Skocz do zawartości

Problem z Windowsem...


Jakuza

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam podobnie dobre odczucia.Z poczatku troszke sie nie umialem przestawic.Nie ze sa jakies wielkie roznice miedzy vista a siodemka bardziej chodzilo o sprawy designu.

Z takich technicznych rzeczy to widze roznice w pamieciozernosci.Na vista zazwyczaj uzycie ramu wynosilo okolo 49% teraz przy tych samych programach nie przekracza 35%.Jest jeszcze wiele rzeczy ktorych sie musze dowiedziec ale mysle ze tym razem M$ bedzie mogl sobie pogratulowac.

Odnośnik do komentarza

Coś dla tych co niewiedzą co myśleć o "Siódemce"

 

http://www.centrumxp.pl/Windows7/1932,1,Te...lacja_7100.aspx

http://www.centrumxp.pl/Windows7/1894,1,Fu...ji_systemu.aspx

 

 

Ps jeżeli kogokolwiek to interesuje to b7100 wydaje mi się bardziej "Vistowaty" niż b7057 którego do tej pory miałem okazję testować!

szybkość działania jakoś tak nie ta! czas boot-owania też nie ten co przedtem! i konsumpcja Ramu większa! lecz za to na pewno stabilniejszy od poprzednich...

 

błędy które usunięto w moich testach!:

w 7000 po instalacji K-lite-a co jakiś czas wywalało mi BSoD podczas odtwarzania filmów teraz już nie :-)

w 7000 Kaspersky IS/ Norton AV/ Avira AV wyskakiwał komunikat o przerwaniu instalacji ze względu na wykrycie systemu serverowego!

w 7028 Microsoft Update nie wykrywało poprawek do niczego oprócz Windy! bez office/visual studio/sql server itd...

w 7028 sterowniki Ati nie pozwalały na zmianę rozdzielczości w aspekcie innym niż 4:3!

w 7057 Udało mi się wystartować windows 3.11 bez żadnej wirtualnej maszyny/emulatora tylko w trybie kompatybilności z windows 2000!!!

w 7057 przestała działać moja karta Wlan (rtl8187) i większość podobno kompatybilnych z w7 wirtualnych napędów

w 7057 usługa przywracania plików systemowych zabiła mi system na amen!!!

w 7057 niektórych usług systemowych w ogóle nie da się wyłączyć! znaczy się system pokazuje że są wyłączone ale one wciąż startują automatycznie!

w 7100 Driver i dll cache roztyły mi się niemiłosiernie!! w ciągu 3 dni o ok 1.3GB!!! system przy każdej instalacji nowego sterownika umieszcza w cache kopię wszystkich już zainstalowanych, to samo dotyczy się bibliotek systemowych... Problem rozwiązany przez Microsoft update :-)

 

Odnośnik do komentarza

Ominalem szerokim lukiem Viste ale mam pytanie: Czy ten system naprawde musi obligatoryjnie wpier dalac 6 gigabajtow miejsca na dysku czy moze sa jakies odchudzone wersje ? Patrze tak na swojego win2003, jak malo zajmuje i jak swietnie chodzi, ze zastanawiam sie jak moglo sie to tak rozrosnac ? No chyba, ze dzwieki systemu sa zapisane w DTSie a tapety pulpitu w fullhd i w RAWie. Bedzie jakis windows server 7 czy poki co zostaja przy Server 2008 ?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Czasem gdy zostawię laptopa na chwilę na ekranie logowania do Windowsa (XP) nie mogę najechać na żaden z przycisków i muszę go wyłączyć i włączyć na nowo. O co może chodzić?

 

Co to znaczy że nie możesz najechać na żaden z przycisków?

Opisz objawy tego zjawiska...

Odnośnik do komentarza

Jako, że duży procent programów instalowanych bez ustaleń root/user odpala się jeszcze przed logowaniem możliwe, że któryś z nich podbierając zbyt wiele zasobów "gryzie" sie z winlogon.exe (np. fw). Dla spokoju ducha wrzuć log z hijackthis, bo moze coś się zalęgło.

Odnośnik do komentarza

A jak wciskasz przycisk TAB (kilka razy) to podświetla ci się któraś z ikonek?? bo jeśli tak to greah ma rację i jakiś program lub sterownik zawłaszczył sobie kursor myszy na pierwszym planie! spróbuj wyłączyć wygaszacz ekranu i wszystkie zbędne wichajstry z tray-a systemowego... zegarki, maskotki, panele sterowania bzdurnych aplikacji itd...

 

Jeśli jednak nie masz żadnej kontroli nad systemem (oprócz ruchu kursorem myszy) to na bank uszkodzenie systemu/wirus lub rootkit...

Odnośnik do komentarza
A jak wciskasz przycisk TAB (kilka razy) to podświetla ci się któraś z ikonek?? bo jeśli tak to greah ma rację i jakiś program lub sterownik zawłaszczył sobie kursor myszy na pierwszym planie! spróbuj wyłączyć wygaszacz ekranu i wszystkie zbędne wichajstry z tray-a systemowego... zegarki, maskotki, panele sterowania bzdurnych aplikacji itd...

W tray'u nie mam żadnych dodatków, a wygaszacz ekranu jest wyłączony.

 

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2

Scan saved at 07:20:58, on 2009-05-20

Platform: Windows XP Dodatek SP3 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v7.00 (7.00.6000.16827)

Boot mode: Normal

 

Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus 2009\avp.exe

C:\Program Files\Common Files\InterVideo\DeviceService\DevSvc.exe

C:\Program Files\Java\jre6\bin\jqs.exe

C:\Program Files\System Control Manager\MSIService.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\Program Files\Toshiba\Bluetooth Toshiba Stack\TosBtSrv.exe

C:\WINDOWS\system32\wbem\wmiapsrv.exe

C:\Program Files\Java\jre6\bin\jusched.exe

C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus 2009\avp.exe

C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\Program Files\Trend Micro\HijackThis\HijackThis.exe

C:\WINDOWS\system32\wuauclt.exe

 

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://www.msi.com.tw

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896

R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=69157

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Connection Wizard,ShellNext = http://www.msi.com.tw/

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O2 - BHO: Adobe PDF Reader Link Helper - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX\AcroIEHelper.dll

O2 - BHO: flashget urlcatch - {2F364306-AA45-47B5-9F9D-39A8B94E7EF7} - C:\Program Files\FlashGet\jccatch.dll

O2 - BHO: IEVkbdBHO - {59273AB4-E7D3-40F9-A1A8-6FA9CCA1862C} - C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus 2009\ievkbd.dll

O2 - BHO: Groove GFS Browser Helper - {72853161-30C5-4D22-B7F9-0BBC1D38A37E} - C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\GrooveShellExtensions.dll

O2 - BHO: Pomocnik rejestracji usługi Windows Live - {9030D464-4C02-4ABF-8ECC-5164760863C6} - C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\Windows Live\WindowsLiveLogin.dll

O2 - BHO: Java Plug-In 2 SSV Helper - {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} - C:\Program Files\Java\jre6\bin\jp2ssv.dll

O2 - BHO: JQSIEStartDetectorImpl - {E7E6F031-17CE-4C07-BC86-EABFE594F69C} - C:\Program Files\Java\jre6\lib\deploy\jqs\ie\jqs_plugin.dll

O2 - BHO: FlashGet GetFlash Class - {F156768E-81EF-470C-9057-481BA8380DBA} - C:\Program Files\FlashGet\getflash.dll

O4 - HKLM\..\Run: [sunJavaUpdateSched] "C:\Program Files\Java\jre6\bin\jusched.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [QuickTime Task] "C:\Program Files\QuickTime\QTTask.exe" -atboottime

O4 - HKLM\..\Run: [AVP] "C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus 2009\avp.exe"

O4 - HKCU\..\Run: [ctfmon.exe] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'USŁUGA LOKALNA')

O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'USŁUGA SIECIOWA')

O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'SYSTEM')

O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'Default user')

O8 - Extra context menu item: &Download All with FlashGet - C:\Program Files\FlashGet\jc_all.htm

O8 - Extra context menu item: &Download with FlashGet - C:\Program Files\FlashGet\jc_link.htm

O8 - Extra context menu item: E&ksportuj do programu Microsoft Excel - res://C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office12\EXCEL.EXE/3000

O9 - Extra button: Statystyki ochrony WWW - {1F460357-8A94-4D71-9CA3-AA4ACF32ED8E} - C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus 2009\SCIEPlgn.dll

O9 - Extra button: Wyślij do programu OneNote - {2670000A-7350-4f3c-8081-5663EE0C6C49} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office12\ONBttnIE.dll

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Wyślij &do programu OneNote - {2670000A-7350-4f3c-8081-5663EE0C6C49} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office12\ONBttnIE.dll

O9 - Extra button: Research - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - C:\PROGRA~1\MICROS~2\Office12\REFIEBAR.DLL

O9 - Extra button: FlashGet - {D6E814A0-E0C5-11d4-8D29-0050BA6940E3} - C:\Program Files\FlashGet\FlashGet.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: FlashGet - {D6E814A0-E0C5-11d4-8D29-0050BA6940E3} - C:\Program Files\FlashGet\FlashGet.exe

O9 - Extra button: (no name) - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: @xpsp3res.dll,-20001 - {e2e2dd38-d088-4134-82b7-f2ba38496583} - C:\WINDOWS\Network Diagnostic\xpnetdiag.exe

O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O14 - IERESET.INF: START_PAGE_URL=http://www.msi.com.tw

O18 - Protocol: grooveLocalGWS - {88FED34C-F0CA-4636-A375-3CB6248B04CD} - C:\Program Files\Microsoft Office\Office12\GrooveSystemServices.dll

O18 - Protocol: skype4com - {FFC8B962-9B40-4DFF-9458-1830C7DD7F5D} - C:\PROGRA~1\COMMON~1\Skype\SKYPE4~1.DLL

O20 - AppInit_DLLs: C:\PROGRA~1\KASPER~1\KASPER~1\mzvkbd.dll

O23 - Service: Norton2009 Reset (.norton2009Reset) - Unknown owner - C:\Program Files\Norton2009Reset.exe

O23 - Service: Autodesk Licensing Service - Autodesk - C:\Program Files\Common Files\Autodesk Shared\Service\AdskScSrv.exe

O23 - Service: Kaspersky Anti-Virus (AVP) - Kaspersky Lab - C:\Program Files\Kaspersky Lab\Kaspersky Anti-Virus 2009\avp.exe

O23 - Service: Capture Device Service - InterVideo Inc. - C:\Program Files\Common Files\InterVideo\DeviceService\DevSvc.exe

O23 - Service: Java Quick Starter (JavaQuickStarterService) - Sun Microsystems, Inc. - C:\Program Files\Java\jre6\bin\jqs.exe

O23 - Service: Micro Star SCM - Unknown owner - C:\Program Files\System Control Manager\MSIService.exe

O23 - Service: TOSHIBA Bluetooth Service - TOSHIBA CORPORATION - C:\Program Files\Toshiba\Bluetooth Toshiba Stack\TosBtSrv.exe

 

--

End of file - 6462 bytes

 

Odnośnik do komentarza

Ja tu nic niepokojącego nie widzę... no może poza crack-iem do Norton-a AV/IS ale wątpię żeby to było to bo sam go używałem i było ok.

Dla pewności możesz go wyłączyć i spróbować bez niego... A co do mojego poprzedniego pytania to czy możesz uruchomić profil z klawiatury?

Odnośnik do komentarza

Rano nie miałem czasu żeby to sprawdzić, później usiądę do laptopa.

 

Jeśli chodzi o tego Nortona, to on (razem z resetem) kilka tygodni temu zostały odinstalowne.

 

EDIT: Czekałem, ale nie doczekałem się, żeby zaistniała opisana wyżej sytuacja. Jutro znowu spróbuję.

Edytowane przez Di
Odnośnik do komentarza
Gość Siwy_

mam problem z bit cometem, pliki bardzo wolno mi sie sciagaja

 

na dole wyskakuje mi taki oto komunikat bitcomet.jpg

 

sprawdzilem juz firewalla i bit comet jest odblokowany i nie wiem co dalej

 

system to vista, a net mam przez liveboxa (przewaznie kablem sie lacze)

Edytowane przez Siwy_
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zainstalowalem wczoraj Windows 7 x64 Build 7137. Poszlo szybko i bezproblemow ale nowy interfejs mnie odrzucil. Wylaczylem cukierki ale nie moglem sie przyzwyczaic, ze teraz niektore opcje sa gdzie indziej. Instaluje zaraz jeszcze raz, tym razem ze sterownikami do neostrady i sproboje skonfigurowac to aby mogl jakos z tym pracowac. Oczywiscie wczesniej zrobilem obraz partycji z win2003 i powrot do starego dobrego windowsa z W7 trwal 5 minut.

Odnośnik do komentarza

UPDATE:

 

 

Zainstalowalem sobie Windows 7 x64 Build 7137 z pendrive'a. Instalacja od momentu wybrania w boot managerze plyty glownej zrodla Usb trwala 21min 02s do momentu ostatniego uruchomienia windowsa aby mozna bylo na nim pracowac. Przebieg i szybkosc instalacji jak najbardziej na plus.

 

Zainstalowalem jakos sterowniki od Thomsona Speetoucha 330, teraz walcze aby dzialal ADSL Autoconnect ale bezskutecznie. Musze sie przyzwyczaic bo zupelnie nieczytelne jest dla mnie cale menu Network, nie wiem czy sie sam bedzie laczyl z netem przy starcie czy nie, zobaczymy.

 

No i jakis normalniejszy styl musze znalezc, najlepiej poprzednie Watercolor bo te grube ramki i marnotrawiene miejsca mnie wku rwia.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.