Skocz do zawartości

iPhone


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

jailbreak umożliwia - jak sama nazwa wskazuje - uruchamianie aplikacji nie dostepnych poprzez app store, customizacje iP... cos jak custom firmware w psp.

po jailbreaku masz po prostu wieksze możliwosci - w tym uruchamianie, nie do konca legalnych aplikacji.

 

jailbreak mozna bez wiekszych problemow cofnac z poziomu iTunes.

Odnośnik do komentarza

ale nie napisałeś jednego. po jailbreaku możesz sobie swobodnie, samemu sciagnac simlocka. jednak nie jest tak rozowo jakby się wydawalo. po jailbreaku telefon z czasem staje sie coraz wolniejszy, nie raz zachowa sie niespodziewanie i sie zawiesi. osobiscie tego manewru nie polecam. sam kazdego softa jailbreakuje gdyz musze miec sciganietego simlocka bedac w play. za kazdym razem to przeklinam bo telefon z zainstalowanym oryginalnym softem dziala duzo lepiej.

Odnośnik do komentarza

Ok dzieki za odpowiedzi,to sie glebiej zastanowie czy uzywac JB,narazie polece na oficjalnym sofcie zeby sie zaznajomic z telefonem a jak mi zacznie czegos brakowac to wtedy sprobuje JB.

 

A jeszcze takie pytanie,obilo mi sie o uszy ze na iphone nie mozna ustawic sobie wlasnego dzwonka z wybranej mp3 lol? To prawda? Przeciez to jakies zacofanie jest,nawet stare nokie z przed 5 lat mialy taka opcje a tu slysze ze trzeba kombinowac?

Odnośnik do komentarza

Ja swojego iP mam zjailbreakowanego od kilku lat i nic nie muli. Wystarczy nie instalować dodatkowych theme'ów, odblaskowych ikonek czy innych pierdół. JB jest bardzo przydatny, bo można sobie samemu ściągnąć simlocka, ale tylko nie wyżej niż na wersji 3.12, więc zwróć na to uwagę przy zakupie. Dzięki JB można też "uładnić" telefon jakimiś pierdołami, zainstalować prawdziwego bluetootha, multitasking, czy poprawić funkcjonalność lockscreena wrzucając tam np. pogodę i kalendarz za pomocą Intelliscreen.

 

IMO JB straci dopiero sens przy sofcie 4.0.

 

Teoretycznie możesz sobie ustawić dzwonek tylko z mp3, które kupiłeś w iTunes, ale można to obejść. W iTunes klikasz prawym na interesujący cię kawałek, dajesz Convert to AAC, a potem musisz znaleźć ten plik i zmienić jego rozszerzenie bodajże na *.rng Poszukaj sobie na appleblog.pl. W jednym z ich podcastów podawali ten sposób w sekcji Tips&Tricks.

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

Co do JB, nigdy go nie uznawałem, ale niestety co mnie boli, to to, że Apple leci w (pipi)a z posiadaczami starszych iP niż 3GS. Dlatego teraz będę miał wymianę i zmienię na 4G(?), bo nie wyobrażam sobie teraz mieć innego telefonu niż iPhone.

 

Co do dzwonków, to jeszcze jak ktoś ma Maka, to można przez GarageBanda z iLife, wyeksportować plik MP3 jako dzwonek (wcześniej go obcinamy)

Odnośnik do komentarza

Narzekacie na JB, a jak macie Cydię to tam wystarczy wyszukać dzwonek i sobie ściągnąć :) A jest ich od chu.ja. JA nie wyobrażam sobie iP bez JB- gdyby nie on straciłbym od groma kasy na appy, które okazały się totalnym szitem. Ściągnąłem, pograłem, podziękowałem. Obecnie mam zaledwie parę gierek, ale i tak nie zapłaciłbym za żadną więcej niż 5zł. RAZ kupiłem legalnie przez AppStore jedną aplikację i się przejechałem- miała kosztować 1 euro, z konta pobrało mi prawie 10zł. Aha no i bez JB jest jak z XBL w Polsce- nie ściągniemy wszystkiego, np. Rock Band, który jest imo jedną z najlepszych gierek na iP. Co do wieszania się telefonu- na obecnym sofcie jadę już parę miechów, fakt, małe przycinki występują, ale nie są one aż tak irytujące abym miał zamiar coś z tym robić. Zawsze przecież można zrobić Restore, ponownego JB i skopiować stuff typu muzyka czy gry z powrotem i będzie znowu śmigać.

Odnośnik do komentarza

Czemu leci w (pipi)a? Dopiero teraz po tylu latach uzytkownicy 2g rozmina sie z reszta, bo nie beda mogli zainstalwoac 4.0. Do tej pory w zasadzie wszystko bylo 'sprawiedliwie'. I tak dlugo go wzpierali. To tak jakbys mial pretensje do nokii ze nowy model telefonu wypuszcza, ktory ma inne funkcje.

Odnośnik do komentarza

Ta,szukanie iphone z wersja nizsza lub 3.1.2 bedzie trudne. Nie dosc ze chcialbym nowy w przystepnej cenie,z gwarancja to jeszcze z wawy. Problem w tym ze poza szukaniem softu,musze tez wynalezc brak simlocka na stale,gdybym chcial robic update i co najgorsze jest od (pipi)A podrobek na allegro,wiec to bardzo ogranicza moje pole wyboru.

 

Wlasnie stoje przed dylematem czy kupic ponizej 2000zl 3gs z 16gb czy zainwestowac w 32gb i doplacic slona kaske. Nie mam pojecia ile co tam zajmuje i czy mi 16gb wystarczy (appy,gry itd,sporo to tam kosi?)

Odnośnik do komentarza

Ok dzieki za informacje,to zainwestuje w 16gb.

 

Mam do wyboru kupic calkowita nowke,wiec pewnie najnowszy soft,lub nowy nie uzywany ale ze starym bootromem (ludzie mowia ze to podobno zaleta) i mozliwoscia JB,albo calkowicie uzywany,7 miesieczny z wgranymi juz appami platnymi,grami,futeralami i JB hmm...ale chyba najlepiej wyglada opcja srodkowa,nowy,ale stary bootrom i opcja JB jesli poprosze.

 

Nie sadzilem ze to az takie skomplikowane;p

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...