Skocz do zawartości

NBA


Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, Czezare napisał:

Wg mnie nie, choć chciałbym się mylić. Piszą, że niby w GSW mógłby zagrać, ale to pobożne życzenia raczej...Gdyby skończył karierę już teraz to było by mi bardzo smutno. Zawsze interesowałem się Jego losami w NBA i śledziłem wyniki drużyn w których grał. Po nim kosmiczna pustka. Kompletnie, ale to kompletnie nie widać jego następcy:frog:

No i co z tego?

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
11 godzin temu, 23kowal napisał:

 cud jak się w ogóle znajdzie jakieś dziecko co uprawia sport a koszykówka to u nas dyscyplina niszowa. takie ja przynajmniej odnoszę wrażenie. jedynym co mogło by dać jej kopa popularności to jakiś mega talent. taki Adam Małysz koszykówki.

Eh, po prostu polski zwiazek koszykowki ( jaka te cudaki maja oficjalna nazwe ) ma malutkie pieniadze w porownaniu ze skoczkami, nie wspominam o PZPN bo to setna czesc, na dodatek jest poteznie zadluzony. Kasa niemal w calosci na seniorska reprezentacje, ktora nic nie gra.

 

Nasz koszykarski Malysz czyli Gortat, tez gral w pilke nozna do ... 18 roku zycia. Nie chce sie mylic, ale profesjonalnie niemal w PL w kosza nie gral - najpiew wyjazd do Niemiec, pozniej draft. Z repki chyba odszedl sam, przy duzym kwasie.

Zreszta sam Gortat zepsul swoja szanse na propagowanie kosza durnymi tekstami, jak to na Balutach opryszkowie uciekali na sam jego widok, ze jest msciwy i nawet po 10 latach odegra sie na ludziach ktorzy mu nadepneli, ze w koszu przede wszystkim trzeba miec geny itp. no to nie jest promotor czegokolwiek.

No i nasz byly juz raczej rodzyn w NBA otwarcie mowi - bez poteznego sponsora, ktory bedzie ladowal kase w ciemno przez +5 lat w promocje,eventy itp. to juz zawsze bedziemy na dnie.

Odnośnik do komentarza

Gortat chyba grał w piłkę ręczną, a nie nożną, jeśli dobrze pamiętam.

 

No jeśli teraz Polska awansuje do MŚ to PZKosz ma duże pole do popisu, żeby trochę podnieść popularność koszykówki w Polsce. TVP może pokazywać mecze, mogą wjechać jakieś reklamy, akcje promocyjne. To też nie jest tak, że to niszowa dyscyplina w naszym kraju, bo trochę dzieciaków jednak trenuje od najmłodszych lat a i pojawia się nowa krew w szkoleniu, która czerpie wiedzę zza oceanu i Europy. 

 

Z drugiej strony, mecz z Holandią będzie jakimś eventem, na którym zagra... Bednarek  i jakaś typiara, której nikt nie zna i cyk, bilety w sensownym miejscu w Ergo Arenie po 140 zł. No miałem iść, ale cena odpycha.

Odnośnik do komentarza

Gortat haratał w gałę i lekkoatletyka, stawiam, że gdzieś się załapię za minimum weterana, ma doświadczenie 86 meczów w PO, ale Warriors to na 99% nie sadze. 

 

Co do polskiej koszykówki to jest podobny problem jak z ekstraklasą w pilkę - naprawdę sportowo to się nie broni, kumpel jako fan NBA od dziecka pojechał ostatnio do Włocławka na mecz to czuł się jak na meczu preseason NBA, gdzie testujesz graczy i wszyscy biegają bez ładu i składu, tylko jeszcze nikt do kosza za bardzo nie może trafić. Niby jakaś oprawa jest, jakieś cheerleaderki, światła, ale samo mięso to naprawdę trzeba być fanem Anwilu od dziada pradziada i chodzić na mecze bardziej dla kibicowania, niż poziomu sportowego. Tak jak w siatkówkę od lat stawiamy na szkolenie, są klasy czy całe szkoły temu poświęcone i efekty widać, tak w kosza symbolem zawsze był dla mnie Łukasz Koszarek, bo odkąd interesuje się koszem to zawsze kończyliśmy z Koszarkiem na PG obojętnie jaki to super skład miał nie być.

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.02.2019 o 08:12, krupek napisał:

TVP Sport ma teraz retro cykle. Jakiś czas temu było o Jordanie, a wczoraj o Shaqu. Wspominają w studiu i puszczają takie dłuższe skróty meczów z oryginalnym komentarzem Szaranowicza i otoczką hej, hej tu NBA. Miazga, kiedyś to było.

Musze obejrzeć jak wtedy Szaran komentował te mecze. Pamiętam, że wtedy był jakiś dzieciak w studio.  Pamiętam też jaranko ChB, nie tylko Jordanem. Te albumy z naklejkami. Dostałem też Skarb Kibica NBA od taty albo babci. Duży, kolorowy i gruby. Pamiętam, że była tam masa statystyk i ciekawostek. 

A co do dzisiejszego NBA to dalej fajnie się ogląda, ten sport jest mega widowiskowy, tylko komentatorzy na Canal+ zamulają.  Oczywiście wiedzę maja olbrzymią ale te dunki i bloki potrzebują większego pazura. 

 

BTW oglądam teraz skrót meczu LAL- Boston :obama::obama:

 

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Trzeba powoli godzić się z faktem, że LeBrona nie będzie nie tyle w finałach, bo to raczej było mało prawdopodobne, ale nawet w play offs. Przed nimi ciężka końcówka sezonu i oprócz własnej zwyżki formy musieliby liczyć na potknięcia LAC i Kings. Trochę smuteczek ale cóż, w końcu jakaś odmiana. Chciałbym żeby to było Sacramento, bo to doświadczenie jest im dużo bardziej potrzebne niż Clippersom, którzy przejdą latem mocną przebudowę.

W podobnej, aczkolwiek ciut lepszej sytuacji do Jamesa jest Wade i jego Heat ale tutaj na przeszkodzie stoi Orlando, które złapało wiatr w żagle. Prędzej widziałbym ich jak przeskakują Brooklyn niż wypadają poza ósemkę.

Bucks tymczasem idą po ligowy nr 1. Przez nimi dość łatwy terminarz i szansa na wejście w tryb ekonomiczny bo od drugiej rundy będzie już ostro.

Odnośnik do komentarza

We wtorek grają derby LA i później jeszcze w Sacramento więc każdemu z rywali mogą urwać po 1 meczu ale to nadal 3.5 za Clippers. To taka popaprana podwójna niesprawiedliwość bo w play offs to nie będzie ta sama drużyna, która tak naprawdę tam awans dla LAC wywalczyła. I gdyby LeBron nie doznał kontuzji akurat kiedy byli w szczytowej formie tabela wyglądała by inaczej.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Znudził mnie ten kanał po miesiącu. Take pitu pitu bez konkretów czy analiz.

Tymczasem walka o play offs trwa. Na zachodzie 8 się wyklarowała dość dawno ale poza tym nie wiemy nic. No dobra, GSW i Denver to będzie pierwsza dwójka ale reszta to niewiadome. Za wschodzie wyklarowała się  trójka na podium,  Boston i Indiana walczą o przewagę parkietu bo chyba zmierzą się w 1 rundzie ale bitwa o kolejne miejsca to już prawdziwy roller-coaster. Jakoś tak jest, że walka zespołów, które w play offs tak na prawdę daleko nie zajdą emocjonuje mnie najbardziej. Brooklyn i Detroit jeszcze przed chwilą byli pewniakami ale przegrali 4 z 6 meczów i nagle robi się gorąco bo Orlando wygrało 6 z rzędu i pokonało Miami, A za nimi jeszcze rozpędzone Szerszenie z 4 wygranymi i tylko 2,5 meczu straty do 6 miejsca. Ciężko wybrać faworytów ale ogląda się to wybornie.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Playoffy baby, Clippers to najlepsza drużyna tego sezonu, czarny rycerz z monty pythona, w nocy mieli już ostatnią rękę do odcięcia, przegrywali -31, Warriors szykowali się na czas garbatych, nagle kontuzja Cousinsa okazała się najpewniej poważna, a Clippers zrobili największy comeback w historii playofów. Doc Rivers trener roku, bez dwóch zdań.

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie przyczyny porażki OKC są 2. PG13 grający z milionem taśm i Russel grający jak Russel. I czas najwyższy na zmianę trenera.

A Warriors zawsze byli do pęknięcia ale kiedy ich rywale odpadali z kontuzjami (Leonard, CP3) oni prawie zawsze byli zdrowi. Prawie bo gdy przegrywali z Cavs to Curry miał swoje problemy.

Zmarł Havlicek

https://www.celticsblog.com/2019/4/25/18517169/boston-celtics-legend-john-havlicek-passes-away

Odnośnik do komentarza

Ale mecz u siebie przegrali. Jedynie mistrzowie idą jak po swoje. Tym razem już skoncentrowani na maxa. Miałem cichą nadzieję, że urodzi się jakiś godny konkurent ale gdy Warriors włączają wyższy bieg to nie ma na nich bata. Na razie "tylko" odrobili zadanie domowe a, jak to się zwykło mawiać, seria zaczyna się jak jedna z drużyn wygra na wyjeździe. Dobrze jednak znamy statystyki awansu gdy zaczyna się od 2-0.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.