Jump to content

Sign in to follow this  
psx18

Jaki laptop ?

Recommended Posts

@FxJ

Czy do mojego OMEN HP Laptop 15-ce0xx będzie pasować ten ram? Wydaję mi się, że 2400mhz jest w gości fabrycznej, a chcę jedną dodać

https://www.amazon.de/Crucial-CT8G4SFS824A-Speicher-PC4-19200-260-Pin/dp/B01BIWKP58/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1550347496&sr=8-1&keywords=Crucial+CT8G4SFS824A

czy bardziej cos takiego

https://allegro.pl/oferta/nowa-8gb-ddr4-2400mhz-samsung-pc4-2400t-sa1-11-fv-7784175486

(mam kosc samsunga chyba w tym lapku atm)

Edited by Starh

W dniu 14.02.2019 o 14:41, milan napisał:

Tak, ale niestety lapków bez kabli nie robią

ale robili magsafe, ktory uratowal niezliczona liczbe laptopow na calym swiecie przed rozbiciem. jeden z moich ulubionych wynalazkow XXI wieku

z ktorego zrezygnowali wprowadzajac usb-c : /

2400MHz, CL17 , 1.2V - takie ale zobacz, ale zobacz jaką masz teraz kość w CPU-Z czy ranks single / dual 

Jak to bywa, chwaliłem yoge, ale widze że upadek w torbie jej zaszkodził, ponieważ ramka między wyswietlaczem  a obudową zaczyna opadać w dół,  tak o 3 mm, widac np. w przegladarce.

Ale wystarczy obrócić lapka i postukać z drugiej  strony i wraca na swoje miejsce. :wujaszek:

4 godziny temu, FxJ napisał:

2400MHz, CL17 , 1.2V - takie ale zobacz, ale zobacz jaką masz teraz kość w CPU-Z czy ranks single / dual 

A jak to sprawdzić?

I jest single na 2 slocie.

Edited by Starh

To kup takiego samego cruciala np. CT8G4SFS824A

HyperX Impact DDR4 SODIMM 2x8GB 2666MHz CL15 (HX426S15IB2K2/16)
HyperX Impact DDR4 SODIMM 2x8GB 2400MHz CL14 (HX424S14IB2K2/16)
Chyba żebyś zmieniał obie kości.

8 minut temu, FxJ napisał:

To kup takiego samego cruciala np. CT8G4SFS824A 

HyperX Impact DDR4 SODIMM 2x8GB 2666MHz CL15 (HX426S15IB2K2/16)
HyperX Impact DDR4 SODIMM 2x8GB 2400MHz CL14 (HX424S14IB2K2/16)
Chyba żebyś zmieniał obie kości.

W środku aktualnie siedzi ram od samsunga stockowy

Wrzucę temat do odpowiedniego tematu:)

Witam z racji, że na co dzień korzystam z komputera w pracy bądź do przeglądania neta, a właśnie w moim kilkuletnim lenovo rozpada się obudowa.

Pomyślałem czy by nie zmienić na jakiegoś nowego lapka. I pytanie moglibyście mi coś polecić godnego uwagi?

Laptop ma służyć głównie do internetu,filmu czy edytora tekstu w zaciszu domowym.

Budżet jaki chciałbym wydać to do 2000zł.

Nie znam się na tym zupełnie więc może ktoś podpowie mi jakiś model.

Znalazłem np taki model https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-acer-aspire-5-a515-51-570f-i5-7200u-6gb-1tb-940mx-win10-mysz-ms-1850-office-365-mcafee

pozdrawiam

Tak był :) ale kupiłem w sumie ten https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-asus-f540ua-gq190t-i5-7200u-8gb-256gb-ssd-int-win10h-chocolate-black jeszcze 100zł zeszli na miejscy więc całkiem spoko.

Panowie, potrzebuję najprostszego laptopa dla osoby średnio ogarniętej z komputerami. Ma służyć głównie do przeglądania internetu i jakichś prac biurowych. Najważniejsze, żeby miał Windowsa 10 (już wgranego), działał w miarę sprawnie, czyli nie zacinał się itp. Interesuje mnie model z jak najlepszym stosunkiem ceny do jakości, czyli tani, ale już porządny. Macie jakieś propozycje, pomysły? 

Ankieta uproszczona

[1] Kwota przeznaczona na zakup (brutto z VAT) i czy ma być to nowy laptop czy też używany (outlety, zwroty, recertyfikowane/odnowione, poleasingowe).

[2] Czy ma być z zainstalowanym systemem operacyjnym (Windows 10) czy masz własną licencję np. uczelni lub firmy.

[3] Rozmiar matrycy (10,x”-11,x” / 12,x” / 13,x”-14,x" / 15,x” / 17,x”) typ powłoki (matowa, lustrzana) i typ matrycy (TN, IPS/PLS).

[4] Maksymalna waga laptopa i czas pracy na baterii (podczas przeglądania internetu lub oglądania filmów).

[5] Zastosowanie laptopa: gry i multimedia, internet i praca biurowa, programowanie, praca z grafiką, fotografią lub wideo, konkretne oprogramowanie itp. (wymień najistotniejsze).

[6] Jak długo zamierzasz go używać? To będzie twój jedyny komputer? Zależy ci na wyższej wydajności procesora i grafiki czy jakości wykonania i mobilności.

[7] Wymagania względem gier - konkretne tytuły najbardziej wymagających gier które ma odpalić, oraz na jakich ustawieniach detali (niskie, średnie, wysokie).

[8] Wymagania specjalne: D-SUB (VGA), DisplayPort, USB-C z DP Alternate Mode, częściowo obudowa aluminiowa, podświetlana klawiatura, subwoofer, modem 3G/4G(LTE), złącze stacji dokującej (replikator portów), USB-C / ThunderBolt 3.

[9] Istotne informacje które nie ujęła ankieta.

Hej;

Poszukuje dosyć specyficznego laptopa. 

Nie musi być potworem wydajności, ale musi mieć dużo ramu, za(pipi)isty ekran i w miare sensowną cenę. Marzy mi się 4k, ale 4k to raczej tylko powyżej 4kzł  jest, wiec słabo ;f 

Ankieta uproszczona

[1] Kwota przeznaczona na zakup  - Nowy, około 3000zł, ale nic się nie stanie jak będzie więcej

[2] Czy ma być z zainstalowanym systemem operacyjnym - lepiej żeby był, ale nie musi

[3] Rozmiar matrycy: jakaś mniejsza - 13 / 14, ale musi być możliwie najlepszej jakości (kąty widzenia, pokrycie barw i tak dalej - więc IPS zapewne)

[4] Maksymalna waga laptopa i czas pracy na baterii - Waga nie ma znaczenia - bateria lepiej zeby trzymała długo (minumum 4h)

[5] Zastosowanie laptopa: programowanie, grafika, edycja stron internetowych; edycja wideo 1080p, gierki jakieś raczej starsze - San Andreas, Vice City

[6] Jak długo zamierzasz go używać?  Długo.  Zależy na wykonywaniu wielu zadań na raz - sam chrome + photoshop zjada wfhui ramu; a to dopiero poczatek

[7] Wymagania względem gier: zeby nie było totalnym kartoflem co nawet San Andreas na high nie odpali

[8] Wymagania specjalne: D-SUB (VGA), DisplayPort, USB-C z DP Alternate Mode, częściowo obudowa aluminiowa, podświetlana klawiatura, subwoofer, modem 3G/4G(LTE), złącze stacji dokującej (replikator portów), USB-C / ThunderBolt 3. : bluetooth, wifi, hdmi, jack, duzo usb, klawiatura FAJNIE zeby byla podswietlana, glosniki w miare glosne, obudowa fajnie zeby byla biala lub jakaś jasniejsza

[9] Istotne informacje które nie ujęła ankieta.

Komputer będzie używany do wszystkiego z najmniejszym naciskiem na gry

Dziękuje z góry komukolwiek, kto mi podsunie jakieś propozycje. :)

Szukam laptopa dla seniora. Sprzęt używany będzie w 95% do przeglądania internetu, w 5% do mailów/oglądania zdjęć lub filmów z dysku.

Najważniejsze wymogi:
1) musi to być sprzęt nowy, żadna używka czy poleasingowe truchła.
2) w miarę porządny serwis, aby w razie problemów nie było kłopotów z gwarancją/naprawą. Wszystko od Lenovo całkowicie odpada.
3) ma działać w miarę szybko, więc dysk SSD i procek min. i3 to obowiązkowe combo. Ram najlepiej 8 GB, ale do tych zastosowań może 4 GB by starczyło? A, no i koniecznie Windows w pakiecie.
4) budżet to maksymalnie 2k. Im taniej tym lepiej, ale absolutnie nic ponad to.
5) sprzęt używany będzie tylko i wyłącznie w domu.

Na razie znalazłem jedyny rozsądny model wpisujący się w powyższe wymogi:
dell inspiron 3583
https://www.x-kom.pl/p/496408-notebook-laptop-156-dell-inspiron-3583-i3-8145u-8gb-256-win10-czarny.html

Jakieś inne propozycje? Gdzieś jeszcze widziałem jakieś modele z i3 7 generacji, ale to już raczej jakieś końcówki serii, których sklepy się pozbywają bo zalega im to w magazynach.

dostaje juz krecka czy wybrac matryce matowa tn'ke czy blyszczaca i dotykowa ips. chodzi o chromebooka. glowne zastosowania to filmy w gora 2 osoby, czytanie i gierki pod pada bo od dotykowych mam telefon. ipsy sa spoko tylko obawiam sie uciazliwych refleksow. jakiekolwiek sugestie beda mile widziane.

tez tak czuje. wspolokatorka ma tn i jak ogladamy film to zawsze musze skladac sie w pol zeby cokolwiek zobaczyc. najchetniej wzialbym matowego ips bo refleksy to nic fajnego ale chyba bede musial to przezyc.

Ankieta uproszczona

[1] Kwota przeznaczona na zakup  - Nowy, około 3000zł.

[2] Czy ma być z zainstalowanym systemem operacyjnym - lepiej żeby był, ale nie musi

[3] Rozmiar matrycy: standard

[4] Maksymalna waga laptopa i czas pracy na baterii - Waga nie ma znaczenia

[5] Zastosowanie laptopa: praktycznie tylko rocket league i standardowe zastosowania przeciętnego uzytkownika

[6] Jak długo zamierzasz go używać? długo

[7] Wymagania względem gier: Rocket league FHD 60 a jak da bóg 120fps

[8] Wymagania specjalne: HDMI xD

Tani lapek głównie do rocket league dla ziomeczka,musi być nowy najlepiej z systemem ale nie koniecznie.