Skocz do zawartości

Virtua Fighter 5 R


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 99
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Czołem,

chciałem się dowiedzieć co sądzicie o pewnej wypowiedzi w PSX (koncik bijatyk) na temat VF5R.

W listopadowym numerze wyczytałem taki fragment :" Poprawiona została animacja zawodników(jest bardziej płynnie, naturalnie, choć wciąż nie jest to szkoła "tekkenowa"),prędkość rozgrywki oraz dodano multum nowych zagrań."[kali]

Nie chcę się czepiać ale wydaje mi się że wkontekście można wyczytać , że VF jest daleko od animacji Tekkena! Nie zanm kali'ego ale to zadnie stawia VF złym świetle! Prościej! Jak można takie głupoty pisać? Ja, co za ludzie !!!!!!!!!

Wiara czyta takie głupoty a poźniej dziwć sie że nikt nie gra w VF.

 

P.Z.D.R

Odnośnik do komentarza

lol chyba jestescie niepowazni z ta animacja :lol:

rwanie postaci w vf5 hahahah o kurrrrr gram rok i jakos nie zauwazylem , najplynniejsza gra w jaka gralem ever :)

 

animacje w R zostaly poprawione to odrazu widac na klipach :)sa jeszcze lepsze

 

a ze w psxextreme pisza brednie w kaciku bijatyk , i to nie tylko na temat vf to nie od dzisiaj wiadomo :lol:

 

pamietam jak kiedys czytalem artykul o tekkenie 6 i autor sie podniecal ze tekken 6 ma innowacyjna nowosc w systemie o nazwie "bound" polegajaca na obiciu przeciwnika od ziemii i kontynuowaniu combo :lol:

 

tylko chyba chlop nie zauwazyl ze "bounce" byl najpierw w Virtua Fighter 5 i Namco go zlamilo od Virtuy :lol:, tak samo zreszta jak licznik walk i customizacje postaci :lol:

 

skillujcie sie dalej w dashowaniu do tylu w tekkena, a potem poprobujcie SPoDa Akira , albo Basara Goh zrobic :lol:, albo z rzutow sie powyrywac :) tak! w VF oplaca sie rzucac :lol:

 

animacje jedna i druga gra ma wysmienite, IMO virtua ma lepsze, bardziej naturalne , bez latania, krecenia sie jak baczek itd

 

Virtua jesli chodzi o Grafe, a przedewszystkim SYSTEM i gameplay jest zawsze o krok do przodu od tekkena :)

a ze 90% wiary gra w gorsza gre ... :lol: trudno sie mowi, teraz czasy Live nastaly , a jak wiemy jedyna bijatyka z mega dozylowanym online to ta ktora jest zawsze o krok do przodu ;)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
lol chyba jestescie niepowazni z ta animacja :lol:

rwanie postaci w vf5 hahahah o kurrrrr gram rok i jakos nie zauwazylem , najplynniejsza gra w jaka gralem ever :)

 

animacje w R zostaly poprawione to odrazu widac na klipach :)sa jeszcze lepsze

 

a ze w psxextreme pisza brednie w kaciku bijatyk , i to nie tylko na temat vf to nie od dzisiaj wiadomo :lol:

 

pamietam jak kiedys czytalem artykul o tekkenie 6 i autor sie podniecal ze tekken 6 ma innowacyjna nowosc w systemie o nazwie "bound" polegajaca na obiciu przeciwnika od ziemii i kontynuowaniu combo :lol:

 

tylko chyba chlop nie zauwazyl ze "bounce" byl najpierw w Virtua Fighter 5 i Namco go zlamilo od Virtuy :lol:, tak samo zreszta jak licznik walk i customizacje postaci :lol:

 

skillujcie sie dalej w dashowaniu do tylu w tekkena, a potem poprobujcie SPoDa Akira , albo Basara Goh zrobic :lol:, albo z rzutow sie powyrywac :) tak! w VF oplaca sie rzucac :lol:

 

animacje jedna i druga gra ma wysmienite, IMO virtua ma lepsze, bardziej naturalne , bez latania, krecenia sie jak baczek itd

 

Virtua jesli chodzi o Grafe, a przedewszystkim SYSTEM i gameplay jest zawsze o krok do przodu od tekkena :)

a ze 90% wiary gra w gorsza gre ... :lol: trudno sie mowi, teraz czasy Live nastaly , a jak wiemy jedyna bijatyka z mega dozylowanym online to ta ktora jest zawsze o krok do przodu ;)

Przepraszam kolego, że nie grałem w VF 5 Mówie tylko to, co widać na filmikach (już nie wspomnę o "zawieszeniu w powietrzu podczas juggli w VF). Poza tym grałem kiedyś w VF3tb na Dreamcasta. Teraz mam emulator DC i mogę potwierdzić, że SPoDa o wiele łatwiej się robi na sticku, niż na padzie od Dreamcasta. Za to nie potrafie jeszcze dobrze wykonac dp+G+K,p+P,t,p,p+P+K (na padzie jakos mi to wychodzilo częsciej).

Poza tym VF3 jest IMO jakas "lipna". Zagrałbym z chęcią w VF 4 evolution na PS2, bo koledzy w akademiku mają konsolę, ale nie mam akurat tej części (problemem jest Swap Magic only DVD), ale postaram się jakos to załatwić (ew. oryginała kupię - problem tylko, czy ktoś będzie w to chciał grać, bo tekkena olali i grają teraz w Fight Night 3 :/) Podejrzewam, że jeśli byłaby VF 4 evo, to tylko ja bym w to grał, dlatego nie widzę sensu zawracać sobie głowy (skoro tekken jest prostszy, niż VF, to chętnych nie widzę, choć mam wielką ochotę na tą grę).

 

Odnośnik do komentarza

Animacja to kwestia dyskusyjna. Mi osobiscie bedziej leży w VF5. Dlaczego? Lepsze odwzorowanie ruchów. Tekken ma moze ultra mega płynną elo animkę, ale same ciosy to w 90% wymysł twórców i wygladają troche z dupy. Nie wspomnę o tym tekkenowym gibaniu się które w niektórych przypadkach wyglada wręcz okropnie - postac robi SS i w ciagu 1 klatki wraca do swojej neutralnej postawy - taka Lili czy Zafina wygladają jakby miały downa.

 

Mówicie, ze przesadzam? To sprawdzcie sobie Karate Jina i porównajcie z tym Jean'a z Rki. No właśnie.

 

Poza tym w VF5 jak postać dostanie z boku to jest inna animacja stuna i najważniejsze - wszelkie reversale i rzuty w VF5 to poezja i KAŻDA inna bijatyka się chowa (jedynie DoA może tutaj konkurować).

 

 

Kwestia gustu - czy się woli lepsze odwzorowanie stylu walki, czy kosmiczne wygibasy i kangura zamiatającego ogonem:P.

Odnośnik do komentarza
Przepraszam kolego, że nie grałem w VF 5 Mówie tylko to, co widać na filmikach (już nie wspomnę o "zawieszeniu w powietrzu podczas juggli w VF). Poza tym grałem kiedyś w VF3tb na Dreamcasta. Teraz mam emulator DC i mogę potwierdzić, że SPoDa o wiele łatwiej się robi na sticku, niż na padzie od Dreamcasta. Za to nie potrafie jeszcze dobrze wykonac dp+G+K,p+P,t,p,p+P+K (na padzie jakos mi to wychodzilo częsciej).

Poza tym VF3 jest IMO jakas "lipna". Zagrałbym z chęcią w VF 4 evolution na PS2, bo koledzy w akademiku mają konsolę, ale nie mam akurat tej części (problemem jest Swap Magic only DVD), ale postaram się jakos to załatwić (ew. oryginała kupię - problem tylko, czy ktoś będzie w to chciał grać, bo tekkena olali i grają teraz w Fight Night 3 :/) Podejrzewam, że jeśli byłaby VF 4 evo, to tylko ja bym w to grał, dlatego nie widzę sensu zawracać sobie głowy (skoro tekken jest prostszy, niż VF, to chętnych nie widzę, choć mam wielką ochotę na tą grę).

 

jak ty porownujesz po filmikach - domyslam sie ze z youtube to nie mamy o czym gadac :lol:

jak masz porownywac to porownuj vf5 i tekken5dr , imo nie ma nawet co porownywac :lol:

 

Rka ma niesamowite animacje, poprawiono sporo rzeczy, np po dpalmie akiry postac nie leci kawalek do tylu tylko spada na glebe i zamiata ring ^^ animacje Stunow, Crumple (pod sciana i side crumple rulez)

 

Vf3 na DC jest w PALu zje.bana , tak samo jak tekken3 w palu - czytaj WOLNA,

 

VF4evo nie wiem co ty bredzisz z tym swapem , jak ta gra jest na DVD , a nawet jak nie jest(zakladam ze chcesz sciagnac z netu a nie kupic) to wypal obraz CD na plyte DVD i ci bedzie smigac LOL czlowieniu

 

nie ma to jak grac w jedna gre i nie majac stycznosci z druga mowic jaka ta pierwsza jest lepsza hahahaha

 

wracajac do rwanych zawieszen w powietrzu czy o co tam ci chodzilo... to ze ci filmik zarywa nie znaczy ze gra ci bedzie rwala :lol:

pozatym doszly mnie sluchy ze to wlasnie tekken 5 dr potrafi zarwac na ps3 :lol:

 

Na koniec dodam ze mowa jest o animacji w grze Virtua Fghter 5 ® a ty wyjezdzasz z vf3-4(evo) , no comment, te gry to mozesz porownywac ze swoimi odpowiednikami, co nie zmienia faktu ze VF zawsze jest o krok do przodu, gdyby nie vf to by tekkena nie bylo :lol:

Odnośnik do komentarza
pozatym doszly mnie sluchy ze to wlasnie tekken 5 dr potrafi zarwac na ps3 laugh.gif

 

To złe Cię słuchy doszły ;) A co do odzwierciedlenia stylów to wystarczy porównać Brada z Bryanem. W każdym ruchy Bryana czuć power i każdy cioś wygląd bardzo realistycznie a Brad rusza się jak drewno i nie czuć w ogóle siły ciosów. Nie chcę się tu z nikim kłócić ale patrząc obiektywnie to Tekken zjada wszystkie dostępne bijatyki pod względem animacji i trzeba być chyba ślepym żeby tego nie zauważyć. Jak już porównywać do czegoś animację z VF to do Mortal Kombat albo do DOA bo Tekken jest poza zasięgiem.

Edytowane przez Super Big Boss
Odnośnik do komentarza

hahahahahaha DOBREEEEE :lol: nie wiem co takiego jest w tych animacjach bryana (gralem nim w t5 spoooro czasu) ten power to ty chyba czujesz jak piedolniesz postac a ona robi przesmiechowy fikolek albo sunie jak worek 5 metrow do tylu

 

co do zwolnien animacji to w RECENZJI z PE to wyczytalem btw

 

Popatrz na TANCE LEI FEI'a albo SHUNA dobrym zawodnikiem, a potem sie zastanow co napisales :lol:

Poparz na animacje rzutow Goh, Wolfa Jeffa , imo daleko tekkenowi do nich

 

porownujac t5 i t6 to tekken stoi w miejscu

Edytowane przez GhettoKingSas
Odnośnik do komentarza

Tekken zwalnia na kilku arenach przy specyficznych ciosach ... Ogolnie Tekken wyglada brzydziej ... plynniejsza ale mniej naturalna animacje ciosow i jedynem powodem dla ktorego w niego gram jest ze VF5 na PS3 to ver B i nie ma Online na szczescie juz nie dlugo bede sie musial katowac

 

GKS Kupuje X-Boxa w grudniu bedziemy zacinac !

Odnośnik do komentarza
Btw wie ktos czy VF5r wychodzi na X-Boxa bo nie chcial bym zeby znowu bylo tak ze w to bede mogl pograc tylko na PS3 -__-

Nikt o niczym nie wie :mellow: Za to możesz wysłać do Segi petycję. Wiem, że to pewnie nic nie da, ale swoje odhaczyłem...lol

 

EDIT: odhaczać, nie odchaczać...nvm

Edytowane przez ornit
Odnośnik do komentarza
Tekken zwalnia na kilku arenach przy specyficznych ciosach ... Ogolnie Tekken wyglada brzydziej ... plynniejsza ale mniej naturalna animacje ciosow i jedynem powodem dla ktorego w niego gram jest ze VF5 na PS3 to ver B i nie ma Online na szczescie juz nie dlugo bede sie musial katowac

 

Ty zdrajco :P

 

Jak ktoś widzi realizm w ciosach Bryana, a Brada nie to wymiękam biggrin.gif .

 

Tu już nie chodzi tylko o realizm. Po prostu grając takim Bryanem czujesz, że grasz kozakiem który zabija jednym pierdolnięciem a nie kukłą z plastiku 8)

 

Odnośnik do komentarza

Wyslane wlasnie ogladam walki z udzialem Karateki i naprawde zapowiada sie ta postac dosc ciekawie cos jak Ein z DOA :P lubie w miare szybkie postacie ktorymi gra sie na Pewnie sadzone Power Hity zamiast zalewac przeciwnika seriami bezsensownych spamerskich ciosow

 

Heh SBB masz dalej range Virtuosso ?? bo nie mam na kim pts do Dragon Lorda nabijac ??

Odnośnik do komentarza
pozatym doszly mnie sluchy ze to wlasnie tekken 5 dr potrafi zarwac na ps3 laugh.gif

 

To złe Cię słuchy doszły ;) A co do odzwierciedlenia stylów to wystarczy porównać Brada z Bryanem. W każdym ruchy Bryana czuć power i każdy cioś wygląd bardzo realistycznie a Brad rusza się jak drewno i nie czuć w ogóle siły ciosów. Nie chcę się tu z nikim kłócić ale patrząc obiektywnie to Tekken zjada wszystkie dostępne bijatyki pod względem animacji i trzeba być chyba ślepym żeby tego nie zauważyć. Jak już porównywać do czegoś animację z VF to do Mortal Kombat albo do DOA bo Tekken jest poza zasięgiem.

:wallbash: Mistrzu tekkena,

mój pierwszy post odnosił się do tego jak ludzie są nie kompetentni w swojej pracy i mnie naprawde boli jak można tak pisać!!!

VF była i jest i będzie przodującą bijatyką na świecie w kategorii animacja,płyność i realistyczne odzwierciedlenie stylów walki!!!

Tego trzeba się nauczuć na pamięć! Inaczej , zanim kazuya w pierwszej części podskoczył do góry to Akirą już się dawno stuknęło 1000 razy singel palm;)

Nie piszę o przekomarzaniu się nad tym jaka bijatyka płynniej porusza się , bo uważam że pośród dojrzałych graczy nie trzeba tego wyjaśniać , celem jest Kali i sposób w jakim się wyraża o bijatyce.Tego ludzie czytają!!!! Płacą za to !!!

Odnośnik do komentarza
Wyslane wlasnie ogladam walki z udzialem Karateki i naprawde zapowiada sie ta postac dosc ciekawie cos jak Ein z DOA :P lubie w miare szybkie postacie ktorymi gra sie na Pewnie sadzone Power Hity zamiast zalewac przeciwnika seriami bezsensownych spamerskich ciosow

 

Heh SBB masz dalej range Virtuosso ?? bo nie mam na kim pts do Dragon Lorda nabijac ??

 

Championa mam teraz ale nie gram dla rangi, więc mnie to wali w sumie :) Pograć możemy ale pts-y to możesz jedynie stracić ;)

Edytowane przez Super Big Boss
Odnośnik do komentarza
Wyslane wlasnie ogladam walki z udzialem Karateki i naprawde zapowiada sie ta postac dosc ciekawie cos jak Ein z DOA :P lubie w miare szybkie postacie ktorymi gra sie na Pewnie sadzone Power Hity zamiast zalewac przeciwnika seriami bezsensownych spamerskich ciosow

 

Heh SBB masz dalej range Virtuosso ?? bo nie mam na kim pts do Dragon Lorda nabijac ??

 

Ukyo, uraziles mnie :D;)

 

Sorry za prywate :)

Odnośnik do komentarza

VF5 tnie na PS3 w trakcie bodaj niektorych rzutow, kiedy ma sie uruchomiony komentarz, bez komentarza wszystko smiga.

Co do VF5R - to co napisal Kali wynikalo zapewne z tego, ze nie gral w VF5R a byc moze i nie gral w TK6 - po rozegraniu ponad 20 walk w VF5R nie wydaje mi sie aby cos pozmieniali w temacie animacji, chyba nic, wyglada wszystko tak jak w VF5 = wyglada idealnie. Po kilku latach grania w Tekkena po zobaczeniu Tekken4 przerzucilem sie na VFa, wiadomo, TK4 byl do bani, ale jak juz pogralem w VFa to TK mimo 5czesci i DRa nie jest mnie juz w stanie zaciekawic.

Po rozegraniu 2 walk w Tekken6 (Lei zawsze bedzie cool :) "wydaje mi sie", ze animacja jest taka jak W DR, jedynie grafika postaci jest poprawiona.

Mozna zalozyc, ze obie gry maja animacje na tym samym poziomie, ale moim zdaniem VF wygrywa pod wzgledem tego jak ciekawe sa ciosy, ich wyglad i "niepowtarzalnosc" za przyklad mozna tu podac calego Shuna i calefo Blejza.

Odnośnik do komentarza

wiadomo ze Rka to nie jest vf6 :lol: znajac zycie nowa virtua bedzie na nowy system (jak zawsze) :)

zmienilo sie po kilka animacji dla postaci ;) wlasciwosci wielu ciosow tez sie zmienily itd, nowe rzuty, nowe ciosy,zauwazylem tez nowy crumple na sciane(postac siada na du.pie i mozna jeszcze wsadzic jakis atak) podrasowana wersja :) jak postacie stoja przed poleceniem rozpoczecia rundy to tez widac animacje zmienione(wykonuja rozne gesty)

 

obejrzalem sporo walk R i jestem juz od jakiegos czasu pozamiatany ta gra :) musi wyjsc na konsole!

Edytowane przez GhettoKingSas
Odnośnik do komentarza

Jak ktoś się konkretnie wkręcił w VF i miał okazję pograć z najlepszymi, to wie, że gra została od początku do końca pomyślana jako gra do współzawodnictwa.

 

Tekken jest bardziej pod casuali.

 

Animacje w Tekkenie są bardziej widowiskowe, a w VF bardziej realistyczne. Zwłaszcza animacja obrywania ciosów.

Jak ktoś uważa, że od ciosu ręką powinno się lądować 10 metrów dalej na ścianie, to gratuluję.

Sama animacja ciosów też nie jest idealna. Porównajcie sobie animację Law'a z Jann Lee z DOA4. W DOA mamy niemal kopię Bruce'a Lee.

 

 

W graniu pro ważna jest jeszcze detekcja kolizji, a tu wszystkie gry namco leżą i kwiczą. Czasami jest taki random, że nie da się do tego poważnie podchodzić.

 

W VF nie ma opcji, że wszedł cios, który nie powinien. Tu jest wszystko jasno i klarownie. Jak cios idzie po pół okręgu, to SS można zrobić tylko w jedną stronę. Nie ma też randomu, że jeden cios raz zejdzie w bok, raz tylko pod lekkim kątem, a czasem za plecy.

 

W Tekkenie często nie wiadomo co dokładnie się dzieje.

No, ale ładnie jest.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
Gość GaScAn

Niema co liczyć na VF5R na konsole, jeżeli VF5 sprzedała się na obydwie

platformy we wszystkich regionach w ilości 520,505

z czego pewnie większość po zagraniu w grę już nie zagra bo okazała się

mało przystępna dla casuala. A dla tych 100 tyś fanów którzy kupią dodatek

raczej żadna firma się nie zadłuży.

 

Jedyna opcja to R jako download content.

 

No tak ale znowu download content kupią tylko osoby które grę już mają czyli to też nie za bardzo.

Edytowane przez GaScAn
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...