Skocz do zawartości

Seria Valkyria Chronicles


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Cieszy mnie bardzo to, że gra stanowi jakieś wyzwanie. Nie znam serii, dlatego niedługo zaczynam ogrywać Valkyria Chronicles Remastered, a później zabiorę się chyba za czwórkę. Pytanie do znawców serii - czy  VCH 4 jest jakoś fabularnie powiązana z Revolution? Zastanawiam się czy warto w to się pakować.

 

edit, Kolekcjonerka już zdobi moją półkę, mimo, że zawartość jest średnia to model czołgu wygląda porządnie i świetnie prezentuje się obok figurek Milli Maxwell i Ludgera Kresnika :)

Edytowane przez Manifesto
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Manifesto napisał:

Cieszy mnie bardzo to, że gra stanowi jakieś wyzwanie. Nie znam serii, dlatego niedługo zaczynam ogrywać Valkyria Chronicles Remastered, a później zabiorę się chyba za czwórkę. Pytanie do znawców serii - czy  VCH 4 jest jakoś fabularnie powiązana z Revolution? Zastanawiam się czy warto w to się pakować.

 

edit, Kolekcjonerka już zdobi moją półkę, mimo, że zawartość jest średnia to model czołgu wygląda porządnie i świetnie prezentuje się obok figurek Milli Maxwell i Ludgera Kresnika :)

Nie warto się w Revolution pakować bo to kupa i możesz grać bez znajomości poprzedniczek.

4 minuty temu, Ficuś napisał:

niesamowicie istotna informacja

Może dla kogoś tak. Znam takich co wszystko pod względem graficzki oceniają a tutaj pisze że jest wsparcie dla xbox one x ale nic z tego nie wynika. Po co ktoś ma się rozczarować? To że dla ciebie nie jest to istotne bo grasz na switchu to po prostu zm

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Ficuś napisał:

ale wystarczy screena zobaczyc lub trailer by wiedziec, ze gierka standardow graficznych nie wyznacza

Ale teraz to już przesadnie się czepiasz blanta, napisał że 4k na koxie i git dla mnie spoko info bo wiem, że sobie wezmę wersje na xboxa (gonisz po przejściu blanti? xd)

 

Ziomek jakiś wcześniej pisał, że na switcha w przenośnym wygląda ok i się nie przywaliles. 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, _Be_ napisał:

Ale teraz to już przesadnie się czepiasz blanta, napisał że 4k na koxie i git dla mnie spoko info bo wiem, że sobie wezmę wersje na xboxa (gonisz po przejściu blanti? xd)

  

Ziomek jakiś wcześniej pisał, że na switcha w przenośnym wygląda ok i się nie przywaliles. 

Oczywiście :yakubu:ale gra długa to troszkę poczekasz. A i pewnie przerwe zrobię na AC Odyssey jak do mnie przyjedzie za tydzień:D

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Gra z lekkiego wyzwania stała się trudna po 4 rozdziale. Nieźle też fabuła się zaczyna rozwijać. Fakt nadal to nie jest poziom najlepszych rpg ale zaczynam lubić niektórych bohaterów. W dodatku nie mam żadnego irytującego bohatera jak prawie w każdym jrpg (w dragon quest xi mam już dwóch faworytów).

 

Jedyne do czego obecnie mogę się przyczepić to to co w sumie już było problemem we wcześniejszych częściach. Czasem opłaca się olać taktykę i rushować do przodu bo to i łatwiejsze zwycięstwo i lepsza ocena. Nie da rady zrobić "A" w misji zabijając wszystkich i nie odnosząc przy tym większych obrażeń. "A" zdobędziesz tylko jak misje skończysz na ryzyku w małej ilości tur. To troszkę nie fair dla osób lubiących jak ja powoli do celu z rozwagą.:( Nie żeby ocena "A" byłą dla mnie bardzo ważna ale kurde to pokazuje że dla twórców biegnięcie przed siebie bez zastanowienia to najlepsza droga. Nie tak powinno to wyglądać w turowym jrpg.

 

 

Edycja:

Taka informacja dla wszystkich fanów achievememntów w tej grze nie działają. Zdobyłem na pewno już kilkanaście w tym za fabułę ale nie odblokowały się:) Mi to w sumie rybka ale dla osób uzależnionych od achievementów ważna informacja.

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
9 godzin temu, maztika napisał:

Czy ta gra jest trudniejsza od poprzedniej części? Trójka była dla mnie idealnie wyważona. Bodajże z 3 razy podchodziłem ponownie do misji przez całą grę, ale jak grało się na spokojnie z głową to to procentowało. Są w czwórce poziomy trudności do wyboru? 

Masz poziomy trudności. Teraz ci nie powiem ile ale chyba DWA easy i normal był na starcie do wyboru. Ja gram na normalu i jest ok. Minusem są misje gdzie trzeba rushować do przodu bo tu czasem musze restart zrobić. Raczej tak w normalnych misjach 20 tur to aż za dużo.

 

A co do aczików i trofeów to gra nie lubi wygaszania gry. Jak uruchomiłem grę ponownie od zera to same zaczęły wpadać achievementy. Jak komuś na tym zależy niech lepiej nie zostawia konsoli w trybie uśpienia z uruchomioną grą.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
W dniu 16.10.2018 o 09:36, blantman napisał:

Masz poziomy trudności. Teraz ci nie powiem ile ale chyba DWA easy i normal był na starcie do wyboru. Ja gram na normalu i jest ok. Minusem są misje gdzie trzeba rushować do przodu bo tu czasem musze restart zrobić. Raczej tak w normalnych misjach 20 tur to aż za dużo.

 

A co do aczików i trofeów to gra nie lubi wygaszania gry. Jak uruchomiłem grę ponownie od zera to same zaczęły wpadać achievementy. Jak komuś na tym zależy niech lepiej nie zostawia konsoli w trybie uśpienia z uruchomioną grą.

 

Czyli co wpadały Ci z opóźnieniem zaległe achievementy czy dostawaleś takie za coś co jesteś pewien, że nie zrobiłeś? Pytam, ponieważ swego czasu miałem coś takiego przy Master Chief Collection i achievementy potrafi wpaść za daną misję nawet z 2-iowym opóźnieniem (głównie to się bałem, że coś z konsolą lub moim profilem jest nie tak). 

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, chrno-x napisał:

 

Czyli co wpadały Ci z opóźnieniem zaległe achievementy czy dostawaleś takie za coś co jesteś pewien, że nie zrobiłeś? Pytam, ponieważ swego czasu miałem coś takiego przy Master Chief Collection i achievementy potrafi wpaść za daną misję nawet z 2-iowym opóźnieniem (głównie to się bałem, że coś z konsolą lub moim profilem jest nie tak). 

Źle napisałem. Jak na wygaszeniu grałem to acziki nie wpadły i nawet po ponownym uruchomieniu konsoli dupa. Jak grałem za każdym razem z ponownym uruchomieniem gry to już wpadły ale np za jedenen z początkowych rozdziałów nie wpadł i raczej nie wpadnie chyba że sejw załaduje i jeszcze raz przejdę.  Pierwsze kilka godzin gry grałem non stop na wygaszeniu konsolo. Może teraz to naprawili nie wiem do gry zamierzam wrócić ale zrobiłem sobie przerwe na ac odyssey i rdr 2.  W każdym razie napisałem to dla tych co zbierają achievementy. Ewidentnie coś nie trybi jak wznawiamy grę z instant on. Inaczej działa ok. 

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Ok wróciłem do gry i mam z nią problem. Na drugim etapie gry tak od ok 10 rozdziału gra ma mega skok trudności na wysokim poziomie. Jak zmniejszam na łatwiejszy poziom (tak gry jrpg mają ten ficzer w 2018 roku poza dragon quest) jest za łatwo. Różnica jest kolosalna między jednym a drugim. Brak pewnego balansu. Skok w trudności po prostu zbyt raptownyva potem przychodzi rozdział 13 i znów łatwiej :). Nie zrozumcie mnie źle nadal gra mi się podoba wręcz wciągnęła mnie bardziej po tej przerwie ale kurcze lubię jak gra daje wyzwanie bez masochistycznego powtarzania 1 etapu 10 razy. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Bansai napisał:

Ja ciagle mysle czy by sobie na Switcha nie kupic 4ki i nie dziobac od czasu do czasu. Pokonczyly mi sie juz indyki ktore mnie interesowaly wiec pora znalezc jakas nowa gierke.

 

Jak tam fabula i postacie blant? VC zawsze bylo pod tym wzgledem.

Taki standard jrpg ale zrobiony dobrze. Bohaterowie nie są irytujący poza jedną postacią ale tą poznajemy w znacznie późniejszym etapie gry po 23 h:). Fabuła główna dobra a i poboczne side stories (odblokowujemy je używając konkretnych żołnierzy kilka razy) naprawdę fajne. Nie trafiłem jeszcze na kiepskie które chciałbym olać a mam już chyba połowę za sobą. 

 

Oczywiście pisze to fan jrpg i anime. Jeżeli masz awersję do japońskich głupotek to tu też są. Kobiety nawet w zimie przy minus 20 chodzą w spódniczce. Oczywiście są lolitki z karabinami czy moździerzem;) No i główny twist widoczny z kilku kilometrów kilka rozdziałów przed jego pokazaniem.  A i tradycyjnie kobiece postacie bohatera nie lubią na początku ale z czasem go wręcz kochają. Czyli jak w prawie każdym anime czy jrpg. 

 

 

Mechaniki, walka etc wszystko to standard serii. Jak grałeś w którąkolwiek vc to masz obraz jakbto działa. 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Sorry za post pod postem ale skończyłem dzisiaj VC4 i nawet zobaczyłem true ending i 13 squad stories. Olewam post game  bo mnie grindowanie dla achievementów nie interesuje. Sam true ending zrobiłem poprzez exploit misji w 2 turach bo za Chiny nie dałbym rady uczciwie bez grindu :). 

 

Co do gry to małe podsumowanie.

 

Gra jest naprawdę dobra. Jeden z lepszych jrpg ostatnich lat. Na pewno najlepsze jrpg jakie wyszło w tym roku. Fajna fabuła, mało głupotek (chociaż jak w każdym jrpg kilka się znajdzie), bohaterowie których można polubić. Technicznie wygląda ok (komiksowa grafika jak we wcześniejszych częściach), brzmi bardzo dobrze (japońskich dubbing), gra jeszcze lepiej (fajna muzyka) a na Xbox one x gra działa płynnie tło i loadingi prawie zerowe. 

 

Mechanika to stare dobre vc z paroma dodatkami. Fajny jest szczególnie support statku w misjach.  Misje są urozmaicone innymi zadaniami i ciekawymi mapkami.  Czasem mamy wielką mapę z dużymi przestrzeniami dla snajperów a czasem małe wąskie korytarze idealne dla szturmowców. Jeden minus to nadal ocenianie misji poprzez jak najszybsze jej skończenie. Mamy misje że zdobyciem 5 baz - czemu zrobienie tego w 7 rund bez utraty HP jest gorsze od zdobycia ich w 4 ale z utratą 3 żołnierzy? Ehhh gdyby nie to to gra była by perfekcyjną turówka. 

 

 

 

41 h na liczniku i obejrzany true ending. Mogę z czystym sumieniem wystawić grze 8+ na 10. Gra nic odkrywczego nie robi ale jest bardzo dobrą kontynuacją serii. Polecam i dla nowych w temacie i dla weteranów

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Wreszcie ruszylem z gierka po pol roku jej posiadania xdd, na razie 5 chapter i jest cudownie, mechanika i budowa gry to jedynka na sterydach ale czy to cos zlego? Wszak to wyjątkowy taktyczny rpg, a dziwactwa na psp ostatecznie przekonaly tworcow ze to co zrobili na potrzeby jedynki jest ponadczasowe

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...
W dniu 18.11.2018 o 20:22, blantman napisał:

Sorry za post pod postem ale skończyłem dzisiaj VC4 i nawet zobaczyłem true ending i 13 squad stories. Olewam post game  bo mnie grindowanie dla achievementów nie interesuje. Sam true ending zrobiłem poprzez exploit misji w 2 turach bo za Chiny nie dałbym rady uczciwie bez grindu :). 

 

Co do gry to małe podsumowanie.

 

Gra jest naprawdę dobra. Jeden z lepszych jrpg ostatnich lat. Na pewno najlepsze jrpg jakie wyszło w tym roku. Fajna fabuła, mało głupotek (chociaż jak w każdym jrpg kilka się znajdzie), bohaterowie których można polubić. Technicznie wygląda ok (komiksowa grafika jak we wcześniejszych częściach), brzmi bardzo dobrze (japońskich dubbing), gra jeszcze lepiej (fajna muzyka) a na Xbox one x gra działa płynnie tło i loadingi prawie zerowe. 

 

Mechanika to stare dobre vc z paroma dodatkami. Fajny jest szczególnie support statku w misjach.  Misje są urozmaicone innymi zadaniami i ciekawymi mapkami.  Czasem mamy wielką mapę z dużymi przestrzeniami dla snajperów a czasem małe wąskie korytarze idealne dla szturmowców. Jeden minus to nadal ocenianie misji poprzez jak najszybsze jej skończenie. Mamy misje że zdobyciem 5 baz - czemu zrobienie tego w 7 rund bez utraty HP jest gorsze od zdobycia ich w 4 ale z utratą 3 żołnierzy? Ehhh gdyby nie to to gra była by perfekcyjną turówka. 

 

 

 

41 h na liczniku i obejrzany true ending. Mogę z czystym sumieniem wystawić grze 8+ na 10. Gra nic odkrywczego nie robi ale jest bardzo dobrą kontynuacją serii. Polecam i dla nowych w temacie i dla weteranów

41 godzin, a robiłeś wszystkie sidequesty itp? Czy głównie fabuła?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.