Skocz do zawartości

Jaki router?


RoL

Rekomendowane odpowiedzi

Mam vectre 100mbit z ktorej dostalem router:

 

92160_1470557241_49767700.jpg

 

 

Mam do niego podłączony komputer dwa pomieszczenia dalej, transfery jakie osiągam po wifi to 70-80mbit, czyli całkiem znośnie. Jest niestety jeden warunek, mam taki transfer dopóki do routera podłączone są tylko 2-3 urządzenia, jak więcej urządzeń zaczyna korzystać z internetu to zasięg i transfer w routerze spada. Postanowiłem, że mu ulżę i podłączyłem do niego drugi router TP-LINK WDR3600, który nawet gdy nie jest obciążony to ma transfery rzędu 15mbit w momencie gdy jakiś chu,jowy router z vectry, bez żadnych anten zewnętrznych itd ma transfery ~70mbit.

 

Czy ktoś zna rozwiązanie tej sytuacji? Przecież to nie jest możliwe, żeby jakiś defaultowy CISCO miał lepsze transfery od TPLinka, okej, lepsze może i niech ma, ale nie rzędu 400%.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

Dostałem taki router od vectry jak _S_ i od tamtej pory net chodzi jak chce. Mam 100mb a strony szybciej ładują mi się na telefonie z lte niż na wifi. Do tego dochodzą lagi na ps4 jak nigdy. Poleci ktoś jakiś sensowny i w miarę nie drogi router? Chcę zrobić z tego syfu od vectry bridge i podpiąć coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Co myślicie o takim routerku jak ten wpisany niżej? Właśnie padł mi router w domu. Po 3 latach pracy na wysokich obrotach coś w nim się pierdyknęło. W Media jest ten router dostępny w olsztynie:

Asus RT-AC68U

Niestety nie mam czasu szukać w necie i zamawiać router trzeba kupić szybko :) Z tego co w ofercie lokalnych sklepów to wydaje się najlepsza opcja. 

Odnośnik do komentarza

Model z 2014 roku, standard AC, 2.4GHz/5GHz, 1x USB 2.0, 1 x USB 3.0 pod serwery wydruku, ftp czy multimedia etc.

Rozbudowane zarządzanie, fajne że ma możliwość wyłączenia diod LED i nie wkurzają w nocy Wiele opcji montażu i ustawienia. Menu w postaci graficznej, bardzo przystępne i łatwe do ogarnięcia. Możliwość ustawienia kilku sieci naraz, ograniczenia i planowanie pobierania i kupa innych opcji z których mało kto korzysta albo nie wie jak korzystać. Plus że dawali na niego 3 lata gwarancji ale musisz dopytać czy się nic nie zmieniło. Kolejny plus że jest dostępne alternatywne oprogramowanie ale nie śledziłem informacji czy było/jest rozwijane. Instalowałem u kumpla i znajomej rodzinki - do tej pory problemów brak (nic mi o tym nie wiadomo)

Można wiedzieć jaka cena? W 2015 płaciłem jakieś 599 zł

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Właśnie wprowadziłem się do dwupoziomowego mieszkania w bloku. Mam mały problemik z pokryciem całej chaty szybkim wifi. Akutalnie mam jakiś router Asusa za ok 350 pln i niestety w niektórych pomieszczeniach na piętrze brak zasięgu (np w kiblu muszę z lte jechać :whyyy:). 

Istnieje jakiś router, który mogę postawić na dole, a na piętrze grając na konsoli będę miał dobre pingi? Do routera jednocześnie podłączonych jest ok 15 urządzeń (kompy, konsole, telefony, philips hue itp).

 

Poleci ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Proszę o pomoc. Założyłem światłowód i teraz szukam routera z portami 1000 mbps oraz AC do max 250 zł, a najlepiej do 200 zł.

 

Myślałem o tym, ale kumpel mnie przestrzegał, żeby nie brać noname'ów.

 

https://www.x-kom.pl/p/369991-router-totolink-a3002ru-1200mb-s-a-b-g-n-ac.html

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Szukam jakiegoś odbiornika wifi na usb. Niedługo się przeprowadzam i muszę cos wybrać do mojego PC bo nie mam jeszcze konkretnego miejsca w którym ułożę blaszaka wiec kable odpadają. Co możecie polecić jeżeli chodzi o płynność pracy, dobry zasięg i duzy przesył?

 

zasięg od rutera max 3-4m. Możliwa jedna ścianka na drodze a roter to connect box z upc 120mb

 

cena do 150zl max

Odnośnik do komentarza
  • 3 lata później...

Mireczki, zaczynam się porządnie wkurwiać na mój internet. Na 2.4GHz komputer napierdziela mi jakieś wyniki pokroju 5mpbs jak urządzenie jest dalej niż 2m od routera od (wg. umowy download/upload 300/150 mbps) a kabla nie mam jak podłączyć. Czy ktoś z Was korzysta może z "customowych" routerów i może polecić jakiś konkretny model? Może coś do 500zł, tak żeby działał na dwóch pasmach i WiFi śmigało jak powinno. BTW po kablu jest cymesik, ale nie mam jak podłączyć tak kompa. :( 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...