Skocz do zawartości

Warszawa


Gość lukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukasz

Niby podstawa i miasto podobno centralne a nie turystyczne (raczej prawda ) , ale myślę ,że warto przygotować garść porad dla przyjezdnych.Miło jakby temat supportowały inne osoby ze stolicy.

Wd.podzialu administracyjnego WWA to ileś tam dzielnic , z których tak naprawdę cenię sobie konkretne trzy: Mokotów , Śródmieścię (z naciskiem na rejony Hożej czy Emili Plater) i Saską Kępę.To jest w większości część zabytkowa , mająca duszę a nie budowane na prędce osiedla molochy , których nie można siebie odróżnić typu Imelin (nie obrażając niko0go konkretnego).

Do trzech wymienionych przeze mnie dzielnic można dodać jeszcze rejony żoliboskich sadów , jako ciekawostkę trzeba powiedzieć ,że własnie na Żoliborzu i Saskiej Kępie mieszkał czy gościł jakiś czas sam Picasso.Oto zdjęcie z jego pobytu w WWA:

 

zludowaspodnicagv1.jpg

 

Jak się poruszać ? Możliwości jest kilka: metro , taxi , autbousy i tramwaje.Metro w weekendy działa do 3 , normalnie chyba do 24 i generalnie co jest jasne jest najszybsze i najmniej stresujące.Piękna stacja oddana została na przystanku Plac Wilsona:

( http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...c_Wilsona_2.jpg )

 

Taxi jak to taxi czyli najwygodniejsze , ale i najdroższę , nie polecam w godzinach popołudniowych , stoi się w korku a licznik biję.Natomiast jak idzię się gdzieś na imprezę na tzw.za(pipi)e to raczej konieczność ,bo jedyna alternatywa to autobus nocny.Na te natomiast generalnie czeka się po pół godziny , jak nie więcej na niektórych przystankach.Komfort jazdy też żaden , kierowca pędzi jak poj.ebany a wszyscy wokół naj.e.bani.Szczęście ,że ja do centrum mam tylko z 4 przystanki.Autobusy dzienne to klimat każdemu znany , tramwaj natomiast często pozwala uniknąć stania w korku na rzecz mniejszego komfortu jazdy.Miejsca są w ch.uj niewygodne i nie ma miejsca na kolana.Oba te środki transportu wybitnie narażone są na walkę z moherami o miejsce.Tyle o transporcie.

 

Zakwaterowanie.Dużo osób pyta gdzie zostać w WWa na noc.Jeśli wasz tata to nie Gudzowaty to polecam hostele , jeden na pewno jest w okolicach tak pomiędzy mazowiecką a marszałkowską(ni ch.uja ulicy nie pamiętam) , drugi jest na starówce.Z tańszych hoteli polecam Felix na grochowie.

 

Co zwiedzać? Można pojechać standardowo czyli Łazienki i Starówka , takie typowe miejsca do odfajkowania jak się nie jest stąd.Jeśli ktoś lubi tzw.Warszawę nieznaną to można na wlasne ryzyko pospacerować po Pradze czy np. po wspomianym Śródmieściu , które mało kto zwiedza a okolice od Placu Konstytucji do Poznańskiej mają swój klimat.Uroczy jest również Park Saski.Jako ciekawostka to tam się bili chuligani Polski i Anglii:)

 

Puby.Generalnie nie lubię klimatów knajpek , ale mogę polecić coś na każdą kieszeń.To zbiór pubów-pawilonów na tyłach Nowego Światu w okolicach Foksalu (którym polecam się przejśc , jest b.ładny).Piwo generalnie koło 5zł , whisky kiedyś ze spritem za 10zł zamówiłem więc źle nie jest.

 

Kluby.Lanserka to okolice Placu Piłsudskiego czyli Cinnamon , HotL czy Platinium.Powiew undergroundu to 55,tomba tomba,m25 i luzztro.Reszta klubów na jedną modłę raczej czyli muzyka z radia i łatwo o wpi.erdol:)

 

Kultura.Jeśli chodzi o kina to sieciowych multipleksów jest pełno wszędzie , spokojnie znajdziecie.Rodzynkiem jest kino muranów gdzie grane są często filmy niezależne czy różne przeglądy filmowe.Do teatrów nie chodzę , To co ja polecam to Opera Narodowa :

 

http://img394.imageshack.us/img394/5096/24xr1.jpg

 

Ważna porada ,jeśli chcecie się wybrać tam to bilety zarezerwujcie co najmniej 2 miechy wcześniej.Dużo osób się dziwi dlaczego nie mogą nic dostać 3 tygodnie przed spektaklem , ale tak wygląda dystrybucja w ON.Ot wszystko jest rezerwowane i nie ma później szans dostać się na ważniejsze przedstawienia.

 

Kuchnia.Generalnie jestem w ch.uj niezadowolony pod tym względem.Kiedyś chcialem pójśc do knajpy gdzie menu będzie chociaż trochę urozmaiconę(byłem gościem więc nie musiałem martwić się o budzet) tymczasem w centrum ciężko coś znaleźć.Pełno tutaj kebabów albo chińskiego.Dużo McDonadów i narazie dwa Burger Kingi , bary mleczne też mozna spotkać , jeden na nowym świecie , drugi przy UW , którego odradzam! Nazwa , bodajże pluskwa czy coś takiego mówi sama za siebie.Zamówiłem kiedyś tam galarętkę i dostałem...wodę w zielonym kolorze.Ku.rwa :catfight: Dwie knajpy , które mimo wszystko mogę polecić

 

Sushi Besuto- http://www.besuto.pl/ , tyły nowego światu.Trochę się tam popsuło , ale jest nawet ok.

Skrzydełko czy nóżka? Francuska restauracja na Francuskiej czyli na Saskiej Kępie.

Renesans-Pizzeria na Saskiej Kepie jeśli macie ochotę na coś innego niż knajpy sieciowe.

 

Zakupy.Generalnie wszystko skupa się w domach towarowych i połączonych z nimi galariami , bo tak raczej na ulicy mało ciekawych sklepów.Takie chyba najbardziej warte polecenia to Złote Tarasy(tam też jest sklep z grami) i Arkadia.

 

Uff to chyba tyle.Jeśli macie jakieś pytania to śmiało.:)

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 40
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Gość lukasz
strasznie biedny ten opis.

jest tyle swietnych miejsc do zwiedzenia w wawie.

piekny czerniakow,powisle,stara wola,zielony zoliboz,stara praga,powazki,koszykowa,filtry,szczesliwice etc.

zią nie wiem czy zauważyłeś , ale ja nie jestem autorem kieszonkowego poradnika po WWa tylko założycielem tematu na forum dyskusyjnym.Cieszę się jednak ,że udzieliłeś się i tym swoim bogatym spisem uzupełniłeś moją pierwszą skromną wypowiedź!

Odnośnik do komentarza

Byłem w wawie raz z lotniska na dworzec dotarłem busem na czuja 0 pytania bo juz taki ze mnie wiraszka! Złote tarasy sa mniejsze niz szczecinskie Galaxy na bank wiec nie wiem skąd taka podjara. Na dworcu typo z dalekowschodnim akcentem skroił mnie za kebaba chyba z 8 złoty! Duzo rzeczy po angielsku, duzo obcokrajowców. Pałac kultury mniejszy niz w telewizorze. Moze jeszcze kiedys bede.

Odnośnik do komentarza
Gość lukasz
Łukasz - bdb. restaracje są na starówce, z tym ,że raczej drogie.

Wiadomo , pisząc myślałem jednak o bardziej przystępnych cenach niż te panujące na starym mieście;] Sarnina ze starówki jeszcze nie teraz , może za dwa lata;)

Odnośnik do komentarza

od siebie jeszcze dodam pole mokotowskie, czyli dość spory park, z ładnym sztucznym stawem po środku. Świetne miejsce na weekendową przechadzkę w słoneczne dni. Można się piwka napić na trawce, aczkolwiek zakazane to jest i jak się ma pecha to może być to najdroższe piwo w życiu ;]. Dookoła piękna zieleń. Ceny w tamtejszych knajpach i jadłodajniach dosyć spore, raczej skierowane do zamożnych mieszkańców Mokotowa, a nie biednych studentów, ale tak do posiedzenia sobie / pojeżdżenia na rolkach/ lansowania się to miejsce bardzo ok.

Odnośnik do komentarza
Gość Maiden

Łukasz: Nie Pluskwa o Karaluch 8)

 

Renesans-Pizzeria na Saskiej Kepie jeśli macie ochotę na coś innego niż knajpy sieciowe.

 

A ja stanowczo odradzam. Kawałki pizzy, pływające w tłuszczu, ze spływającym, zeń, płynnym serem sprzedawane za 2.50 zł

 

oO Owned. Jeźeli już to polecam się wybrać 100 metrów dalej, w głąb francuskiej do:

 

a) B. szmacznej, pożywnej i taniej knajpki wietnamskiej.

b) Kebaba. Innego nisz wszystkie w Polsce. A to dlatego, że robionego na bazie Jagnięciny a nie starej baraniny - Pyszzzzzzota, lepszego w kraju nie znajdziecie. I ten smak, przepyszne.

 

polecicie jakas w miare tania (tzn. w rozsadnej cenie) dzielnice do wynajecia stancji? z kumplami kombinujemy znalezc cos poza centrum ale w miare blisko metra.

 

Pokombinuj inaczej. Zamiast metra poszukaj czegoś w okolicach Szybkiej Kolei Miejskiej. Np. w Rembertowie. SKM dowiezie Cię do centrum w 25 minut.

 

Pomyśl też o kierunku,Wawer, Radość, Falenica. Tu też, ale już zwykłym pociągiem w, niestety, 40 - 50 min. jesteś w centrum.

 

Polecam Ci jednak szczególnie kierunek rembertowski.

Edytowane przez Maiden
Odnośnik do komentarza
Gość lukasz

Maiden Ty mówisz o tej pizzy co oni z okienka sprzedają a ja o tej co w środku jest.Co do kebaba to faktycznie efez rządzi jeden z najsmaczniejszych w Warszawie , ma swoją filie chyba na nowym świecie nawet (nie wiem czy nie zamkneli).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
Łukasz: Nie Pluskwa o Karaluch 8)

 

Renesans-Pizzeria na Saskiej Kepie jeśli macie ochotę na coś innego niż knajpy sieciowe.

 

A ja stanowczo odradzam. Kawałki pizzy, pływające w tłuszczu, ze spływającym, zeń, płynnym serem sprzedawane za 2.50 zł

 

oO Owned. Jeźeli już to polecam się wybrać 100 metrów dalej, w głąb francuskiej do:

 

a) B. szmacznej, pożywnej i taniej knajpki wietnamskiej.

b) Kebaba. Innego nisz wszystkie w Polsce. A to dlatego, że robionego na bazie Jagnięciny a nie starej baraniny - Pyszzzzzzota, lepszego w kraju nie znajdziecie. I ten smak, przepyszne.

 

polecicie jakas w miare tania (tzn. w rozsadnej cenie) dzielnice do wynajecia stancji? z kumplami kombinujemy znalezc cos poza centrum ale w miare blisko metra.

 

Pokombinuj inaczej. Zamiast metra poszukaj czegoś w okolicach Szybkiej Kolei Miejskiej. Np. w Rembertowie. SKM dowiezie Cię do centrum w 25 minut.

 

Pomyśl też o kierunku,Wawer, Radość, Falenica. Tu też, ale już zwykłym pociągiem w, niestety, 40 - 50 min. jesteś w centrum.

 

Polecam Ci jednak szczególnie kierunek rembertowski.

 

 

Maiden... to takie śmieszne... warczysz na pizzę z Rensansu- sprzedawaną z okienka, a osobiście towarzyszyłam Ci przy zakupie takowej- wtedy zachwalałeś. O ile mi wiadomo przejadłeś tam cały rok w liceum:P ociekająca tłuszczem, ale tak bardzo Ci smakowała! kłamczuch:P

 

popatrz, a prowadzisz jakiś wywiad co do stancji w Rembertowie? o ile mi wiadomo tutaj o stancję bardzo ciężko, wręcz impossible!

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.