Skocz do zawartości

Problem z Windowsem...


Jakuza

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Pomocy kurła, bo zaraz wyyebię kompa za okno

 

Przerwanie akcji i komunikat w Windows 11 za każdym razem jak próbuje coś skopiować/przenieść z komputera na  Dysku Google. No tak nie mogę pracować;/ Działa przez stronę internetową, ale to trwa wieki, nauczyłem się się przenosić te pliki na zainstalowany dysk Google na kompie. a teraz dooopa

 

"Nieoczekiwany błąd uniemożliwia skopiowanie pliku"

 

https://zapodaj.net/f52a9bda8e45f.jpg.html

 

 

ocb?

Odnośnik do komentarza

Wolałbym nie usuwać wszystkich aplikacji;]

 

obstawiałbym eksplorator plików, ale że problem dotyczy tylko Dysku Google zainstalowanego na kompie? Mogę przenosić pliki ogólnie w obrębie kompa, ale nie mogę już na i z dysku Google. A nic tam nie grzebałem. Reinstal aplikacji oczywiście nie pomaga

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, krupek napisał:

A to nie eksplorator plików nawalił? Miałem podobne inby w Win8 kiedyś i był to walnięty eksplorator. Pomógł dopiero reset systemu.

Yup. Format poszedł i działa. 

 

Nie jestem największym fanem Windowsa 11;/ Ładne to, ale od czasu Visty zapomniałem o resetach i formatach. Aż się łezka w oku kręci. M$ z nowym system zafundował mi nostalgiczną podróż do czasów szczenięcych - kiedy każdego dnia modliłeś się, żeby system się uruchomił bo miałeś do obejrzenia Naruto na CD do obiadku, a formatowanie było codzienną rutyną. 

 

Uwaga na nową aktualizację. To ona jest winna.

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Kurrrrrraaaa nie mogę włączyć komputera. System (windows 10) wola o hasło przy próbie logowania. Tak zawsze było, bo ustawiłem se sto lat temu hasło zabezpieczające, przed kobita, czy innymi osobami. Ale hasło brzmiało „1”, wiec po prostu było aby być. Weszła jakaś aktualizacja - pominąłem te wszelkie okienka, No i teraz nie działa „1”, ani inne. Jest to hasło lokalne, na kompie mam tez profil kobity ale nie admin… czemu jakieś inne gowniane hasło ustawiło się po aktualizacji?

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, grzybiarz napisał:

Kurrrrrraaaa nie mogę włączyć komputera. System (windows 10) wola o hasło przy próbie logowania. Tak zawsze było, bo ustawiłem se sto lat temu hasło zabezpieczające, przed kobita, czy innymi osobami. Ale hasło brzmiało „1”, wiec po prostu było aby być. Weszła jakaś aktualizacja - pominąłem te wszelkie okienka, No i teraz nie działa „1”, ani inne. Jest to hasło lokalne, na kompie mam tez profil kobity ale nie admin… czemu jakieś inne gowniane hasło ustawiło się po aktualizacji?

Upewnij się że to konto lokalne i nie prosi o hasło z konta Microsoft. Jeśli to rzeczywiście lokalne to możesz zrobić prosty trick aby zmienić hasło z poziomu np. cmd (pierwszy lepszy instruktarz poniżej):
 

 

Edytowane przez Bowser
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, grzybiarz napisał:

Obczaje jutro, thx. Hasło na 100% lokalne, bo „1” by nie przeszło raczej. W sumie te 14 minut wideo nie wyglada jakoś super łatwo :) 

Metod jest wiele, możesz też np. wykorzystać HirensBootCD z pendrive i tam masz soft który ułatwi sprawę:
https://www.hirensbootcd.org/howtos/#collapse-1-208

Edytowane przez Bowser
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza

A to jeszcze dopytam o coś takiego. Ostatnio (z miesiąc - dwa?) jak zostawiam kompa w trybie Sleep, to włącza się on potem tak jakby był zrestartowany. Np. Chrome krzyczy, że był źle zamknięty, sesja zakładek ubita i czy chcę przywrócić.

Szukałem w necie porad, ale nic nie poskutkowało. Albo to jakiś bug, który z trybu sleep przechodzi do power off, albo po prostu nocny update leci i wymusza restart. No ale łatki do Win10 chyba nie wychodzą co noc :/

Ktoś przerabiał temat?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wywaliło mi Rage 2 z Gamepassa i nie da się już go włączyć.

 

Zrobiłem weryfikację i naprawianie z poziomu PC Gamepass, nic nie pomogło. Kompletny reinstall gry też nic nie pomógł. Jakieś rady?

 

 

Zrzut ekranu 2022-12-20 125426.png

 

 

Update:

Udało się odpalić po wywaleniu pliku settings.ini z C:\Users\XYZ\Saved Games\id Software\Rage 2

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Puściłem reinstal Win10 na laptopie, wszystko się ładnie zrobiło. Podpinam mój dysk zewnętrzny USB ze wszystkimi danymi i

image.png.2a168d3b7cbb79e15bff45dc39b5e90c.png

No bo zaraz zawału dostanę xd Drugi dysk (zewnetrzne SSD) widzi. Nic się nie uszkodziło fizycznie, jeszcze przeglądałem zawartość przed reinstalką.

WTF? Miał tak ktoś?

Jest szansa, że jak pójdą wszystkie updejty Win10 to zadziała, czy co mam zrobić? :(

 

---

podpinam pod kompa służbowego i mam to samo, no ja pierdolę, przecież on działał 2h temu. Help.

 

 

 

edit:

dobra, doczytałem. Trzeba było wejść we właściwości dysku -> zabezpieczenia -> dodać pełne uprawnienia dla konta administracyjnego. Z jakiegoś powodu dysk mógł być tylko używany przez moje poprzednie konto sprzed reinstalki. No osiwiałem, bo tam mam sporo rzeczy, ale chyba odzyskałem dostęp.

 

Odnośnik do komentarza

Dzięki, właśnie dokładnie przed chwilą wyedytowałem posta bo robiłem wg tego poradnika znalezionego chwilkę wcześniej :)

System przywrócony, appki poinstalowane na nowo. Dużo szybciej dziś z tym idzie niż niegdyś format C i wsio od zera (rok 1999+). No i od dawna wszystkie "ruchome" dane trzymam na dysku zewnętrznym, by w razie awarii odpiąć go a kompa utylizować/reinstalować. Trochę jednak się zesrałem po tym co pisałem wyżej xd

Windows 10 restartuje się do ostatniego wydania, czyści wszystkie śmieci, nie traci się potem czasu na update wszystkich łatek przez 10 godzin - czyli trochę jak factory reset Androida czy iOS - wersja systemu zostaje, a nie wraca ta fabryczna z dnia zakupu laptopa.

Skończyły się problemy z:

- sleep mode, który w momencie gaszenia ekranu realnie nadal miał uruchomione procesy i wiatrak mógł wiać w nieskończoność

- wybudzaniem, które powodowało, że wifi potrafiło być nieaktywne przez kilka minut (ikonka przekreślonego globusa zamiast zasięgu wifi)

- bluescreenami co jakiś czas przy próbie zmiany niektórych ustawień (np. włączanie kamerki)

- i wiatrak się uspokoił, a nie dmucha jak pojebion cały czas

 

System chodził około 7 lat bez reinstalki xD Laptoka mam bodajże z końca 2015, do tej pory łykał wszystkie minor i major upgrejdy, ile tam śmiecia było na dysku C to aż boję się myśleć.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Czy ktoś ma w najnowszej kompilacji Windowsa 11 Pro problemy z Explorerem.exe?

 

Próbowałem wszystkiego już, nawet format poszedł i na nowej wersji systemu po zainstalowaniu aplikacji różnych co jais czas explorer łapie zwieche i samoczynie się restartuje.

 

(czysty rozruch też wykonywałem) i problem nadal występuje. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...