Skocz do zawartości

Breaking Bad


Shen

Rekomendowane odpowiedzi

jak dla mnie najlepszy NOWY serial w tym roku

 

 

Walter White jest nauczycielem chemii. Dorabia w myjni samochodowej i zdaża się tak, że zmuszony jest obsłużyć swoich uczniów, co trudno uznać za szczególną przyjemność. Poza tym, ma niepełnosprawnego syna, raka płuc i mnóstwo skumulowanej frustracji. Postanawia więc coś zrobić ze swoim życiem, zwłaszcza, że zostało mu go już niewiele, a musi przecież zapewnić utrzymanie rodzinie. Zostaje więc mistrzem kuchni ... narkotykowej. W końcu jest chemikiem.
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 1,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Kończę 2 sezon (ostatni jak na razie). I jestem zachwycony! Ten serial to perełka, tak jak Dexter czy House. Oglądając go mam wrażenie że twórca jest fanem braci Coen. Jest tu wszystko co kocham w kinie - dramat, czarny humor, świetne aktorstwo, wyraziści bohaterowie, nawet na dalszym planie. No i to serial inteligentny i wstrząsający. Gorąco polecam miłośnikom porządnych seriali.

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Strzeliłem sobie 2 sezony w 2 tygodnie i żałuję, że nie został mi już żaden odcinek.

 

Mocarny serial, głęboko wciąga i ma świetny klimat. Oryginalna fabuła i świetny scenariusz, a aktorzy wcielający się w role Hanka, Jessiego, Walta (btw. pamiętam jego świetną kreację w "Malcolmie") oraz Flynna/Walta Jr. (nieźle mu wychodzi granie kaleki, srsly), mimo że niezbyt popularni, spisują się świetnie.

 

W BB czesto zapada enigmatyczna cisza, która zamiast powodować odruch ziewania, niesamowicie hipnotyzuje, jeszcze nie spotkałem się z takim zjawiskiem w żadnym serialu. Ponadto wiele razy występują zwroty akcji, których (w przeciwienstwie do innych seriali) w ogóle się nie spodziewam,

a następnie zbieram szczękę z podłogi (np. rozpiedol w kwaterze Tuco albo motyw z żółwiem na pustyni).

 

Postać Walta White'a jest chyba największym atutem Breaking Bad. Człowiek, który dla dobra rodziny jest w stanie posunąć się bardzo daleko, co nieraz niesie opłakane skutki.Momenty, w których Heisenberg zamienia się w badassa zdecydowanie rządzą.

 

A co w serialu irytuje? Marie i jej siostra, a zarazem żona Walta - Skyler.Jej humory potrafią nieźle zdenerwować.

Szkoda, ze tak późno wprowadzono Saula Goodmana, ta postać ma duuuzy potencjał.Brakuje mi tez nieco joł-ziomalskich klimatów.

 

Ostatnia scena drugiej serii daje wiele do myślenia.Ktos odgadł co moze symbolizowac różowy pluszak?Pinkmana?Walta, który miał wtedy ubraną różową bluze?

 

Z niecierpliwością czekam na następny sezon.

Odnośnik do komentarza

Flynna/Walta Jr. (nieźle mu wychodzi granie kaleki, srsly).

On takowego nie gra.

 

Ostatnia scena drugiej serii daje wiele do myślenia.Ktos odgadł co moze symbolizowac różowy pluszak?Pinkmana?Walta, który miał wtedy ubraną różową bluze?

Raczej nie ma tu nic do "odgadnięcia". Ot, trick, który z założenia może być interpretowany na wiele sposobów. Tzw. sztuka.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Wejscie może nie tak mocne, jak w 2gim sezonie, ale mocne. Oglądając ten epizod kilka razy pomyślałem "wtf?!" i liczyłem, że wydarzenia, ktore maja miejsce sa tylko jakimis delirycznymi wizjami bohatera, podobnymi do tych z SFU np. gdy Walt podpala mamonę, mowi Hankowi, że ma 0.5 mln w gotowce w swojej torbie albo podczas rozmowy ze Skylar, (mocna scena swoją droga) kiedy jego żona dowiaduje się, że jest dilerem.

 

Ciekawi mnie kilka rzeczy - kim do cholery są te 2 karki, które jada po Walta i dlaczego do niego jadą oraz co zrobi diler z Los Pollos, bo chyba nie pozwoli Waltowi, tak po prostu wyjśc tylnymi drzawaiami z interesu.

 

Walt, czyli Cranston jest jak zwykle w formie, mam nadzieję, że Pinkman, ktory jest na razie bezbarwny, nabierze w następnych epach trochę koloru i wroci do dawnej postaci (w koncu pogodzil sie z tym kim jest).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...