Skocz do zawartości

Kraków


Rekomendowane odpowiedzi

A tak serio, to nie bardzo rozumiem takie stwierdzenie, że jakaś miejscówka jest nudna. No przecież jadąc gdzieś, robi się najpierw jakiś pobieżny plan co by się chciało zobaczyć i na tym etapie można zdecydować, czy masz w ogóle ochotę na atrakcje takie, jakie oferuje akurat to miejsce. Kraków to wiadomo, że rynek i jego okolice + wawel + można skoczyć na Kazimierz. Po drodze można zaliczyć Wieliczkę. Na 2 dni zwiedzania bez zawrotnego tempa w sam raz. Czego się spodziewałeś, że lajkonik będzie walił konia stopami koniu z dorożki, żeby nie było nudno?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak jest zawsze, gdy ma się zbyt duży hajp. Jak mnie wygnali kiedyś w delegację do Łodzi, to spodziewałem się wygnajewa, a spędziłem miły tydzień wśród zieleni, zoo jak i wydarzeń k u l t u r a l n y c h (Piotrkowska + koncert jakiś raperów lamusów na samym końcu tej ulicy).

W sumie jestem ciekaw, czy w Polsce istnieje chociaż jedno miasto, które by czymś zaskoczyło. No bo co tu może się wyróżniać - wszędzie tylko kamienitze, rynki, pałacyki, żarciodajnie, parki, skwerki. Nowego Jorku czy Dubaju tu nie znajdziemy turystycznie.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

No to wszystko nadal jedna i ta sama Polska. Zmienną jest tylko to, że gdzieś jest więcej czegoś czego lubimy. Lubisz piwko kratowe to więcej opcji że w stolicy znajdziesz więcej ciekawych multitapow na przykład, w sumie w stolicy wszystko jest, nie trzeba nigdzie jeździć

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, _Red_ napisał:



W sumie jestem ciekaw, czy w Polsce istnieje chociaż jedno miasto, które by czymś zaskoczyło. No bo co tu może się wyróżniać - wszędzie tylko kamienitze, rynki, pałacyki, żarciodajnie, parki, skwerki. Nowego Jorku czy Dubaju tu nie znajdziemy turystycznie.

Wrocław ma krasnoludki a Kato kolejke linowa nad parkiem!

Odnośnik do komentarza
Gość Rozi

Ale nie WTF, tylko czym te miasta mogą zachwycić? @_Red_? Nowy Jork jeszcze zrozumiałbym,  bo to miasto jako symbol mighty United States of America, z ikonicznymi budowlami i miejscami, owszem (przypominam, że to nadal miasto, bez krajobrazów i cudów natury). Ale Dubaj? Wybudowany za ropę moloch na środku pustyni.. Zobaczyć Burż Chalifa i umrzeć. Metamorfozoficznie i dosłownie.

 

 

Odnośnik do komentarza

No dalem wtf bo nie chcialo mi się komentowac, sądząc, ze to trolling. Ale sprobuje obvious: wpisz Dubaj w google images. Potem wpisz Mielno, Kozia Wolka, Kraków itp. Jeśli miejscowka Cie nie rusza wizualnie jako coś turystycznie swiezego, czego wsrod polskich "nudnych" kamienic nie zobaczysz, no to ok, mamy różne perspektywy na to i tyle. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Najciekawsze rzeczy do zobaczenia w Krakowie nie należące do kanonu historycznego to:

-ulica Kanoniczna nocą. 150 metrów podróży w czasie do starego Krakowa (chyba, ze już tam nawalili reklam)

-Muzeum Lotnictwa Polskiego - nie ma się czego to muzeum wstydzic. Fani starych samolotów będą wniebowzięci, a i dla milośnika Ace Combat będzie kilka znajomych maszyn.

- (dla mnie) Longboardowanie od hotelu Forum południowym bulwarem w stronę Tyńca.

-Wawel

 

Kamieniczki faktycznie takie same wszędzie ale mozna spędzić ciekawy weekend w Krakowie bez ogladania tego samego w kółko, a pisze to osoba która żyła tam z 6 lat i szerze nienawidzi hajpu na to miasto.

Edytowane przez szczudel
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
W dniu 2.06.2018 o 00:37, Rozi napisał:

Ale nie WTF, tylko czym te miasta mogą zachwycić? @_Red_? Nowy Jork jeszcze zrozumiałbym,  bo to miasto jako symbol mighty United States of America, z ikonicznymi budowlami i miejscami, owszem (przypominam, że to nadal miasto, bez krajobrazów i cudów natury). Ale Dubaj? Wybudowany za ropę moloch na środku pustyni.. Zobaczyć Burż Chalifa i umrzeć. Metamorfozoficznie i dosłownie.

 

 

Ty w ogole gdzieś w życiu wyjechałeś czy tylko katowice to maks twoich wojaży? 

 

2e5rlm.jpg

 

 

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza
Gość Rozi

Wow, wieżowce ze szkła na pustyni, sikam w majty z radości. Dubaj nie ma dla mnie za grosz klimatu, wolę jednak miejsca, gdzie czuć historię. Byłem np. w Bonifacio i Bastii - te miasta bardzo mi się podobają. 

 

Spoko manipulacja, przecież Katowice wszędzie tak właśnie wyglądają :flag_of_truce:

 

 

Edytowane przez Rozi
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Katowice fajnie się zmieniły na przestrzeń lat, pierwszy raz przyjechalem tam w 2012 roku na OFF Festiwal i wygladało to strasznie. Jak najgorsze dzielnice Gdańska z odnowionym dworcem i galerią handlową w centrum, ale już z roku na rok pięknieją i teraz tam jest naprawdę spoczko, centrum miasta jest fajne, sporo ciekawych lokali powstało. No paolo ciebie mogłaby zainteresować Metalmania :lapka: 

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

"domu" czyli burlina :dry:

 

Miasto bardzo spoko pod kątem uslug, mieszkan, pracy i atrakcji. Co ciekawe, ostatnio odwiedziła nas rodzinka żyjąca na terenie puszczy w Wielkopolsce, w totalnym lesie, wiocha z czystym powietrzem. Nawet się nie dusili podczas tygodniowego pobytu w Krk, ponoc lepiej się oddychalo niz w Poznaniu.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.