Skocz do zawartości

Którą grę wybrać? ver. NDS


raven_raven

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Kończę powoli przechodzić to co pokupowałem dawno temu i w sumie stwierdziłem, że brakuje mi jakiegoś RPG. Klasycznego (j)RPG bez niepotrzebnego mazania ekranu konsoli stylusem itp. Może być coś strategicznego, albo "harvestmoonowatego".

 

Jakieś sugestie? Mam za sobą SMT: Strange Journey i Devil Survivor, Endless Frontier, Valkyrie Profile, Disgaea, Rune Factory 2 oraz nie skończonego (*ziew*) Chrono Trigger.

 

Nie, nie chcę TWEWY. Nie ważne jak dobra gra jest, nie mam ochoty na mazanie ekranu oraz gapienie się w nastolatków pier*olniętych piorunem w przebieralni sklepu odzieżowego dla ułomnych. Nie jestem też przekonany do Dragon Questów, gdyż nie byłem w stanie nawet przebrnąć przez DQVIII na PS2. Gra zła nie była, ale z biegiem czasu zbyt monotonna i po prostu nudna. Myślałem nad Final Fantasy III, ale coś czuję, że za kilka miesięcy dostaniemy n-ty remake na inną konsolę.

 

Ogólnie chyba najgorszy moment na kupowanie czegokolwiek, przy obecnych cenach i kursach walut. No ale mimo wszystko mile widziane sugestie. Nie muszą to być rozreklamowane megahity - potrafię docenić gry niszowe pomimo wad, jeśli mają jakieś inne ciekawe cechy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Najlepszą grą muzyczną jest Rhythm Heaven.

 

Co do Meteosa, to określiłbym go jako raczej grę niemuzyczną. Jest w nim dużo dźwięków, ale gameplay na tym się nie opiera.

 

Jam Sessions i Guitar Hero też są fajne. Jeśli masz okazję dorwać Taiko na Tatsujin, to nie pożałujesz.

Odnośnik do komentarza

dzieki za odpowiedzi! z tego co podaliscie sprawdze rythm heaven i taiko. co do meteosa - kiedys sie napewno zainteresuje. poki co nie, jestem strasznie slaby w gry logiczne a chce ownić ;).

 

aha i bylbym wdzieczny jeszcze jakby ktos polecil jakies shumpy na ds'a. poki co mam tylko kentsui death label ktory serdecznie polecam, poniewaz jest dosc prosty jak na tego typu gre i do tego daje mase fun'u:

http://www.youtube.com/watch?v=svfLsOZvPTU

Edytowane przez Mace
Odnośnik do komentarza

Grał ktoś w Resident Evil : Deadly Silence? Widzę na yt że to remake 1ki. Jak w to się gra na przenośniaku? Daje rade? I co to jest to całe "Rebirth Mode"?

Nie wiem czy można nazwać to remakiem, najwyżej portem z nowymi funkcjami. Grafika rzekłbym jest gorsza troszeczkę pod względem ilości kolorów, albo jest to tylko złudzenie. Gra się tak samo dobrze jak na psx, tryb classic jest odwzorowaniem stacjonarnej wersji. Rebirth to tryb gdzie można machać nożem za pomocą stylusa w określonych miejscach. Kamera wtedy się zmienia na widok z pierwszej osoby. Dodatkowo w niektórych miejscach są nowe zagadki, które można rozwiązywać za pomocą ekranu dotykowego. Ważnym też elementem jest inne ułożenie przedmiotów, dzięki czemu rozgrywka trochę się różni od tej z wersji na psx.

Jeżeli chodzi o rpg-final fantasy III i golden sun: dark dawn. Z taktycznych rpg clash of heroes.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Kończę powoli przechodzić to co pokupowałem dawno temu i w sumie stwierdziłem, że brakuje mi jakiegoś RPG. Klasycznego (j)RPG bez niepotrzebnego mazania ekranu konsoli stylusem itp. Może być coś strategicznego, albo "harvestmoonowatego".

 

Jakieś sugestie? Mam za sobą SMT: Strange Journey i Devil Survivor, Endless Frontier, Valkyrie Profile, Disgaea, Rune Factory 2 oraz nie skończonego (*ziew*) Chrono Trigger.

 

Nie, nie chcę TWEWY. Nie ważne jak dobra gra jest, nie mam ochoty na mazanie ekranu oraz gapienie się w nastolatków pier*olniętych piorunem w przebieralni sklepu odzieżowego dla ułomnych. Nie jestem też przekonany do Dragon Questów, gdyż nie byłem w stanie nawet przebrnąć przez DQVIII na PS2. Gra zła nie była, ale z biegiem czasu zbyt monotonna i po prostu nudna. Myślałem nad Final Fantasy III, ale coś czuję, że za kilka miesięcy dostaniemy n-ty remake na inną konsolę.

 

Ogólnie chyba najgorszy moment na kupowanie czegokolwiek, przy obecnych cenach i kursach walut. No ale mimo wszystko mile widziane sugestie. Nie muszą to być rozreklamowane megahity - potrafię docenić gry niszowe pomimo wad, jeśli mają jakieś inne ciekawe cechy.

Moze seria Etrian Odyssey? Dla mnie troche zbyt upierdliwe ale moze Tobie podpasi (ten sam engine co Strange Journey). Fantasy, sam tworzysz wszystkich czlonkow druzyny i wybierasz im skille, musisz rysowac mape. Niszowe, ale jesli masz nostalgie do starych dungeon crawlerow to masz trzy czesci do obcykania.

 

Zastrzegam ze osobiscie nie gralem ale moglbys poczytac w necie o Infinite Space, moze tez trafi Ci w gusta. Sci-fi, podrozujesz po kosmosie flota statkow kosmicznych, postacie wygladaja troche anime ale ludzie chwala, ze gra trudna do rozkminienia ale dobra (widze, ze jestes fanem SMT wiec to akurat pewnie nie robi na Tobie wrazenia).

Odnośnik do komentarza

Fanem Dungeon Crawlerów nie jestem jakoś szczególnie. Wszelkie megateny przyciągały mnie miksem różnych elementów rozgrywki oraz klimatem, ale nawet i w nich miejscami miałem dość po kilkudziesięciu godzinach grindowania. Nad Etrian Odyssey myślałem dopóki nie przeczytałem o tym całym rysowaniu mapy - pomysł tak poroniony, że to się w pale nie mieści. Bodajże istnieje możliwość włączenia automatycznego rysowania, ale mimo wszystko stwierdziłem, że prędzej raz jeszcze przejdę SJ aniżeli sięgnę po coś podobnego.

 

Co do Infinite Space, czaiłem się na ten tytuł jeszcze przed premierą, ale jakoś nie udało się go zakupić, a teraz jest on albo trudno dostępny, albo koszmarnie drogi. Choć lubię zarówno sci-fi i walki kosmiczne, jak i customizację i taktyczne walki, tak wydatek rzędu 50$ + przesyłka średnio mi się uśmiecha. Poza tym czytałem, że sterowanie w tej grze to 100% stylus (czy tam 90%, chgw), czego osobiście nie cierpię w tej konsoli, a przynajmniej w grach RPG (bo jak trzeba mazać, to trzeba, ale nie lubię kiedy stylus ma mi usilnie zastępować kursor). Zobaczę, może trafi się jakaś okazja, to obadam.

 

Dzięki za sugestie.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Co do Infinite Space, czaiłem się na ten tytuł jeszcze przed premierą, ale jakoś nie udało się go zakupić, a teraz jest on albo trudno dostępny, albo koszmarnie drogi. Choć lubię zarówno sci-fi i walki kosmiczne, jak i customizację i taktyczne walki, tak wydatek rzędu 50$ + przesyłka średnio mi się uśmiecha.

 

Infinite Space wcale nie jest tak drogi, ja swojego znalazłem na ebay za jakieś 80 pln (+wysyłka) i widzę, że cena się nie zmieniła (w tej chwili ktoś z UK wystawił nówkę za 60 zł).

Edytowane przez sonix
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Dwie sprawy:

 

Infinite Space zdaje się wymagać 100% stylusa do sterowania, ale czy da się coś zastąpić przyciskami? Jakieś menusy itp? Czy dużo trzeba "szorować" ekran, czy też wystarczą pojedyncze tapnięcia przez większość czasu?

 

Strasznie nie lubię sterowania stylusem w tego typu grach i na chwilę obecną jest to jedyna rzecz, która mnie zniechęca od zakupu...

 

 

Dalej, Harvest Moon - na NDSa wyszło bodajże 6 odsłon. Która z nich zasługuje na szczególną uwagę? Recenzji nie dość, że jest mało, to jeszcze się dość gryzą, bo w przypadku tej samej odsłony jeden ludek powie, że za mało innowacyjna, a drugi, że innowacje na siłę itp. Nie mam wygórowanych oczekiwań i jedyne czego nie zdzierżę, to przymusowe sterowanie stylusem (nie mam zamiaru molestować krówek szorując ekran przy debilnej minigierce, jak to chyba było w HM DS). Rune Factory 2 grałem sporo i bardzo mi się podobał, gdyż do niczego takiego nie zmuszał - wszystko można było ogarnąć przyciskami, bez problemów.

Generalnie mam ochotę na w miarę klasycznego HM o stonowanym przebiegu rozgrywki (HoLV na PSP strasznie wolny był na dłuższą metę). Typowy rozwój farmy, rozbudowa, side-questy, ożenek, zwierzaki itp. Coś takiego znajdę na DS, nie licząc Rune Factory, czy też same popierdółki jednak? Muszę jakoś odreagować, a seria ta zawsze mnie uspokajała...

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

HMy teraz sa mocno rozbudowane i mocno hardkorowe. Gralem w Island of Happiness i ile rzeczy tam trzeba miec na glowie to... ee glowa mala. W dodatku ma wymuszona kontrole stylusem wiec gra sie dosc (pipi)owo. Z tego co slyszalem kontynuacja, czyli Sunshine Islands naprawia wiekszosc bledow i jest najlepsza wersja na DSa. Osobiscie nie gralem.

Odnośnik do komentarza

Że rozbudowane, to dobrze - aby po prostu nie zmuszały mnie do bazgrania stylusem, a same w sobie miały jakiś urok, a nie sprawiały wrażenie niskobudżetowego spinoffa.

 

Niedawno wyszedł Tale of Two Towns - jakieś opinie odnośnie tej odsłony? Recenzje takie se, ale tymi już dawno przestałem się sugerować w przypadku "tych większych" portali. Nawet bym kupił w ślepo gdybym miał pewność, że ani razu nie przyjdzie mi stylusa wyciągnąć podczas zabawy.

Odnośnik do komentarza

http://vsrecommendedgames.wikia.com/wiki/Nintendo_DS

Harvest Moon: Tale of Two Towns Sim Stamina and crops are simplified and watering crops is made much easier with trenches. Choose between the rival villages of Bluebell which focuses on animal care-taking and Konohana which focuses on your ordinary crop growing. Nothing interesting done with either sadly. Tool and farm upgrades are only done once per season to force you to play longer. Also boring fetch quests. Well... enjoy the new characters and story.

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

z rpg/taktycznych rpg

1. Dragon Quest iv,v,vi,x

2. dragon ball attack of the saiyans

3. final fantasy 4 heroes of light

4. front mission ds

5, luminous arc 1,2

6.pokemon conquest

7. sands of destruction

8. suikoden tierkreis

9. super robot taisen og saga endless frontier

10 . golden sun dark dawn

11.avalon code

12. digimon world

13. blue dragon

14. fire emblem shadow dragon

15. hero's saga laevatein tactics

16. inazuma eleven

17. infinite space

18. lufia

19 kingdom hearts

20.megaman starforce 3

21, radiant historia

22. rondo of swords

23. soma bringer

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Krótka piłka i pytanie do osób, które grały w przynajmniej jeden z poniższych tytułów:

 

Harvest Moon: Sunshine Islands

Harvest Moon: Grand Bazaar

Harvest Moon: Tale of Two Towns

 

Co możecie o nich powiedzieć, a najlepiej porównać? Od już długiego czasu przymierzam się do jakiegoś klasycznego HM, po rozczarowaniu w postaci Hero of Leaf Valley. Doczytałem, że wszystkie powyższe nie wymagają sterowania stylusem (aczkolwiek na takowe pozwalają) i rozważam teraz zakup. Generalnie szukam w miarę klasycznego HM, najlepiej z jakimś endgame (żeby się nie zakończył np. po roku czasu gry). Coś co może niekoniecznie dorówna poziomem Back to Nature czy FoMT, ale będzie sobą coś prezentować, a nie irytować. Sporo czasu spędziłem przy Rune Factory 2, który bardzo mi się podobał. Generalnie nie szukam pierdół czy innowacji, ale właśnie klasycznego HM bez przesadnych udziwnień. A przede wszystkim, to bez bugów (jak w Hero of Leaf Valley).

 

Najtańszy obecnie jest Sunshine Islands, ale styl graficzny troszkę _zbyt_ cukierkowy. Pozostałe zaś mają dość mieszane recenzje, no ale z tymi to różnie bywa - krytykują stagnację, kiedy właśnie klasycznego gameplay'u szukam. Najlepsze tym samym by były opinie osób, które grały i mogą porównać co nieco.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...