Skocz do zawartości

Chorwacja


Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

ja ze znajomymi we wrzesniu w 16 osób uderzamy do Trogiru. Chorwacja jest genialna, mam jedynie nadzieje, że wreszcie kiedyś pofatyguje się bardziej w dół i zwiedzę ten cholerny Dubrownik :P

Ja jeżdzę na Rivierę Makarska do miejscowosci Baska Voda - poodbno to jedno z najpiekniejszych miejsc w Chorwacji.

Ausotrada jechalem praktycznie tylko do Zagrzebia, a pozniej postanowilem pojechac przez gory. O masakra, nieraz trzeba bylo wyhamowywac z 100km/h do 5 bo zakręt mial 270 stopni,a za lichymi barierkami czekala przepasc.

 

cho2.jpg

 

Codziennie zarlem jak panicz arbuzy i cytrusy, wreszcie dowiedzialem sie jak powinny smakowac prawdziwie dojrzale owoce, a nie zielenina,ktora nabiera koloru w tirze

 

cho3l.jpg

 

 

Widok na nasza plaze, 

 

 

chorv.jpg

 

 

Piekne widoki,nieskie ceny, boskie i usmiechniete chorwatki, bimber na ulicy za 5zl....niestety unia europejska tam od lipca zawita. Szkoda tak fajnego panstwa

Odnośnik do komentarza

my jedziemy w 16osób, wynajmujemy 3 apartamenty w jednym budynku, dojazd wynajętymi busikami bez kierowcy (takimi do 9osób gdzie starcza prawko kat.B), doliczając benzynę, winiety i wszystkie opłaty za 7 noclegów na miejscu wychodzi po 690zł na osobę. Oczywiście bez wyżywienia i picia więc myślę, że tanio. Zależało nam na busikach bo na miejscu na pewno chcemy zwiedzić Narodowy Park Krka i Split, a po drodze chcemy mieć postój w Wiedniu.

Odnośnik do komentarza

zastanawiam sie juz ktorys rok z rzedu nad chorwacja.

 

pajduś, jak tam uderzasz zawsze? fura? jakie sa ceny - noclegow (i jakie warunki), zywnosci i ogolnie zycia?

 

Ja jezdze samochodem, nie wytrzymalbym w autobusie,a trasy sa przepiekne,wiec bez sensu :) Z dziewczyna  zmiescilismy sie w 2tys na glowe, ale to nie byl wariant ekonomiczny. Troche wtopilem bo wjechalem chyba na jedyna platna autostrade w Austrii i wsiaklo mi prawie 150zl ;) Winiety w Slowenii nie kupilem bo jechalem w Austrii na Graz (polecam nocleg w Kalsdorf, naprawde tanio i fajne warunki),pozniej na Ptuj i omijalem platne drogi,jechalem stara slowenska autostrada.

 

Nie powiem Ci ile placilem za noclegi,ale wiem,ze wyszlo porownywalnie z miedzyzdrojami. Oczywiscie klimatyzacja, lazienka,kuchnia,za-je-bi-sty taras z widokiem na plaze,a z drugiej strony na gory. Wlasciciele czestowali winem,rakija,wiec chodzilem wieczorami na(pipi)iony jak meserszmit. 

 

Ceny jedzenie porownywalne do polski, tylko wiadomo,ze im blizej plazy tym ceny wyzsze,ale tez bez przesady. Lody na przyklad kosztuja 7 kun (3,5zl),ale nie za galke tylko smak. Czyli jak polak zamawia 3 smaki (domyslnie 3 kulki) to chorwatka smieje sie pokazyjac sliczny usmiech i trzesac cyckami naklada ci pol kilo lodow na wafel. Za pol arbuza placilem z 10zl,ale ta polowa wazyla 2 razy wiecej niz caly arbuz z marketu i bez porowania lepiej smakowal.

 

 

Na obiady chodzilismy do hotelu 4 gwiazdkowego, promocja byla na zestawy i  2 pizze, kola i piwo kosztowaly 35zl. Pizze prawdziwe,a nie bula z tluszczem jak w polsce. 

 

Michal, co tu mowic, raj na ziemi, jak ktos sie chce dolaczyc to mozemy jechac na dwa samochody, jadac do bralem nocleg,ale z powrotem walilem te 1500km na jeden raz ;)

 

W tym roku podejrzewam,ze wydam mniej, nie wpakuje sie na platne drogi,wiec to juz duzy plus.

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

gdzie na węgry? kumpel z roboty co roku w rejony hajduszoboszlo jezdzi i sobie chwali. Ja jeszcze 2,5 miesiace i wreszcie bede ekipa w chorwacji :)

 

W tamtym roku hajduszoboszlo a tak to standardowo eger, co do tego pierwszego nie polecam na dłużej bo nudno i okropnie drogo. Jedyne urozmaicenie to baseny za debreczynem :) super ośrodek. 

Odnośnik do komentarza

Za dzieciaka byłem w Jászárokszállás i tam też były spoko baseny. Plus można było wyskoczyć do Egeru, Budapesztu ewentualnie. Szczegółów nie pamiętam, to był jakiś 99-00 :)

 

Tzn. cen i takich rzeczy, bo pamiętam jak nas zatrzymała policja za prędkość, naleśniki na basenie, jak kolega bez powodu zabił żabę kamieniem i żarty o pierdzeniu na schodach w minarecie. Takie coś to tak.

Edytowane przez Wampis
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Planujemy jechac w tym roku do Chorwacji, bo kazdy ma juz dosc spacerowania po promenadzie w Swinoujsciu/ lesie w Miedzyzdrojach przez 80% wyjazdu. Raczej bedziemy bez wczesniejszej rezerwacji kwatery, bo podobno jest tam ich od zatrzesienia. Jaki jest koszt pokoju 4ro osobowego z lazienka? Nie mowie o jakims 5cio gwiazdkowym hotelu, ale tez bez chodzacego robactwa, czy dyskoteki na parterze, raczej taka 'klasa srednia'. Jechac drogami platnymi, czy lepiej je omijac? Jak jest z cena jedzenia - porownywalnie jak w Polsce?

Odnośnik do komentarza

Z cenami to jest różnie. Nie polecam jechac po sezonie, bo znajomi pojechali na początku pażdziernika liczać na to,że jeszcze będzie gorąco. W sumie to było,ale wieczorami musieli już zakładać bluzy.

 

Żeby ogarnąć ceny wpisz sobie np. apartamenty baska voda. Na stronach sprawdzisz sobie ceny, ciezko wynajac cos tragicznego, bo raczej chorwaci staraja sie trzymac standard. Oczywiscie mozna trafic na kwatery z mebloscianka i brazowym tureckim dywanem, ale ogolnie fajny stanard trzymaja. To nie Polska gdzie smierdzace zagrzybione mieszkania staja sie nagle w okresie wakacyjnym "Willami" ;) Wjezdzajac np do Baska Voda co 30metrow stoja ludzie i nagabuja do wynajecia u siebie, czestuja jedzeniem i takie tam.  Ja za 8 noclegow place 350 ojro za studio na 2 osoby z kuchnia,lazienka, klimatyzacja, mega tarasem z widokiem na gory i morze. 

 

Ja troche wtopilem z drogami w kierunku do chorwacji. Chodzi o austrie bo wbilem sie na platna autostrade przez góry. W sumie to nie zaluje wydanych pieniedzy (chyba 150zl za wszystkie bramki) bo widoki byly przepiekne.  Jechałem z zielonej gory,przez czechy do Kalsdorf w Austrii gdzie nocowalem (chyba 25ojro z sniadaniem), pozniej na Ptuj i Zagreb. W Chorwacji masz do wybory platna mega fajna autostrade (widoki tez super), w jedna strone trzeba chyba liczyc za bramki okolo 100zl. Ja pojechalem darmowa droga i tez nie zalowalem, bo klimat i widoczki tej trasy zapieraly dech w piersi. Ogromne przepascie, urwiska, gory, drogi pozawijane jak jelito...no masakra

 

309hs0i.jpg

 

Tak wiec polecam combo jazdy  przez gory darmowa droga do chorwacji, a z powrotem autostrada. Po drodze warto zachaczyc od jeziora plitwickie

 

Ceny porownywalne,lub minimalnie drozsze. Jesli jednak drozsze to jakosciowo lepsze niz w Polsce. Przyklad to chleb, ktory kosztuje chyba z 6zl,ale jest ogromny i smaczny. Lody spredawane przy plazy kosztuja 7kun (ok 4zl) za smak, a nie galke. Wiec Pani lodziarka zdziwila sie jak wybralem 3 smaky liczac,ze dostane 3 galki wielkosci pileczki pingponga. Jak bierzesz lody wisniowe to oni wala ci tego na wafel ile wejdzie, potrafia jeszcze ubijac tak,ze najadalem sie lodami ;)

 

W 4 albo 5 gwiazdkowym hotelu chodzilismy na obiady - 2 duze pizze +2 piwa badz piwo+kola kosztowalo 75kun czyli z 40-45zl. Pizza oczywiscie to pizza a nie to lajno co jest w Polsce ;) ostatniego dnia poszalelismy z sniadaniem bo w tym hotelu mozna pojsc sobie na szwedzki stol nawet jesli nie jestes klientem. Koszt okolo 60zl za 2 osoby. Obsluga po prostu mnie zwalila z nog, losoć był tak cudowny, płaty grubości schabowego, że moja dziewczyna ktora jest wegetarianka zjadla DWA kawalki :D 

 

Najlepsze sa i tak owoce, arbuzy sprzedawane z lodzi i na targu, smakuja o wiele lepiej niz u nas w markecie i sa stosunkowo tanie. Jesli chodzi o imprezy to alkohole porownywalnez polskimi klubami, w centrum baska voda jest masa knajpek i robia mik,ze miedzy 22 a 24 sa happy hours i drinki kosztuja polowe. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

W tej Baskiej Vodzie sa jezowce? :D Bo zrobiles mi smaka na ta miejscowosc, a to tylko 50km od Splitu. Mowisz, ze nie bedzie problemu z wynajeciem pokoi, jesli jedziemy w ciemno? 

 

Co do drogi to planujemy jechac tak: start -> Kato -> Ostrava -> Olomuc -> Brno -> Wieden -> Graz -> Ptuj -> Zagrzeb -> Split/ Baska Voda. Raczej wbijemy sie na platne drogi w obie strony.

Odnośnik do komentarza

Trasa dobra. Jezowca osobiscie nie spotkalem mimo poszukiwac, jednak znajomi byli po nas w BV i jednego znalezli.  Piaszczyste plaze? Od pierwszego wypadu na kamienna juz nie chce zakopywac sie w piachu. Kamienie>piasek . Trzeba jedynie zaopatrzyc sie w maty i ewentualnie podstawe pod parasol, ale ja wbijalem go lekka odkopujac kamienie. Chate znajdziecie na bank, tylko nie bierzcie pierwszego lepszego, sprawdzcie kilka ofert i wybierzcie najlepsza, przede wszystkim targujcie sie i szukajcie czego blisko centrum, jesli chodzi o baska vode to ja bede mial kwatere na ulicy put kapilce. 

 

Wyjezdzam 9tego sierpnia, szkoda,ze nie bedzie okazji spiknac sie na piwo w baskiej :) Polecam parasailng, ale trzeba upewnic sie o dlugosc liny bo niektorzy maja krótką. 

 

 

W Slowenii nie kupowalem winiety bo jechalem wlasnie przez ptuj ta darmowa trasa 

http://blogzpodrozy.pl/2013/05/16/slowenia-objazd-autostrady-przez-lenart-i-ptuj/

 

jesli jednak chcecie jechac autostrada to slowenska policja trzepie niemilosiernie samochody z polski jesli chodzi o brak winiet.

W jadac na Graz trzeba w gps ustawic "omijaj drogi platne" bo jak wspomnialem ja wbilem sie na bramki mimo wykupionej winiety. Na PM podalem Ci moj numer komorki na wypadek pytan

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jest o wiele lepiej, bo co prawda sa miejsca gdzie lezy recznik przy reczniku, ale to tylko przy glownym zejsciu na plaze, ktora ciagnie sie kilometrami. Idac kilkadziesiat metrow dalej jest juz o wiele,wiele luzniej. Oczywiscie co kilka metrow i tak sa knajpki, a swieze owoce kupuje sie z przyplywajacych lodzi :) Nie jest kiczowato jak nad polska plaza, w dzien raczej stragany sa zwiniete, dopiero wieczorem i w  nocy rusza zycie handlowe, w tym sprzedaz bimbru na chodniku (rakija !) 

 

Michu daj mi na pw swojego fejsbusia to cie zaprosze,a tam mam caly album z baskiej ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...