Skocz do zawartości

Tworzenie muzy


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, o ile niegranie na jakimkolwiek instrumencie TEORETYCZNIE nie jest niezbędne, tak znajomość niezliczonych praw rządzących robieniem muzy jest już raczej nie do przeskoczenia. Oczywiście wszystko zależy wyłącznie od tego ile sami od siebie oczekujemy. Ja na przykład nie do końca rozumiem jak można się brać za muzykę nie znając chociaż podstaw działania kilku rzeczowych instrumentów, a co za tym idzie również nie posiadając umiejętność gry na nich. No, ale każdy sobie...

Odnośnik do komentarza

Wybacz, ale pozwolę sobie na truizm - jeśli nie potrafisz "grać na flecie", to Twoje wypociny, na komputerowym odpowiedniku, będą przypominały raczej tęsknotę Włóczykija za odległym domem. Sam sobie odpowiedziałeś i owszem, jesteś w błędzie. Bo gdybyś powiedział, że brak umiejętności grania na danym instrumencie nie wyklucza wykorzystanie go w programie (bo to oczywiście proste), to ok - zgodzilibyśmy się. Ale mówisz "czy umiejętność grania na flecie czy innym instrumencie automatycznie przekłada się na jakość tego co zrobimy to wątpię..  ", a niestety prawda jest taka, że umiejętność ta akurat przekłada się na JAKOŚĆ, czy Ci się to podoba czy nie. Myślę, że to dość zrozumiałe, iż klawiszowiec z 15letnim stażem jest w stanie zrobić bogatszy i ciekawszy kawałek (choć nie musi), niż człowiek, który pianino widział tylko w telewizji. I dotyczy to wbrew pozorom każdego instrumentu, choć myślę, że drumlę czy trójkąt możemy sobie darować w tej dyskusji.

Odnośnik do komentarza

Nie zgodzę się , znam ludzi którzy nie mają żadnego doświadczenia z instrumentami a potrafią zrobić kawałek który wyrywa z butów i nigdy byś nie powiedział że to są takie właśnie ''Włóczykije'' . I to jest fakt , takich ludzi jest pełno , nie trzeba 15 lat siedzieć i spuszczać się nad prawdziwym instrumentem skoro potrafię go vst odpalić w programie i zagrać na klawiaturze midi melodię wyrywającą z butów :)

Edytowane przez z2djtkose
Odnośnik do komentarza

Właśnie... Zależy co się uważa za muzykę wyrywającą z butów. Czy raczej w ogóle za muzykę. Jeśli mówisz o "utworze" techno, czy też dance... to zgadzam się, aby zrobić taki utwór nie trzeba się znać na muzyce, ani tym bardziej na narzędziach, które służą do jej wytwarzania.

 

Żeby nie było - to są właściwie Twoje słowa.

 

 

Edytowane przez acidizer
Odnośnik do komentarza

Do muzyki zalicza się również dance i techno więc nie wiem o Ci chosi :) No jest ogromna różnica pomiędzy zrobieniem bardzo dobrego jakościowo kawałka dance a byle kawałka dance zrobionego w 3 dni. Wcale nie jest to takie proste jak Ci się wydaje , kawałki dance z najwyższej półki to kawałki zaawansowane sprzętowo i zrobione nie na byle laptopie więc..tak samo wkłada się w to ogrom pracy jak w inne bardziej ambitniejsze gatunkowo produkcje.

Odnośnik do komentarza

Owszem, tylko że ludzie, którzy robią "kawałki dance z najwyższej półki (to kawałki zaawansowane sprzętowo i zrobione nie na byle laptopie...)", nie są laikami muzycznymi, tylko ludźmi, którzy mają za sobą bardzo dobry, solidny warsztat muzyczny i posiadają umiejętność grania na niejednym instrumencie.   

Odnośnik do komentarza

Można też grać na szybernastu instrumentach a i tak robić muzykę brzmiącą co najwyżej jak dzwonki polifoniczne. Nie ma co dorabiać dużej teorii do tego wszystkiego - ktoś utalentowany z gó.wna zrobi rzeźbę :).

Osobiście gram na trzech różnych instrumentach a czy dzięki temu robię jakieś techniczne wypasy to nie mi oceniać, raczej nie ;). Dla przykładu wrzucę to co ostatnio sobie 'wyklepałem'. Na bębny pod koniec nie zwracajcie uwagi, bo miały być dograne prawdziwe. Gitara też miała być, strojona na drop d, z mocnym distortion. Następnym razem jak zawitam do studyjnych warunków to to zrobię.

http://w490.wrzuta.pl/audio/4NwEiyA1Ko7/nn

Odnośnik do komentarza

Po raz kolejny powtórzę bo widzę , że masz problem z zrozumieniem tego co napisałem. To , że nie miałem w ręce fleta nie znaczy że nie umiem go wykorzystać w zadowalający sposób w programie do robienia muzyki. Mam nadzieję , że tak prosty przykład w końcu dotrze tam gdzie trzeba :thumbsup:

Edytowane przez z2djtkose
Odnośnik do komentarza

To , że nie miałem w ręce fleta nie znaczy że nie umiem go wykorzystać w zadowalający sposób w programie do robienia muzyki. Mam nadzieję , że tak prosty przykład w końcu dotrze tam gdzie trzeba :thumbsup:

100% prawdy. Znam wielu ludzi którzy robią fajne rzeczy na komputerze bez znajomości danego instrumentu :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

 

Zacząłem tworzyć pod pseudonimem Agony i jako pierwszy na tapete wziąłem utwór pod tytułem 'Promise Reprise' z OST-a z Silent Hill 2. Wydaje mi się, że wyszło nawet znośnie dla uszu, ale to raczej zasluga Akiry Yamaoki, a nie moja :P ja tylko dopiesciłem kawałek, żeby byl bardziej w moim stylu.

Odnośnik do komentarza

No wlasnie mojej inwencji niewiele- caly glowny motyw to chamski sampling --->

 

No, ale beat jest moj i troche nad nim musialem posiedziec, zeby brzmial satysfakcjonujaco, to samo tyczy sie odpowiedniej barwy basu jak i jakosci calego mixu. Jestem z siebie zadowolony bo profesjonalnym muzykiem/producentem nie jestem i nigdy nie bede bo nie mam do tego talentu :D wiec moge spokojnie zajac sie takimi projektami jak ten powyzej.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...