Skocz do zawartości

Kraków


Rekomendowane odpowiedzi

oo no prosze widze, że popularne sie robi ;] dla mnie antycafe to obecnie knajpa nr jeden, jeśli chodzi o spokojne spotkanie ze znajomymi przy piwku.

 

 

 

 

Gdzie chodzicie obiady ? od siebie polecam:

-kwadrans na grodzkiej i karmelickiej) - teraz najczęsciej tam sie stołuje, 13 zeta zupa z drugim daniem, solidne porcje, naprawde smaczne i świeże. A przynajmniej takie się wydają. Chociaż znajomy pracował na kuchni i mówil, że troche syf tam jest. Ale to samo słyszałem o takim wierzynku. Generlanie kogo znam kto tam jadł to zadowolony. 12 pln super palcki po węgiersku.

 

-coco na gołebiej - 14 pln obiad, podobnie jak wyżej, dużo i smacznie

 

 

-polakowski przy pl wszystkich świetych - jedyne co tam jadam to nalesniki ze szpinakiem (2 szt. - 8 pln), smiało moge polecić, bardzo dobre, porcja nie jest wybitnie duża, ale zapycha

 

 

-słoneczna restauracja - w radiu krakow przy grottgera i na św. tomasza w akademii muzycznej na 6 piętrze (zaje.bisty widok) - 10 zeta drugie danie - w miare dobre, ale bez szału

Odnośnik do komentarza

-coco na gołebiej - 14 pln obiad, podobnie jak wyżej, dużo i smacznie

Koko :D Polecam - swietne jedzenie. Jak nie ma miejsca to po drugiej stronie ulicy jest Bordo - za 13,90 jest zestaw obiadowy, bardzo dobre jedzenie.

 

 

Ja chodziłem na pierogi do Jadłodajni u Babci Maliny w Polskiej Akademii Umiejętności, ul. Sławkowska 27. Ok 100 m od rynku. Polecam, zadbane, porcje dosyć spore.

Przypominaja mi sie czasy jak u babci maliny na slawkowskiej za 9zl bralo sie zupe i pierogi :(

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

I jedno miesjce, które trzeba odwiedzić koniecznie - kamienica na wielopolu. Na kazdym piętrze kluby, i na samej górze, najsłynniejszy Kitsh.. Jedna wielka speluna, kible zasyfione ale zawsze tam jest tłum ludzi i dużo chetnych niewiast w przedziale wiekowym 15-30. W weekedny impreza jest do 8. Niestety liżacy sie geje to też nie najrzadszy widok.

 

hahaha no i skonczyła sie rozpusta xD

http://www.tvn24.pl/-1,1723309,0,1,schody-zarwaly-sie-pod-klubowiczami,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Drodzy krakowianie/krakowiacy/mieszkańcy Krakowa - jak najwygodniej dostać się z okolic dworca na ulicę Pietrusińskiego w waszym pięknym mieście? Oczywiście jest mowa o komunikacji miejskiej. Oraz drugie pytanie powiązane - czy macie u siebie coś takiego jak bilety 3dniowe lub coś w tym stylu, czy tylko dobowe?

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Jakieś ciekawe miejsca na weekendowe wypady ~50km wokół Kraka? Ostatnio nawiedziliśmy zamek w Lipowcu. Bardzo ciekawe ruiny, klimat jak z Kaer Mohren xd. Kilka kondygnacji i wieża z widokiem na okolicę. Potem jeszcze przydrożna karczma dla dopełnienia dnia i gra gitara. Szukam więcej tego typu rozrywek.

Z oczywistości oczywistych obcykany już Ojcowski Park Narodowy pieszo i rowerowo, grota Łokietka, Niepołomice, Tyniec z klasztorem benedyktynów.

Moar?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...
1 godzinę temu, standby napisał:

w krk nie ma problemu z zaparkowaniem w centrum ????


Jest. W drugie święto krążyłem pod Wawelem 40 min wśród łańcuszka aut, zanim znalazłem miejsce. Zresztą, zależy gdzie chcesz stawać. Jakiej miejscówki szukasz?

 

Ewentualnie na krótki (2-3h) postój to tak jak wyżej, w Galerii lub na parkingu dworca PKP. Stamtąd jest dobry wypad na Rynek i Kazimierz. Pierwsza godzina gratis, potem chyba 2 zeta a każda kolejna 4 zł każda. Coś w ten deseń.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Darmowy parking przy basenie AGH jeśli studenciary nie zajmą wszystkiego xd ogólnie wzdłuż agiehu nie ma jeszcze chyba strefy możesz spróbować nie jest jakoś specjalnie daleko do centrum a przy okazji można sobie zrobić spacerek odwiedzajac park jordana i błonia.

Edytowane przez kes
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 27.12.2017 o 18:47, standby napisał:

centrum wlasnie ale nie chce wydawać milonow na parking

 

Sprecyzuj trochę, np. dzień tygodnia, miejscówka (centrum to trochę ogólne pojęcie, jest Rynek, Wawel, okolice Dworca/Galerii, wszystko można podciągnąć pod ten obszar), na jak długo chcesz zostawić auto. W weekendy strefa jest bodajże darmowa, w tygodniu wieczorem też (musiałbyś sprawdzić). Parkingi płatne masz niemal na każdej uliczce, a czy trafisz na wolne miejsce, to już zależy. Jak nie, to, jak wspominali przedmówcy, galeria. Z AGH jest mimo wszystko spory kawałek na Rynek. 

 

Poczytaj :

 

http://mi.krakow.pl/strefa-platnego-parkowania/mapa-strefy

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

jest jeszcze parking pod Muzeum Narodowym, stamtąd jest wszędzie rzut beretem (10min spaceru do rynku), miejsc wolnych jest zawsze sporo, a kosztuje on tyle co zostawienie auta na chodniku w strefie (3zł/h) z tą różnicą że nie musisz myśleć o biletach z parkomatów, bo płacisz przy wyjeździe.

Edytowane przez ofsajd
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...