Skocz do zawartości

Pytania różne, różniste


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze niedawno regulamin każdej stacji tego zabraniał. Silnik i ogrzewanie powinny być wyłaczone. Teraz pewnie jest tak samo.Kiedyś nawet na stacji widziałem, że kierowcy nie może być za kierownicą podczas tankowania.

 

Tak btw., z mechanicznego punktu widzenia raczej takie tankowanie jest niegroźne. W starszych autach może wskazówka się zawiesić, a w nowszych komputer ześwirować.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Takie 3 pytania mam do kolegów bardziej doświadczonych związane z nowym autem. Jako że samochód juz do mnie jedzie potrzebuje zimowych opon. 

 

Docelowo chciałbym kupić alufelgi i opony ale nie wiem czy od razu mnie będzie na to stać. Samochód przyjedzie na oponach letnich i alufelgach 205/55/R16. Polecicie jakąś stronę gdzie mogę dobrać alusy z oponami?  Czy lepiej do kia uderzyć z tym. Problem w tym że oni mają takie sobie alusy 16 (jedne będe miał z letnimi) a 17 które sa ładne wg mnie są też nie praktyczne w takim autku. Idealnym rozwiązaniem dla mnie byłoby kupno ładnych alufelg z zimowymi oponami i przełożenie zimówek na te fabryczne alusy a te ładniejsze do letnich :) 

 

Drugie pytanie : To mój pierwszy samochód z salonu. Po jakim czasie powinienem wymienić olej (wiem że producent jedno a praktyka to co innego) i czy taka wymiana oleju dotyczyłaby też oleju w skrzyni biegów?

 

Trzecie pytanie: Samochód dostaję w okresie największego syfu i soli na drogach. Chciałbym go raz na 2-3 tygodnie umyć. Czy zwykła myjka na orlenie jest ok dla świeżego samochodu? Wiem pewnie zabawne pytanie ale nie wiem czy lakier świeży mam traktować jakoś inaczej czy wy(pipi)ane jak w starych samochodach.  

Odnośnik do komentarza

Opony z felgami weź na Oponeo. Zawsze biorę tam opony, felgi też brałem raz. Zawsze byłem zadowolony. Lakier warto zabezpieczyć, masz teraz różne autospa, woskowanie, glinkowanie. Zawsze będzie spokój. Myć możesz na samoobsługowej jak lubisz się pobawić. Jak nie, to prędzej odstawiałbym gdzieś do ręcznych myjni niż tych automatycznych.

 

Co do oleju, nie wymienią Ci na pierwszym, czy tam drugim obowiązkowym przeglądzie?

Odnośnik do komentarza

1 Cebula opcja to zmienianie opon na seryjnych felgach. Jak kupisz 17 na lato, to letnie opony z jakimi przyjdzie auto i tak nie będą pasować. 

 

2 Silnikowy przed 5k.

 

3 Ja na początku myłem na ręcznej, ale nie wszystko się zmywało, a na zabawy mikofibrą nie miałem ochoty. Po paru miesiącach olałem kombinacje i już tylko na automatyczną jeżdżę. 

Odnośnik do komentarza

Blant, Kia sama ci  wymieni  co ma wymienić zgodnie z ksiażką gwarancyjną, bo chyba nie chcesz olać serwisu  Kia tylko  by  zaoszczedzic 300-400 zl rocznie?

 

Ja tam jezdze na bezdotykowe z tymi dwoma pistoletami, 10 minut mycia: piana, mycia pod wys. cisnieniem,  zmywanie, ponownie piana, pozniej spokojnie  mikrofibra, i 5 minut: zmywanie i konserwacja.

 

A opony wymieniaj na jendych  felgach, po  ch,u jkombinowac.

Edytowane przez milan
Odnośnik do komentarza

Imo daj se spokój z lakierem i nie zabezpieczaj bo to nie ferrari tylko unikaj myjni automatycznych i myj na ręcznych. Co do kół to combo felgi + opony się zwrócą po paru latach spokojnie wiec jak masz plan jeździć dłużej (a masz) to imo warto. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, mozi napisał:

No tak że wymiana kół w aucie bez zdejmowania opony z felgi chyba mniej kosztuje nie? Tylko wywarzanie i wrzucasz na auto. Do tego jak masz ogarnięty serwis to prawie jak pitstop w F1. 

No to napisałem przecież, porządne alufelgi to pewnie więcej niż 500 zł szt.,  więc zwróci mu się po może 12 latach, lol

Edytowane przez milan
Odnośnik do komentarza
Teraz, milan napisał:

No to napisałem przecież, porządne alufelgi to pewnie więcej niż 500 zł szt.,  więc zwróci mu się po może 12 latach, lol

Geez no tak ale jak dorzucisz do tego oszczędność czasu + fakt że felga się nie niszczy od przekładania opony (hi Red) to może warto to rozważyć? Można kupić komplet alusów używek często za pare groszy na np olx. Że komuś za(pipi)ane to inna sprawa ale dziwie się że muszę to Tobie tłumaczyć przecież jesteś z Poznania XD

Teraz, Mustang napisał:

Inna opcja jeszcze z racji jazdy głównie po mieście: kupujesz opony całoroczne, zakładasz na seryjne felgi, a letnie sprzedajesz jako nieużywane. 

 

Albo kupujesz całoroczne na nowych felgach 17, a sprzedajesz komplet letnich 16 na ori felgach. 

To już za ostra cebula na moją głowę 

Odnośnik do komentarza

Dzięki za porady. Jestem przeciwnikiem opon na cały sezon. Chce jakieś dobre zimówki kupić np nokiany. I też wolę alufelgi kupić drugie i nie bawić się w przekładanie. W starym samochodzie miałem tak że alufelgi na lato stalowe na zimę teraz podobnie chce tylko w obu przypadkach alufelgi. 2 razy mi kołpaki odpadły przez 8 lat jeżdżenia więc za dużo zachodu z tym:P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.