Skocz do zawartości

Problem z PieCem ...


Iron

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problema z piecem który niedawno kupiłem, zestaw :

 

RAM - OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Platinum rev.2.0

Mobo - Gigabyte 73PVM-S2 /GeForce 7100/

Zasilacz - Tacens VALEO 460W rev.2

Proc - Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/

HDD - Samsung 640GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1

 

Od samego początku zawieszają mi się wszelkie możliwe programy, począwszy od Firefoxa (po prostu wyskakuje okno informujące o zakonczeniu programu i skontaktowaniu sie z Mozila), GG (podobne okno jak w FF), winampa (zawiesza kompa), skończywszy na Thunderbirdzie (znikaja wszystkie konta pocztowe i niekiedy okno jak w FF). Do tego masa blue screenów. Instalowałem XP SP3 z wszystkimi uaktualnieniami, Viste Ultimate tez - wersje sprawdzone wielkrotnie na innych kompach i zawsze jest to samo. Antyvir NOD32, wszystko ustawione tak jak uzywam od kilku lat. Jakies pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Mam problema z piecem który niedawno kupiłem, zestaw :

 

RAM - OCZ 2GB (2x1GB) PC800 CL4 Platinum rev.2.0

Mobo - Gigabyte 73PVM-S2 /GeForce 7100/

Zasilacz - Tacens VALEO 460W rev.2

Proc - Intel Pentium Dual Core E5200 /2.5GHz, 2MB, 800MHz, BOX/

HDD - Samsung 640GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1

 

Od samego początku zawieszają mi się wszelkie możliwe programy, począwszy od Firefoxa (po prostu wyskakuje okno informujące o zakonczeniu programu i skontaktowaniu sie z Mozila), GG (podobne okno jak w FF), winampa (zawiesza kompa), skończywszy na Thunderbirdzie (znikaja wszystkie konta pocztowe i niekiedy okno jak w FF). Do tego masa blue screenów. Instalowałem XP SP3 z wszystkimi uaktualnieniami, Viste Ultimate tez - wersje sprawdzone wielkrotnie na innych kompach i zawsze jest to samo. Antyvir NOD32, wszystko ustawione tak jak uzywam od kilku lat. Jakies pomysły ?

Pewnie sprawa lezy w fizycznym uszkodzeniu jakiegos komponentu. Stawilabym w pierwszej kolejnosci na RAM (pozyczyc od kogos chodzby 1GB ale sprawdzony).

 

A na poczatek zastosowac "polska heurystyke" czyli poprzedmuchiwac i podociskac karty do slotow na plycie glownej itp. ;)

Odnośnik do komentarza

Tak jak wspomniał Mejm - sprawdź kości Memtest86+, później sprawdź I/O dysku za pomocą HD Tach (przy takich objawach prawdopodobnym jest, że wyskoczy Ci w wynikach duże zużycie cpu) a pod koniec wyłącz absolutnie wszystko i uruchom Orthosa na symulacji molekularnej Gromacs (aby sprawdzić CPU). Jeśli powyższe nic nie wykażą to będziemy dalej ograniczać pole manewru

 

btw

kręcony?

Odnośnik do komentarza

1. Spróbuj lekko podnieść napięcie dla pamięci ram w biosie (widzę że hipotetycznie masz wyczynowe kości a te czasem standardowo nie tolerują standardowych napięć...)

2. mogłeś paść ofiarą tzw zrządzenia losu! niektóre komponenty po prostu nie będą ze sobą działać poprawnie :-(

3. pomyślę jeszcze :-)

Odnośnik do komentarza

Dzięki za rady. Okazało się że faktycznie RAM coś nie trybi. Memtest od razu pokazał masę błędów, wyjąłem jedną kość i już wszystko lata jak ta lala. Ramy po prostu wymienie na mniej wyczynowe, bo te faktycznie kupiłem troche na wyrost a i tak nic kompa nie będę podkręcał. Jeszcze raz dzieki, leń ze mnie bo juz dawno powinienem z tym ramem pokombinować.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Mam taki problem.

 

Gdy chce uruchomić jakiś program, komp dostaje zamulenia na około 20sec po czym program dopiero zostaje uruchomiony. I wszystko chodzi cacy. Zauważyłem, że kiedy wyłącze kartę sieciową to Tego problemu nie ma. Wcześniej wszystko chodziło ok, dopóki nie podłączyłem kompa z laptopem kablem, by pograc sobie po Lanie. Gdy już podłączyłem właściwy kabel od internetu wo musiałem trochę poczekać na to by net załapał i pojawił się wyżej opisany problem. Any ideas?

 

Win XP SP3

AthlonXP 3800+

2GB Ram Kingston HyperX

Geforce 8600GT

Asus A8R-mvp

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Więc tak.

Uruchomiłem na samej nowej kości i jest jedno wielkie buczenie. Znaczy, cały czas jest dźwięki piiiiii. Nie wiem o co chodzi z "przekładaniem ramów", ale do starej kości dodałem nową.

 

Jednak podejrzewam, że zaliczyłem jakiegoś totalnego fail'a - mianowicie ta nowa kość jest znacznie mniejsza od szarej. Tj. jest tej samej szerokości, ale jest znacznie niższa - czy to ma znaczenie?

 

Modele tych pamięci:

Kingston KVR800D2N5/1G

i

Hynix HYMP512U64BP8-Y5 AB-T

jeszcze nad tym ciągiem znaków jest: 1GB 2Rx8 PC2-5300U-555-12

 

Jestem laikiem w takich sprawach, więc proszę o wyrozumiałość. ; )

Odnośnik do komentarza

Kość może być ok... jednak to i tak nie zmienia faktu że nie zadziała i najstarsi górale nie wiedzą czemu? tak już jest że kości nawet z tej samej serii potrafią zachowywać się dziwnie na jednej płycie głównej! pech i tyle... spróbuj na innym kompie...

 

A i tak na marginesie to powinieneś sobie kupić kości w "dualu" bo wtedy masz pewność że będą ze sobą działać jak należy, bo te dwie to tak niezbyt! kingston to DDR2-800 a Hynix to DDR2-667 wynikiem tego jeśli chodzi o wydajność będzie coś poniżej DDR2-667...

Odnośnik do komentarza

kurcze rozpisałem się o technikaliach na pół strony i zgubiłem wątek więc... ctrl+a, del, i po ludzku :-)

 

Zwykły użytkownik nie poczuje różnicy ale mnie osobiście wkurza taki drobiazg jak niezgodność tablic taimingów... oraz downclocking... w świecie w którym każdy MHz jest na wagę złota... :-)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.