Skocz do zawartości

TOP 10 na PSXa !!!


Canaris

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

ae.png

W moim Top 10 jest m. in Ape Escape. Gra która nie uruchomi się bez Dual Shocka, a także wersja europejska ma takie zabezpieczenia, że nie odpali się na PS3. 

Kolorowa, zróżnicowana, wymagająca. Ukończyłem ze 3 razy, na sto kilka procent.

 

wwfsd2.png

WWF Smackdown 2. Graficznie chyba poziom wyżej niż Tekken 3 :) - poza wrestlerami, plej musiał namęczyć się z ludźmi na trybunach, a i nawet był taki szczegół jak ludzie trzymający bannery z Twoim imieniem. Kiedy zobaczyłem level z dywanem (walka w pomieszczeniu VIPów), pomyślałem że developerzy dokonali niemożliwego: jak udało im się zrobić antyaliasing na PSXie? :)

 

pc.png?w=640

Porsche Challenge - moja pierwsza gra. Przesiadka z ośmiobitwego Pegasusa na PSXa i pierwsze odpalenie tejże gry wywołały całkowity szok. Postacie mówiły, filmik FMV, muza audio, grafika 3D, wibracje w padzie... a jeszcze tego samego dnia grałem w Chip n Dale Rescue Rangers...

 

Oj chyba dziś PSX wleciał za mocno :)

Edytowane przez grzybiarz
  • Plusik 2
  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Chyba byłeś jednym z nielicznych szczęśliwców, którzy mieli multitapa (nie mylić z multipla). Po latach sprawiłem sobie PS2, do tego zakupiłem multitapa, ale... okazało się że ma być specjalny multi, do gier z PSXa, a nie z PS2. 

W dalszym ciągu czekam, aż kiedyś odpalę CTR na multi ale już na PS3 - bo tam nie trzeba mieć żadnych dodatkowych sprzętów. Tylko dzisiaj jakby ciężej znaleźć graczy, niż kiedyś :)

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, grzybiarz napisał:

Kiedy zobaczyłem level z dywanem (walka w pomieszczeniu VIPów), pomyślałem że developerzy dokonali niemożliwego: jak udało im się zrobić antyaliasing na PSXie?

Zapodaj screena.

 

15 godzin temu, grzybiarz napisał:

W dalszym ciągu czekam, aż kiedyś odpalę CTR na multi ale już na PS3 - bo tam nie trzeba mieć żadnych dodatkowych sprzętów. Tylko dzisiaj jakby ciężej znaleźć graczy, niż kiedyś

Może doczekamy się pięknych czasów i zrobią remake CTR z obsługa multi online.

Odnośnik do komentarza

Ciężko znaleźć, ale zobacz na ten gameplay:

 

Jeżdżące auta w tle, czterech zawodników. Podobno PSX miał kilka generacji (tak czytałem ostatnio w PSM). Wystarczy porównać pierwsze gry (Ridge Racer, Battle Arena Toshinden), do takiego właśnie Tekkena 3, czy WWF Smackdown. Z PS3, czy PS4 nie widać aż tak różnicy między pierwszymi grami, a tymi pózniejszymi 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Te pudełka mają tyle zabezpieczeń w postaci znaków towarowych, że chyba więcej by już się nie zmieściło. :) Sony w Europie robiło co mogło żeby walczyć z piractwem. Szkoda że przez te znaki ciężko o zamienniki. Kilka lat temu na niemieckim ebayu można było kupić setki, jak nie tysiące egzemplarzy nowej gry Shoot i jeszcze jednego tytułu. Wychodziło mniej więcej 10zł za grę. Wtedy można się obkupić w pudełka, ale potem ich zabrakło. Widać że były to leżaki magazynowe. 

 

Co do dziesiątki to samo mięsko. :)

Odnośnik do komentarza

Myślę, że te pudełka trochę swojej magii zawdzięczają realiom i czasom, w których dominowały w sklepach: dla przeciętnego Polaka była to mimo wszystko drożyzna, każdy oryginał w kolekcji to wydarzenie, a większość jechała na piratach. Nawet jeśli miałeś kolekcję z giełdy, to i tak w głębi duszy marzyłeś o tych pudełeczkach, ale podziwiać je mogłeś głównie w sklepie. 

 

Do tego ich niesamowity kształt i design, gruba książeczka w środku, czarna płyta. Coś pięknego. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
1 minutę temu, grzybiarz napisał:

Nie mam czasu obejrzeć serial, a będę tracił 2 godziny na obejrzenie rankingu TOP 100 gier jakiegoś nieznanego mi gościa, który odpycha już na starcie klnąc? No nie wiem :/

a  ktoś ci każe  to oglądać ? tutaj  jest  powiedziana cała  historia z  Psx  z  którą mam do czynienia od  1997 . Ojej  bo  przekleństwa  lecą  ...jakie to  jest straszne .

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...
  • 9 miesięcy temu...

1. Final Fantasy Tactics - moja ulubiona gra ever (poza Soul Calibur1 na DC)

2. Final Fantasy 7

3. Resident Evil 2

4. Tekken 2 i 3

5. Omega Boost

6. Einhänder

7. Twisted Metal 2 (na split screen)

8. Vagrant Story (aktualnie gram ponownie)

9. Xenogears

10. Parasite Eve

 

 

Star Ocean 2

Exhumed

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...