Skocz do zawartości

japko


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

taka porada dla użytkowników sierry, może mądra, może nie

 

Myślałem, że oglądanie filmików na portalach w trybie picture in picture jest zależne od opcji wyświetlanej na pasku, tak jak jest np. na vimeo, a jako że na youtube takiej opcji nie ma, to trzeba czekać na jakąś aktualizację. No ale jednak nie, wystarczy na youtube 2 razy kliknąć prawym myszy na odtwarzane video i pojawi się nam opcja PiP.

 

J7YA194.jpg

 

Działa też na innych stronach, ale nie na każdej.

Odnośnik do komentarza

Robią bo mogą, szkoda że nie ma jakiejś konkurencji chociaż MS Surface ze swoim studio idzie w dobrym kierunku, jakieś firmy typu HP i Dell robią w końcu notebooki premium, alu unibody ale bez marketingu oraz z przypiętą plakietką sprzetów biurowych i serwerowych to jeszcze długo będą całkowicie w cieniu. Wszyscy sie przyzwyczaili do apple. Brak konkurencji zrobił swoje.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

sluchajcie mam problem

 

mam nowego pada xbox one ktory posiada bluetooth, bez problemu lacze go z macbook, natomiast w grach nie smiga, jedyna opcja to podlaczenie go przez kabel wtedy wszystko chodzi jak trzeba

 

ktos cos wie ? czy po prostu taki urok macOS ?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Odnośnie Mac OS Sierry :  Posiadam MacBooka Pro o moim zdaniem niezłej konfiguracji (core 2 duo 2.8 GHz, 4 GB RAM) z 2009 roku i chciałem zainstalować Sierrę. Okazało się, że nie mogę tego zrobić. Mój model nie jest wspierany. Żeby było śmieszniej kuzyn (MacBook core 2 duo 2.4 GHz, 2 GB RAM) Sierrę zainstalował bo miał komputer z 2010 roku. Taka jest prawda: na MacBookach Pro od 2010 i MacBookach od 2009 można instalować Sierrę. Ja na lepszym komputerze od komputera kuzyna nie mogę zainstalować Sierry. Można to wytłumaczyć trochę innym hardware ale w Apple mogli się trochę postarać i wydać trochę "okrojoną" Sierrę. Ale Apple musi zarobić zmuszając do kupna nowych komputerów. Czy to jest uczciwe chyba każdy wie. A gdzie stare ? Do kosza, sprzedać na części ? Mimo tego, że Windows są gorsze muszę pochwalić Microsoft. Windows nie mają wymagania "komputer co najmniej z tego roku". Co prawda są drogie ale "pójdą" na każdym komputerze z odpowiednim hardwarem a nie wyprodukowanym w np. 2010 roku. Można powiedzieć, że Apple musi zarabiać na sprzedaży komputerów bo systemy Mac OS są za darmo ale ja wolałbym żeby systemy były drogie i które można zainstalować na każdym komputerze z odpowiednim hardwarem. A co o tym sądzą inni użytkownicy ?

Odnośnik do komentarza

Ale co, przestał Ci nagle ten Mac działać? Programy jeszcze trochę będą kompatybilne, znam ludzi co z Yosemite jeszcze update'u nie robili bo im się nie chciało. Na Sierrze i tak jak nie masz odpowiednio nowego sprzętu to dostajesz właściwie Siri i listowanie folderów przed plikami w Finderze.

Odnośnik do komentarza

To, że próbowałem zainstalować system z 2016 roku na MacBooku Pro z 2009 nic nie znaczy. Windows 10 można zainstalować nawet na PC z procesorem 1 GHz, pamięcią 2 GB i kartą graficzną obsługującą DirectX 9 ze sterownikiem WDDM 1.0. Windows 10 to system z 2015 roku a wymagania ma śmieszne. Podoła tym wymaganiom nawet komputer z 2007 roku więc poczynania Apple są nie na miejscu. Co prawda Windows 10 na minimalnych wymaganiach będą wolno chodzić ale BĘDĄ a Sierra ... To co robi Apple jest poniżej krytyki. A odnośnie argumentu kolegi Mausa, że jego telefon ma większe osiągi od mojego Maca: nie każdego stać na komputer lepszy od jego telefonu. Ja kupiłem swojego Maca używanego za 1200 zł bo jestem biedny. Takich użytkowników jak ja Apple powinno mieć też na uwadze a nie tylko bogatych. I powtarzam ja na lepszym Macu nie mogłem zainstalować Sierry a kuzyn na gorszym mógł.

Odnośnik do komentarza

Przez weekend siedziałem nad kompem do upgrade'u, kopii systemu oraz migracji danych - dostałem Della XPS L702x z 2010, instalacja Win10 nie nastroiła żadnych problemów, wsadzony Samsung 850 Evo na dysk systemowy, fabryczny WD Black jako magazyn danych. Dell oficjalnie i tak sie wyparł tego notebooka i max co oferował to support do Win8 (nawet nie 8.1). Sterowniki pobrane ze strony producenta, jako że Dell większość sterowników branduje to do touchpada musiałem wziąć od Alienware 17. Wsio śmiga, zawiasy ekranu już liche ale te głośniki z subwooferem nadal pięknie grają. To tak w ramach ciekawostki. Jeśli nie jest to jakiś kompletnie bezmyślnie złożony laptop, to do komponentów Intela, Synapticsa, Realteka, JMicrona nie ma problemów aby sciągnać stery pod Win10.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No i mam go. Po latach wróciłem do iMaca. Wyrwałem za bardzo dobry szmal ostatnią 27' sprzed ery retiny z kartą graficzną 4GB i 24 RAM. Nadrabiam właśnie wszystkiego zaległości growe z gatunku strategii. No sorry, ale tu PC zawsze były do przodu względem konsol. Piękny gatunek. A sama maszynka? Potwór. Wszystko hula bez zająknięcia. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.