Skocz do zawartości

Mathiu

Co ostatnio jadłeś/piłeś?

Rekomendowane odpowiedzi

No to najważniejsze, u mnie w domu taka porcja by nie przeszła, tylko bym  był wsciekły ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kiełbaska z kepuczem zasmażana z cebulką, do tego chlebek :banderas:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aaaiii smaka narobiles ale wymienilbym keczup na musztarde.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

3 miesiące bez jasnego pieczywa uczciłem połową bagiety z pomidorkami, ogórem, camembertem i orzechami włoskimi... no cudo...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakieś plusy po odstawieniu białego pieczywa zauważyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobry ten hummus kurła mać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

który? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ten

hummus z pieczonym burakiem :wub:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Vindaloo se z ryżem zrobiłem. Pali 4 razy. 

żresz i płaczesz, srasz  ogniem, rzygasz ogniem, ale potem i tak wpierdalasz, bo jest takie pyszne 

Edytowane przez gekon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

który?

Z Lidla, klasyczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi bardziej ten Biedrowy smakuje, szczególnie pomidorowy, albo paprykowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurczę te pakowane to jednak średniaweczka, biedrowy jest ok, ale bez szału z braku laku opie.rdole, ten paprykowy chyba najlepszy z tej trójki. Polecam pójść do jakiejś knajpy co mają świeżo robiony. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

albo zrobić sobie w domu, nie trzeba do tego żadnego skilla praktycznie :sorcerer:

ze sklepowych to lidlowy z burakiem, i drugi z czarnuszką najlepsze IMO

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Skila nie ale troche sie trzeba nameczyc przy tahini. Kupilem ostatnio kupne tahini ale jeszcze nie mieszalem z ciecierzyca, sam jestem ciekaw efektu. Niemniej w ogolnym rozrachunku humus jest latwy.

Nawet nie wiedzialem, ze w lidlu i biedrze sa jakies nowe odmiany. Zatrzymalem sie na tym biedrowy co byl w okraglym opakowaniu 3 "smaki". A tu jakies czarnuszki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Biedrze nadal tylko ten 3 smaki i osobno zwykły. Chyba, że sam jestem nie na czasie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to zle zrozumialem. Myslalem, ze te pomidorowe i paprykowe smaki sa osobno. I fakt, ten biedrowy > lidlowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Racja, Biedra>Lidl w humusach.

Natomiast też zachęcam do domowego, bo największy koszt to tahini a i tak starczy na sporo porcji. Puszka cieciorki, trochę oliwy, soku z cytryny, sól, pieprz i tahini, a reszta wedle uznania, ostatnio robiłem z wędzoną papryką i czosnkiem np.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

też polecam samodzielnie. Zawsze zasypują suszoną  chili 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rogala świętomarcińskiego z mojej ulubionej cukiernii Karpicko. Nie dość, że GOTY rogale to jeszcze wysyłają kurierem.

20171110_140350_1084x817.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak to w końcu z nimi jest? Są produktem regionalnym i prawdziwe mogę być sprzedawane tylko w Wielkopolsce? Bo ostatnio nawet w Biedrze pod taką nazwą były.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żeby móc nazywać rogale świętomarcińskimi to trzeba mieć certyfikat UE z oznaczeniem geograficznym i certyfikat rzemieślniczy z Poznania dopuszczający do posługiwania się tą nazwą po spełnieniu wszystkich warunków (rodzaj ciasta, nadzienie, proporcje itd.). A po spełnieniu warunków można sprzedawać wszędzie.

Dlatego w dyskontach są najczęściej rogale "królewskie", "Marcina", "z białym makiem" itp., które niekoniecznie przypominają oryginalne. Ale w Biedrze pamiętam że kiedyś były faktycznie oryginalne, ale ze średniej cukierni.

Edytowane przez Rudiok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dostałem smsa, że to prawdziwe Świętomarcińskie, ale jak już wyjaśniłeś to ma to sens.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Probowalem z biedry tych rzekomo certyfikowanych, ale sie nie umywaja do poznańskich z jednej swojskiej cukierni. Rogal mial zaebiste ciasto polfrancuskie, ktore mozna bylo rozwarstwiac wrecz na plastry. W biedrze niemal jednolita bułka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi