Skocz do zawartości

Pomoc


Janish

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące później...

Panowie gówniak rzucił mi klockiem w TV, no i rozk urwił matrycę. Jest  obraz ale u góry robicie i czarne paski. Teraz pytanie to w ogóle się opłaca wymieniać? TV to Szajs  KS7000 55'. Jaki to może być koszt? Gdzie uderzać do producenta czy w do jakiegoś serwisu AGD?


a może udać głupka i że niby się popsuła sama?:)

Odnośnik do komentarza

Panowie gówniak rzucił mi klockiem w TV, no i rozk urwił matrycę. Jest obraz ale u góry robicie i czarne paski. Teraz pytanie to w ogóle się opłaca wymieniać? TV to Szajs KS7000 55'. Jaki to może być koszt? Gdzie uderzać do producenta czy w do jakiegoś serwisu AGD?

 

a może udać głupka i że niby się popsuła sama?:)

Pewnie widać strzał po klocki wiec suabo , uderz tu i tu będziesz miał lepsza wiedzę .
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Pytanie do użytkowników Oledów LG. Macie problem z dźwiękiem? Opiszę mój problem, mam podłączone pod hdmi arc zestaw kina, wszytko działa idealnie, ale jak tylko wejdę do netflixa i coś w nim obejrzę, to jak wracam do wyjść hdmi to tracę dźwięk, robie test w ustawieniach i działa, ale żadne z urządzeń podłączone pod inne porty hdmi dźwięku nie podaje. Nawet jak zmieniam ustawienia aby dźwięk leciał z głośników tv to cisza. Jakieś porady?

Odnośnik do komentarza

U mnie po podpięciu soundbara w ogole nie było dzwieku z hdmi podlaczonego do tv. Okazło się że w ustawieniach TV audio-> hdmi out ARC trzeba zmienić z auto na pcm. Wtedy działa. Tak to dupa. Sprawdź u siebie może to jest problem. 

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
Gość _Be_

Miał ktoś kiedyś taki komunikat na PS4 Pro?

 

Cytat

only 2K will be displayed because of your TV´s settings

Podłączyłem Prosiaka do TV 4K (Sony XE70) i odpalając takiego nowego Asasyna mam taki komunikat. Konsola normalnie w dashu smiga w 4K, odpaliłem Horizona też jest w 4K ale już asasyn odpala się w 2k i konsola sugeruje, że powinnem zmienić ustawienia TV ale mając podłączoną konsole nie mogę zmienić w ogole trybów obrazu więc nie mam pomysłu. Odpalałem też FIFE 18, która niby powinna chodzić w 4K i 60 fpsów ale przechodzi w tryb FHD. Problemem może być kabel bo nie mam gwarancji, że to fabryczny Sony w lepszym standardzie hdmi (2.0 bodaj jest tak?) 

 

EDIT. dobra jakoś doczłapałem się do ustawień formatu hdmi i niby trzeci port ma odblokowane tzw enhanced format i póki Horizona testuje i jest w "4K" 

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

aha to sprawdzę na automatycznych. Do tego nie wiem czemu w menusach mam nieaktywne: Auto Motion Plus,  HDR+ , czysty obraz cyfrowy i tryb film :/ Napiszę zaraz do Samsung Polska ale pewnie odpiszą jakimś bełkotem kopiuj wklej i zrobią to za pół roku

 

Edytowane przez Ryo-San
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Mam problem z moim zje.banym telewizorem. Problem jest taki, że TV po wyłączeniu i ponownym włączeniu nie stosuje automatycznie stylu obrazu GRA, mimo, że ten styl jest zaznaczony. Muszę go odznaczyć i ponownie wybrać potwierdzając przyciskiem OK. Podobna sprawa jest z głośnością. W opcjach zaawansowanych dźwięku jest opcja poziom głośności i można sobie zwiększyć ogólną głośność telewizora, mam ustawione na 10 a po wyłączeniu TV i włączeniu ponownie dźwięk jest cichy jakby było 0, mimo że jest w opcjach 10 ustawione. Skala Volume jest zapisywana i jak wyłącze TV z poziomem 14 to włącza się z poziomem 14Volume.

Mam najnowszy soft, robiłem reinstalacje i nie pomaga. Kwalifikuje sie to pod gwarancję? Telewizor ma 3miesiace i wydaje mi się, że tak było od zawsze tylko wcześniej nie zwróciłem na to uwagi. Baba ze wsparcia Philipsa robi kopiuj wklej jakichś mądrości z instrukcji obsługi i w zasadzie nic nie pomaga. Oczywiście zrobiłem to co mi wklejała i dobrze, że miałem zapisane w telefonie ustawienia obrazu etc. bo oczywiście pierwsze co zaproponowała to twardy reset, włączenie domyślnych ustawień, reinstalacja TV.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy ktoś już tutaj przytaczał ten problem (jak coś to dajcie odnośnik) ale mam problem z moim Samsungiem 55'' serii 7. TV tak z 9 miesięcy i mam problem z dźwiękiem. Jak podwyższę głośność do 10 to jest jeszcze ok ale powyżej tv zaczyna tak jakoś piszczeć czy tam trzeszczeć przy dźwiękach szczególnie przy dialogach. Tak jakbyś za mocno podkręcił stare głośniki i zaczęło rzęzić. Serio głośniki w TV takie słabe czy o co chodzi? Resetowałem ustawienia i nic.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Mam nietypowe pytanie 

Szukam przejściówki z Euro/scart na component 

Wiele lat temu można było coś takiego wyrwać na allegro ale niestety ostatnio znikło z aukcji.

https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&ved=2ahUKEwiQo7m3nZjdAhVGLewKHQxtA_kQjRx6BAgBEAU&url=https%3A%2F%2Fwww.tvcables.co.uk%2FYUV-RGB-SCART.html&psig=AOvVaw2tH_IChigC-wwRAddmlDe0&ust=1535837094867865

Edytowane przez Tynio
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Jedno ustawienie telewizora mnie "męczy", mam na myśli "ostrość", a właściwie wyostrzenie, bo wydaje mi się, że tak właśnie powinno się to nazywać. Dobrze kombinuję, że jeśli chcę odpalić gierkę FullHD na TV4K w dokładnie takiej jakości obrazu jaka jest przesyłana przez kabel, wartość "ostrość" powinna być ustawiona na 0?

Odnośnik do komentarza

Panowie wywaliło mi na ekranie zielony jasny pixel co na ciemnych scenach niesamowicie mocno daje po oczach. Idzie to jakoś naprawić i czy gwarancja LG (OLED C7V) obejmuje coś takiego? Pamiętam że aby uwzględnił samsung gwarancje z powodu dead pixeli musiałem mieć ich więcej ale tutaj ni chooya nie idzie nic oglądać bo niesamowicie to drażni.

Odnośnik do komentarza

Wystarczy jeden hot piksel i powinni wymienić, tv lub matrycę. Sam miałem jeden świecący biały i dostałem nowy tv. Przy martwych to tak jak piszesz musi być kilka, ale nie wiem pamiętam ile.

Ja jak mi tylko wyskoczyl ten piksel,  to od razu dzwoniłem do lg. Dzwoń i zobaczysz co Ci powiedza, nie ma się co szczypac.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.