Skocz do zawartości

Wasze kolekcje gier na wszystkie platformy


Rekomendowane odpowiedzi

Ping - czy mógłbyś się z nami podzielić wiedzą jak dbasz o pudełka? Wszystko wygląda bardzo zadbanie więc pojęcie o tym pewnie masz niemałe. Np mnie zawsze nurtuje jak odkleić różne ceny, naklejki bez zostawiania śladu na boxie. Para? Zmywacz do paznokci? Nożyk? Wszystko zostawia paskudne rysy. Jakieś rady? Może mini guide dla wszystkich? :P

 

Z pudełkami prosta sprawa - naklejki delikatnie podważasz paznokciem/kartą bankomatową i powolutku odklejasz. Potem przyklejasz/odklejasz kilka razy szybkimi ruchami tą samą naklejkę żeby pozbyć się jak najwięcej kleju, a finish robisz izopropanolem który świetnie rozcieńcza klej przy czym nie wchodzi w reakcje z plastikiem.

Do izopropanolu mam dozownik, więc psikam na zabrudzenia i delikatnie wycieram płatkami kosmetycznymi. Każda gra, która ląduje w zbiorach ma usuwane wszelkie naklejki + robioną polerkę izopropanolem - nawet na kilkuletnich pudełkach zbiera się tyle syfu i brudu od złego przechowywania (bo jak ktoś ma syf w domu, to i na pudła go przenosi), że bez dezynfekcji niczego bym na półkę nie postawił (mam jobla na punkcie czystości/higieny).

 

A wez ku,rwa nawet mnie nie wku,rwiaj ping xddd pokazałem to kolezance i spytala mnie ciekawe jak typo wyglafa, stereotypy mocno

 

Jak obleśny grubas, wszystko się zgadza xDDD.

Edytowane przez ping
Odnośnik do komentarza

Przedstawiam Wam moją graciarnię NTSC-J. Jest też oczywiście trochę gier w PAL/NTSC-U, znajdzie się trochę tytułów z przypadku, ale większość rzeczy z jakiegoś powodu znalazła swoje miejsce na półkach. Jeśli wpada jakiś tytuł, którego nie mam, a nie do końca mnie interesuje, to leci do kartonu (pachinko, dating simy, sportówki - staram się nie trzymać takich rzeczy na półkach, bo tylko przeszkadzają).

(...)

Jako bonus - tak wygląda jedna ze ścian w moim retro-roomie.

CiaVqxe.jpg

Do retro-roomu poleciała większość starych gier/sprzętów zaś w salonie królują current geny. Niestety wiele rzeczy zmuszony jestem trzymać w kartonach, bo po prostu nie mam już miejsca na regałach, żeby to sensownie zagospodarować. Cóż, lata lecą, to i trzeba będzie pomyśleć o większym lokum w którym zbuduję 'pokój zabaw' z prawdziwego zdarzenia - marzę o pomieszczeniu ~30m2 z regałami ułożonymi jak w bibliotece, do tego stanowiska z PVMkami/trinitronami, konsole za szybką (żeby się nie kurzyły), osobny regał na literaturę grową i archiwalne numery retrogamera... Marzenia są potrzebne :).

Tak z ciekawości. Od ilu lat zbierasz gry?
Odnośnik do komentarza

 

Przedstawiam Wam moją graciarnię NTSC-J. Jest też oczywiście trochę gier w PAL/NTSC-U, znajdzie się trochę tytułów z przypadku, ale większość rzeczy z jakiegoś powodu znalazła swoje miejsce na półkach. Jeśli wpada jakiś tytuł, którego nie mam, a nie do końca mnie interesuje, to leci do kartonu (pachinko, dating simy, sportówki - staram się nie trzymać takich rzeczy na półkach, bo tylko przeszkadzają).

(...)

Jako bonus - tak wygląda jedna ze ścian w moim retro-roomie.

CiaVqxe.jpg

Do retro-roomu poleciała większość starych gier/sprzętów zaś w salonie królują current geny. Niestety wiele rzeczy zmuszony jestem trzymać w kartonach, bo po prostu nie mam już miejsca na regałach, żeby to sensownie zagospodarować. Cóż, lata lecą, to i trzeba będzie pomyśleć o większym lokum w którym zbuduję 'pokój zabaw' z prawdziwego zdarzenia - marzę o pomieszczeniu ~30m2 z regałami ułożonymi jak w bibliotece, do tego stanowiska z PVMkami/trinitronami, konsole za szybką (żeby się nie kurzyły), osobny regał na literaturę grową i archiwalne numery retrogamera... Marzenia są potrzebne :).

Tak z ciekawości. Od ilu lat zbierasz gry?

 

Piękna kolekcja.Tylko by się przydały fotki lepszej jakości.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
W dniu 20.02.2018 o 11:54, S210 napisał:

 Na chwile obecną cała moja uwaga skierowana jest na Neo Geo.

 

O chłopie, pięknie rosnąca kolekcja. Zawsze mnie kręciły maszynki od SNK, pewnie przez to, że są u nas dość egzotyczne. Nigdy na żywo nie widziałem, ale gdybym dostał pada w łapy, to bankowo czułbym przyjemne musowanie w brzuszku :obama:

Edytowane przez ProstyHeker
Odnośnik do komentarza
W dniu 20.02.2018 o 11:54, S210 napisał:

Na chwile obecną cała moja uwaga skierowana jest na Neo Geo. Może kiedyś w kolekcji znajdzie się coś na systemy CPS1/CPS2/Atomiswave, niemniej aktualnie nie mam tego w planach.

 

Pozdrawiam :)

CPS1/2? Ale jak gry na to? W formie płyty ze scalakami, którą się wkłada w automat?

Kolekcja zacna, ale u nas w kraju jakoś NeoGeo to egzotyka i jakoś nigdy nie marzyłem o posiadaniu tych gier.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...