Skocz do zawartości

Jaki router?


RoL

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze nie kupiłem, ale kupie na dniach i pytanie takie mam - kradne z torrentów i ... musze upload ustawiać na 1 kb/s by ciagnac full predkoscia, a potem seeduje dopiero normalnie. Jak zmienie modem na router poprawi mi się to? Czy w ogóle to już tak będzie i koniec? Wcześniej tak nie było jak miałem łącze 2 mb...

Odnośnik do komentarza

Skontaktuj się z administratorem sieci. Prawdopodobnie chodzi o adres MAC twojej karty sieciowej. Jak kupisz sobie router będziesz musiał podać jego MAC i powinno działać. Jeśli chodzi o PS3 to jeśli operator nie pobiera dodatkowych opłat za następne sprzęty, to powinien dodać MAC twojego PS3 bez problemu (tylko wtedy musiałbyś przepinać kabelek).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam Router D-Link DSL-2740B. Sygnał pokonując 13m (dwie ściany + meble) osiąga na moim ps3 20-25%. Nie jest to satysfakcjonujący poziom (czasami wręcz zrywa połączenie). Nie mam zamiaru kupować następnego routera ale wiem, że mogę zwiększyć zasięg i moc sieci przez zamontowanie nowych anten. W moim routerze mam 3 anteny 2dbi - jakie antenki poradzilibyście mi kupić? Wymienić wszystkie 3?

 

Może coś takiego?

Edytowane przez Mr. Blue
Odnośnik do komentarza

Mam Router D-Link DSL-2740B. Sygnał pokonując 13m (dwie ściany + meble) osiąga na moim ps3 20-25%. Nie jest to satysfakcjonujący poziom (czasami wręcz zrywa połączenie). Nie mam zamiaru kupować następnego routera ale wiem, że mogę zwiększyć zasięg i moc sieci przez zamontowanie nowych anten. W moim routerze mam 3 anteny 2dbi - jakie antenki poradzilibyście mi kupić? Wymienić wszystkie 3?

 

Może coś takiego?

Po co Ci 40cm antena? Wyobraź sobie jak 3 takie będą wyglądać z Twoim routerem? Pozatym na takiej antence to można budować zewnętrzne nieprofesjonalne sieci wifi. Polecam Ci zakup anten Tp-Link TP-LINK ANT2405CL lub pochodne. Co do wymiany 1 czy wszystkich to nie jestem pewien ale dobrze by było wymienić wszystkie anteny. Sprawdź jakie masz złącze dla tych anten? Możesz mieć RP-SMA lub TN (routery wifi Linksys'a).

Odnośnik do komentarza

podczepie sie pod ten temat zeby nie zakładać nowego

 

mam już router, juz 3 nawet (2 poprzednie spalił piorun...)

i pierwszy raz kupilem bezprzewodowy, juz w sumie z rok temu ale ostatnio gdy mam kilka nowych laptopow w domu zaczynam dostrzegać że router ma marny zasięg

w sumie tylko w okolicy pokoju jest max, we wszystkich pozostalych pokojach ze 30% albo wręcz wcale nie ma zasięgu

 

i tu pojawia sie moje pytanie: czy dokupienie do niego lepszej wiekszej anteny poprawi zasięg?

 

mam na mysli tego typu anteny (losowo wybrane po wpisaniu "antena wifi")

http://www.zupa-dnia.pl/tplink-tlant2408cl-antena-wewnetrzna-p-624.html

http://www.saturion.pl/index.php/product/70056/_czno_i_komunikacja/Sieci_strukturalne/TP_Link_wewn_trzna_antena_dook_lna_8dBi_TL_ANT2408C.html

 

czy cos powinienem wiedziec czy w sumie bylejaka bedzie dobra i i tak porpawi zasięg?

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Ja z takim pytaniem. Zresetowalem router i smiga na czystych ustawienaich bez firewalla, dmz czy upnp, bo rozlaczal mi konsole. Wszystko smiga, ale speedtest pokazuje pingi po 100, tak samo cmd do wp.pl, po restarcie routera, wczesniej byly one tez nie za dobre 40-50. Najsmieszniejsze ze gralem chwile w BC2 i zadnych lagow nie uswiadczylem na XBL. O co biega?

 

ipv 6 widnieje jako ograniczone

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Ja z takim pytaniem. Zresetowalem router i smiga na czystych ustawienaich bez firewalla, dmz czy upnp, bo rozlaczal mi konsole. Wszystko smiga, ale speedtest pokazuje pingi po 100, tak samo cmd do wp.pl, po restarcie routera, wczesniej byly one tez nie za dobre 40-50. Najsmieszniejsze ze gralem chwile w BC2 i zadnych lagow nie uswiadczylem na XBL. O co biega?

 

ipv 6 widnieje jako ograniczone

 

Z czym ty sie chcesz polaczyc na ipv6 ?

Odnośnik do komentarza

Jakis badziewny edimax, ale z wylaczonym wszystkim mam otwarty Nat w konsoli, wiec sie nie bawie, bo mimo ze komp bangla, to mam z Live'a disconnecty co chwile, odkad wszysko wylaczylem to jest ok. Wrocilo do normalnosci, czyli syfiastych 57 ms do wp, coz, nie ejstem prosem gra sie i tak komfortowo jak dla mnie. Zobaczymy czy konsola przestanie sie rozlaczac. Konczy sie umowa to spadam z tego Dialogu.

Odnośnik do komentarza

Jakis badziewny edimax, ale z wylaczonym wszystkim mam otwarty Nat w konsoli, wiec sie nie bawie, bo mimo ze komp bangla, to mam z Live'a disconnecty co chwile, odkad wszysko wylaczylem to jest ok. Wrocilo do normalnosci, czyli syfiastych 57 ms do wp, coz, nie ejstem prosem gra sie i tak komfortowo jak dla mnie. Zobaczymy czy konsola przestanie sie rozlaczac. Konczy sie umowa to spadam z tego Dialogu.

 

Czy tak trudno przepisac te kilka cyfr lub liter z naklejki na tym Edimaxie ? -_- Firewall jednak wylacz, upnp mozna zostawic enabled.

http://portforward.com/english/routers/port_forwarding/Edimax/BR-6104K/Xbox_Live_360.htm

Odnośnik do komentarza
Gość konstant

Nie wiem w którym temacie, ale może ktoś się orietuje czy na takiej linii pójdzie 6mb neostrady ?

 

Tłumienie Bliski koniec : 38.5 (dB)

Odległy koniec : 16.6 (dB)

Sygnał/Szum Bliski koniec : 22 (dB)

Odległy koniec : 6 (dB)

 

 

Miekszam w mikro miescinie, zamowilem Neo 20MB i jakims cudem smiga niezle.

W przedziale 15-20MB.

A tak z ciekawosci - jak sprawdzic te dB ?

Odnośnik do komentarza

Na liveboxie masz taką opcje pod zaawansowanymi.

 

Czyli moze niestabilnie chodzic ? coz, zobaczy sie.

 

EDIT: W ogóle wytłumaczyłby mi ktoś, których liczb ma być mnie a których więcej, bo nic mi to nie mówi :D tzn chyba wiem tylko że Sygnał/Szum Bliski koniec oznacza download a odległy koniec oznacza upload.

Edytowane przez Pikol
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...