Skocz do zawartości

Audi


Pajda

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj rozmawiamy o najlepszych samochodach na swiecie. Zeby uniknac posadzenia o fanboizm czy nawet dyskryminacje rasowa, pozwalam na dyskusje o innych autach. Warunkiem jest tylko niemieckie pochodzenie i quattro pod pokladem.

 

 

 

 

 

Audi RS2

400px-Audi_RS2.jpg

 

Audi RS2 powstał w 1993 roku. Sportowy model S2 został zdeklasowany przez jeszcze bardziej ekstremalną wersję rodzinnego kombi. Po udanej prezentacji modelu 500E Mercedesa i jego sukcesie zarówno pod względem osiągów i sprzedaży Audi nie zastanawiając się długo zaczęło współpracę z Porsche. Wiele części było zapożyczone od modeli Porsche min. lusterka boczne, pompa paliwowa od modelu 911 (964), układ hamulcowy od modelu 968.

 

Lata produkcji: 1994 - 1996

Ilość wyprodukowanych egzemplarzy (RS2): 2200

Zbiornik paliwa: 70 litrów

Zużycie paliwa: 10 - 23 l/100km

Średnie zużycie paliwa: 12,5 L/100km

 

Osiągi:

Prędkość maksymalna: 262 km/h

Moc maksymalna: 235kW / 315 KM przy 6500 obr / min.

Maksymalny moment: 410 Nm przy 3000 obr / min.

0-100 km/h: 4,9s

 

zrodlo:wiki

 

To jeden z wielu rodzynkow z niemieckiej stajni. Jednak nalezy wspomniec o modelach cywilnych, ogolnodostepnych i czesto spotykanych. Na ruszt wezmy chociazby Audi 80 B4. Samochod ten jest typowym przedstawicielem niemieckiej szkoly, szybki,wytrzymaly, ponadczasowy. Model ten totalnie deklasowal VW (rok 91- produkcja dalej meczy 91) pod kazdym wzgledem. Blachy ocynkowane, ktore do dzisiaj nie poddaja sie warunkom atmosferycznym i korozji, sliczne lakiery, przytulne wnetrze, welur lub skora wysokiej jakosci. Nalezy tez wspomniec o gamie silnikow z ktorej szczesliwi nabywcy mogli wybierac - od 1.6 (rzedowa 4), poprzez 1.9TDi,do 2.8 (v6) Dzwiek nawet rzedowej czworki, a juz napewno piatki to muzyka dla uszu

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 31
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Skoro mielibyśmy rozmawiać o najlepszych autach świata to napewno nie o audi... IMO te pojazdy to volkswagen w droższej obudowie. Audi ma ambicje stać się marką aut sportowych i luksusowych, lecz narazie nie zabardzo im to wychodzi. Nawet patrząc na starsze generacje wolę np. passata od A6, bo są to pojazdy podobne (nie mówie o wyglądzie), a przy tym passat jest o niebo tańszy.

 

Najlepszymi samochodami pochodzenia niemieckiego są jak dla mnie mercedesy (limuzyny) i porsche lub BMW (sportowe). Audi pozostaje gdzieś po środku próbując wybić się w dwóch kategoriach :P

Odnośnik do komentarza
Gość Oran

Temat sugeruje, że audi jest the best i w ogóle taka jakaś "propaganda" - to są dobre auta, ale nawet dla mnie (nie lubie niemieckiej motoryzacji) BMW jest o wiele bardziej zasłużoną marką.

 

A właśnie - nie ma najlepszej marki i temat jest idealnym miejscem do spamu i flejmu. Każdy lubi to co ma lub to co chce mieć (tu nie odkryłem żadnej antarktydy czy innej holandii) i każdy ma swój gust i swoje poglądy, w ogóle audi nie jest najlepsze i ch.uj, nie wiem po co się produkuje...

 

@Yacek

 

No i git

Edytowane przez Oran
Odnośnik do komentarza
Z pierwszym zdaniem w pierwszym poscie sie nie utozsamiam bo nie wiem co jest najlepsze na swiecie ale na glupie gadanie trzeba reagowac.

Moze powiesz mi że audi robi najlepsze wózki sportowe i najlepsze limuzyny? Ma takie ambicje, robią solidne samochody, ale czegoś w nich brakuje. Nie oszukujmy się powiązania audi z volkswagenem są bardzo wyraźne. Nie są to samochody ani naprawdę sportowe, ani super wygodne i taka jest prawda (kto miał okazję porównać z innymi markami ten wie ;) ).

 

ps: audi jest (bardzo) dobre ale nie najlepsze jak zasugerował autor tematu :)

Odnośnik do komentarza
Z pierwszym zdaniem w pierwszym poscie sie nie utozsamiam bo nie wiem co jest najlepsze na swiecie ale na glupie gadanie trzeba reagowac.

Moze powiesz mi że audi robi najlepsze wózki sportowe i najlepsze limuzyny?

 

Masz jakis problem z rozumieniem tego co napisalem czy moze jedna z polkol mozgowych szwankuje ?

Odnośnik do komentarza

Panowie, bez napinek.

 

 

Nawet patrząc na starsze generacje wolę np. passata od A6, bo są to pojazdy podobne (nie mówie o wyglądzie), a przy tym passat jest o niebo tańszy.

 

Jeżeli już odwołujesz sie do VW to bliźniakiem Passata nie jest A6 lecz A4. Oba auta mają tą samą płytę podłogową, silniki, zawieszenie (czyli standard w grupie VAG). Tak się składa, że znajomy, który ściąga samochody, lubuje się w tych modelach, więc mieliśmy okazje porównać passata i a4. Oba wozy miały ten sam silnik 1.9TDi. Audi wyrażnie prowadzi w kwestii wykonania, szczególnie widać to we wnętrzu. Cena używanych sztuk jest bardzo zbliżona.

 

Warto zauważyć, że wszystkie jednostki Audi można uznać za udane. Nie można tego powiedzieć o BMW 2.5TDS i M-B (pierwsze diesle CR np. w w210)

 

 

Z pierwszym zdaniem w pierwszym poscie sie nie utozsamiam bo nie wiem co jest najlepsze na swiecie ale na glupie gadanie trzeba reagowac.

Moze powiesz mi że audi robi najlepsze wózki sportowe i najlepsze limuzyny? Ma takie ambicje, robią solidne samochody, ale czegoś w nich brakuje. Nie oszukujmy się powiązania audi z volkswagenem są bardzo wyraźne. Nie są to samochody ani naprawdę sportowe, ani super wygodne i taka jest prawda (kto miał okazję porównać z innymi markami ten wie ;) ).

 

ps: audi jest (bardzo) dobre ale nie najlepsze jak zasugerował autor tematu :)

 

 

Pojęcie "samochód sportowy" jest bardzo względne. Dla jednego sportem bedzie Honda CRX , dla innego Ferrari F430. Cenię Audi za ich solidność, design, który podąża drogą poprzednich generacji, technologię. A ambicje, żeby robić najlepsze samochody po każdym względem ma nawet Fiat ;f

 

 

Zresztą wiadomo, że każdemu leży inna marka, nie zamierzam nikogo na siłę przekonywać do Audi.

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

wiadomo, ze nikt tutaj obiektywnie nie stwierdzi, ze "audi to najlepsza marka na swiecie" (no bo jak moze byc, skoro jest mercedes : ).

jednak fakt faktem, ze auta maja solidne, dobrze wykonane, a ich ostatnia seria naprawde - co by nie mowic - jest przezaje,bista (A4 bije nawet nowa C-Klasse i E90).

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
Porsche now controls VW; wants to buy Audi

 

In the latest chapter of the Porsche-Volkswagen takeover saga, Porsche announced earlier today that it now owns 35.14 percent of Volkswagen Group, which means that under German law, VW has become a subsidiary of Porsche Automobil Holding. Porsche also claims that, because of its share in VW, it is obliged to make an offer for ownership of Volkswagen-owned Audi.

 

Porsche’s CEO, Wendelin Wiedeking, says that the automaker intends to increase its stake in VW from just over 35 percent to 50 percent and that Audi would remain under Volkswagen in the new family tree.

 

Automotive News Europereports that Porsche will offer to buy the approximately 370,000 publicly available shares in Audi (worth about 170 million euros). The other 99.14 percent of Audi is owned by Volkswagen, which says it will not accept Porsche’s offer to buy. Still, Porsche says it is obligated to buy the shares from Volkswagen.

 

Wiedeking says he had hoped for a quick solution of this increasingly dramatic situation, but it appears that Volkswagen’s works council won’t allow that. Volkswagen says that its brand is underrepresented in Porsche’s supervisory board.

 

 

 

SKURWYSYNY!

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Panowie, bez napinek.

 

 

Nawet patrząc na starsze generacje wolę np. passata od A6, bo są to pojazdy podobne (nie mówie o wyglądzie), a przy tym passat jest o niebo tańszy.

 

Jeżeli już odwołujesz sie do VW to bliźniakiem Passata nie jest A6 lecz A4. Oba auta mają tą samą płytę podłogową, silniki, zawieszenie (czyli standard w grupie VAG). Tak się składa, że znajomy, który ściąga samochody, lubuje się w tych modelach, więc mieliśmy okazje porównać passata i a4. Oba wozy miały ten sam silnik 1.9TDi. Audi wyrażnie prowadzi w kwestii wykonania, szczególnie widać to we wnętrzu. Cena używanych sztuk jest bardzo zbliżona.

 

Warto zauważyć, że wszystkie jednostki Audi można uznać za udane. Nie można tego powiedzieć o BMW 2.5TDS i M-B (pierwsze diesle CR np. w w210)

 

 

Z pierwszym zdaniem w pierwszym poscie sie nie utozsamiam bo nie wiem co jest najlepsze na swiecie ale na glupie gadanie trzeba reagowac.

Moze powiesz mi że audi robi najlepsze wózki sportowe i najlepsze limuzyny? Ma takie ambicje, robią solidne samochody, ale czegoś w nich brakuje. Nie oszukujmy się powiązania audi z volkswagenem są bardzo wyraźne. Nie są to samochody ani naprawdę sportowe, ani super wygodne i taka jest prawda (kto miał okazję porównać z innymi markami ten wie ;) ).

 

ps: audi jest (bardzo) dobre ale nie najlepsze jak zasugerował autor tematu :)

 

 

Pojęcie "samochód sportowy" jest bardzo względne. Dla jednego sportem bedzie Honda CRX , dla innego Ferrari F430. Cenię Audi za ich solidność, design, który podąża drogą poprzednich generacji, technologię. A ambicje, żeby robić najlepsze samochody po każdym względem ma nawet Fiat ;f

 

 

Zresztą wiadomo, że każdemu leży inna marka, nie zamierzam nikogo na siłę przekonywać do Audi.

Tu się kolego mylisz:) A4-Golf- Octavia, A6,Passat,Superb, wystarczy wejsc na strone volkswagena , historia i przeczytac sobie o nowych jak i poprzednich modelach.

Edytowane przez Baqś
Odnośnik do komentarza

No to się pomyliłem, ale to są chyba stare modele, bo teraz np płyte pod golfa nie robi volkswagen tylko juz skoda, i nowa płyta wyszła od skody, która została użyta w golfie, więc tez do konca pewny nie jestem.

I ogolnie ten link co podałes jest tam to wszystko bardzo zakręcone:)

Edytowane przez Baqś
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.