Skocz do zawartości

Dlaczego kupiłeś PS2?


Alteran

Rekomendowane odpowiedzi

kupno ps2 za 100zł > kupowanie cyfrowych wersji gier z Ps2 na Ps3 i to tyle w temacie.

 

Koleś ma chyba świadomość, że skoro kupuje ps2 to gry będą raczej średnio wyglądały w porównaniu z ps3 nie mówiąc o ps4, więc kwestię grafiki raczej można olać. Gier gdzie jest niezły gameplay/historyjka nie brakuje i wg mnie warto uderzać. Z tym, że jeśli nie miał ps3 to lepiej dołożyć te 3 stówki i zakupić ps3, bo biblioteka również jest spora a jest na czym zawiesić oko, w dodatku cenowo gierki są podobne, ewentualnie minimalnie droższe.

Edytowane przez Plugawy
Odnośnik do komentarza

Cena za ta konsole to 160 zł z tymi grami które wspomniałem. Plus 2 pady i jedna karta 8mb i druga 64. No mam dylemat szczerze powiem acz jesli byłaby rzwczywiscie opcja niedługo zakupić cyfrowe wersje klasyków to byłoby spoko. Acz patrząc na Alle to gry średnio kosztują 10-15 zł co jest fajne bo zawsze można stworzyć sobie mała kolekcje za nieduże pieniądze. Choć co niektóre gry to chyba jakieś unikaty bo jak widzę Shadow of colosus za ok 100zl to niedowierzam.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza

Ja bym w ciemno polecał PS2 na którą jest tona gier, ale z drugiej strony jak chcesz ograć tylko najlepsze tytuły to lepszym wyjściem jest PS3 i remastery. Moja złota trójka wyszła w HD na PS3 - Okami, MGS3 Snake Eater i Resident Evil 4. Do tego oczywiście dwa Silenty, pełna kolekcja God of War (bo jeszcze części z PSP) no i platformówki Ratchet i Jak + kilka innych hiciorów. Jak słusznie zauważył Grzybiarz, sterowanie w niektórych grach potrafi wykończyć. Jestem raczej hardcorem, nie poddaję się łatwo, ale Manhunt mnie złamał. Tak koszmarnego sterowania ze świecą szukać. Polecam wersję na PC, dla fanów skradanek to jest must have (dużo skradania i świetny klimat zaszczucia). Na współczesnym TV cudów z grafiką nie będzie. Są jakieś urządzenia polepszające grafikę w starych konsolach, ale to dodatkowe koszty. Ja mam dużą tolerancję na starą grafikę (ząbki, paćka, poszarpany obraz) więc gram na LCD i nie narzekam. Jednak wiem że nie każdy jest w stanie to zaakceptować. A wspomniane wcześniej remastery na PS3 wyglądają bardzo ładnie (zwłaszcza Okami i MGS3). Sprawdź sobie jakie gry Cię interesują na PS2. Może się okazać że PS3 i remastery w zupełności wystarczą. A jeśli znajdziesz sporo gier których nie wydano w HD (np. Gran Turismo 3, 4) to bierz PS2 i koniecznie stary telewizor kineskopowy. Mimo wszystko warto poczuć magię PS2 na oryginalnej konsoli.

Odnośnik do komentarza

Grafa mnie tak nie rusza, niedawno przeszedłem gothica 1 na PC i zacząłem noc kruka, choć gow 3 narazie odciągnął od dokończenia, ale z godzinę temu wlasnie ukończyłem przygodę z kratosem, wiec znów jest czas na cos innego i znów bedzie mnie korciło na ta pleje 2;p no i wlasnie god of war to główny powód dla którego chce tę konsole. Resztę można zagrać na kompie lub juz dawno zagrałem. Kurczę muszę to przemyśleć. Moze bym sie tyle nie zastanawiał gdybym nie był biednym studentem, który musi Przemyśleć kazdy zakup ;0 a jeszcze tyle fajnych nowości na ps4... Ale tak jak pisze kolega wyżej, jest cos w tym magicznego odpalić stara giere, nie interesując sie specjalnie grafa a chłonąc to co daje nam fabuła i to cos czego nie ma w dzisiejszych grach, które sa tworzone przez wielkie korporacje a nie przez grupę kilkunastu programistów chcąc stworzyć cos wyjątkowego

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez kacprzak1991
Odnośnik do komentarza

Odpalając dowolny tytuł na PS2 masz święty spokój. Tak, nikt nie widzi, że jesteś online (mówiłeś kumplowi, że wychodzisz na imprezę, a tu widać online). Nie ma durnych trofeów, nie ma patchy, instalacji gierek. To była konsola jaką znali nasi dziadkowie* - wkładasz płytę i grasz.


* - pewnie my będziemy takimi dziadkami kiedyś.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Wersja slim. Ta 8mb oryginalna wiec z nią chyba nie bedzie problemów

 

Zapytam tu jak juz jest temat aktywny. Jak poprawnie zmieniać płyty w pleju 2? Jak jestem w menu np god of wara to wyłączyć wtedy plejke zmienić płytę i odpalić konsole?

 

I do konsoli mam jakis adaptor AC. Co to takiego bo bez tego konsola i tak działa

Edytowane przez kacprzak1991
Odnośnik do komentarza

Co do zmieniania płyt: po otwarciu nawet w trakcie gry płyta jest zatrzymywana, a mechanizm lasera wraca do pozycji początkowej. Jak chcę zmienić płytę, to otwieram klapkę, wymieniam ją i reset konsoli.

 

Co do adaptera AC - bez zdjęcia nic nie powiem.

Edytowane przez Andreal
Odnośnik do komentarza

a4e7c5da2648faec072c1fab45feba1e.jpg

 

Tak to wyglada.

A co do plejki. Dzis przeszedłem gowa 1 i grało sie mega mioodnie sama rozgrywka według mnie nie odbiega od trzeciej czesci, jedynie grafa wiadomo dużo słabsza. Wlasnie trochę ta grafa psuła cały odbiór bo miałem wrażenie jakbym oglądał filmik na yt na najgorszej jakości ale wloncu sie przyzwyczaiłem ;) ale dzis jak odpaliłem druga cześć to banan na ryju :D wszystko wydaje mi sie ostrzejsze i bardziej szczegółowe. Jakby tak podbić rozdziale, dodać trochę efektów świetlnych to mamy trójkę ;p ale to o fun z gry chodzi wiec napewno nie bede zawiedziony ;d pozniej nie wiem czy zabierać sie za medala wojna o Europę czy vice city ale obawiam sie ze juz nie bede sie tak dobrze bawił

Odnośnik do komentarza

Przecież to zasilacz do konsoli, napisałeś że bez niego konsola ci działa. Jakim cudem? :) No chyba że masz FATa.

 

Co do GoWa to zgadza się, dwójeczka była ładniejsza, ostrzejsza. PS2 nie miała się czego wstydzić. Gra robiła ogromne wrażenie w swoim czasie (chyba 2007 rok).

Odnośnik do komentarza

Kod to 9C. Konsole odbierałem osobiście ale była tak spakowana ze nie chciało mi sie otwierać na miejscu. I sprzedawał mi ja jakieś dzieciak. Pozniej jak napisałem ze to nie ta ze zdjecia to odpisał ze ta, z tym ze tamta na fotach miała nakładkę, która była wujka ale to napewno nie była żadna nakładka tylko starsza wersja :P no i ten zasilacz także świadczy o istnieniu tej starszej wersji. Ale nie kłócę sie, bo nowsza to nowsza wersja ;p

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.