Skocz do zawartości

Jaki router?


RoL

Rekomendowane odpowiedzi

Linksys WRT54GC zero problemów przy instalacji, podążając za instrukcją obsługi internet w ps3 i pc miałem po 3 minutach.

 

Wcześniej korzystałem ze switcha 5 portowego, internet z kablówki. po przesiadce myślałem ze będę musiał coś konfigurować a niczego nie dotykałem w ustawieniach. pełna automatyka :o

Odnośnik do komentarza

Mozesz kupic router bez modemu. Wtedy modem podlaczasz pod router, router pod kompy i dziala. Mam tak w firmie na Edmiaxie, na laczu Dialogowskim ADSL. Ich modem podlaczony pod router, router loguje sie do sieci dialogu przez login i haslo i udostepnia internet jak zwykly router. Pomijajac, ze Edimax to syf to jest ok. Wtedy Linksys WRT54GC bylby dobry.

Odnośnik do komentarza

Nie twierdze, ze wiem lepiej ale mialem stycznosc z 4 roznymi routerami w tym trybie na neostradzie przez ponad rok i nie mam co do ich pracy zadnych zastrzezen. Jedynie edimax co jakis czas ma jakies nie halo i sie je bie. Jak widac, ten najtanszy chinski modem z tepsy daje bezproblemu rade podlaczony do routera.

 

 

Dzwonily do ciebie stare babcie, ktorym modem nie laczyl czy miales taki konfig w biurze ? To tak odnosnie pracy na infolini.

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza

Chodzi mi o modemy pod USB, no przeczytaj dobrze ja Cię proszę. Wiem jakie modemy są do neo i dlatego nie polecam Twojego rozwiązania. Poza tym modemy do neo są pod usb only [upraszczam].

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Ok jako,że jestem zielony w temacie router'ow to prosiłbym o konkretny model//modele.Obecnie jadę na modemie Sagem 800 i przy neo 6mb chodzi naprawdę ok, tzn nie mam jakiś problemów z rozłączaniem itp,ale jednak chciałbym wymienić go na jakiś zjadliwy router. Zależałoby mi na niskiej cenie(max 100-120zł,brak funduszy..), stabilności oraz łatwości w configu//użytkowaniu(podpięty będzie tylko komp+X360 i na 99.9% nic więcej teraz jak i w przyszłości podpinane nie będzie).Niepotrzebne mi żadne wifi ani inne cuda na kiju.Podsumowując coś dobrego//solidnego,prostego,a przy tym w miarę taniego.

 

TP-LINK 8840T się nada??

Edytowane przez masterlag
Odnośnik do komentarza
Gość Soul

Witam ma mały problem, mianowicie kupiłem sobie router netgear'a WGR614, skonfigurowałem sobie go z PS3 (Wireless) działa git, z X360 też git tyle że przewodowo. Największy problem mam z prawidłowym połączeniem z komputerem, przez kabel śmiga git porty skonfigurowałem "chyba" dobrze (Starting port dałem 8080 ending dałem taki sam 8080) Sprawdzałem porty uTorrentem napisał że jest wszystko git. Prawdziwy problem zaczyna się gdy odłączę kabel, i jadę bezprzewodowo, gdy testuje port uTorrent wyskakuję błąd :( Wie ktoś dla czego tak jest i jak sobie z tym poradzić ?!

Odnośnik do komentarza

Kolejny raz kinio magicznie pomaga w odpowiedzi na pytanie swoim bezuzytecznym postem wklejajac 20 kilobajtow hieroglifow, ktore profesor Soul napewno rozszyfruje.

 

 

Soul: musisz skonfigurowac kolejny port dla ip kompa, ktory laczy sie bezprzewodowo. Dodac kolejny wpis w ustawienia virtual servera lub port forwardu.

 

update

Kinio: juz usunales ? Przeciez ten milion znakow byl bardzo pomocny.

 

Nie rozumiem :|

 

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza

Nadszedł dla mnie ten wspaniały czas, kiedy w kieszeni pobrzdękuje trochę drobniaków i mogę sobie w końcu pozwolić na router. Kompletnie się na tym nie znam i chciałem Was forumowicze zapytać, jaki model wybrać.

 

Zależy mi, by:

 

- bez problemu łączył się z moimi konsolami: PSP, DS'em i Xboxem 360 (do niego dokupię odpowiedni adapter).

- obsługiwał normalnie internet dla komputera (mam neostradę, modem USB SpeedTouch)

- najlepiej, jakby komputerowi po kablu USB dalej szedł internet, bo tak najszybciej i nie chce innym użytkownikom ograniczać szybkości surfowania, zaś gniazdo na kabel sieciowy jest rozwalone i odpada takie podłączanie. Chodzi mi o to, by dawał konsolom internet bezprzewodowy, zaś komputer nadal miał swój net przez USB (da się w ogóle tak?).

 

Cena - najlepiej jak najniższa, ale nie muszę się ograniczać do najtańszych modeli.

Odnośnik do komentarza

No nie do końca bo musiałbyś mieć drugie łącze dla konsol, ale:

1. możesz nabyć router do którego podłączasz dowolny modem usb (linksys ma takich pare) rozwiązanie średnio dobre no chyba że co rusz podłączasz inny modem od innego operatora do jednego routera...

2. możesz z bridge-ować połączenie, tzn modem do kompa a z kompa przez ethernet do routera, ale jak sam piszesz masz uszkodzony port sieciowy w kompie...

3. to chyba najlepsze wyjście czyli zakup routera z wbudowanym modemem ADSL tyle że w dórzym kompie i tak będziesz musiał naprawić/wymienić kartę sieciową, ale za to masz naprawdę solidne rozwiązanie sieciowe, jeśli chodzi o szybkość i stabilność połączenia, nic tej opcji nie przebije...

 

poleciłbym ci:

Linksys Wireless-G Router ADSL (WAG200G) - jest to dość solidny chociarz nie najlepszy router plusem jest wbudowany modem i dołączona do zestawu karta sieciowa na usb.

 

na pewno ktoś jeszcze poleci ci coś dobrego, nawet dóo lepszego...

Odnośnik do komentarza

Dzięki za te odpowiedzi.

 

Z tym modemem na USB chodzi o to, że mam rodziców konserwatystów którzy jak tylko im się zmieni ułożenie ikonek na pulpicie gubią się, więc jakiekolwiek zmiany odpadają, bo będą się przyzwyczajać chyba z rok do nowego porządku rzeczy. Chciałbym zostawić po prostu kompa tak jak jest i mieć bezprzewodowy internet dla siebie.

 

Aha, zależy mi na tym, by net działał nawet przy wyłączonym kompie (jakbym chciał sobie w nocy pograć albo w nocy ściągać demka na Xboxa).

 

Teraz mam tak:

 

gniazdko ----- modem SpeedTouch (neostrada) ----- komputer (USB)

 

Chciałbym miec tak:

 

 

...................................../-------- SpeedTouch (neostrada) ------ komputer (USB)

gniazdko ----- router -<

.....................................\-------- WiFi ------- PSP, DS, Xbox 360

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

ok a wyglądało by to tak:

 

---->kabel ethernet ----> komputer rodziców w sieci lan (łączy się z netem bez ingerencji, od startu)

gniazdko->router z modemem ADSL

---->zintegrowany z routerem Acces Point ---> Otoczenie wifi (psp, ds...)

 

kup sobie porządny router z modemem ADSL (do neostrady) wyniesie cię to do 300zł najlepiej żeby router ten pracował w standardach gigabyte ethernet (co najmniej 4 porty) wifi ieee 802.11b/g/n draft (g+, g burst, g turbo - mile idziane)

 

mając takie informacje najlepiej przejedź się do swojego lokalnego sklepu komputerowego (najlepiej z dobrą reputacją, nie koniecznie najtańszego bo to najczęściej cwaniaki) oni ci doradzą i zaproponują no chyba że ktoś na forum jest bardziej na bierząco jeśli chodzi o nowinki...

Odnośnik do komentarza
Dzięki za te odpowiedzi.

 

Z tym modemem na USB chodzi o to, że mam rodziców konserwatystów którzy jak tylko im się zmieni ułożenie ikonek na pulpicie gubią się, więc jakiekolwiek zmiany odpadają, bo będą się przyzwyczajać chyba z rok do nowego porządku rzeczy. Chciałbym zostawić po prostu kompa tak jak jest i mieć bezprzewodowy internet dla siebie.

 

Aha, zależy mi na tym, by net działał nawet przy wyłączonym kompie (jakbym chciał sobie w nocy pograć albo w nocy ściągać demka na Xboxa).

 

Teraz mam tak:

 

gniazdko ----- modem SpeedTouch (neostrada) ----- komputer (USB)

 

Chciałbym miec tak:

 

 

...................................../-------- SpeedTouch (neostrada) ------ komputer (USB)

gniazdko ----- router -<

.....................................\-------- WiFi ------- PSP, DS, Xbox 360

 

 

Kupujesz to:

 

http://www.agito.pl/routery-wi-fi-z-modeme...757.338917.html

 

 

Kabel telefoniczny z gniazdka w router, router z kompem starych laczysz kablem sieciowym, psp laczysz przez wifi a modem od neostrady chowasz do pudelka.

 

Odnośnik do komentarza

Łyknął bym, ale czy nie da się jakoś tego modemu pod USB w komputerze podpiąć? Gniazdo sieciowe mam z(pipi)ane (kiedyś laptop spadł z wpiętym kablem i coś się uszkodziło) i bardzo ciężko łapie kabel, wystarczy ruszyć i się rozłącza (podłączanie Xboxa 360 to mordęga).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.