Skocz do zawartości

japko


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam niedlugo zmienic notebooka na nowego. W gre wchodzi Vaio i wlasnie Mac. Mam wiec o jabluszko kilka pytan.

 

1. Czy jako czlowiek, ktory uczyl sie pracy na pc przy windzie nie bede mial problemow z obsluga MacOsa? Czy system jest stabilny? Slyszalem ze nie ma czegos takiego jak formatowanie partycji systemowej, czy sypanie sie.

2. Ma glownie sluzyc do filmow/seriali, muzyki i surfowania po necie. Odpowiedni sprzet do tego?

3 Jak jest z programami/kodekami - sa torrenty, komunikatory, foobar chodzi pod Macem, nie ma problemow z odtwarzaniem divix, xvid i innych + czy odtwarza filmy na dvd niezaleznie od ich regionow (oryginalne filmy)?

4. Jakosc matrycy? Nasycone barwy, odpowiednia jasnosc. Moge na to liczyc?

5. Macki maja wbudowane nagrywarki dvd?

6. Ile gwarancji w polsce?

 

Na te pytania chcialbym odpowiedzi. Vaio ma zalete taka ze za 4k zlotych mam mocny sprzet z blu rayem i hdmi.... ale ta winda. W chwili obecnej sklaniam sie ku Macintoshowi. I ile kosztowalby model odpowiedni dla mnie, w gre wchodza tylko nowki.

Odnośnik do komentarza

Chciałem nadmienic tylko dwie rzeczy - foobar'a nie ma niestety na mac'a (przynajmniej nie było jak ostatni raz sprawdzałem i było napisane, że foo jest programem przewidzianym w developingu tylko pod winde). Druga sprawa to matryce - od premiery macbook'a air, apple zaczyna sukcesywnie wymieniać w macbookach matryce LCD na matryce LED'owe, które są jaśniejsze, mają lepszy kontrast i nasycenie barw, oraz są bardziej energooszczedne. No i chyba juz montują (na pewno w macbook'ach pro) te nowe touchpady, które podobno zaje.biste są (na youtube mozna obejrzeć prezentacje macbook'a air, i tam sporo uwagi poswiecono temu nowemu touchpadowi)

 

Aha, no i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby mieć na macbooku (na pro na pewno) zainstalowanego zarówno windowsa jak i leoparda (przynajmniej tak wynika z tego, czego dowiedziałem sie od mojego kumpla, świeżo upieczonego usera maców). Ja na swojego jeszcze musze poczekać, ale na pewno bedzie :)

Odnośnik do komentarza

Drogie zabawki, chyba zrezygnuje... mam tylko 4 kola. Coz Vaio.

 

Edit:

 

A ten http://www.swiatkomputerow.pl/item.php?nr=...tebooki-laptopy. Dobry jest, 13 cali to nie za malo,da rade obejrzec film, jak proc radzi sobie z filmami hd? W zasadzie te 13 cali bedzie tylko do pracy, bo jak film bede chial obejrzec to podlaczalbym tego maca do lcidika, szkoda tylko ze hdmi nie ma. Moge miec go za 3500, oplacalna sprawa? No i chyba przesiadka z 15' na 13 nie bedzie taka bolesna.

 

I najwazniejsze: jest serwis door 2 door, jak dziala (sprawnie)? Co z pekajacymi obodowami, czytalem ze to dosc czesta przypadlosc, no i ktos na jakims forum napisal, ze te gb ramu i karta video w tym MacBooku nie wystarczaja do komfortowej pracy na nim. Jak to jest?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Gość Maiden

Na 13 spokojnie obejrzysz film i popracujesz. I HD też Ci na mięcie pójdzie.

 

1 GB RAMU w zupełności wystarczają do bezproblemowej pracy na MB. Nie wiem kto Ci takich bzdur nagadał?

 

Co do grafiki: Po prostu nie pograsz w wymagające gry. Obudowy, jeźeli się komputerem nie rzuca, i choć odrobinę dba nie pękają.

Odnośnik do komentarza
Drogie zabawki, chyba zrezygnuje... mam tylko 4 kola. Coz Vaio.

 

Edit:

 

A ten http://www.swiatkomputerow.pl/item.php?nr=...tebooki-laptopy. Dobry jest, 13 cali to nie za malo,da rade obejrzec film, jak proc radzi sobie z filmami hd? W zasadzie te 13 cali bedzie tylko do pracy, bo jak film bede chial obejrzec to podlaczalbym tego maca do lcidika, szkoda tylko ze hdmi nie ma. Moge miec go za 3500, oplacalna sprawa? No i chyba przesiadka z 15' na 13 nie bedzie taka bolesna.

 

I najwazniejsze: jest serwis door 2 door, jak dziala (sprawnie)? Co z pekajacymi obodowami, czytalem ze to dosc czesta przypadlosc, no i ktos na jakims forum napisal, ze te gb ramu i karta video w tym MacBooku nie wystarczaja do komfortowej pracy na nim. Jak to jest?

 

13 cali w zupelnosci starcza, film da sie tez bezproblemowo obejrzec. imo, to sporo zaleta, ze wzgledu na gabaryty (wrzucam do plecaka i na lajcie moge z nim wszedzie smigac).

co do pękającej obudowy - huh, co ja sie o tym naczytalem po kupnie maczka to glowa mala. po 7 miesiacach uzytkowania (nie mylic, z lezeniem na biurku) laptop wyglada jak nowy (fakt faktem, ze latwo go pobrudzic, czyszcze go co jakis czas, ot taki urok bialego notebooka).

ram - 1 gb styka spokojnie, sam chcialem dorzucic nastepna kostke, ale nie ma takiej potrzeby.

 

btw. nowego macbooka mozesz wyrwac w cenie mniej wiecej 3000 zl.

Odnośnik do komentarza

No i to prostu z iSpotu. Niby fajnie, tylko ciagle odrzuca mnie brak nagrywarki DVD. Praktycznie w kazdym innym laptopie za podobne pieniadze jest ona w wyposazeniu. Tak wiem, ze to apple itd., no ale na tym akurat nie powinni oszczedzac.

W zwiazku z tym pytanie: czy mozna w jakis sposob wymienic ten naped na SuperDrive'a?

Odnośnik do komentarza

Oh yeah!!!!

 

http://www.fkn.pl/1,460,1795928,1,wiadomosc.html

 

Jeśli ktoś, podobnie jak ja, szykuje sie do kupna, lub zastanawia sie - poczekajcie jeszcze chwile, szykują sie piekne dni :) Do tego jeszcze trwa wprowadzanie nowych modeli, z matrycami LED'owymi, wiec na pewno starsze modele z LCD będą sprzedawane taniej :)

Odnośnik do komentarza
Gość Maiden

Ponoć plota :(

 

Ale nie popadajmy w huraoptymizm. Jabuszka od kilku lat systematycznie tanieją co przekłada się na jakość podzespołów, a w konsekwencji samych urządzeń.

Ta zależność dobrze uwidacznia się także przy iPodach.

 

Daj bóg by podobne przeceny, o ile będą, objęły też iMaci.

Odnośnik do komentarza

Od jakiegoś czasu choruję na MacBooka, niestety produkty Apple z całego świata są najdroższe w Polsce . W Media Markt zwykły MacBook stoi za 4000zł, 1GB Ram, Grafika - Intel 950, HDD 120GB. Pro jeszcze lepiej, 7500zł za 2GB ramu, HDD 200GB, grafika - GeForce 8600, identyczny na Allegro jest za 6500zł, a na eBay USA 4500zł z wysyłką do polski. Do tego w jednym i w drugim dają Mac Os X Tiger. Liczę właśnie na te modele z LED, jeśli wyjdą te raczej potanieją.

Odnośnik do komentarza

Zdecydowałem się kupić jakiegoś przenośnego maka i teraz pytanie - czy dla pracującego na odpowiednio 2x22" oraz 17" 13" matryca to nie będzie za mało? Komputer miałby służyć do tego samego co obecny HP tj. arkusze, poczta, arkusze, czytniki rss, arkusze a w wolnych chwilach jakiś surfing, muzyka czy jakiś serial puszczony ukradkiem na nudnym zebraniu.

 

Jak wygląda sprawa obudowy? Oglądałem używane maki na allegro i były żółte (!!!). Czy przy normalnym użytkowaniu (tj. nie przy bieganiu z irchową ściereczką i pisaniu w bawełnianych rękawiczkach) czeka mnie to samo? Pytam, bo nie widzi mi się wyciągać laptopa, który mówi "mój właściciel to brudas"

Odnośnik do komentarza
Gość Maiden

Sratata - żółkły pierwsze partie MacBooków. Możecie więc króliczki :wub: spać spokojnie.

 

Przy okazji rzucę linkiem. Jak dla mnie MEGA okazja. Kultowy komputerek, do tego ma wbrew pozorom spoko parametry. No i nie zżółkł ;]

 

http://www.myapple.pl/sprzedam-mac/74645-g...-ap-dvd-rw.html

 

 

Gdybym miał na stanie 1000zł to bym się nie zastanawiał :blush:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...