Skocz do zawartości

Prasa



Rekomendowane odpowiedzi

Błąd w pisowni, oczywiście że Stomma :). Był jeszcze Pilch, ale odszedł, a szkoda. Passent jest już jak dla mnie wrakiem felietonisty, dawno się wypalił, już to paru starych (dosłownie) czytelników zauważyło, więc to nie tylko moje odczucie.

Odnośnik do komentarza
Gość lukasz
Błąd w pisowni, oczywiście że Stomma :). Był jeszcze Pilch, ale odszedł, a szkoda. Passent jest już jak dla mnie wrakiem felietonisty, dawno się wypalił, już to paru starych (dosłownie) czytelników zauważyło, więc to nie tylko moje odczucie.

Może i tak, ale on do redakcji wchodził chyba jeszcze za Urbana i Rakowskiego. Stomme lubię, ale z książek stricte historycznych. Mój faworyt to Żakowski.

Odnośnik do komentarza
Błąd w pisowni, oczywiście że Stomma :). Był jeszcze Pilch, ale odszedł, a szkoda. Passent jest już jak dla mnie wrakiem felietonisty, dawno się wypalił, już to paru starych (dosłownie) czytelników zauważyło, więc to nie tylko moje odczucie.

Może i tak, ale on do redakcji wchodził chyba jeszcze za Urbana i Rakowskiego. Stomme lubię, ale z książek stricte historycznych. Mój faworyt to Żakowski.

 

Jakby to kogoś zdziwiło.

Odnośnik do komentarza
Gość lukasz
Błąd w pisowni, oczywiście że Stomma :). Był jeszcze Pilch, ale odszedł, a szkoda. Passent jest już jak dla mnie wrakiem felietonisty, dawno się wypalił, już to paru starych (dosłownie) czytelników zauważyło, więc to nie tylko moje odczucie.

Może i tak, ale on do redakcji wchodził chyba jeszcze za Urbana i Rakowskiego. Stomme lubię, ale z książek stricte historycznych. Mój faworyt to Żakowski.

 

Jakby to kogoś zdziwiło.

 

?

Odnośnik do komentarza

Najwyższy Czas. Jest to jedno z bardzo niewielu pism, które nie są lewicowe, a co gorsza stricte post-komunistyczne lub co najgorsze prezentujące poglądy socjalistyczne. Ktoś napisał, że wprost jest prawicowe. Tak ta gazeta jest prawicowa ja PiS, które nie wie czym jest, częściej prezentując poglądy lewicowe. Czyli jest cento-lewicowe.

Odnośnik do komentarza
Gość lukasz
Tak myślałem, że jeśli przyjdzie rozwinąć swoją opinie czy już nie daj Boże ją obronić to aż będzie się kurzyło po Tobie :)

 

Co mam Ci (pipi) elaborat pisać? Czasem wystarczy jedno zdanie.

 

Najczęściej trzeba jakoś merytorycznie argumentować stawiane przez siebie tezy. Szkoda, że Ty najpierw obszczekałeś a potem zawinąłeś żagle :)

Odnośnik do komentarza
Filozofię lewackiego idioty :P

 

Nie rozumiem gdzie widziałeś u Żakowskiego "taką" filozofię? Czym ją przejawia? Tekstami w Polityce? Hmm... następnym razem lepiej się wczytam ;)

 

Tak np. w Polityce.

 

Tak myślałem, że jeśli przyjdzie rozwinąć swoją opinie czy już nie daj Boże ją obronić to aż będzie się kurzyło po Tobie :)

 

Co mam Ci (pipi) elaborat pisać? Czasem wystarczy jedno zdanie.

 

Najczęściej trzeba jakoś merytorycznie argumentować stawiane przez siebie tezy. Szkoda, że Ty najpierw obszczekałeś a potem zawinąłeś żagle :)

 

 

Zwinąłeś żagle? Coś Ci powiem- otóż wyobraź sobie, że posiadam też inne zajęcia (o wiele za dużo innych zajęć, nad czym ubolewam) niż siedzenie na forum 24/h. Gdybym Ci nie odpowiedział w przeciągu powiedzmy 4 dni mógłbyś tak napisać ale do ch.uja Wacława- nie w przeciagu kilku godzin. Madness :o .

 

Już Ci tłumaczę dlaczego użyłem sformułowania "lewacki idiota".

 

Gdy w 2005 roku wybory wygrało PiS Żakowski (i wogóle inni wirtuozi Polityki) niczym mantrę powtarzali slogan "Demokracja w Polsce jest zagrożona". I wiesz- tu sprostuję- dopuszczam obcję, że Zakowski to nie idiota a niezwykl einteligentny facet, piszący "na zamówienie" (i robiącym na tym niezłą kasę) CYNIK, który to swoich czytelników traktuje jak idiotów. Bo niby w jaki sposób ta demokracja była zagrożona? Pomyśl proszę.

 

Dalej Żakowski pisał (przyznaję, że mało czytałem textów autorstwa tegóż jegomościa, szkoda mi czasu na takie szambo, ale to co widziałem wystarcza mi by skreślić go zupełnie) o zamachu PiSu na wolność słowa, ba pie..rdolił coś o "szantażu koncesjami" by szachować prywatne stacje (o akurat powiedział u Tomasza Lisa). Tylko skoro PiS rzeczywiście zaszachował rynek mediów w Polsce to jakim cudem nieustannie miał w tych samych mediach prze.(pipi)ane?

 

Było tego trochę, nie mam autentycznie czasu by pisać Ci elaborat. Wykup dostęp do archiwalnych nr. polityki, sprawdź archiwalne wywiady jakich udzielał Zakowskiego i zobaczysz, że nie wyssałem sobie tego z palca.

 

Twoje zdrowie, glup :P

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza
Gość lukasz

Nie wiedziałem, że tak Żakowski mówił, ale jeśli mówił to mam jeszcze większy szacunek do niego. Demokracja w Polsce była zagrożona. Sprawdź np. do czego już doszła komisja w sprawie Blidy. PIS również przejął media. Zobacz co się działo z radiową trójką pod przywództwem Skowrońskiego czy TV pod przywództwem Urbańskiego. Zresztą, oni łapy położyli też chociażby na Operze Narodowej przez co ta w niezłym szambie była przez 2-3 lata.

Odnośnik do komentarza

TVP pod przywództwem Urbańskiego? Ha dobre. Popatrz- to właśnie Urbański zatrudnił Tomasza Lisa, który to jeździł (i dalej to czyni) po PiS jak po burej suce (luz- ma do tego prawo). I to był zamach na publiczne media? Zatrudnić dziennikarza totalnie przeciwnego PiSowi?

 

Dalej- demokracja była zagrożona? O czym ty piszesz? Ty serio uwierzyłeś w te populistyczne brednie serwowane przez przeciwników "pisorów"? (pipi) ja rozumię, że można nie sympatyzować z PiS (i ja tak czynię- to nie "moja" partia) ale żeby opowiadać takie glupoty?

 

PiS został wybrany w DEMOKRATYCZNYCH wyborach (zamachu stanu o ile pamięć nie płata mi figli- nie było), zmontował koalicję (pożal się boże jaką, ale to już inna bajka) zdobywając WIĘKSZOŚĆ sejmową i na tymże demokratycznym mechaniźmie sprawował władzę. Tak działa właśnie DEMOKRACJA.

 

Nie wiem o co Ci chodzi z Blidą. Że się zabiła? Że to wina PiSu? Ze funkcjonariusze, którzy ją zatrzymywali okazali CZŁOWIECZEŃSTWO i pozwolili jej udać się do ubikacji (gdzie właśnie jak pamiętasz popełniła samobójstwo). No tak mogli wywalić drzwi z buta, rzucić ją na glebę, skuć i do radiowozu.

Odnośnik do komentarza

To pikuś w porównaniu co Tusk planuje uczynić- zniesienie abonamentu zastąpi finansowanie z budżetu (plus reklamy). Nad kasą z budżetu czuwa minister skarbu jak zapewne wiecie. Władze z TVP musiałyby być z nim w wmiarę dobrych stosunkach co by chojnie sypał pieniążkami. A komu podlega minister skarbu? Premierowi.

 

Upraszczając- Tusk chce uczynić SIEBIE szefem TVP. Genialne :D

Odnośnik do komentarza
Gość lukasz
PiS został wybrany w DEMOKRATYCZNYCH wyborach (zamachu stanu o ile pamięć nie płata mi figli- nie było), zmontował koalicję (pożal się boże jaką, ale to już inna bajka) zdobywając WIĘKSZOŚĆ sejmową i na tymże demokratycznym mechaniźmie sprawował władzę. Tak działa właśnie DEMOKRACJA.

 

Dziwny argument. Nie wiem jak oceniać można czy ktoś jest zagrożeniem dla demokracji przez pryzmat tego czy sam został wybrany w demokratycznych wyborach. Po pierwsze, dużo demokratów z czasem przejawia tendencje autorytarne (Piłsudski, Wałęsa). Po drugie, zobacz na taki Kazachstan. Tam też Nazarbajew jest wybierany w elo demokratycznych wyborach z tym, że np. ewentualni kontrkandydaci również zachęcają aby na niego głosować. Stworzona została więc taka namiastka demokracji nie mająca nic wspólnego z prawdą.

Odnośnik do komentarza
Gość jarząbek
To pikuś w porównaniu co Tusk planuje uczynić- zniesienie abonamentu zastąpi finansowanie z budżetu (plus reklamy). Nad kasą z budżetu czuwa minister skarbu jak zapewne wiecie. Władze z TVP musiałyby być z nim w wmiarę dobrych stosunkach co by chojnie sypał pieniążkami. A komu podlega minister skarbu? Premierowi.

 

Upraszczając- Tusk chce uczynić SIEBIE szefem TVP. Genialne :D

Ale co to ma rzeczy? Tutaj nikt nie prowadzil dyskusji nad nowym projektem ustawy medialnej. To Ty broniles Urbanskiego.

 

Aha, i jeszcze jedno. Tak w skrocie, to w zasadzie troche strzeliłeś sobie samoboja. Pieniedzmi z abonamentu dysponowala KRRiT, ktora jest wybierana przez Sejm, Senat i Prezydenta. Czyli w wielkim skrócie, tak samo mozna powiedziec, ze Szefem TVP jest/był Jarek Kaczynski.

 

Zreszta, temat jest o prasie. Następne posty przeniose do 'Pieprzenia'.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...