Skocz do zawartości

Różne sytuacje na drodze


Gość Siwy_

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogl miec zle ustawionych swiatel bo raz, ze nie ma regulacji, dwa, ze jest niby samopoziomowanie trzy, tego typu auta maja fabrycznie ustawione swiatla wg planszy referencyjnej, cztery - poprostu wpadles w wiazke swiatla ze soczewki na wzniesieniu i dlatego nic nie widziales. Jednym slowem wielki ch uj.

 

Źle napisałem, nie miałem na myśli, że on mnie oślepił bo miał źle ustawione, tylko chodzi mi o to, że jeżdżą tacy co mają źle ustawione a jakby to był jeszcze jakiś ksenon czy ki ch.uj to już miazga. A ksenony takie fabryczne też mogą być źle ustawione, bo są - chyba, że teraz robią takie światła, że po prostu palą w oczy... Zresztą nie, no widziałem na parkingu dwa takie same Skody Superb z ksenonami, na parkingu Skody - jedna nowa, czy tam do jazdy testowej, druga klienta - obie były na chodzie ze światłami zapalonymi, jedne raziły mnie, drugie nie... A parking równy jak tafla wody.

 

Coś tam można pewno wyregulować i tak to jest, ale nie zmienia to faktu, że takie coś w(pipi)ia aż kur.wicy idzie dostać. Ja to czasem jeżdże na długich, ale obniżam je, bo mam taki przelacznik co by jakbym z tyłu wiózł coś ciężkiego obniżyć snop światła, to obniżam i w ogóle nie rażą te długie innych a ja nie musze sie bawic w zapalanie i gaszenie. Ale ogólnie zwykłe do dziennej jazdy dają rady także git, i zapalam tylko długie aby innym "oddać" za to, że mnie prażą swoimi gównami.

 

Przypomniała mi sie sytuacja jak koleś jaką Toyką chyba, taką terenową zwykłymi światłami świecił mi w morde, wyjezdzam z zakretu i aż oczy bolały, myslałem, że to długie, nie zdążyłem nawet swoich długich zapalić a ten wrzucił halogeny + długie i... mało co nie wy(pipi)ałem w krawężnik bo kur.wa oślepłem, aż musiałem się na chwile zatrzymać bo czułem się jakbym flashbangiem dostał. Nie wiem czemu ten skur.wiel tak zapalił ale wkur.wiłem się srogo wtedy. Teraz kombinuje jak zrobić taką lampke oczo(pipi)ke na takich chu.ji zarówno z przodu i z tyłu, ale taką aby pały się nie doje.bały do niej, ukrytą. :)

Odnośnik do komentarza

Ksenony bardziej oslepiaja bo maja wieksze "glare" jak to sie ladnie nazywa. Co do ustawien to fabrycznie wszystkie ustawione sa dobrze przez producenta. U siebie w firmie mamy skode superb ktora kupilismy w tamtym roku w salonie i lampy miala ustawione wg planszy jak wszystkie zreszta a jednak nikt nie byl przyzwyczajony do soczewek i lini odciecia w nich zwlaszcza jak sie jedzie w nocy i teraz patent: o ile regulacji nie ma, to recznie podnieslismy je do gory na stale za pomoca regulacji manualnej kluczem imbusowym z zaokraglonym imbusem na dluzszym koncu bo prostym sie nie dalo. Efekt jest taki, ze w nocy niektorzy mrygaja bo sa ustawione troche wyzej. Sprawa z parkingiem moze byc tez tak wytlumaczona lub byl to efekt samopoziomowania, ktore w Skadzie nie jest raczej dynamiczne i ustawia sie tylko raz przy starcie auta. W nowszych jest juz niby dynamiczne i dziala na zasadzie zyroskopu ale i tak z opoznieniem wiec plynnej regulacji gora-dol nie ma. Generalnie auta z salonu maja dobrze wyregulowane swiatla. Sam planuje wlozyc do swoich ksenon i interesuje mnie kazdy szczegolik w temacie oswietlenia.

Odnośnik do komentarza

Pol godziny temu wrocilem z trasy i obiektywnie stwierdzam, ze sama soczewka oslepia mniej niz reflektor bez soczewy, ale barwa niebiesko-bialego swiatla aut z ksenonem jadacych z naprzeciwka bardziej daje sie we znaki. Oczywiscie, jak ksenon soczewa przemiecie wiazka na wyboju, zjezdzie/podjezdzie to gorzej juz byc nie moze.

Odnośnik do komentarza

Trzeba nie długo będzie w okularach p. słonecznych jeździć...

 

Swoją drogą to te z pomarańczowym szkłem, takie lepsze za więcej kasy to normalnie w nocy do jazdy się nadają, ja miałem kiedyś takie na rower i latałem na rowerze po nocy w nich, nawet troche rozjaśniały a nic mnie nigdy nie raziło, piękna sprawa - tylko ja swoje połamałem a takie co są porządne to troche kosztują, no i w sumie głupio tak w nocy w okularach przeciw słonecznych jechać autem ;D

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Sam w tamtym sezonie latalem z xenonem zalozonym do mojego Z1000 (lampa z gładkim szklem) i powiem wam ze widocznosc jest rewelacyjna. Co jeszcze lepsze kilka osob z ktorymi jezdzilem tez mialo xenony i jako ze motocyklami jedzie sie na zakladke czyli we dwoch obok siebie w malych odstepach wiec ci co jechali z tylu byli doskonale widoczni w lusterkach. Zero oslepiania tylko idealna widocznosc gdzie kto jest, przydawalo sie bardzo jak dawalismy w palnik lecac do Olsztyna na wyscigi na 1/4 mili. Przez te 4 miesiace nawet raz nie mialem sytuacji zeby ktos mi mignal ze go oslepiam, fakt ze o czystosc lampy dbam wyjatkowo (bo po prostu pieknie sie prezentuje jak jest czysta) a to brud w wiekszosci przypadkow odpowiada za oslepianie.

 

Xenona zdemontowalem bo policja zaczela za to scigac i byly male klopty z odpalaniem swiatel (przy motocyklu odpalaja mi sie automatycznie), tak jakby xenon pobieral za malo prądu i swiatlo sie czasem nie zapalalo. Musialem gasic moto i znow odpalac. Ale w tym roku jeszcze cos pokombinuje z oddzielnym wlacznikiem i do xenona pewnie wroce.

Odnośnik do komentarza
Sam w tamtym sezonie latalem z xenonem zalozonym do mojego Z1000 (lampa z gładkim szklem) i powiem wam ze widocznosc jest rewelacyjna. Co jeszcze lepsze kilka osob z ktorymi jezdzilem tez mialo xenony i jako ze motocyklami jedzie sie na zakladke czyli we dwoch obok siebie w malych odstepach wiec ci co jechali z tylu byli doskonale widoczni w lusterkach. Zero oslepiania tylko idealna widocznosc gdzie kto jest, przydawalo sie bardzo jak dawalismy w palnik lecac do Olsztyna na wyscigi na 1/4 mili. Przez te 4 miesiace nawet raz nie mialem sytuacji zeby ktos mi mignal ze go oslepiam, fakt ze o czystosc lampy dbam wyjatkowo (bo po prostu pieknie sie prezentuje jak jest czysta) a to brud w wiekszosci przypadkow odpowiada za oslepianie.

 

Xenona zdemontowalem bo policja zaczela za to scigac i byly male klopty z odpalaniem swiatel (przy motocyklu odpalaja mi sie automatycznie), tak jakby xenon pobieral za malo prądu i swiatlo sie czasem nie zapalalo. Musialem gasic moto i znow odpalac. Ale w tym roku jeszcze cos pokombinuje z oddzielnym wlacznikiem i do xenona pewnie wroce.

 

Gosc z tego linka montowal ksenon na soczewie w swoim skuterze. Mozesz przejrzec jego strone i ewentualnie zapytac o ten problem.

 

http://swiatla.arbiter.pl/galeria/porownania.reflektorow

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

O wypadkach nie mam co pisać, ale chciałbym zwrócić uwagę na gów.niarzy na rowerkach. Ojciec od zawsze mi powtarzał, że trzeba myśleć za takiego 5-6latka jak jedzie po ulicy bo nikt nie wie co kretyn mały zrobi. Jako, że ojciec lubi przesadzać i marudizć to olałem to z deka i myślałem, że przecież już ma te 6 lat to nie jest idiotą. Myliłem się... Dobrze, że jechałem powoli przez wioskę bo bym go walnął. Jechałem tak z 50-60km, a gów.niarz, jadąc przedemną, przed samym samochodem skręca mi na lewo, ku.rwa kretyn mały. Też ku.rwa gdzie są rodzice i jaką mają wyobraźnie, że zostawiają dizecko same na ulicy.

Odnośnik do komentarza

Ach debili za kierownicą to ja widzę dziennie kilku.przed wczoraj wjechał mi w dupe gówniarz na skuterku (wystraszył mnie srogo bo po DUŻYM Dębowym jechałem)pytam go czy nic mu się nie stało to ten mi mówi że dziwnie zahamowałem (auto przede mną hamowało bo ludzie na pasy weszli) i wjechał we mnie . Gdyby nie te piwo to nie wiem jakbym zareagował ale miał brzdąc szczęście że jeszcze w czape nie dostał bo mi tak ciśnienie podniósł . Wczoraj rano jadę E40 zawieźć narzeczoną do pracy , odcinek drogi jest w remoncie tak że jeden pas jest oddany do ruchu a z drugiego włączają się pojazdy wjeżdżające na ta drogę . 120 jadę a baba w yarisce sobie bez migacza bez USTĄPIENIA wjechała przede mnie , finał był taki że gdyby nie ABS to siedzę w niej . Dzięki ABSowi wyhamowałem i zjechałem trochę na pas przeciwny(szczęście że nic nie jechało) i znowu miałem taką ochotę tej babie natłuc że masakra , być może w mieście jakby to było to bym sobie za nią pojechał.... nie nie jestem żadnym koksem/dresem czy coś tam , po prostu od kąd jeżdżę naoglądałem się już tylu baranów za kierownicą że nie mam już cierpliwości

 

Ps : Jestem nerwus za kółkiem teraz mi panna podpowiada :wink:

Odnośnik do komentarza

parę dni temu na wąskiej osiedlowej drodze, gdzie nie można się wyminąć z autem jadącym z naprzeciwka, zza zakrentu wyjechała mi baba w scenicu - i to już powinno mnie przygotować na dalsze wydarzenia. miała miejsce, żeby cofnąć nieco i odbić w prawo, tak, abym mógł przejechać, ale oczywiście tego nie zrobiła. w związku z tym ja wrzucam wsteczny, lusterko prawe, lusterko lewe, puszczam sprzęgło, wtem, jak coś nie je,bnie... patrze do lusterek, ale nic nie widzę, zaczynam się zastanawiać, czy pieszego nie walnąłem. szybko podjeżdżam do przodu, żeby ta baba mogła wreszcie pojechać, wysiadam z auta i już wiem co się stało.

 

w tym samym momencie, kiedy ja zacząłem cofać facet zaczął wyjeżdżać tyłem z miejsca parkingowego ustawionego prostopadle do mnie, najwidoczniej ani on, ani ja nie widzieliśmy siebie nawzajem w lusterkach. szybko oceniliśmy wzajemne szkody, oprócz rysek na zderzakach nic się nie stało, więc każdy przeprosił, wsiedliśmy do samochodów i każdy pojechał w swoją stronę.

 

serducho mi jednak trochę mocniej mimo wszystko zabiło, bo po raz pierwszy miałem taką sytuację. głupia sprawa w sumie.

Edytowane przez Blok
Odnośnik do komentarza

Lucku , nie wiem jak to zabrzmi ale po jednym dębowym piwku nie ma mi nic, nawet nie ziewne , odległości też mi się nie pier.ola . wiem jak jezdzic nie wadzac innym nawet po piwku jednym. Dodam że nie jezdze po piwie w ogole, w tej sytuacji musialem sie pilnie i szybko przeniesc z pkt a do pkt b

Odnośnik do komentarza
Lucku , nie wiem jak to zabrzmi ale po jednym dębowym piwku nie ma mi nic, nawet nie ziewne , odległości też mi się nie pier.ola . wiem jak jezdzic nie wadzac innym nawet po piwku jednym. Dodam że nie jezdze po piwie w ogole, w tej sytuacji musialem sie pilnie i szybko przeniesc z pkt a do pkt b

Tiaa, a ja po wódzie lepszy jestem w dżudzie

 

Niech Cię zatrzyma policja po "jednym dębowym" to zobaczysz, ze nawet po jednym piwku nie mozna jedzic.

Odnośnik do komentarza

Jazda po alko to głupota, szczególnie jak po tym jednym piwie. Skoro nic nie czuć to na cholere ryzykować prawko? A z drugiej strony to alk tak działa, że Ty nawet nie wiesz, a reakcja spada. Po pewnych lekach choć nie działają jak dragi czy alk też nie można prowadzić bo jednak spada reakcja. Mam znajomego, który twierdzi, ze jak się na(pipi)ie to wszyscy mu mówią, że lepiej jeździ :huh: rozwalił już dwa auta, zabił prawie 4 osoby, ale dalej wsiada po alkoholu choć mu prawo zabrali. inny znajomy jeździł sobie po piwie po browary, wypił, pojechał po następnę, przy 4 rozwaił auto. Jeszcze nie widziałem by ktos dobrze na tym interesie wyszedł. W Kanadize za to gdzie są proste drogi można sobie wypić piwo dwa i jechać i policja nic nie zrobi jak ktoś nie zacznie syfu odstawaić :)

Odnośnik do komentarza

halo halo nie róbcie tutaj ze mnie jakiegoś kierowcę alkusa !! :x Jechałem po tym piwie bo musiałem pilnie jechać , dostałem telefon i pojechałem . Yacek nie znasz mnie,nie wiesz jak wyglądam, ba nawet ze mną nie piłeś = nie wiesz jaką mam tolerancję na alko . Rzekłem

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...