Skocz do zawartości

Chrono Trigger na DS'a!


Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie widzę, wygląda podobnie do intra z wersji SNES-owej. Jedyne, co przychodzi na myśl po filmiku, w związku z imionami postaci - to nowe tłumaczenie z japońskiego. Zrobiono je w przypadku FF6 na GBA i uznałem to za plus. Może teraz też tak będzie? Byle nie zmienili kultowego już tria Slash-Ozzy-Flea na wierne, ale mniej barwne Ocet-Majonez-Maggi, itp.

 

No ale to już moja fantazja. Pewnie nie zmienią nic, wkleją to samo, co 10 lat temu podczas konwersji na PSX-a, sprzedadzą 2 miliony sztuk (zagorzali fani i młodsi gracze) i będą zadowoleni. Ech...

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

W temacie milczenie. Wiemy już o grze praktycznie wszystko. Najważniejsze to nowe tłumaczenie, dla którego mam zamiar kupić grę. Poza tym zmian niewiele, niestety. Sterowanie na ekranie dotykowym, według relacji, niekoniecznie jest fajne. Ma być jakieś wykorzystanie gry multi, ale nie wiadomo nic konkretnego, więc pewnie skończy się na pierdółkach. Oto, podobno, okładka amerykańska:

 

thumb_ct_pack.jpg

 

W USA gra pojawi się 25 listopada.

 

Edycja europejska będzie premierą Chrono Triggera na naszym kontynencie. Szkoda, że dopiero teraz - akurat na konsoli, która nie wymaga wielkich kombinacji, by odpalać importy (kto grał w CT na PAL-owskim SNES-ie? Masakra...). Będziemy jednak musieli poczekać do 2009 roku.

Odnośnik do komentarza

To, że uwielbiam muzykę z CT, pewnie wiecie, bo ciągle powtarzam, że takiego wrażenia nic na mnie nigdy nie zrobiło. Oto kilka ciekawych filmików dla innych jej fanów:

 

 

Jazzowy zespół One-Ups wykonuje motyw z gry...

 

 

P.S. Japońska premiera została podobno ustalona na 27 listopada.

Odnośnik do komentarza

Co do muzyki - taka ciekawostka. Osoby, które złożą pre-order otrzymają w prezencie "Chrono Trigger Orchestra Extra Soundtracks"

(jeśli nie przeszkadza im japońska wersja gry do tego)

. Małe utrudnienie, ale mamy w końcu XXI wiek.

 

Nad całością czuwa Mitsuda, a na płytę trafi:

 

1. Chrono Trigger - Orchestra Version

 

2. Chrono Trigger Medley - Orchestra Version --->

 

---> A Premonition

Guardia Millennium Fair

Wind Scene

Frog's Theme

Battle with Magus (choć nie jestem pewien na 100%)

Epilogue - To Good Friends

To Far Away Times

 

http://www.famitsu.com/game/news/1217705_1124.html?ref=rss (jeśli link nie działa po kliknięciu w niego - skopiuj i wklej do przeglądarki)

Edytowane przez Enkidou
Odnośnik do komentarza

Słyszałem o tym... ale tylko dwa utwory na orkiestrze? Buu;(. Tak naprawdę to czekam całe moje życie na to, żeby w końcu wszystkie kawałki z CT usłyszeć w wykonaniu orkiestry, a nie jeden na 5 lat. Te kompozycje są tak genialne, ale 16-bitowa jakość naprawdę zostawia sporo do życzenia. Już za czasów PSX-a mnie to kłuło, jak się przełączało z CT na Chrono Cross, gdzie smyczki brzmią już jak smyczki, a nie jak syntezator. Myślałem, że może teraz, ale jednak Square-Enix stać tylko na zwykły port ze SNES-a po 14 latach, no rewelacja. Oni są wredni, ale obawiam się, że i tak kupię tą grę.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

IGN grał już w wersję i grywalną, no i... fajnie to wygląda. Opcje dopasione, wszystko można przestawić tak, żeby wyglądało dokładnie, jak na SNES-ie, nawet scenek nie trzeba oglądać. Nowy tryb gry przypomina Pokemony (łap, wymieniaj się i walcz), ale wygląda na to, że jest nieźle zrobiony. Cały tekst:

 

http://ds.ign.com/articles/923/923277p1.html

 

Nota bene, dzisiaj ogłoszono wyniki głosowania czytelników IGN-u na 100 najlepszych gier wszech czasów i Chrono Trigger zajął drugie miejsce. To po prostu piękne, kiedy czytelnicy największego portalu o grach mówią to samo, co ja powtarzam od 10 lat;] - że Chrono Trigger i Okaryna to czołowe osiągnięcia ludzkości. Jeśli ktoś jeszcze jakimś cudem nie zna Triggera (a patrząc po internecie - czasami się okazuje, że tacy są...), to naprawdę - nie ma żadnej możliwości, żeby ominął wersję na DS-a. No nie ma bata. To jest najlepsze, co zrobiono w tym temacie. Lubisz gry - musisz znać.

Odnośnik do komentarza

LOL kiedy ja grałem w chrono....tak dawno temu; tyle godzin i gry nie ukończyłem bo mi konsolka padła, a na emu już mi się nie chciało bo to nie to samo ;p

 

I tak zgodzę się co do okariny....jest to gra jakiej nie udało się nikomu innemu skopiować, po prostu kiedy dostałem grę do ręki to świat przestał się dla mnie liczyć na 6 miesięcy, taki wpływ na mnie miał ten tytuł ;p niby tylko N64 a ile czasu przy grze siedziałem dla 100%!! żadna współczesna gra nie przykuła mnie na tak długo jak okaryna xD Co ja bym dał za wersję chociaż na DSa, tak jak super mario 64 ds (to były dwa moje hity xD).

Odnośnik do komentarza
U mnie dokładnie to samo - w Chrono Triggera nigdy nie grałem, teraz ku temu świetna sposobność.

Lepiej się nie przyznawaj ;). Bo jeszcze sekta fanów CT znajdzie twój adres i cię dopadnie ;)!

 

Na razie jedyne co mi się nie podoba na screenach to czcionka;), jakoś bardziej wolałem tą SNES-ową.

 

BTW. Ten ranking czytelników IGN podoba mi się na pewno o wiele bardziej niż ten PE, a tym bardziej czytelników PE. CT na drugim, OoT na pierwszym, Super Metroid na 6-tym...

Odnośnik do komentarza

A ja pamiętam że kiedyś grałem na emulatorze jakieś dwie godzinki (dalej rom się zacinał :/) i gra wydała mi się... w miarę ok. Nic szczególnego, ot typowy japoński erpeg na snesa jakich było sporo, z przeciętnym systemem walki. Ale mniemam że grałem stanowczo zbyt krótko żeby oceniać tą grę i gdybym pograł dłużej to rozumiałbym dzisiaj wasze zachwyty nad tą grą. W każdym razie wszyscy mówią że CT jest genialny, więc gdy tylko wyjdzie na DSa na 100% spróbuję go jeszcze raz :)

Edytowane przez Heihajin
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...