Skocz do zawartości

Europa League


Rekomendowane odpowiedzi

We czwartek kolejny mecz

 

Lech Poznań - Deportivo La Coruna TVP2 20:45

 

Dla piłkarzy Lecha, świeżo upieczonego lidera ekstraklasy, pojedynek z Deportivo może mieć kluczowe znaczenie w walce o awans do 1/16 finału. Poznaniacy wprawdzie po dwóch spotkaniach mają tylko jeden punkt, ale ewentualna wygrana z Deportivo poważnie by ich przybliżyła do zajęcia miejsca premiowanego awansem. Hiszpanie z kolei w rozgrywkach mają trzy punkty - przegrali z CSKA Moskwa 0:3 i pokonali Feyenoord Rotterdam 3:0. Z rywalizacji odpadł już Feyenoord. Awans do 1/16 finału uzyskają po trzy najlepsze zespoły z ośmiu grup.

 

Tabela grupy H

mecze pkt

 

CSKA Moskva 3 9

Nancy 2 4

Deportivo 2 3

Lech 2 1

Feyenoord 3 0

Odnośnik do komentarza
Gość lukasz

W zasadzie nawet jak odpadną , a pewnei tak się stanie , to jestem zadowolony z Lecha. Od dawien dawna nie widziałem żeby Polacy grali jak równy z równym z kimś innym niż litwini czy jacyś drugorzędni norwegowie.

Odnośnik do komentarza

niezły mecz, ale widać, że lech gra coraz bardziej ociężale. Szykowany na gwiazdę Lewandowski, niepotrafi od kilku spotkań w pucharach kopnąć prosto piłki, a o czekaniu na piłkę przez stilica w końcówce wole szybko zapomnieć. Nadal twierdzę, że Lech gra najlepiej w Polsce, ale jednocześnie nadal twierdzę, że Lewandowski czy Stilic, nie poradzą sobie w mocnym zagranicznym zespole. Znowu tak, jak Wisła wszystko Lech będzie musiał wywalczyć w Roterdamie, Wiśle się nie udało, Lechowi też nie wróżę awansu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No wreszcie, bo już myślałem że nie dowieziemy tego wyniku.

Słusznie jeden z gości w studio powiedział, że przy każdej transmisji meczów Lecha powinna być tabliczka z napisem "dla widzów o mocnych nerwach". :D

 

Cieszy fakt, że wiosną będziemy mieli chociaż jedną drużyne w europejskich pucharach

No i oby tak dalej :wiking: :wiking: :wiking: :wiking:

Odnośnik do komentarza

brawo LECH !! Przed rozgrywkami grupowymi, niedawałem im szans, a tu miła niespodzianka. Praktycznie w każdym meczu Lech nie zawodził. Chciałbym, żeby każdy polski zespół tak walczył. Teraz wystarczy pozbyć się Arboledy ( znów katastrofalne błędy ), nauczyć Stilica gry dwiema nogami ( niech zostaje po treningu i to ćwiczy, bo nieporadzi sobie bez tego nawet w lidze austriackiej ) i przestać chucać na Lewandowskiego, a kazać mu zapieprzać na treningu ( z meczu na mecz coraz mniej widoczny i może kolejną runde uda się przejść Lechowi

Odnośnik do komentarza

Akurat Arboleda fakt, że pomyłki mu się zdarzają, ale wiele razy ratuje skórę. Zwykle jest tam, gdzie trzeba. To jest rzecz cenna w każdej obronie, nie należy się jej pozbywać. Lepiej słabszy obrońca na dobrej pozycji, niż dobry na złej.

Lech grał trochę jakby myślał: "Ej, oni i tak już nie mają o co grać, to nam odpuszczą, co nie? Tej!". Zaś w Feyenoord grał w stylu: "Ej, zróbmy im kawał i grajmy jakbyśmy grali o awans". No i Lech się męczył, zwłaszcza w drugiej połowie. Wynik nie wiem czy sprawiedliwy, pod koniec praktycznie Lech jedyne co robił to walił na oślep i biegał za piłką gdy Holendrzy grali w dziada w ataku pozycyjnym. W zasadzie dobrze zorganizowany atak pozycyjny jak widać rozwala Lecha, jak zresztą ogólnie Polska zawsze była w tyle jeśli chodzi o obronę tego wydawałoby się prostego stylu. Trzy celne podania, jedno w pole karne i robi się groźnie. Natomiast świetnie radzimy sobie z pressingiem, gdy przeciwnik zaczyna się ruszać. Klasowe zespoły często grają w ten sposób, więc jest szansa :) Smuda troszkę mnie niepokoi, nie można jedną taktyką jechać non stop, oczywiście doceniam zmiany, ale nie wiem czy trzeba było wprowadzać Bandrowskiego, który nic nie pokazał, zamiast kogoś kto może wywalczyć coś przy stałych fragmentach gry. Stilic powinien być nienaruszalny, bo nawet jeśli Lech się broni, to jak wywalczy rzut rożny, czy rzut wolny, to zawsze może dzięki niemu stworzyć zagrożenie. Wilk i Murawski (chociaż się starał) nieco zawiedli, na plus Djurdjevic, Kikut (nawet w chwili debiutu widać że chłopak chcę zabłysnąć i dawał radę), Rengifo i Stilic.

Lech zmęczony, mam nadzieję że na wiosnę odpoczną i nie oklapną, bo w Polsce to trochę normalne, ale wierzę że dadzą radę. Wystarczy nie trafić na AC Milan, czy Olympique Marsylia :)

Odnośnik do komentarza
- Zimą nikogo nie sprzedamy - zapewnia prezes Lecha Poznań Andrzej Kadziński po wyjściu "Kolejorza" z grupy Pucharu UEFA. W czwartek nowymi piłkarzami Lecha zostali bośniacki napastnik Haris Handzić i chorwacki pomocnik Gordan Golik. - Wiosną zobaczycie, na co stać Golika - zapowiada Kadziński.

 

Oby dotrzymali słowa... a będzie dobrze.

Sam fakt nie sprzedania nikogo po rundzie jesiennej będzie już dużym sukcesem.

 

 

I... na kogo może trafić Lech w następnej rundzie?

 

"Pierwsi trzej potencjalni rywale Lecha to niemieckie zespoły VfL Wolfsburg i HSV Hamburg oraz francuskie St. Etienne. Wygrały one rywalizację w swoich grupach. Pozostałą czwórkę poznamy w czwartek, gdy zostanie dokończona faza grupowa. Szanse na zajęcie pierwszego miejsca mają Manchester City i Twente Enschede (grupa A), Galatasaray Stambuł i Metalist Charków (grupa B), Standard Liege i Sevilla FC (Grupa C) oraz Udinese Calcio i Tottenham Hotspur (grupa D)."

A więc nie trafimy na żaden z wymienionych przez Ciebie zespołów mędrzec... (milan zremisował z wolfsburgiem i zajął 2 miejsce w tabeli).

Losowanie w piątek.

Edytowane przez Cris
Odnośnik do komentarza

Wszystkie pary 1/16 finału:

 

Paris Saint-Germain – VfL Wolfsburg

FC Kopenhaga – Manchester City

NEC Nijmegen – HSV Hamburg

UC Sampdoria Genua – Metalist Charków

SC Braga – Standard Liege

Aston Villa – CSKA Moskwa

Lech Poznań – Udinese Calcio

Saint-Etienne – Olympiakos Pireus

AC Fiorentina – Ajax Amsterdam

Aalborg BK – Deportivo La Coruna

Werder Brema – AC Milan

Girondins Bordeaux – Galatasaray Stambuł

Dynamo Kijów – Valencia CF

Zenit Sankt Petersburg – VfB Stuttgart

Olympique Marsylia – Twente Enschede

Szachtar Donieck – Tottenham Hotspur

 

 

 

Najciekawiej wg. mnie prezentują się pary Szachtar-Tottenham, Dynamo-Valencia, Fiorentina-Ajax i Aston Villa-CSKA

Odnośnik do komentarza
Wszystkie pary 1/16 finału:

 

Paris Saint-Germain – VfL Wolfsburg

FC Kopenhaga – Manchester City

NEC Nijmegen – HSV Hamburg

UC Sampdoria Genua – Metalist Charków

SC Braga – Standard Liege

Aston Villa – CSKA Moskwa

Lech Poznań – Udinese Calcio

Saint-Etienne – Olympiakos Pireus

AC Fiorentina – Ajax Amsterdam

Aalborg BK – Deportivo La Coruna

Werder Brema – AC Milan

Girondins Bordeaux – Galatasaray Stambuł

Dynamo Kijów – Valencia CF

Zenit Sankt Petersburg – VfB Stuttgart

Olympique Marsylia – Twente Enschede

Szachtar Donieck – Tottenham Hotspur

 

 

 

Najciekawiej wg. mnie prezentują się pary Szachtar-Tottenham, Dynamo-Valencia, Fiorentina-Ajax i Aston Villa-CSKA

 

No proszę Cię...

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

No, jak internet pozwoli to będę oglądał. Mistrzostwa leciały na Polsacie to było łatwiej, niż teraz z TVP.

 

Szansa jest spora, bo Udinese to z jednej strony prestiż (gramy z Włochami!), a z drugiej - drużyna, która nie ma zbyt udanego sezonu i do europejskich tuzów nie należy. Na zachętę wywiad ze Zbigniewem Bońkiem z "Wyborczej":

 

[...]Kogo Lech powinien się bardziej obawiać szybkiego, wszędobylskiego Antonio Di Natale czy wysokiego Fabio Quagliarelli, który strzela piękne bramki?

- Jak można się bać kogoś, kto ma 167 cm wzrostu?

Odnośnik do komentarza

No i po meczu.

Już chciałem pisać , że jak zwykle na "wiosnę" polskie kluby prezentują dużo słabszą formę niż na jesień, już chciałem pisać ...papa puchar UEFA.

Ale zapomniałem , że Lech gra do ostatniej minuty i z 0:2 zrobiło się 2:2.

Lech grał bardzo chaotycznie 80 minut... a przez ostatnie 10' był to klub z jesieni.

 

Rewanż za tydzień.

Odnośnik do komentarza

oj szkoda, bo lech na własną prośbę tego meczu nie wygrał. Ale dopóki niezmienią bramkarza nie będzie takich spotkań wygrywał. Katastrofalna postawa turiny, słabo arboleda mimo gola, słobo rengifo mimo gola, słabo lewandowski katastrofalnie stilic. Na 80 % odpadniemy. Brawo za walkę, ale bramki tracone na własną prośbę, przy minimalnym wysiłku włoskiej drużyny w całym meczu. No i kto dał żółtą piłkę na meczy ?? !! aaaa no i transparent o piotrze r. żałosny

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...