Skocz do zawartości

MGS4-FAQ


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 239
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

dakladnie, w pradze niemozna zabic nikogo podczas poscigu i prawda jest ze mozna rozwalac maszyny, codo poczadku gry to jak geko cie zobaczy to niema alarmu wiec spoko...

znalazlem przydatna rzecz na ravena : najlepiej ja tluc z granatnika przy m4 (mozna go znalesc w 2a i czasmi wypada z pmc po ogluszeniu go), w pewnym momecie raven znika z pola widzenia i krzyczy "com down" czy cos takiego wtedy rozgladaj sie po miescie gdzies bedzie skupisko tych latajacych a ponizej na dachu bedzie lezec raven i odpoczywac wtedy walnijcie ja ze stingera zabieze jej masakrycznie dozo energi (stinger jest w 2a pod slupem elektrotelegraficznym w jednej z baz mozna sie tam dostac ze slupa obok po przewodzie)

co do walk z frogsami w 1a to super zprawdzaja sie stun granaty zwlaszcza w kuchni i cholu

aparat mozna zdobyc juz podczas brirfingu w 2a lezy za komputerem sunny

podczas walki pod rexem z geko kucnajcie pod nim i trzymajcie sie jego prawej nogi praktycznie nic cie nietrafia :D

taka ciekawostka : jak wiadomo utwory do ipoda mozna znalesc ale rownierz mozna je dostac od rebeliantow po zdobycu terenu (zaczna chodzic patrole), wystarczy poczestowac go rationem... postaram sie niedlugo napisac od ktorych sie je dostaje

 

ma ktos jakis sposob zeby zwabic raven szybko do pomiesczenia? i moze ktos napisac w ktorym miejscu dakladnie jest ubranie rebeliantow z 2a bo ni chuchu niemoge go znalesc :/

Odnośnik do komentarza
stinger jest w 2a pod slupem elektrotelegraficznym w jednej z baz mozna sie tam dostac ze slupa obok po przewodzie

Hehe, widziałem że tam jest Stinger, tylko za cholere nie mogłem skumać jak się do niego dostać, chodziłem dookoła chyba z kwadrans i nie wykombinowałem że po kablu...:D

 

W trzecim akcie, w Ameryce Płd, w jednej z lokacji(nie przypomnę sobie teraz gdzie dokładnie) znalazłem item który się nazywa Mura(czy jakoś tak :)) - roślina, która wyekwipowana zwiększa tempo regeneracji Psyche, nie widziałem żeby ktoś wspominał takie znalezisko...:P

 

A tak na marginesie: czy te facecamo zdobyte po "uśpieniu" B&B dają jakiś bonus w grze czy to po prostu tak dla picu? Bo powiem wam, że na modłę MGSa3 załatwiałem każdego możliwego bossa usypiaczem...tylko że w formie bestii też, a wystarczy "uśpić" jedynie ludzką formę żeby dostać camo z wyobrażeniem jej twarzy! :D Pierwszy poważniejszy zakup u Drebina to był Mosin-Nagant, bo pierwszego bossa ganiałem z Mk2....Oj, nabiegałem się, namęczyłem, ale skąd miałem wiedzieć że można konwencjonalnie?

W sumie można to traktować jako rozgrzewkę przed zdobyciem jakiegokolwiek emblematu, bo bossów nie można zabić(tj. odebrać życie a nie Psyche) żeby je otrzymać? Ani w w formie bestii, ani w formie ludzkiej?

Odnośnik do komentarza

Fajny filmik ze zbiorem easter eggów i ciekawostek:

 

http://www.youtube.com/watch?v=vnTlRUMuWaM

 

Najbardziej mi się podoba zabawa z bossami w tej odmiennej rzeczywistości. Czytałem że trzeba odczekać podczas walki, ale nie wiem czy chodzi o formę pierwszą czy ludzką? Pewnie o ludzką ale wolę się upewnić. Fajne jest też oderwanie fiutka :)

 

Jest gdzieś mapka do wszystkich mp3? Udało mi się znaleźć tylko kilka.

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza

mianowicie po pokonaniu Laughting Octopus to w następnej misji gdy tropimy po śladach za Naomi, odkryłem miejsce lądowania statku kosmicznego ;D taki okrąg wygnieciony w trawie i jak się zbliżymy do tego miejsca to usłyszymy głos i dostaniemy punkty

;)

Jest to miejsce, o którym wspominał Zero podczas grania w MGS3:SE

tzn. widział UFO

, jak sobie przypomniałem o co chodziło to śmiałem się z samej sytuacji ;)

 

A tak na marginesie: czy te facecamo zdobyte po "uśpieniu" B&B dają jakiś bonus w grze czy to po prostu tak dla picu?

Nie mają żadnych właściwości, jedynie Big Boss camo ma straszenie strażników.

 

Czytałem że trzeba odczekać podczas walki, ale nie wiem czy chodzi o formę pierwszą czy ludzką?

Chodzi o ludzką, czekasz dłuższą chwilę nie walcząc z nimi i przenosi Ciebie do tego pokoju.

 

Odnośnik do komentarza

No właśnie, zapomniałem zapytać. Dwa razy widziałem tą postać jak wychyla się zza budynku, ruszyłem szybko w jego kierunku ale oczywiście już go nie było. Wiadomo coś o tej postaci? Chyba coś przeoczyłem :)

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza

pisalem ze podam od kogo mozna dostac utwory do ipoda (oczywscie niewolno zabijac, bic itp. rebeliantow wystarczy dac rationa lub noodle) wiec 1 akt :

 

NAZWA LOKACJI

 

READ ZONE - po zdobyciu MK.II i sprzetu wybij wszystkich PMC i rozwal obydwa wozy bojowe

- na glownej drodze (jest tam tylko jeden koles)

- alejka na prawo od posagu (koles chodzi samym srodkiem)

 

MILITIA SAFE HOUSE - najpierw zdobadz przebranie rebeliantow (niezabijaj nikogo! po gluszeniu lub uspieniu niezawsze daje za 1 :P razem)

- pomieszczenie ze skrzydlem na stole (koles ubrany na bialo)

 

DOWNTOWN - ta lokacja dzieli sie na 3 sekcje walki

I. wybic PMC i rozwalic woz bojowy za barykada (najlepiej uzyc granatnika na balkonie :D )

- koles stojacy pod sama barykada

II. wyeliminowac snajperow i wspomagajacych ich PMC

- narazie nic

III. ta czesc zaczyna sie za budynkiem ze snajperami ale niewiem jak tu wygrac (PMC maja inf respawn)

- nic narazie

 

jest jeszcze jedna lokacja gdzie wygrac mozna (ta z czolgiem rebeliantow) ale tutaj tez nic :/

jak znajdziecie kogos jeszcze to piszcie

Edytowane przez BigSnk
Odnośnik do komentarza

A ja mam szybsza metode na zabicie Octopusa... schować sie pod łóżko (nie stolik, za wysoki) i ładowac z karabinu. Gdy sie przyczepi do ściany przywalic z RPG i znowu pod łóżko, pobiegnie i bedzie strzelała ale kule nie przejda a my spokojnie z karabinu w nogi czy korpus. Odskoczy ale wróci i tak w kółko. Nawet nie bedzie robic "kuli" czy strzelac z tych małych rakiet.

Odnośnik do komentarza

gram drugi raz i nie potrafię namierzyć tej figurki Frogsów w 1 akcie.A z tego co czytam na innych stronach ludzie mają też problem z figurkami B&B w dalszej części gry-po prostu tam gdzie mają być wg tego opisu ich nie ma :P.Znalazł ktoś jakąś figurkę?musi być spełniony jakiś warunek by ją mieć?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.