomendował DELLA zamiasz cały szmelc z chin/wietnamu bo jakość wykonania jest lepsza mimo, że parametry mogą być zbliżone. 

• Upvote 1

W dniu 24.08.2018 o 18:37, FxJ napisał:

Jak bardzo nowego? Bo takie nowe to tylko na allegro, tylko że nowe nie są.

Laptop za 2000zł wyłącznie bez systemu, za 1500zł to z nowych nic nie kupisz.

Ok, a taki laptop do 2000 ?  : )

dziękuję

https://www.morele.net/laptop-dell-vostro-3568-s064vn3568btspl01-1805-1670268/

ten jest za 2 k,

https://www.morele.net/laptop-lenovo-v310-15isk-80sy03rapb-1613754/

ten za 1.7k,

https://www.morele.net/laptop-lenovo-ideapad-320s-14ikb-80x400lfpb-977300/

czy taki? 1.8k?

co myślicie?

DELL używam monitorów i naprawdę nic sie nigdy z nimi nie działo, wiec chyba porządna marka. Serwis gwarancyjny też OK?

4 godziny temu, Banny napisał:

Ok, a taki laptop do 2000 ?  : )

Tak szczerze? Z nowych to kompletnie żaden. Jeśli byś miał 2300zł to z 4GB RAM a z 2500zł to z 8GB RAM i slotem M.2 na dyski SSD.

Z prockiem i3-6006U kupować to aż szkoda, tak samo jak z matrycą 1366x768.

Dołóż trochę albo zostają ci laptopy poleasingowe (klasy biznesowej) ściągane z krajów europy zachodniej.

Edited by FxJ

Kobieta poszukuje laptopa głównie do wygodnego projektowania w autocad, wiec jakiś pożądny procesor. Czy polecicie coś z dotykowym ekranem, 8 GB ram, niezbyt duży i ciężki, przekątna 14-15 cali. W jaki sposób obecne ekrany dotykowe w laptopach radzą sobie w przypadku cada? Łatwo się to obsługuje? 

Uda się kupić do 3k czy trzeba więcej inwestować?

Edited by Kosmos

Cytat

W jaki sposób obecne ekrany dotykowe w laptopach radzą sobie w przypadku cada?

Daj spokój z z dotykowymi!

Cytat

głównie do wygodnego projektowania w autocad

Cytat

niezbyt duży i ciężki

Potrzebuje wydajnego procesora i5-8300H np. + 8GB w jednej kości i drugi wolny slot na kolejną + slot M.2 na dyski SSD. Oczywiście rozmiar 15,6" + GTX 1050 lub Vega 10 (ale obecnie takowych brak).

Czyli potrzebuje 3500-3600zł, a nie do 3000zł.

Chciałbym zrobić sobie laptopa typowo do gier, głównie tych starszych, jak Baldury, Tzar, czy też Pizza Syndicate, ale też trochę nowsze jak Wiedźmin 2 byłyby mile widziane. W sumie to myślałem nad zrobieniem laptopa do wszystkiego - i do staroci i do nowości, ale czy da się to zrobić sensownie czy też nie warto się w to bawić? Może lepiej postawić na słabszy sprzęt do starszych tytułów, a do nowszych na lepszy? Jaki laptop polecilibyście do czegoś takiego? Koniecznie bez systemu, bo chcę wsadzić Win 98, albo XP do staroci. Może drugi dysk z Win 10 warto zrobić? Da się to jakoś zrobić sensownie? Będę wdzięczny za wszelkie rady :-) Moja stacjonarka już mi trochę ciąży, więc chciałem w coś mobilnego przejść :-) 

W dniu 9.09.2018 o 13:14, Kosmos napisał:

Kobieta poszukuje laptopa głównie do wygodnego projektowania w autocad, wiec jakiś pożądny procesor. Czy polecicie coś z dotykowym ekranem, 8 GB ram, niezbyt duży i ciężki, przekątna 14-15 cali. W jaki sposób obecne ekrany dotykowe w laptopach radzą sobie w przypadku cada? Łatwo się to obsługuje? 

Uda się kupić do 3k czy trzeba więcej inwestować?

Ja pracuje w domu na yodze z dodatkową kartą graficzną 940m dotykowym  ekranem,  8gb pamięci, dysk  hybrydowy hdd ssd przekątna 14 cali i w zasadzie jestem całkowicie zadowolony, procesor jedynie nie ogarnia jak mam bardzo duze mapy podpięte pod cada, przy czym ja robie w rzutach 2D, normalna grafika wektorowa bez animacji i  tekstur. Dałem 3 alta temu jakieś 3800, leciutki, wszystko do dzisiaj działa.

Ekran dotykowy w programach cadowskich to sci-fi. Jedynie gdy na spotkaniu chcesz przesunąć widok na ekranie. Za to fajny do innych rzeczy.

Edited by milan
  • Upvote 1

Ja do Cada używam takiego:

Procesor Intel Core i7-3610QM

Pamięć 8 GB

Dysk HDD SATA 7200 obr. 750 GB

Miejsce na dodatkowy wewnętrzny dysk SATA Możliwość montażu drugiego dysku SATA

Grafika NVIDIA GeForce GT 635M, + Intel HD Graphics 4000

Tyle, że jest to 17.3''. Czasami muli i się obsrywa, ale podejrzewam, że to przez Win8, bo specyfikacja powinna być wystarczająca.

• Upvote 1

Cytat

Koniecznie bez systemu, bo chcę wsadzić Win 98, albo XP do staroci.

Wirtualizacja i np. VMware i mozesz postawić ile chcesz systemów.

Guest

Czy ktos moglby polecic laptopa do 3k pln, najlepiej z GTX1050? Czy raczej w tym przedziale cenowym nic nie znajde?

Jak to wygląda ze złączem HDMI w laptopie z takim dajmy na to gtx 1050ti/1060? Czy wersja wyjścia jest zależna od karty graficznej? Bo nawet w tych sprzętach za grubą kasę w opisach wskazują, że złącze są w wersji 1.4 co wygląda nieco jak wąskie gardło pod względem wyprowadzania obrazu 4k hdr.

Oczywiście wiem, że z usb c będę miał to tak jak pan jezus powiedział, ale mimo wszystko wolałbym mieć to hdmi 2.0 na pokładzie kupując laptopa za 4/5k