Skocz do zawartości

Ulubiony rysownik


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Wielu jest mistrzów, ale ja spośród wszystkich wybieram Bisleya. Koleś ma odjechaną wizję cycatch i dup.iastych lasek, przepakowanych kolesi i wykręconych kreatur. Czyste piękno.

 

http://simonbisleygallery.com/

 

przechu.j

 

muzycy Slayera by Biz, mistrzostwo..

 

http://simonbisleygallery.com/?bisley=home...d=71&cara=1

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość _Milan_

Moebius

Mike Mignola

Greg Capullo ( za creecha, lubie sobie ogladac ten komiks, w polaczeniu z kolorami nakladanymi przez ekipe liquid graphics powoduje slinotok)

Frank Miller

sal buscemi ( tak to sie pisze? w spidermanie byl najlepszy)

John romita, no wy(pipi)ka, ma laske za rysunki w daredevilu, maj-ster-sztyk( polski mega marvel, o tym mowie, jr. tez daje rade)

 

Odnośnik do komentarza
Milan- Sal Buscema? Aby na pewno? Wszystkie rysunki praktycznie na jedno kopyto z tego co pamiętam, to chyba lekko się poprawił przy koncowych Spidermanach wydawanych w Polsce ale ogólnie to średniak.

 

Ta. Tez sie zgadzam ,ze na koniec bylo niezle, a to za sprawa wiekszego rozmazania rysunkow. Te wczesniejsze sa obrzydliwe i kiczowate. Najbardziej rozwalala mnie u niego schematyczna mimika postaci, przy usmiechu zawsze jakies idiotyczne blizny na policzkach;]

Odnośnik do komentarza

Z tego co pamietam, to jemu przyszło narysować

zabójstwo tk Green Goblina jak i Octopusa (przez Kane'a o ile sie nie mylę)

 

 

Kurde, co ja bym dał aby powstało jakies wydawnictwo i kontynuowało przygody Spideya, czy Batmana.

Z tego co gdzieś czytałem to Amaizing Spiderman ma już chyba z 560 numerów- u na pokazano zaledwie 100 z hakiem. Wielka szkoda.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
Gość logan40

Ulubionych mam kilku, wybranie jednego byłoby krzywdą dla pozostałych. Poza wymienionymi (Mignola, Miller, Romita, Bisley) zdecydowanie:

- Steve Dillon, (Hellblazer, Kaznodzieja, Punisher, duety z Ennisem to małe cuda świata)

- Sam Kieth (ta schiza ma w sobie COŚ),

- Clayton Crain,

- John McCrea (za Hitmana - miodzio)

- (nie wiem jak mogliście nie wspomnieć dranie) ANDY KUBERT

Edytowane przez logan40
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 4 lata później...

Zastanawialiście się kiedyś co robią teraz niektórzy rysownicy? Dalej rysują? Co innego robią? Zapili/zaćpali się?

Jakiś czas temu zagłębiając się z nudów w czeluści internetów natknąłem się między fap materiałami, a komiksami na znaną mi kreskę. Głębsza analiza tejże kreski ujawniła nazwisko autora. Jim Balent. Rysownika mogą kojarzyć nieco starsi fanatycy obrazków z dymkami. Otóż Balent ongiś rysował dla samego DC Comics, a były to wtedy lata epickie dla wielbicieli bohaterów w trykotach. Superman zaliczył wtedy zgon, a Batman z(a)łamanie.

Jim w tym czasie rysował Catwoman (plus okazyjonalnie Batmana i Lobo), która lubowała się szlajać w jednym z kultowych ciuchów. Tak, chodzi o ciasny, purpurowy kostium

tumblr_mlbdzdNd7V1rcp7bmo1_1280.jpg

 

Styl Jima jest łatwo rozpoznawalny. Chłopak zawsze lubował się w krągłościach dlatego też i postacie przez niego tworzone były pozbawione jakichkolwiek ostrych krawędzi na sylwetkach. Ogólnie postacie (zwłaszcza kobiece) odzwierciedlały symbole seksu lat 90-tych. 

Balentowi dobrze szło rysowanie przygód panny Seliny aż do roku 1999. Po czym opuścił ciepły stołek w DC i założył własny biznes Broadswords Comics i zaczął wydawać nowy komiks pod własnym nazwiskiem. Czemu dał sobie spokój z rysowaniem dla DC? Nie wiem. Choć jak przy każdej większej katastrofie winna pewnie była kobieta. Żona Balenta ściślej mówiąc - Holly Golightly. Ona musiała nasyfić mu w głowie bo po jej zdjęciach łatwo dojść do wniosku, że to typowy gotycki pasztet.

I tu dochodzimy w końcu do owego "dzieła", na które wpadłem. Tarot: Witch of the Black Rose.

83_226150_0_TarotWitchoftheBlackRoseTrad

Seria,która jest chyba wydawana do dzisiaj opowiada o przygodach nowoczesnej wiedźmy i jej rodziny jak i przyjaciół. Cała fabuła kręci się wokół magii i równowagi pomiędzy światem śmiertelników, a wymiarem elfów, goblinów, czarownic, smoków itd. Całość skierowana jest do psychofanów kultu magii (goci czy im podobni). 

Nie żebym zaraz polecał komiks bo po kilku nr człowiek ma ochotę żygnąć tęczą od tego ciągłego pieprzenia o równowadze i jedności z naturą. A sporo numerów napakowanych jest ścianą tekstu (bezwartościowego w dodatku).

Zapytacie zaraz to po uj walę ścianę tekstu o (pipi)e marynie jak nie warto tego tykać. Ano właśnie jest jeden element, który nieco wyróżnia jego komiks od pozostałych, a który w wystarczającym stopniu zaciekawił mnie do pogrzebania głębiej w temacie. DUPA, CYCKI! Już od pierwszego nr postacie walą do nas potężnym zasobem mleczarów i wyuzdania. Pierwsze kilka numerów jeszcze zawiera pewne dozy cenzury w postaci "listka" w wiadomych miejscach ale później już jest tylko ładny, okrągły cyc i zero cenzury (jeśli chodzi o nagość bo seks to typowy softcore). Wiem, tani chwyt ale wystarczający do tego bym "zaliczył" kilka zeszytów. 

 

18+ duh!

Tarot%20-%20Witch%20of%20the%20Black%20R

 

 

 

Jednak nie ma co się oszukiwać. Tytuł jest adresowany do konkretnej grupy społecznej i przeciętnemu fanowi Logana, Clarka Kenta, Profesora X czy Darkseida próżno szukać czegoś ciekawego w tym (no chyba, że jarają was tylko nagie wiedźmy, a fabuła to tło to ok). Jak już wcześnie napisałem moją uwagę przykuły znajoma kreska i cycki. Tyle.

Odnośnik do komentarza
  • 3 lata później...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...