Skocz do zawartości

Warmia i Mazury


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Byłem w Wilkasach, ale w tym ośrodku: http://pttkwilkasy.webpark.pl/oferta.html Może nie jest tak wypasiony jak ten AZS-u, ale miło wpominam mój pobyt tam.

Ten ośrodek AZS-u ładnie się prezentuje. Kurcze tyle lat mieszkam w tej okolicy (od urodzenia) i nie wiedziałem, że jest tu takie centrum sportowe.

 

Dla mnie Wilkasy zawsze kojarzyły się z miejscem dla "klaberów", jazdowiczów i wixiarzy.

ten ośrodek jest zaraz obok AZSu :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Gdy zobaczyłem zdjęcie śluz na kanale mazurskim przypomniał mi się jeden fakt z nimi związany. Mianowicie od jakiegoś czasu w sezonie, jest tam zakładany (rozciągany?) nieduży park linowy. Oczywiście zabawa jnie jest darmowa, ale jazda nieziemska i polecam każdemu kto lubi poczuć troszkę adrenaliny ;)

2.jpg

 

 

Można też sobie skoczyć na sznurku (bungee ;) ), z zabytkowych mostów kolejowych w stańczykach. Które same w sobie też są nie lada atrakcją i pozycją obowiązkową dla zwiedzających region :)

96e48b9e674e41ca.jpg

426f10c1d1db275f.jpg

d058461ec45b17f7.jpg

 

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy temu...

Hej, Grupowcu !

 

Czy moglibyście poradzić jakąś miejscówkę na trzy dni w tym regionie ? Chciałem jutro po południu wsiąść z dziewczyną do samochodu i uderzyć na 3-4 dni na Mazury, żeby po prostu odpocząć od warszawskiego zgiełku. Na oku mam Olecko, które chyba ktoś tutaj polecał, choćby takie dwie oferty: http://pensjon.jagoda.prv.pl i http://www.hotelik.olecko.pl/dojazd.htm . Tanio i raczej wystarczająco. Chętnie bym jednak znalazł coś bliżej niż Olecko :)

 

Forumie, pomożesz ?

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 3 lata później...

Ok podbijam bo mam plan wybrać się z dziewczyną na 3-4 dni a widzę że ostatnie posty z 2011 roku. ;x

 

Nigdy nie byliśmy w tych rejonach ale raczej wolałbym zadekować się w mniejszej miejscowości i robić wypady do większych. Ogółem chodzi o pokój/domek w niskiej cenie bo nie potrzebujemy super wygód, byle prysznic był xd  Miło jakby okolicy można było wypożyczyć kajaki/rowery. Plus jakieś atrakcje :D

 

Ewentualnie jaki polecacie dojazd bo z wro to widzę najlepsza opcja to będzie pociąg chyba.

Edytowane przez koval
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Po 2 latach podbijam xd

 

W czerwcu mamy urlop, zaczynający sie z roznych przyczyn w Białymstoku, wiec stamtąd juz blisko do Ełku czy Mikołajek.

 

Te drugie to ponoc takie mazurskie mielno, ale dosc drogo wołają za kwatery (od 200 zl za pokój 2os u zenka??).

 

Interesi mnie:

- natura, czyste jezioro do plywania, ewentualnie rower wodny, spacery po parkach krajobrazowych, szlak rowerowy

- wieczorem knajpki, jakies deptaki

- okoliczne punkty widokowe, gdzie bym dojechal autem

 

Wisi mi:

- zegluga / przystan

- hotele (pokoik z łazienka u pani zosi styknie)

 

Jaką wioche brac pod uwagę na 7 dni?

 

Edit:

Ludność rekomenduje Giżycko zamiast Mikołajek. Obadam

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Wokół  Giżycka masz dużo  szlaków rowerowych, polecam  szlak rodzinny, 10 km  poboczem utwardzonym wzdłuż szosy, przy przejeździe tira należy po  prostu mocniej trzymac kierownice.

 

Aha, uważaj bo w Giżycku każdy probuje wynajmowac, nawet jak  nie ma warunków, ja byłem z dziewczyną 9 lat temu 1 raz, i  wiadomo, chcielismy troche oszczedzic,  a jechalismy bez rezerwacji akurat ten jeden raz, wchodzimy, babcia wprowadza nas do pokoju, i mowi  ze ten pokoj jest wolny,. Patrzymy - firanki zamiast drzwi? łodafak?  - Ja tam spie z wnuczką w łóżku, ale nie bedziemy sobie przeszkadzac xD

 

Moge postarac sie znalezc to na mapie i wejdziesz tam celem  atrakcji.

 

Drugi gosc proponował pokoj na poddaszu, obok  wiszacych kiełbas, łazienka wspolna u nich 2 pietra niżej lol.

 

Walić na hotel i tyle, ch,uj  w du,pe wynajmoującym, chyba ze jakieś miłe agro.

Edytowane przez milan
Odnośnik do komentarza

Rekordzista zakrzyknąl 400 zl/doba za dwuosobowy pokoj w pensjonacie przy zabukowaniu na 7 noclegów xddd

 

Je.bane pazery mikołajskie, to tyle w temacie zasilania PKB w te wakacje, zamiast olinkluziw u Bułgara.

 

Na szczęście w pobliskim Giżycku przy samej plaży apartamencik 130 zl/doba, zamykany na klucz, pomieści komfortowo do 4 osob. I to rozumiem :hi:

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie Mrągowo lub Giżycko. Nie radzę mikołajek. Jak będziesz samochodem to warto tam na dzień wyskoczyć ale drogo tam i nie ekonomicznie.  

 

 

P.S. Polecam też Olsztyn masz jeziorka i lasy oraz multum dróg rowerowych a i starówka dosyć ciekawa :> (włączył się lokalny patriotyzm) 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

W tym roku planuję Mazury z plecakiem i namiotem. Na dziko też tam mozna się rozkładać, czy tylko w wyznaczonych miejscach?

 

w tej konkretnej placowce w wyznaczonym miejscu, wlasciciel nas odprowadzil pod domek obok ktorego moglismy sobie postawic namiot. fun fact, domek byl niejako nasz, moglismy tam siedziec, ogladac tv, myc sie, robil grilla, prad do namiotu szedl z domku itd itp tylko nie moglismy spac w srodku :pawel:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...