Skocz do zawartości

Seria Valkyria Chronicles


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Zagrywam się w VC już od paru dni i muszę stwierdzić, że gra jest świetna. Rozgrywka wciąga jak diabli i trudno się oderwać od tej gry (gałki oczne także trudno oderwać od telewizora. Cel-shading pierwsza klasa :1pl: ). Historia przedstwiona w grze nie jest za bardzo wybitna, ale swe zadanie spełnia. Gra też ma całkiem niezłe replayability dzięki New Game + oraz systemowi medali. Plus, nadchodząca w przyszłym roku DLC gwarantuje, że do VC jeszcze nie raz powrócę. Jedyne co mnie boli to brak trofeów, choć jest nadzieja, że stosowny patch kiedyś się ukarze.

Edytowane przez DJ1988
Odnośnik do komentarza
Questions then!*

1. Są różne poziomy trudności?

2. Ile czasu zajęło przejście gry za pierwszym razem?

3. Jak angielski dub? trzeba odrazu na JP przełączać bo krwawią uszy? ;p

 

 

*Fixed :P

 

1. Dla Story mode - nie, Dla Skirmishów - tak (Easy, Normal oraz Hard po pierwszym przejsciu gry. Czytałem, że Skirmishe na Hardzie są prawdziwie Hardcorowe)

 

2. 20 godzin (została mi ostatnia batalia przed końcem gry). Nie jest to może długo, ale prawdziwa zabawa zaczyna się przy drugim przejsciu gry gdy mamy czas i środki by zbierać medale (zalicz wszystkie misje fabularne i opcjonalne na rangę A, ubij 1000 przeciwników, wypełnij biografię każdego z 50 rekutów, itd).

Myślę, że spokojnie można z tej gry wyciągnąć 80-100 godzin rozgrywnki.

 

3. Odziwo nie jest zły. Ale i tak gram z włączonym japońskim voice actingiem.

 

Jeżeli chcecie mogę wstawić jeszcze listę madali i jak je zdobyć oraz listę asów przeciwnika znajdujących się na niektórych planszach (zabici pozostawiają po sobie swoj ekwipunek)

Edytowane przez DJ1988
Odnośnik do komentarza
A jak jest z naszymi kompanami, czy jeżeli padnie nam jakiś i do końca danej bitwy go nie wskrzesimy, to później możemy jeszcze korzystać z niego w następnych misjach czy jest już wyłączony do końca gry ?

 

Z tego co mi wiadomo to jeśli w ciągu 3 tur nie uda Ci się wezwać medyka (podbiec inną postacią do rannego) to dana postać umiera tak na serio, czyli nie można już jej wybrać. Sam jeszcze nie miałem takiej sytuacji (na liczniku mam dopiero ok 7godz.) ale była mowa o tym podczas tutoriala.

 

Ogólnie gra naprawdę wciąga i posiada "efekt jeszcze następnej walki" :D

Bardzo podoba mi się rozwiązanie pokazania ścieżki fabularnej za pomocą kartkowania książki stylizowanej na historyczną - dane akapity odpowiadają różnym scenkom lub bitwom.

 

Co do dubbingu to nie jest taki zły - z reguły jestem zwolennikiem oryginalnego dubbingu (a w anime to już mus jak dla mnie), ale tu jednak zostawiłem angielski - jakoś tak bardziej mi pasuje (może to przez przyzwyczajenie jesli chodzi o gry bo do tej pory przecież żaaaadko który tytuł posiadał japoński dubbing w wersji europejskiej).

 

Same dialogi jak to przystało na japońską pordukcję czasami są bezsensowne/niestosowne do danej sytuacji, ale mi to zupełnie nie przeszkadza. Grunt, że cały czas chcę zoabczyć co będzie dalej, a to jest najważniejsze.

 

Walki dosyć szybko stają się bardziej wymagające, gdzie każdy krok trzeba wnikliwie planować co zaliczam na plus. Gra bardzo mnie wciągnęła - jednym słowem - w końcu japońska pordukcja na wyśmienitym poziomie zarówno gameplayu jak i doznań estetycznych (anime jak się patrzy :D ). POLECAM! Oby więcej tak dobrych gier na PS3! ;)

Edytowane przez nightrunner
Odnośnik do komentarza
Już Disgaea 3 pokazała, że amerykańce potrafią jak chcą....tak więc dobry US dub to dla mnie duży plus.....ciągle jestem rozdarty pomiędzy VC a mirror's edge na ten miesiąc, ale jutro wypłata więc trzeba w końcu wybrać ;p

 

No dubbing z VC jednak jest gorszy niż ten z Disgaea 3, ale to po prostu Disgaea 3 jest w tym aspekcie bezkonkurencyjna póki co.

Edytowane przez nightrunner
Odnośnik do komentarza

Mam takie pytanko. Grałem w demo VC i bardzo, bardzo mi się podobało. Jutro idę z zamiarem zakupienia owej gry i teraz zaczynają mną miotać takie myśli: 20 godzin to trochę za krótko, nawet, jak na strategie turową i stąd pytanie - czy warto przeznaczać na nią prawie 200 zeta czy kopić F3(wiem, wiem, że to zupełnie inna bajka i w ogóle nie spełnia nadziei, ale może przynajmniej dłuższy jest). Kupić czy nie kupić ? Głód na jrpg jest u mnie naprawdę ogromny :D

 

Odnośnik do komentarza

Fallout 3 główny wątek można przejść w hmm 8-9h? i wątek jest badziewny.....tak więc jeśli chcesz F3 to tylko z zamiarem robienia side questów i przemierzania wastelands, inaczej bardzo się zawiedziesz.

 

Oh i na allegro jest VC za 174zł + przesyłka pare złotych, 20 dychy taniej niż w sklepie....

Odnośnik do komentarza
Mam takie pytanko. Grałem w demo VC i bardzo, bardzo mi się podobało. Jutro idę z zamiarem zakupienia owej gry i teraz zaczynają mną miotać takie myśli: 20 godzin to trochę za krótko, nawet, jak na strategie turową i stąd pytanie - czy warto przeznaczać na nią prawie 200 zeta czy kopić F3(wiem, wiem, że to zupełnie inna bajka i w ogóle nie spełnia nadziei, ale może przynajmniej dłuższy jest). Kupić czy nie kupić ? Głód na jrpg jest u mnie naprawdę ogromny :D

 

 

Bierz Valkyrie. Ta gra nie kończy się po pierwszym przejściu linii fabularnej. NG+ i medale już się o to zatroszczą ;)

Odnośnik do komentarza

No więc długo długo dłuuuuuugo się zastanawiałem i w końcu wybrałem VC zamiast Mirrors Edge :) dlaczego?

 

- Jednak wolę supportować PS3 Exclusive niż multiplatforma

- ME nie jest wysokich lotów więc cena niedługo spadnie

- EA oszukała nas z DLC i niby ex DLC wyjdzie na x360, nie lubie supportować płacąc tzw full price kłamcom.

- Mam dziwne przeczucie, że DLC do ME to będzie kicha....

- Styczeń 2009 wychodzi DLC do VC ;p hard mode i możliwość grania złymi...mi pasi!

 

Zamówiłem z thehut, sklep UK, w przeliczeniu 153zł, więc tanio....taniej niż w Polsce ~_~ nie przeszkadza mi czekanie, bo mam jeszcze Eternal Sonatę i wipeout hd ;p

 

Niedługo skrobnę moje odczucia z gry ^^

 

Odnośnik do komentarza

Po 20 godzinach spedzonych z VC moge stwierdzic dwie rzeczy:

 

1. Recenzent N+ ktory wystawil tak niska ocene VC to patalach

2. VC to bedzie dla mnie jak narazie najlepszy jrpg tego roku :)

 

Moze fabula nie jest jakas niesamowicie zawila, jednak absolutnie nie powiem, ze jest nudna. Ciagle chce wiedziec co bedzie dalej. Jednak to co najbardziej w grze mi sie podoba to wlasnie sama rozgrywka. Gdy zacznie sie misja wybieramy jednostki jakie chcemy uzyc podczasz walki: Scouts, Shocktroopers, Snipers, Lancers, Engineers. Kazda ma oczywiscie plusy i minusy i dochodza do tego Special Abilities, jak np. Nature Lover gdzie dana postac dostaje boosta do statystyk na "naturalnym terenie". Doswiadczenie zdobywamy po wygranej bitwie, a ile go dostaniemy zalezy takze jaka ocene dostaniemy(A,B,C,D,E). Zdobyte Exp. przyznajemy klasom postaci(nie indywidualnej jednostce)tzn. ze jak podniesiemy level snajperom to KAZDY z tej klasy bedzie mial taki poziom.

To takie male streszczenie bo gra ma znacznie wiecej do zaoferowania.

 

Czyli brac? Jasne, brac i grac ;)

Odnośnik do komentarza

Kurcze, gra normlanie uzależnia - pomimo, że mam nowego MotorStorma, cały czas ciągnie mnie w ramach odpoczynku od ścigania do rozegrania kolejnej bitwy w VC :)

 

Jestem teraz w 9 chapterze, a na liczniku gry mam ponad 15 godzin, ale sądzę, że mam więcej bo nie raz było tak, że przegrałem po prawie godzinnej potyczce i loadowałem ;P

 

W sumie pierwszym wyzwaniem było pokonanie tego wielkiego czołgu na planszy pustynnej - chyba z 5 razy podchodziłem do tej walki :P Grunt do dobra taktyka i planowanie ruchu - bez tego w mgnieniu oka można ujrzeć napis "game over".

 

Fabuła nie jest najwyższych lotów, ale mimo to sprawdza się bardzo dobrze, na tyle, że człowiek ciągle ma ochotę się dowiedzieć co będzie dalej.

 

Nie zgadzam się za to z zarzutem, że filmiki przerywnikowe są zbyt długie. To prawda że jest ich sporo, ale co najwyżej (przynajmniej dotąd gdzie doszedłem) trwają 5-9 minut, więc tragedii nie ma.

Uważam że samego gameplayu jest czasowo sporo więcej niż samych przerywników.

 

PS. ten chapter9, na którym teraz jestem to jaka część gry, nie wie może ktoś?

Odnośnik do komentarza
Jedyne co boli to brak trofeów

 

 

A nie mają przypadkiem wydać żadnego patcha z trofeami (jak w przypadku Uncharted) ? Wiadomo coś w ogóle na ten temat czy uzyskamy je po kupieniu dodatku, który ukaże się po nowym roku ?

 

 

 

Po pierwsze, nigdy żadnego oficjalnego stanowiska wobec Trophies SEGA nie wydała. Po drugie, informacja o tym, że Trophies mogą się pojawić w późniejszym czasie pochodzi z bloga jednego z developerów, który pracował nad VC. Mam nadzieję, że to rozjaśni trochę sytuację.

Odnośnik do komentarza

reviev co ciekawe pierwszy raz zgadzam się z ich oceną

http://www.gametrailers.com/player/43161.html

 

Rozegrałem kilka bitew pooglądałem filmiki, dla mnie bomba. Parę razy podchodziłem do potyczek, aby dobrze rozponać możliwości. Dopiero po jakimś czasie zauważyłem z czego wynika rozrzut strzałów, teraz jest mi łatwiej zaplanować w co strzelam. Niezmiernie wciąga. Jedyny ból jak dla mnie to brak multi, no w turówce dało się to przecież zrobić. Jeśli się bali przedłużającej się rozgrywki mogli dołączyć zegar, no kurczę szkoda.

 

skończę Bioshock i jazda z tym tytułem

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Miałem ten sam problem, przed chapterem 9 zostawiłem grę na dwa tygodnie, teraz kiedy odpaliłem, tak się poirytowałem, ze miałem ja sprzedać. Dziś na spokojnie zagrałem i udało się za pierwszym razem.

Do misji polecam dwóch Shocktrooper, ustaw ich tuż za murem przy skrzyżowaniu na które zaraz wjedzie opancerzony wóz. Żołnierze muszą być ustawieni tak, że automatycznie znajdą się za wozem, odpalasz atak w silnik jedną postacią, a druga zacznie ją wspierać, 3-4 ataki i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...