Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Za czasów N-Gage'a nie kupowałem PE. Tak nawiasem, były recenzje gier na N-Gage'a. Krótkie, ale były.

 

Ty nie łapiesz aluzji. Nie mówię przecież dosłownie. Chodzi o to, że najpierw tłumaczysz ilość stron na daną konsolę popularnością konsoli. Idąc tym tokiem myślenia, gry na PS2 powinny teraz zajmować kupę miejsca w PE, wszak to nadal najpopularniejsza konsola w Polsce.

Ale dobrze, że mówisz o ilości stron, na które gra zasługuje. Nie wiem, czy God of War CoO zasługuje na 3 strony, ale wiem, że choćby Zelda PH i The World Ends with you zasługują na przynajmniej 2 strony.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 68
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Kurde, teraz to wygląda jakby RoL mnie opieprzał :/. Żeby było wiadome, to winnera opieprzał i dzięki za posprzątanie. Dobrze, że tylko ja i admini mogą zamykać ten temat, dlatego rozmawiamy dalej.

 

Teraz wracamy do właściwego tematu. Może macie jeszcze jakieś pomysły na zmiany?

Jak na razie prowadzi opcja o konsolometrach dla obu kieszonsolek. Myślę, że im sie należy, wszak to już nie tylko zabaweczki, ale pełnoprawne konsole, które czasami lepiej się sprzedają niż inne stacjonarki.

 

Co do recenzji gier na DS'a... po prostu uważam za niesprawiedliwe, że gry na PSP dostają więcej stron niż DS. Czasami naprawdę te z PSP jedyne co dobrego oferują, to grafika. A i na DS'ie jak coś jest w 2d (vide TWEWY), to jest naprawdę dobrą grą.

Odnośnik do komentarza

Czy ten post też zostanie usunięty? A nieważne ale i tak to napisze: przydałoby się więcej informacji na temat nowych softów dla PSP w newsach i troche obserniejsze opisy gier na obie konsole (żeby się raven nie popłakał). Mimo tego że PSP jest w kraju bardziej doceniane to DS nie jest tylko przystawką. Wiadomo że czasem jakiś hicior padnie i nie mam temu nic przeciwko żeby takie gry miały troche więcej miejsca, ale tak jak już KOMODO wspomniał wielkość recenzji zależy w głównej mierze od jakości gry. To na tyle acha i raven może byś podziękował za ożywienie jak chcesz to w zamiar dobrej woli oddam troche kasy bo ja już battle się nie interesuje. Pozdro

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem nie warto recenzować każdej pierdółki na DSa. Policzcie sobie ile recenzji gier na DSa wyszło w ciągu pół roku. Mi wyszły 44 tytuły. Daje to około siedem gier na numer. Dla porównania na PSP wyszło 17 gier, co nie daje nawet trzech pozycji na numer. Niech jeszcze raz ktoś bąknie, że DS jest dyskryminowany, to go wyśmieję. Jedyne wyjście, jakie widzę, to obcięcie o mniej więcej połowę ilości recek na DSa na rzecz ich długości. W ogóle przy aktualnej długości to często wystarczyłaby sama nota, bo z tych kilkunastu zdań niewiele można się dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza

Jezu, dlaczego Wam nie działa czytanie ze zrozumieniem!?

 

Nikt tu nie marudzi na ilość recenzowanych gier. Jeśli jest ich dużo, nie jest to wina PE. Nikt nic nie poradzi na to, że DS jest zalewany grami, a PSP nie. Rozchodzi się o DŁUGOŚĆ recenzji, nie ILOŚĆ! Widzę, że PSPkowcy mają mały problem z niedosupportowaniem ich konsolki :down:.

 

Ale masz ciekawy koncept, zamiast 5 mało treściwych recenzji, z których i tak nic nie wychodzi, to lepiej dwie najlepszych gier, ale dłuższe, czyli takie z których da się coś wywnioskować.

Odnośnik do komentarza

No akurat jeśli chodzi o ilość gier, to PSP jest akurat dyskryminowane. Ale to nie nasza ani nie PE wina. Po prostu tu więcej gier się ukazuje i tyle. Wszystko od developerów zależy i zapewne od siana na odpowiednich kontach.

 

Chodzi o ilość stron. Niestety boli mnie, że hity na PSP dostają po dwie, trzy strony, a hiciory na DS'a jak dostaną stronę jest gut. Może rzeczywiście za dużo gier się ukazuje...? Ale aktualny numer jest dziwny. Są trzy gry, wszystkie na DS'a, wszystkie dostały po stronie, a jedna z nich jest wyraźnie lepsza od pozostałych... troszkę to dziwne.

Odnośnik do komentarza

Bo to jest tak, że niekiedy dla jednego gracza ta gra jest crapem a dla innego pozycją naprawdę wartą uwagi,a gdyby taka pozycja dostała mniej miejsca to jeden się cieszy a drugi już nie bardzo bo jego ulubiony gatunek został zdominowany przez inny, który do niego nie trafia (ale to już jest chyba fantazja recenzenta jak podzieli miejsce na te tytuły). W takim przypadku doczynienia mamy już z dyskryminowaniem pewnej grupy odbiorców a nie konsol ^^. Tak to już jest

Odnośnik do komentarza
Teraz wracamy do właściwego tematu. Może macie jeszcze jakieś pomysły na zmiany?

Jak na razie prowadzi opcja o konsolometrach dla obu kieszonsolek. Myślę, że im sie należy, wszak to już nie tylko zabaweczki, ale pełnoprawne konsole, które czasami lepiej się sprzedają niż inne stacjonarki.

Zacznijmy od tego, że twoja ankieta jest (pipi) warta. Jest opcja "Więcej stron dla gier z DS'a!"? To ja jako posiadacz PSP żądam opcji "Więcej stron dla gier z PSP!" lub dla ludzi, którym dział pocket zwisa i powiewa opcja "Mniej stron dla pocketa".

Na miejscu zgredów w ogóle nie brałbym jej pod uwagę.

Edytowane przez Sebas
Odnośnik do komentarza

Już mu to mówiłem ale on ma oczy zmydlone tak bardzo swoją super zabaweczką od Nintendo, że nie widzi jak bez sensu jest ten cały temat.... ale no cóż poradzi ten typ(fanboya) tak ma. Raven lepiej sam zamknij ten temat bo pisząc tutaj swoje mało warte i nikogo nie obchodzące pierdółki robisz z siebie jeszcze większego durnia( bez obrazy ale to prawda - pogódź się z tym). Pozdro & Peace

Odnośnik do komentarza

Dobra kur.wa, koniec tego burdelu.

 

Przyszli fanboje Sony i próbują leczyć swoje kompleksy. Ja wojny nie rozpętałem i wojny nie będę prowadzić.

Idźcie lepiej zróbice małe fap fap przed plakatem Kena.

 

Szkoda gadać, zamykam. Szkoda, że jest tutaj tak dużo fanbojów PSP. Jakieś kompleksy macie do cholery? Nie rozumiem ludzi, którzy za obrażenie swojej konsoli mogą zabić O_o. Mam nadzieję, że tym temat choć kilka osób troszkę pomyślało, nad tym co napisałem. Boli Was, że słabsza konsola i nie Wasza może mieć lepsze i ciekawsze gry (może w ogóle mieć nowe gry) ostatnimi czasy?

 

Zamykam, niestety mało wartościowych wypowiedzi się tu pokazało. E-wojenki toczcie gdzie indziej.

 

EDIT: Kurde, tylko w PT można zamykać tematy. To w takim razie, moze jakiś admin napisać cos od siebie i to zamknąć?

Ah, to nie jest fantazja recenzenta, ile miejsca da na daną grę, uwierzcie mi.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Idź sobie popłacz w kącie z tego powodu

 

Przeczytaj sobie jeszcze raz cały ten temat, ale jesli jestes w stanie, to popatrz na to oczami kogoś, komu ten temat jest obojętny, a zobaczysz, ze to od Ciebie zalatuje najwiekszym fanbojstwem i to Ty prowokujesz tutaj wojenki.

 

Niech ktoś to zamknie wpi.zdu, bo przestało być zabawnie i robi sie żałośnie...

Odnośnik do komentarza

Popieram zamkniecie tematu. Myslalem, ze zarowno zalozyciel tematu jak i inni powiedza cos madrego na temat zmian na lepsze w Pocketcie, ale widze, ze zadne tlumaczenie nie pomoze. DS jest tepiony i koniec. Sytuacja do zludzenia przypomina mi GC. Nie pogadasz. Zamykac.

Odnośnik do komentarza

No to jeszcze cmoka sobie dajcie i pograjcie w coś na PSP :).

 

Widzę, że ktoś zamiast zamknąć ankietę, dodał dwie opcje (ktore rzeczywiście mogą być) i zostawił ten temat. Ja co chciałem powiedziałem, może jeszcze ktoś się wypowie konkretniej.

Odnośnik do komentarza

Pomijając rozpaczającego raven raven.

Pocket juz dawno powinien byc poddazny malemu liftingowi. Po pierwsze powinna byc wiec zapowiedzi- tak na wzor tych o grach z "duzych" konsol, moglyby byc nawet tylko na po strony ale zeby byly. Sama pigula w tym aspekcie nie wystarczy, a sporadyczne zapowiedzi hitow na psp to malo ale krok w dobra strone. W zwiazku z powyzszym przydaloby sie dodac ze dwie stronniczki (optymalnie mozna by ze 4) do dzialu.

Postulowałbym tez za konsolometrami, jakimis niewielkimi - tak zeby troche urozmaicic ten pocket, ale zeby nie byly na zasadzie konsolometr DSa przed grami z DSa a ten od PSP przed tymi z PSP ale zeby obywa byly na pierwszej stronie dzialu tuż przed zapowiedziami, no a nastepnie wymieszane recenzje z PSP i DS, tak zeby nie robic jakis sztucznych podzialow :) Pigula moze zostac w takiej formie jak jest.

Co do recenzji to moim zdaniem moznaby ograniczyc ilosci tytulow, a to miejsce wykozystac na dluzsze recki. Gry na handheldy juz dawno przestaly byc na tyle nieskomplikowane ze ich mechanike mozna opisac w 2 zdaniach a w 2 nastepnych opisac wrazenia (nieliczac wyjatkow glownie z DSa ale taki mozna sobie odpuscic ;P).

Poza tym juz raczej nie ma co wiecej zmieniac :)

Odnośnik do komentarza

O właśnie, to są wartościowe wypowiedzi.

 

W sumie podsumowałeś, do czego doszliśmy.

 

Więc chcemy:

- zapowiedzi

- konsolometrów tuż obok konsolometrów dużych konsol

- większego działu pocketów

- mniejszej ilości recenzji (wywalmy np. popierdóły z DS'a) kosztem większej ilości stron na jedną grę

 

Tak sobie myślę, że w sumie nie powinniśmy się dzielić. W końcu wszystkich nas dzieli jedna pasja: gry. Nie ważne, na czym w nie gramy. Tak więc peace :).

Odnośnik do komentarza
No to jeszcze cmoka sobie dajcie i pograjcie w coś na PSP :).

No i po cholere dalej prowokujesz? Tak Cie boli jak ktoś Ci zwróci uwage, że robisz burdel? Ciśnie Cie, zeby mieć ostatnie zdanie, niewiadomo jak durne by ono nie było? Ile Ty masz lat - ogarnij sie i gdy piszesz, ze nie masz nic wiecej do powiedzenia to po prostu nic nie mów, zamiast robić dalej syf.

 

 

W kwestii tematu: niektóre gry na NDS'a pewnie zasługują na wiecej stron na recenzje, tak samo jak niektóre gry na PSP zasługują zapewne na mniej - proponuje zatem zdrowy kompromis, mniej-wiecej po równo w kwestii objetosci recenzji na obie platofrmy (ilość recenzji zaś to juz inna bajka, niezależna od redakorów)

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem nie warto zrównywać dobrych gier z PSP z crapami na DS'a i odwrotnie! A co do sensowności topicu to już moderatorom zostaje wybór. Pozatym to ghost dobrze gadasz, bo to ty raven nonstop prowokujesz innych, a potem się wypierasz, że nie mówisz jak fanboy ^^

Odnośnik do komentarza

Pomijając kolejną odwieczną, nic nie wnoszącą do tematu dyskusję o wyższości świąt bożego narodzenia nad wielkanocnymi...

 

Muszę się zgodzić z ogólnym pomysłem poszerzenia działu Pocket. Już przed zakupem konsolki śledziłem różne pozycje na handheldy ale prawda jest taka, że nie miałem wiele do czytania. Teraz gdy już posiadam PSP chciałem wrócić do starszych numerów pisma, sprawdzić czy może znajdę coś co by mi przypasowało na tę platformę. Niestety, bieda. Nie dość, że teksty są bardzo krótkie, ogólnikowe, mało informatywne, to jeszcze patrząc na ilość wypuszczanych gier można stwierdzić, że tak naprawdę uwagę otzymuje zaledwie co n-ty tytuł. W najnowszym Poradniku Extreme znalazła się swego rodzaju encyklopedia PSP. "Super" - myślę - "Sprawdzę interesujący mnie gatunek, nazwę gry a następnie poczytam recenzje w PE". I co się okazuje? Pierwszy tytuł - Recenzja w PE: Brak, drugi tytuł - Recenzja w PE: Brak. Trzeci tytuł, czwarty, piąty... wtf?

Najbardziej przykre w tym wszystkim było to, iż choć po części zrozumiem brak opisów gier słabych lub mało popularnych, to dość często pomijane są tytuły otrzymujące na świecie bardzo pozytywne oceny. Tymczasem pozycje, które miały to szczęście trafić na łamy pisma cierpią na niewielką objętość.

 

Oczywiście, nie oczekuję, że recenzowane będą wszystkie tytuły. Zdaję sobie sprawę, że wiąże się to z dodatkowym wysiłkiem i kosztami - w końcu trzeba inaczej zagospodarować pismo a także znaleźć recenzentów i kasę za ich pracę. Niemniej jednak uważam, że należałoby wziąć pod uwagę lekką modyfikację działu Pocket. Nie uważam takich bzdetów jak konsolometr za potrzebne, ale miło by było w końcu ujrzeć, że tytuły na PSP i NDS są traktowane jak pełnoprawne gry, nie dodatek dla zabicia czasu.

Odnośnik do komentarza

imho dzial faktycznie jest za maly, a recki to bardziej notki informacyjne niz pelnoprawne recenzje. jak dla mnie powinno sie ograniczyc lub wprowadzic wieksza selekcje newsow[piguła], bo albo sa troszke przeterminowane albo dotycza rzeczy malo istotnych/interesujacych... w koncu ramka na newsy to 1/3 strony.

 

- mniejszej ilości recenzji (wywalmy np. popierdóły z DS'a) kosztem większej ilości stron na jedną grę

mi sie wydawalo, ze walczysz o miejsce dla DS'a...

Odnośnik do komentarza

Hm... winner, możesz już nie prowokować? Znowu nic konkretnego nie napisałeś, jedynie mnie prowokujesz. Pozwolisz, że to moją odpowiedzią będzie milczenie :).

 

CoATI, wolę żeby były dwie recenzje, ale porządne, niż 5 recenzji, ale takich, z których nic nie wynika. Zresztą... kończę to.

Muszę przyznać, że jednak trochę jak fanboj się zachowywałem. Niesłusznie, wybaczcie. W sumie... zamiast walczyć przeciwko sobie, powalczmy o większy pocket i konsolometry, oraz o bardziej treściwe recki w ogóle ^^'.

Odnośnik do komentarza

Konsolometry tak, ale wg innej skali dla kieszonsolek.

 

Boże ale mnie to dziecko denerwuje......

Przeczytaj jeszcze raz to zdanie ze zrozumieniem pałko: Moim zdaniem nie warto zrównywać dobrych gier z PSP z crapami na DS'a i odwrotnie! Wiesz co lepiej już wogóle zamilcz, ALE NA ZAWSZE! Potrafi taki nikt się uczepić dupy.....

Edytowane przez winner
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.