Skocz do zawartości

Pajda

Pytania różne, różniste

Rekomendowane odpowiedzi

No ale z n-tym razem wyczułem twoją niechęć do mojej szczerej podjarki tym rozwiązaniem i nie chce powodować dyskomfortu:wujaszek:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

too late,  ale czekaj  bo coś sprawdzam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak myślałem, ceed w żadnej opcji nie ma tych świateł o ktorych snujesz baśnie po raz 20. Więc zamiast raz z szacunku do blanta chociaz doczytac i nie gadac ze ledy musza być a najlepiej takie jak mam od 1,5 roku to moze skońcmzy na tym, ze różnica między ledami  blanta w L a full ledami w BL to jednak głównie estetyka, nic co miało by przesadzic ze blamnt umrze w trakcie nocnej podrozy, ktorych chyba tyle nie bedzie bo nie handluje odkurzaczami w rzeszowie.

• Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale milan testowałeś takie światła full led w trasie czy dla beki się tak d(pipi)sz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może ja nie rozumiem tej  technologii, bo wydaje mi  się że ledy zależa od samochodu jakim  się jedzie, raz jechałem q8 z aktywnym oświetleniem, i było jak pisze balon, część swaitel była przygaszanych gdy jechał  samochód z naprzeciwka, na zakretach "skręcały".

Ale gdy jechałem zastepczym full led ceedem, to nie zauwazylem tego inteligentnego zarzadzania oświetleniem.

Więc albo jest róznica w zamianie halogenów na ledy a ledami  aktywnymi, albo ja mnie oszukano gdy dostawałem zastepczy. W ulotce tego ceeda 2019 raczej by  się chwalono opcją aktywnych ledów gdyby były.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego może mu o nich nie wspominałem bo zobaczyłem że nie ma w opcji?:dunno: Trochę mam teraz na głowie i może dlatego nie pamiętałem powodu nie polecenia? Sorcia 

ps mi chodzi jak coś o aktywne ledy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tej chwili zwykle trafia się na takie opcje:

- halogen

- xenon (na wymarciu, zastępowane przez statyczne LED)

- statyczne LED (Full LED)

- LED z jakimiś systemami doświetlania zakrętów, skrzyżowań, itp.

- aktywne LED (matrix LED, IntelliLux, Multibeam, IQ.Light itp.) z dynamicznym sterowaniem wiązką światła, pozwalającym na jazdę na długich cały czas

- pierwsze kombinacje ze światłami laserowymi (np. Audi A8).

Blantman i tak ma głównie po mieście jeździć, więc aż takiej to różnicy w jego przypadku nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No pamiętam, że to akurat pisałem, że on pewno głównie miasto i chyba mało nocy więc dla niego to nie jest mus. Pamiętam, że tak pisałem z szacunku dla niego!

ps. ja użytkuje Led Dynamic Light Assist. Po raz nty dla milana! Dla mnie wynalazek na równi z VR jeżeli chodzi o ilość wypowiedzianych „o ja pier dole!” 

edit: Mustang jeszcze bixenon jest często czyli mijania i drogowe w xenonie. 

Edytowane przez balon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:)

:)

jedna dla balona druga dla moziego

9 minut temu, Mustang napisał:

W tej chwili zwykle trafia się na takie opcje:

- halogen

- xenon (na wymarciu, zastępowane przez statyczne LED)

- statyczne LED (Full LED)

- LED z jakimiś systemami doświetlania zakrętów, skrzyżowań, itp.

- aktywne LED (matrix LED, IntelliLux, Multibeam, IQ.Light itp.) z dynamicznym sterowaniem wiązką światła, pozwalającym na jazdę na długich cały czas

- pierwsze kombinacje ze światłami laserowymi (np. Audi A8).

Blantman i tak ma głównie po mieście jeździć, więc aż takiej to różnicy w jego przypadku nie robi.

Jest jeszcze częste polączenie halogen plus statyczne LED

Czasami bez drogowych i mijania, czasami też bez kierunkowskazów, rozne zestawy

• Plusik 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A dla mistrza dnia szejdiego nic się nie znajdzie? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodam jeszcze że jak żona rozbiła mi w Pikusiu Leda z tyłu to za pier,doloną lampę dałbym w ASO 600 zł bez robocizny, to tyle jeżeli chodzi o zmniejszenie kosztów xD

Wyglądają slicznie, ale halogeny kosztowałyby pewnie mniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tylu to praktycznie tylko wizual. Ale fakt bardzo miły. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, milan napisał:

Jest jeszcze częste polączenie halogen plus statyczne LED

Ale to już tylko LED do jazdy dziennej.

Jak piszecie, te lampy mogą dobijać auta po stłuczkach za kilka(naśćie) lat. Dwa matrix LED do wymiany jak wyrok.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dlatego AC się przydaje w takim przypadku. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

AC też ma chyba jakieś ograniczenia xD

zona kumpla dostała nowego swifta, i  kumpel oddał  go do zrobienia dopiero po 6 wgnieceniu/zarysowaniu, ponoc na koncu już nie przypominał swifta xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no z AC możesz nawet mini ryskę zrobić ale czasami nie warto zgłaszać aby zniżek nie stracić. Jednak w przypadku takiego leda to warto xD 

Edytowane przez balon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego też warto kupić ochronę zniżek w ac.  Wiem po(pipi)ane ale kobita zawsze przytrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam nie będe za mocno narzekał na żonę, bo Ś.P. Passacika ja skasowałem

Edytowane przez milan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie narzekam zawsze tak jest że nie wie skąd to wgniecenie XD 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O akurat to doświetlanie zakretów ledami znajduje się w moim ceed :) Właśnie coś takiego może być fajne. I w sumie wszystkie światła poza drogowymi i mijania mam ledowe więc źle nie jest ale nie widziałem sensu w dopłacie. Przynajmniej uspokoiliście mnie bo dilera w salonie pytałem się czy te ledy to tylko ozdoba czy coś jeszcze i on mi powiedział że to tylko lepszy efekt wizualny. Czyli chyba nie kłamał bo nie widzę żadnego dynamicznego systemu w samochodzie kia. 

A co do AC to też użytkuje samochód z żoną i to taką co prawko zdała 3 lata temu. Odkąd zdała prawko mam ac z ubezpieczeniem zniżek polecam. Raz już skorzystałem w starym samochodzie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, blantman napisał:

A co do AC to też użytkuje samochód z żoną i to taką co prawko zdała 3 lata temu

Jak to zabrzmiało. Gorszy sort żony :yao:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi