Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Rekomendowane odpowiedzi

Polscy skoczkowie nie wystartują w weekend w konkursach Pucharu Świata w Pragelato. Zamiast tego w czwartek jadą do austriackiego Ramsau, by ćwiczyć na małych skoczniach i eliminować błędy

sport.pl

 

Oby coś pomogło.

 

Adam Małysz zajął 21. miejsce w konkursie w Engelbergu. Wygrał Simon Ammann. Łukasz Rutkowski był 27. Marcin Bachleda i Piotr Żyła z konkursu odpadli z konkursu po pierwszej serii..

 

No i gówno pomogło.

Edytowane przez Cris
Odnośnik do komentarza

Jeżeli zawodnik, po skoku przychodzi do wywiadu i mówi: " Niewiem o co chodzi, że tak źle skaczę ", trener mówi: " Niewiem o co chodzi, że tak źle skaczą " to oznacza jedno, że trener powinien wylecieć. Tym chłopakom może pomóc tylko zawodowy sztab, doświadczonych szkoleniowców z psychologiem jako jednym z najważniejszych członków sztabu. Przecież to jacyś przestraszeni goście, którzy nie są wstanie udźwignąć, ani odpowiedzialności za wynik, ani nie mają wiary w siebie, ani nie mają autorytetów w sztabie trenerskim. Jeżeli nie zwolnią Kruczka, to na olimpiade niema po co jechać, a Małysz będzie miał bardzo przykre zakończenie kariery. Luknąłem sobie na konkurs noworoczny. Zbliżenie na Małysza, a on znów ma te tiki na twarzy, z nerwów, które miał zanim był na szczycie. Ta porażka z Wankiem, musi mu dać do myślenia, niech się postawi wujkowi Tajnerowi i powie, albo porządny sztab trenerski, albo róbcie sobie jaja bezemnie

Odnośnik do komentarza

Małysz wycofał się z turnieju 4 skoczni

 

Wszyscy dookoła próbowali mu wmówić, że jest lepiej i forma idzie do przodu. Najlepszy polski skoczek doskonale wiedział, że tak nie jest. Że połowa drugiej dziesiątki to nie jego miejsce w Pucharze Świata. I w nocy z niedzieli na poniedziałek wrócił do rodzinnej Wisły - pisze dziennikarz Sport.pl i Gazety Wyborczej Robert Błoński.
Edytowane przez Cris
Odnośnik do komentarza
Adam zadzwonił do mnie, mówił, że jest bardzo niezadowolony z wyników i zapytał, czy moglibyśmy w spokoju potrenować - fiński trener Hannu Lepistoe ujawnia w "Super Expressie" kulisy uzgodnienia z Małyszem treningu w Lahti. - Skoro jeden z najlepszych skoczków świata ma kłopoty i szuka pomocy, nikt przy zdrowych zmysłach nie odpowiedziałby mu "nie".

 

http://www.sport.pl/sport/1,65025,6130387,...st_mozliwe.html

 

Ale to SuperExpress. ;]

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dziś odbył się pierwszy z konkursów w Zakopanem.

Małysz uzyskał najlepszy w tym sezonie wynik (8 miejsce)...Czy to atut własnej skoczni był sprzymierzeńcem Adama? A może "praktyki" u Lepistoe ? Cóż,dowiemy się zapewne przy okazji konkursów w innych państwach.

 

Warty odnotowania jest również fakt zakwalifikowania się aż siedmiu Polaków do drugiej serii.

 

Oby tak dalej.

 

http://www.sport.pl/skoki/3369912,70467,,Z...62739,6735.html

Edytowane przez Cris
Odnośnik do komentarza

Największe postępy widać u Stocha - Małysz zawdzięcza swoje 8. i 12. miejsce w konkursach w Zakopanem między innymi nieobecności wielu skoczków ze światowej czołówki. Początkowo również zasiałem w sobie trochę optymizmu, ale gdy zdałem sobie sprawę, że z czołowej dziesiątki Pucharu Świata tylko połowa zawodników przyjechała na zawody to zrozumiałem, że w przypadku ich obecności byłoby podobnie jak do tej pory... Zobaczymy jak będzie w Vancouver, ale podejrzewam, że jeszcze sporo treningu przed Małyszem, a MŚ w Libercu coraz bliżej...

 

P.S.: Kruczek i jego uniesione w geście triumfu ręce po skoku Adama na 126m co najmniej tak jakby skoczył 10m dalej = :lol:

Edytowane przez Sarge
Odnośnik do komentarza
Największe postępy widać u Stocha - Małysz zawdzięcza swoje 8. i 12. miejsce w konkursach w Zakopanem między innymi nieobecności wielu skoczków ze światowej czołówki. Początkowo również zasiałem w sobie trochę optymizmu, ale gdy zdałem sobie sprawę, że z czołowej dziesiątki Pucharu Świata tylko połowa zawodników przyjechała na zawody to zrozumiałem, że w przypadku ich obecności byłoby podobnie jak do tej pory... Zobaczymy jak będzie w Vancouver, ale podejrzewam, że jeszcze sporo treningu przed Małyszem, a MŚ w Libercu coraz bliżej...

 

P.S.: Kruczek i jego uniesione w geście triumfu ręce po skoku Adama na 126m co najmniej tak jakby skoczył 10m dalej = :lol:

Sarge. masz racje Małysz był by napewno na dużo gorszych pozycjach, gdyby byli obecni zawodnicy z czołowej dziesiątki PŚ. jeszcze kilka treningów pod okiem Lepistoe i morze Małysz będzie dorównywał swoimi skokami do najlepszych zawodńików, do czołówki Małyszowi brakuje co najmiej 10 metrów ^_^

Odnośnik do komentarza

Małyszowi jak brakowało tak brakuje do czołówki tyle samo metrów, czyli w okolilcach 10. Na jego miejscu, zrobiłbym wszystko by przygotować się tylko do dwóch imprez, MŚ i Igrzysk Olimpijskich, bo jeżeli chce odejść jak mistrz to tylko w taki sposób może to jeszcze zrobić, bo odejścia ze sportu zawodników będących bez formy do historii nieprzechodzą

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...