Skocz do zawartości

Muse


aux

Rekomendowane odpowiedzi

A nie uważacie, że Bellamy zbyt chce udawać Queen? Takie właśnie "Madness" (hipotetycznie ofc) mógłby spokojnie zaśpiewać Freddie, solówkę zagrać May i nikt by im pewnie zmiany stylu nie zarzucił :P

Ja tez tak uwazam, juz na poprzedniej plycie bylo to widac.

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

muse12.jpg

 

Tak! W końcu jakieś konkrety. Premiera albumu 9 czerwca. Jutro usłyszymy "Psycho", natomiast oficjalnym singlem będzie "Dead Inside" i poznamy go 23 marca. Jaracie się? Ja tak, bardzo jestem ciekaw nowych piosenek. Choć nie spodziewam się rewolucji.

 

Tracklista:

 

01. Dead Inside
02. [Drill Sergeant]
03. Psycho
04. Mercy
05. Reapers
06. The Handler
07. [JFK]
08. Defector
09. Revolt
10. Aftermath
11. The Globalist
12. Drones

Edytowane przez aux
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

nowy i chyba ostatni przed premierą kawałek: 

 

 

No to podsumowanie przedpremerowe:

Psycho - znany prosty, ale mocny riff, trochę słaby tekst. Dobrze mi się słucha. W sumię bardzo ok.

Dead Inside - świetny kawałek, lubię tekst i muzycznie ciekawe

Mercy - litości... 

Drones - oh jejuś, jakie to staromuzowe. Czegoś takiego nie zrobili chyba od origins of symmetry. wincyj!

 

Ogólnie płyta rokuje bardzo dobrze. 

Odnośnik do komentarza

Yeah! W końcu wyciekło! Nie mogłem się już doczekać, zwłaszcza jak przywalili genialnym "Reapers" (klip też świetny). Generalnie album bardzo mi się podoba, jest tu wszystko za co kocham tych chłopaków. Producent dał radę, brzmienie jest bardzo dobre. No to jedziem z wrażeniami:

 

-Dead Inside - bardzo fajny otwieracz, ulubiony moment od 2:35 [ocena 7/10]

-[Drill Sergeant] - intro do

-Psycho - proste, ale fajne, spodobało mi się od razu i nakręciło na całą płytkę [ocena 8/10]

-Mercy - tu mam problem, niby fajne, ale coś mnie tu razi [bez oceny na razie]

-Reapers - no to jest bomba, świetny wstęp, fajne zwrotki, a od 2:40 muzyczna ekstaza! [10/10]

-The Handler - też bomba, od razu wpada w ucho i zachwyca, świetny basik, świetny klimat, od 2:20 muzyczna ekstaza [10/10]

-[KFC] - całkiem fajne intro do

-Defector - spoko wałek, ale bez szału. Dopiero się z nim zapoznaję, póki co [6/10]

-Revolt - fajnie się zaczyna, taki trochę inny Muse. Kojarzy mi się to z The Killers, póki co [7/10]

-Aftermath - co tu robi U2, hehe. Piękny kawałek, taki spokojny, melancholijny, urzekł mnie z miejsca [10/10]

-The Globalist - o mamo, epicka petarda! W Teraz Rocku nie kłamali. To 10 minutowa Musowa jazda, co tu się wyprawia panie, jaki wstęp, klimat, zmiany nastroju. Rewelacja! Strasznie jestem ciekaw wersji na żywo [10/10]

-Drones - kończymy w kościele, całkiem ładne to [7/10]

 

I tyle. Cztery kawałki roku, reszta bardzo dobra/dobra, ze dwa średniaki. Bardzo dobry wynik.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Najnowszy kawałek jak na razie najlepszy. Czyli tak jak pan MichAelis pokazał :) Mam nadzieję że najlepsze kawałki zapoznamy słuchając płyty po premierze.

 

Dodam jeszcze że bardzo mi się podoba klip do SH. Fajnie że chłopakom jeszcze zależy na tej formie prezentacji muzyki.

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza

No a ja bym powiedział , że z tymi singlami jest tendencja zniżkowa. Dig Down to nie było nic specjalnego, ale słuchało się nieźle, Thought Contagion trochę raziło klasycznym mjusowym przyklejeniem refrenu jakby od jakiegoś innego kawałka, ale też było słuchable. Natomiast SH? Może nie dostrzegam tu jakiejś myśli przewodniej, ale to brzmi dla mnie jak odpał na miarę koldgeja z ostatnich płyt xd

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Faktycznie SH to taki leniwy, melodyjny kawałek do radia. Nic specjalnego, ale mnie tam od razu wleciał do głowy :) Dig Down mi się nie podoba, ostatnie dwa single uważam za najlepsze więc dla mnie tendencja zwyżkowa :) Kurde, znamy już prawie pół płyty.

 

Nie przypuszczałem że po 18 latach przerwy znów kupię kasetę :) Okładka albumu bardzo mi się podoba, jest moc. Super deluxe też ciekawy, ale zwykła lepsza.

 

muse-simulationtheory-cassettetape.jpg

 

Dotychczasowe kawałki oceniam tak:

1: Dig Down - no nie podeszło mi, brzmi jak gorsza wersja Madness i jakiś b-side.

2: Thought Contagion - to już dużo lepsze, te chórki robią cały kawałek.

3: Something Human - od razu mi podeszło, fajne, lekkie i przyjemne.

4: The Dark Side - póki co najlepszy kawałek, czysta electro petarda i GOTY. Ta perkusja...

5: Pressure - a to bardziej klasyczny Muse i też od razu mi siadło.

 

Super że panowie do każdego kawałka robią klip, póki co SH i Pressure najciekawsze.

 

No to czekamy do 9 listopada.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Będzie kozacki album, jednak mam obawy, że tekstowo będzie słabo, wszystkie te kawałki mimo, że w większości muzycznie top, to tesktowo takie o niczym. The Drones to dla mnie opus magnum Muse. Niektóre teksty, to aż ciary mam. Może po prostu zbyt personalnie ten album odbieram. No i koncert życia, pełna profeska. Ciesze się, że akurat ta trasa mi się trafiła jako pierwsza.

Odnośnik do komentarza

Był jako trzeci zagrany, po Psycho i Reapers, zaraz przed Dead Inside. Cudo. Do dzis mam setliste do biegamoa. Siadła pięknie, poza feeling good, którego nie trawie i nie wiem co się tego kawałka tak uczepili.

no i oczywiście Hysteria była, to dopiero jazda na żywo jest, zaraz po Map of the  problematiqe, jeden z mojch ulubionych kawalkow.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...