Jump to content
Pajda

Pytania różne, różniste

Recommended Posts

Patrzę za okno - śnieg, brud, błoto. Na czwartek mam umówione "auto spa":

Mycie Detailingowe: dekontaminacja lakieru, glinkowanie, mycie ciśnieniowe podwozia wraz z woskowaniem, dekontaminacja felg, czyszczenie nadkoli oraz wnęk drzwi i zawiasów.
Czyszczenie Maszynowe Lakieru: oczyszczenie lakieru maszyną polerską - cleanerem pod wosk.
Woskowanie Karoserii woskiem twardym (dobieranym odpowiednio do lakieru)
Woskowanie opon oraz felg
Woskowanie wnęk drzwi wraz z zabezpieczeniem uszczelek
Aplikacja Niewidzialnej wycieraczki na czołową szybę oraz lampy przednie

czy w takich warunkach pogodowych ma to sens? Prognoza na ten tydzień - śnieg z deszczem.

Olać temat i poczekać na polepszenie pogody? 

Posted (edited)

Całkość tej usługi wycenili mi na 350 pln. Może wystarczy sam wosk na zimę? 

W środku jest czysto (póki co ;)

edit:

tak patrzę po innych myjniach i cenowo ta usługa cos drogo wypada, więc moze po prostu zrobię gdzieś wosk a lepszy pakiet wleci na wiosnę.

Edited by Banny

To co wypisales mozna zrobic na wiosne w 1 dzien weekendowy z piwkiem w reku pod domem.

Ja za korekte lakieru w Hondzie one step plus wosk placilem niecale 500zl a efekt robil mocno robote - wrzucalem na forum.  W Twojej ofercie nie ma zadnej korekty.

Wedlug mnie poczekaj do wiosny, zrob na spokojnie przeglad lakieru, ogarnij co trzeba u lakiernika a potem zrob detailing, jesli nie masz warunkow w domu to pomysl o ceramice, ja w zecie bede robil na nowy sezon.

• Thanks 1

Używa ktoś i może polecić odkurzacz samochodowy na zasilanie z zapalniczki? Dobrze, jakby był trochę lepszy, bo głównie chodzi mi o sprzątanie po psie. 

Mam z punktów z BP Black&Decker ADV1200 12V i niestety nie sprawdza się za dobrze. Przy wyłączonym silniku samochodu i włączeniu tylko zapłonu jego siła ssąca jest taka sobie. Dopiero lepiej działa jak włączę silnik. Do drobnych zabrudzeń jak piach na dywanikach daje radę ale sierści psa nie dałby rady posprzątać dokładnie. Nic nie zastąpi normalnego podłączanego pod 230V.

1612214_0_i1064.jpg

• Upvote 1

Myślałem też o bezprzewodowym odkurzaczy. Bosch ma takie fajne, poręczne i z akumulatorami do ładowania. Tak właśnie myślałem, że te samochodowe mogą być lipne do sierści.

Można tankować z włączonym silnikiem? W sensie czy jest jakiś przepis który mówi, że trzeba zgasić silnik?

Jeszcze niedawno regulamin każdej stacji tego zabraniał. Silnik i ogrzewanie powinny być wyłaczone. Teraz pewnie jest tak samo.Kiedyś nawet na stacji widziałem, że kierowcy nie może być za kierownicą podczas tankowania.

Tak btw., z mechanicznego punktu widzenia raczej takie tankowanie jest niegroźne. W starszych autach może wskazówka się zawiesić, a w nowszych komputer ześwirować.

Pytam bo ostatnio jak bylem na stacji to koles podjechal i samochodu nie zgasil co mnie zdziwilo.

Potrzebuję jakiś program, w którym będę mógł zaprojektować pokój wraz z delikatną aranżacją wnętrza. No i żeby dało się poruszać w 3D.

Ktoś? Coś? 

Kurła, pisałem na telefonie i nie zauważyłem, że to nie ten dział... :dunno:

Proszę Szanowną Administrację lub Moderację o przeniesienie do odpowiedniego działu? 

Takie 3 pytania mam do kolegów bardziej doświadczonych związane z nowym autem. Jako że samochód juz do mnie jedzie potrzebuje zimowych opon. 

Docelowo chciałbym kupić alufelgi i opony ale nie wiem czy od razu mnie będzie na to stać. Samochód przyjedzie na oponach letnich i alufelgach 205/55/R16. Polecicie jakąś stronę gdzie mogę dobrać alusy z oponami?  Czy lepiej do kia uderzyć z tym. Problem w tym że oni mają takie sobie alusy 16 (jedne będe miał z letnimi) a 17 które sa ładne wg mnie są też nie praktyczne w takim autku. Idealnym rozwiązaniem dla mnie byłoby kupno ładnych alufelg z zimowymi oponami i przełożenie zimówek na te fabryczne alusy a te ładniejsze do letnich :) 

Drugie pytanie : To mój pierwszy samochód z salonu. Po jakim czasie powinienem wymienić olej (wiem że producent jedno a praktyka to co innego) i czy taka wymiana oleju dotyczyłaby też oleju w skrzyni biegów?

Trzecie pytanie: Samochód dostaję w okresie największego syfu i soli na drogach. Chciałbym go raz na 2-3 tygodnie umyć. Czy zwykła myjka na orlenie jest ok dla świeżego samochodu? Wiem pewnie zabawne pytanie ale nie wiem czy lakier świeży mam traktować jakoś inaczej czy wy(pipi)ane jak w starych samochodach.  

Ja pewnie jakbym brał nowiutki samochodzik z salonu to pomyślałbym poważnie nad zabezpieczeniem lakieru. Na pewno bałbym się myjek automatycznych. Nie myją one dokładnie a ryzyko jakiś mikrorysek jest spore imo. 

Opony z felgami weź na Oponeo. Zawsze biorę tam opony, felgi też brałem raz. Zawsze byłem zadowolony. Lakier warto zabezpieczyć, masz teraz różne autospa, woskowanie, glinkowanie. Zawsze będzie spokój. Myć możesz na samoobsługowej jak lubisz się pobawić. Jak nie, to prędzej odstawiałbym gdzieś do ręcznych myjni niż tych automatycznych.

Co do oleju, nie wymienią Ci na pierwszym, czy tam drugim obowiązkowym przeglądzie?

1 Cebula opcja to zmienianie opon na seryjnych felgach. Jak kupisz 17 na lato, to letnie opony z jakimi przyjdzie auto i tak nie będą pasować. 

2 Silnikowy przed 5k.

3 Ja na początku myłem na ręcznej, ale nie wszystko się zmywało, a na zabawy mikofibrą nie miałem ochoty. Po paru miesiącach olałem kombinacje i już tylko na automatyczną jeżdżę. 

Blant, Kia sama ci  wymieni  co ma wymienić zgodnie z ksiażką gwarancyjną, bo chyba nie chcesz olać serwisu  Kia tylko  by  zaoszczedzic 300-400 zl rocznie?

Ja tam jezdze na bezdotykowe z tymi dwoma pistoletami, 10 minut mycia: piana, mycia pod wys. cisnieniem,  zmywanie, ponownie piana, pozniej spokojnie  mikrofibra, i 5 minut: zmywanie i konserwacja.

A opony wymieniaj na jendych  felgach, po  ch,u jkombinowac.

Edited by milan

Imo daj se spokój z lakierem i nie zabezpieczaj bo to nie ferrari tylko unikaj myjni automatycznych i myj na ręcznych. Co do kół to combo felgi + opony się zwrócą po paru latach spokojnie wiec jak masz plan jeździć dłużej (a masz) to imo warto. 

A jak się zwracają felgi? Chyba ze blant sam będzie koła wymieniał.

No ale wtedy mamy 160 zł oszcz. rocznie, licząc ze blant robi  to za 0zł na godzinę

No tak że wymiana kół w aucie bez zdejmowania opony z felgi chyba mniej kosztuje nie? Tylko wywarzanie i wrzucasz na auto. Do tego jak masz ogarnięty serwis to prawie jak pitstop w F1. 

Edited by mozi

kurna ile przemyśleń i kombinacji przy takim nowym aucie. Zabezpieczenia lakieru przed wiatrem, wodą... Jak dobrze, że nigdy nie będę miał nowego auta. 

• Haha 1

2 minuty temu, mozi napisał:

No tak że wymiana kół w aucie bez zdejmowania opony z felgi chyba mniej kosztuje nie? Tylko wywarzanie i wrzucasz na auto. Do tego jak masz ogarnięty serwis to prawie jak pitstop w F1. 

No to napisałem przecież, porządne alufelgi to pewnie więcej niż 500 zł szt.,  więc zwróci mu się po może 12 latach, lol

Edited by milan

Inna opcja jeszcze z racji jazdy głównie po mieście: kupujesz opony całoroczne, zakładasz na seryjne felgi, a letnie sprzedajesz jako nieużywane. 

Albo kupujesz całoroczne na nowych felgach 17, a sprzedajesz komplet letnich 16 na ori felgach.