Skocz do zawartości

Pajda

Pytania różne, różniste

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, milan napisał:

No niby tak,  ale z drugiej strony  jak  piszesz ze czekasz na wypłatę by zapłacić za samochód to  tez tak troche nieodpowiedzialnie, całe to chwalenie 3x3 idzie na łeb, bo co  z tego że bedziesz mial samochód jak nie będziesz miał na np. naprawę pieca,  albo operację żony.

Dlatego leasing czy kredyt jest lepszy  bo nadal masz oszczedności.

Nie jest tak źle po prostu zaskoczyli mnie miesiąc wcześniej a miałem wydatki dodatkowe. NP: Okulary nowe z oprawkami w tym miesiącu. Hajsu nie mam na swoim koncie już kompletnie ale mamy wspólne z żoną na którym trzymamy pewną kwotę na awaryjne sytuacje jak właśnie coś z hydrauliką czy inne takie. Wszystko sobie przeliczyłem i tabelki w excelu zrobiłem takie że Red byłby dumny.  Jedyne z czego muszę zrezygnować to kilka gierek mniej czy brak zakupu konsoli/pc w tym roku. Musi mi starczyć to co mam :) No i jeden urlop w czerwcu zamiast gdzieś na wyjazdach spędzę w domu przy konsoli :P  Przy kupnie samochodu wiele czasu zajęło mi myslenie nad tym co POTRZEBUJE w nim mieć a co mogę olać i to wszystko był delikatny balans aby finansowo podołać bez brania dodatkowych kredytów. Obecnie poza ratami 3 na 3 jestem czysty od kredytów i zobowiązań finansowych i tak ma pozostać 

• Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak czytam te historie blantiego to cały czas myślę, że pana bonga za nogi złapałem kupując tego mojego sportage za 72k, i który po niemalże 5 latach wciąż jest warty jakieś 50 :banderas: 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Lucek napisał:

jak czytam te historie blantiego to cały czas myślę, że pana bonga za nogi złapałem kupując tego mojego sportage za 72k, i który po niemalże 5 latach wciąż jest warty jakieś 50 :banderas: 

PAN BONGO

259.jpg

Nawet by  się zgadzało

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Lucek napisał:

jak to zrobiłeś? bo sportage to z dobrym silnikiem minimum teraz ok 100 k  i to wcale nie w najbogatszej wersji:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@milandokładnie tak, jedyny w jakiego wierzę

4 minuty temu, blantman napisał:

jak to zrobiłeś? bo sportage to z dobrym silnikiem minimum teraz ok 100 k  i to wcale nie w najbogatszej wersji:)

opisywałem to gdzieś tutaj, ale ponoć ktoś kto zamówił to auto ostatecznie okazał się niewypłacalny i generalnie myk polegał na tym, że w czerwcu 2014 mieli jeszcze w salonie samochód z końcówki 2013. Przeglądałem otomoto, zobaczyłem że salon koło domu właśnie wystawił na sprzedaż dokładnie taką sztukę jak chciałem, pojechałem tam od razu i kupiłem. To jest wersja M Limited, która zahacza o L - poza standardem kamera cofania, czujniki, przyciemniane szyby, duża nawigacja, dwustrefowa klima i jeszcze jakieśtam bajery, o których nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nawigacja Kia [']

Dobra do pokazywania obow. prędkości. I rozświetlania samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, Lucek napisał:

@milandokładnie tak, jedyny w jakiego wierzę

opisywałem to gdzieś tutaj, ale ponoć ktoś kto zamówił to auto ostatecznie okazał się niewypłacalny i generalnie myk polegał na tym, że w czerwcu 2014 mieli jeszcze w salonie samochód z końcówki 2013. Przeglądałem otomoto, zobaczyłem że salon koło domu właśnie wystawił na sprzedaż dokładnie taką sztukę jak chciałem, pojechałem tam od razu i kupiłem. To jest wersja M Limited, która zahacza o L - poza standardem kamera cofania, czujniki, przyciemniane szyby, duża nawigacja, dwustrefowa klima i jeszcze jakieśtam bajery, o których nie pamiętam.

To nic tylko pozazdrościć :) Ja tam kłopotu nie mam i jestem strasznie zadowolony z samochodu. To tutaj na forum ludzie piszą że a felgi 17 a ledy a coś tam. Klub malkontentów. Ja nawet przed postem na forum nie myślałem o ledach czy felgach 17 :D . Kia ogólnie ma świetne recenzje a ceed po lifcie bardzo mi sie podoba. Cena też uważam dobra za samochód w wersji L z dodatkowymi bajerami jak podgrzewana kiera czy szyba przednia i kolorem wybranym własnoręcznie (też swoje kosztuje).  Dodatkowo silnik  najwyższa wersja. W każdym razie  ja jestem za(pipi)iście szczęśliwy że zaraz odbieram auto :) 

No ale gdybym miał gdzieś sportage za 72 k z dobrym wyposażeniem i silnikiem to bym rzucił to wszystko i nawet zaliczke (pipi)ał xD

@milan no ja nawigacji nie brałem bo wole janosika a jak będę chciał mapke w samochodzie to mogę google maps przez android auto :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdecydowanie,  aktualność tych  map w nawigacji  to jakiś skandal i  nieporozumienie. Ponoć raz na rok wychodzi aktualizacja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do Sportage warto też wspomnieć, że ten Luckowy model odniósł spory sukces, więc nowsza generacja też wywindowała cenowo w górę. Choć trzeba przyznać, że ten przód ma strasznie obrzydliwy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak, jedyne na co można narzekać w tej nawigacji to częstość aktualizacji - raz w roku. Nadaje się nieźle do jeżdżenia po mieście, w trasie z 2 razy zdarzyło się, że brakowało jakichś dróg. Da się z tym żyć, i tak jak pisałem, szczególnie w miescie nie sprawia problemów. Najbardziej to bym chciał mieć wlasnie android auto i nawigacje google na ekranie w środku, ale kto to widział takie rzeczy w samochodach 5 lat temu :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zależy od miasta pewnie, w Polsce to  non  stop jeżdzę wg niej polami, połowy autostrad i  esek nie ma, Poznań niby jest, ale organizacja się zmienia, google wie o  tym w ciagu dnia, tutaj nawet nie wiadomo czy kiedykolwiek to uwzględnia

Ale android auto działa ok,  chociaz nie uzywam

Edytowane przez milan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
40 minut temu, Lucek napisał:

Najbardziej to bym chciał mieć wlasnie android auto i nawigacje google na ekranie w środku, ale kto to widział takie rzeczy w samochodach 5 lat temu :(

W BMW chyba dalej tylko od niedawna Apple Carplay bez AA i niestety płatny, chociaż gościu z carwow wspominał w teście nowej trójki, że jednak się ugną i AA również dodadzą. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda że android auto nie ma Janosika. Znaczy można zrobić myk google maps na ekranie samochodu i Janosik mówi przez głośniki w samochodzie ale czekam aż Janosik będzie wspieraną przez są aplikacją:) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A na chu,j janosik jak się jeździ zgodnie z przepisami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, milan napisał:

To zależy od miasta pewnie, w Polsce to  non  stop jeżdzę wg niej polami, połowy autostrad i  esek nie ma, Poznań niby jest, ale organizacja się zmienia, google wie o  tym w ciagu dnia, tutaj nawet nie wiadomo czy kiedykolwiek to uwzględnia

Ale android auto działa ok,  chociaz nie uzywam

a to we wrocławiu się spisywała całkiem nieźle, w Niemczech nawet informacje o korkach wyświetla! Ale ty chyba i tak masz nowszą wersję całego tego systemu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam, ale Navi nie potrafi sciagnac informacji o korkach, łaczy się niby, ale nic nie wystwietla, nie chce mi sie nawet podjezdzac do KII z tym.

Poza tym uważam ze przycisk "komend głosowych" na kierownicy powinien tez obslugiwac wbudowaną nawigacje a nie ze działa dopiero po podlaczeniu android auto.

Edytowane przez milan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie w ogóle nie działa po polsku xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, blantman napisał:

To tutaj na forum ludzie piszą że a felgi 17 a ledy a coś tam. Klub malkontentów.

Niewdzięczna biczo ty. Chcesz lizania po (pipi)u to idź do zakupów growych. 

Sam dupe zawracasz że wyglad dla Ciebie nie taki istotny a potem lecisz z pytaniem o felgi. 

Edytowane przez mozi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No pytanie było konkretne czemu niektóre mają gwarancję na 2 lata. :)  Od początku chciałem kupić jakieś felgi na lato. Lubię mieć dwa komplety kół:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, mozi napisał:

Niewdzięczna biczo ty. Chcesz lizania po (pipi)u to idź do zakupów growych. 

Sam dupe zawracasz że wyglad dla Ciebie nie taki istotny a potem lecisz z pytaniem o felgi. 

Mozi daj spokój koledze. Pierwsze auto z salonu. Przy następnym będą już inne kryteria. Pamietam jak w 2009 kupowałem pierwsze prywatne auto z salonu (Corsa D). Alusy? Daj spokój gadżet dla snobów hehe teraz mimo że wiem, że można bez tego jeździć to nigdy bym nie nabył auta bez Alu felg. No i może dojdzie do blanta że światła full led to nie jest bajer co ładnie wygląda, a patent który podnosi bezpieczeństwo i komfort jazdy w nocy.

Edytowane przez balon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, balon napisał:

Mozi daj spokój koledze. Pierwsze auto z salonu. Przy następnym będą już inne kryteria. Pamietam jak w 2009 kupowałem pierwsze prywatne auto z salonu (Corsa D). Alusy? Daj spokój gadżet dla snobów hehe teraz mimo że wiem, że można bez tego jeździć to nigdy bym nie nabył auta bez Alu felg. No i może dojdzie do blanta że światła full led to nie jest bajer co ładnie wygląda, a patent który podnosi bezpieczeństwo i komfort jazdy w nocy.

No ale fajnie piszecie o tym po tym jak samochód dawno zamówiony. Jakoś nikt nie pisał o ledach że to taki mus kiedy pytałem się o rady co do kupna auta. I nie uważam aby to był tylko wygląd. Tylko wygląd to jeżeli mówimy o felgach 17.  Bo komfort jazdy lepszy na 16:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie sądzę, że odczujesz jakąś różnice w komforcie między 16 a 17 cali. Chyba że chodzi o komfort psychiczny, że 16 trudniej zarysować. Światła full led  (szczególnie aktywne) doradzam każdemu od kiedy je użytkuje od 1,5 roku. Pisałem już tu nie jeden spust. W twoim przypadku może faktycznie odpuściłem bo bałem się rekacji milana  :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pisałeś wiele razy, i  wcale nie zważałeś :)

Ale do każdego warzywa idzie się przyzwyczaić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi