Skocz do zawartości

Online w SC4


Di

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Kasandra
Zastanawiam sie czy ta gra przestanie mnie kiedys WK.U.R.WIAC. 4 raz z rzedu gdy odapalam calibura wyskakuje mi, ze dostaje penelty - chociaz nigdy nie wychodze z walk. No comments.

 

Może to wynikać z tego, że wyłączyłeś konsolę po skończonej walce, ale przed komunikatem informującym o sejwowaniu.

Wtedy mecz nie jest poprawnie zakończony i gra nalicza karę. Miałem tak chyba 2 razy i od tamtego czasu wyłączam konsolę po wyjsciu do lobby, komunikat sie nie pojawił więcej.

Odnośnik do komentarza

Witam

 

Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tymi penalty itp. Gram na PS3 i nie wiem nic o żadnym karaniu przez grę :shifty:

Jeśli to noobowe pytanie to wybaczcie ale dawno mnie nie było na tym forum. Jak czasem wyzwę jakiegoś Cervantesa to gra nalicza mi jakieś kary za język (bo i tak słyszałem). Co prawda rzadko mi się to zdarza ale czasem nie mogę się powstrzymać :closedeyes:

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Nigdy żadnej kary nie dostałem, więc trochę jestem zdziwiony, że jakieś kary są oO

 

tak btw Hitokiri....może pare meczyków w piątek z moją Amy? ;p muszę trochę potrenować z kimś dobrym, bo ostatnio dostałem baty od innego gracza Amy (muszę popróbować nowe zagrania), ale że koleś jest debil, cham itp to nie chce z nim już walczyć ;p

Odnośnik do komentarza

Panowie, nie to zebym narzekal, ale moze od strony technicznej napisze wam troszke o dzialaniu sieci W OGOLE i moze sobie wyrobicie zdanie.

 

Tak naprawde w przypadku grania po sieci nie ma az tak wielkiego znaczenia jaka macie przepustowosc sieci u siebie w DOL (czyli download) bo to w tej chwili kazdy posiada na naprawde przyzwoitym poziomie, gry nie wysylaja nie wiadomo jakich pakietow (jesli ktos nie wiem jak dziala protokol TCP czy UDP to przypominam, ze przesylane sa pakiety miedzy urzadzeniami). Wazne, zeby upload miec w miare wysoki bo to moze byc u niektorych problem. Co z tego ze macie po 5 czy 6mb w dol (megaBITow, to tez nie jest przez niektorych rozrozniane, zeby miec megaBAJTY czy kiloBAJTY trzeba ta wartosc podzielic na 8) skoro macie marne 256kb do gory?

 

Nie wiem dokladnie JAKIE pakiety przesylaja gry w tej chwili, ale moze byc ze przy kilku urzadzeniach podpietych do sieci wykorzystanie waszego uploadu jest na tyle duze, ze po prostu sa duze opoznienia (o opoznieniach za moment napisze). Moze sie okazac ze upload rzedu 128 czy 256 kilobitow nie wystarcza. KAZDE tzw. zapytanie w kierunku sieci jest wykorzystaniem uploadu. Jesli w przegladarce wpisujecie hxxp://www.wp.pl (bez xx oczywiscie) to wasz komputer wysyla pakiet do DNSa waszego dostawcy ktory odpowiada wam po chwili (oczywscie jest dla was niewyczuwalne) pakietem z adresem ip serwera wp i dopiero wasz komputer na niego wchodzi. KAZDE urzadzenie w domu podpiete do sieci generuje ruch na laczu w gore.

 

A teraz chcialem wam napisac o kluczowej kwestii. Wszystkie pakiety z calej naszej sieci domowej sa wysylane do waszego dostawcy (dostawcy internetu czyli ISP - internet service provider) i sobie dalej leca w swiat. Internet to system naczyn polaczonych (nie ma osrodkow centralnych) i pakiety przy przesylaniu z jednego urzadzenia do kolejnego nabywaja oczywiste opoznienie bo im wiecej urzadzen to przesyla, tym to dluzej trwa. Kazde urzadzenie sieciowe po drodze doda opoznienie - dokladnie tyle ile zajmuje mu przetworzenie i przeslanie dalej takiego jednego pakietu. Na chlopski rozum wiec widac, ze im wiecej urzadzen po drodze tym gorzej, a prawda jest taka ze czesto im dalej osoba od nas tym gorzej.

 

I teraz wazne kwestia o ktorej nie kazdy wie. Lacze ktore jest wykorzystywane na raz przez kilka urzadzen moze stworzyc dodatkowo WLASNE opoznienie poprzez przesylanie za wielkich ilosci informacji na raz. Jesli z sieci korzysta kilka urzadzen/ludzi i na raz trafi do naszego modemu/routera/czegokolwiek ilosc informacji ktora jest wieksza niz wasz upload, to taka informacja zostanie DODATKOWO podzielona i przeslana w nastepnym wolnym miejscu w kolejce. Jesli MY w domu mamy dostep do routera albo sami go stawiamy, mozna kilka ustawien zmienic dodatkowo, zeby nam do takich sytuacji nie dochodzilo, niestety jest to juz troszke wyzsza matematyka o ktorej nie powinnismy dyskutowac na forum o bijatykach.

 

Po prostu chcialem wam napisac, ze nie mozna z gory powiedziec, ze online u kazdego MUSI byc do d*py bo u nas jest do d*py. Warto sie zastanowic czy nie jest u nas kiepsko przez cos co my robimy zle lub przez cos co robi zle nasz dostawca (niektorzy celowo tworza opoznienia na tanich pakietach zeby wymusic kupno szyszego/drozszego).

 

Jeszcze chcialem napisac, ze przy podlaczeniu kilku urzadzen do taniego routera (jakies tanie D-Linki czy inne rzeczy) okazuje sie czesto, ze procesor w takim paskudzctwie jest za wolny i za dlugo sam w sobie to wszystko obrabia generujac opoznienia mimo, ze nasze lacze teoretycznie z czyms takim sobie poradzi. Warto tez zobaczyc jesli mamy takie cudo, czy nie ma nowego firmware'u do naszego urzadzonka, czesto soft ma jakies bledy ktore producent pozniej naprawia.

 

Aha, sa jeszcze takie ustawienia QoS (Quality of service) ktore pozwalaja ustawic priorytet na niektore rodzaje pakietow i przy umiejetnych wykorzystaniu tej funkcji mozna sobie poprawic komfort grania.

 

PRZY GRANIU ONLINE to PING(opoznienie) jest NAJWAZNIEJSZY. Czasem lepiej skonfigurowac router tak zeby jest celem bylo utrzymanie najnizszego mozliwego pingu kosztem pelnej przepustowosci lacza.

 

Pisal to administrator sieci w duzej firmie, gdyby ktos sie zastanawial czemu wam w ogole jakichs rad udzielam.

 

Pozdrawiam i milego grania :)

Odnośnik do komentarza

Nemo bardzo dobrze że to napisałeś może pare osób tutaj przejży na oczy i sprawdzi czy mają wszystko dobrze z siecią u siebie w domu, zamiast psioczyć na SC4. Ja sam miałem kilka miesięcy temu sytuacje że w prawie każdej grze występowały spore lagi. Wcześniej tego nie było więc zadzwoniłem do dostawcy, wyjaśniłem problem po czym okazało się że moja linia na centrali jest źle skrosowana. Po godzinie problem został naprawiony.

Odnośnik do komentarza
Yyy kurczę, po necie się gra w wersję 1.03? Bo dzisiaj walczyłem z Ivy, która posadziła mi <SW> WS B, <BT>A+B, które miało efekty dokładnie takie jak w 1.02 o_O.

 

Czy tylko mnie wku.rwia zwalone lobby w wersji na X360?

 

Na ps3 nie wiem kto to wymyślij, ale jak jakiś room okaże się pełny to trzeba od nowa ustawiać szukanie bo wywala zaraz z zakładki gdzie możesz wybierać hosta :) bardzo denerwujące :) na x360 jest tak samo?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Dokładnie. Nie wiem kto wpadł na taki swietny pomysł aby w wyszukiwarce wyświetlały się gry, które są aktualnie rozgrywane lol .

 

bo ta gra w online to najwiekszy lol jaki moze byc przenikanie ciosow big lagi every time i przez to lolki grajace 3 ciosami z duzymi statami......

 

Nie wiem o czym mówisz?

Przecierz grając z Polakami nie ma "big lagów", może czas zmienić łącze?

Na 3 ciosy są trzy rozwiązania, jeśli przeciwnik powtarza trzy zagrania, to nawet online można coś z tym zrobić.

 

Gorsze są lolki, które gdy przegrają wyłączają konsolę.

Powinno być tak, że jeśli ktoś ma duże ratio odłączeń od meczy powinien dostać w dół kilka leveli, żeby się nauczył.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ogólnie z SC IV nie jest tragicznie, ale dobrze tez nie jest. Nie rozumiem dlaczego w przypadku lobby prywatnego (nie rankingowego) nie ma możliwości na bieżąco modyfikowania jakichkolwiek ustawień (jak choćby liczba rund, liczba slotów, ustawienia kontrolera itp.) oraz dlaczego w ogóle nie ma w on-line ustawiania rzeczy które są do ustawienia w zwyklym VS (nieskończenie długi czas trwania rudny, modyfikacja SG i HP). Co do samego połączenia on-line to nie jest tragicznie jeśli gramy z kimś z Polski. Z Niemcami, Francuzami itp też gra się całkiem spoko, chociaż wiadomo że z VF5 nie ma co porównywać. Najbardziej jednak mnie wkurza system wyszukiwania przeciwników. Sztywny podział na hosta i klienta na wstępie sprawia, że istnieje szansa iż dwóch ludzi mogło by ze sobą grać bez lagów, ale mogą nigdy na siebie nie trafić jeśli oboje są szukającymi albo oboje hostami. Zamiast systemu rodem z gier FPP (gdzie szukanie hosta, a raczej serwera, na którym jest x graczy i x miejsc wolnych jest jak najbardziej sensowne) powinien tutaj zostać wprowadzony pewien matchmaking - na zasadzie ze ileś tam osób w danym momencie szuka kogoś do pogrania i gra sobie sprawdza różne kombinacje i dobiera ludzi optymalnie. Pewnie większość osób wolałaby poczekać tą minutkę a mieć pewność że gra będzie bez lagów... W każdym razie taki system przydałby się do rankingowych pojedynków, przy okazji gra moglaby tez dobierać ludzi levelami. Do private obecny system jak najbardziej pasuje, bo tam host tworzy coś w rodzaju serwera i ludzie mogą sobie grać do woli bez przechodzenia przez trud "wyszukiwania" połączenia.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanko co do gry w sieci. Jak w tej śmiesznej grze unikać botów z 50-80 lvl? Zawsze, gdy zakładam grę to te boty bez przerwy się podłączają by łatwo nabić pkt i nie moge nic z tym fantem zrobić. Przed grą nie można wystawić oceny dla bota a na składanie skargi może nie starczyć czasu. Jest jakiś sposób?

Odnośnik do komentarza
Gość Kasandra
Mam pytanko co do gry w sieci. Jak w tej śmiesznej grze unikać botów z 50-80 lvl? Zawsze, gdy zakładam grę to te boty bez przerwy się podłączają by łatwo nabić pkt i nie moge nic z tym fantem zrobić. Przed grą nie można wystawić oceny dla bota a na składanie skargi może nie starczyć czasu. Jest jakiś sposób?

 

Po pierwsze:

Jakie boty?

 

Po drugie:

Obojętnie czy zakładasz, czy się dołączasz, to aby rozpoczać grę trzeba potwierdzić na Ready. Jesli tego nie zrobisz, to mecz się nie rozpocznie. Nie rozumiem kto Ci broni w tym momencie się odlączyc?

 

Odnośnik do komentarza
Mam pytanko co do gry w sieci. Jak w tej śmiesznej grze unikać botów z 50-80 lvl? Zawsze, gdy zakładam grę to te boty bez przerwy się podłączają by łatwo nabić pkt i nie moge nic z tym fantem zrobić. Przed grą nie można wystawić oceny dla bota a na składanie skargi może nie starczyć czasu. Jest jakiś sposób?

 

Po pierwsze:

Jakie boty?

 

Po drugie:

Obojętnie czy zakładasz, czy się dołączasz, to aby rozpoczać grę trzeba potwierdzić na Ready. Jesli tego nie zrobisz, to mecz się nie rozpocznie. Nie rozumiem kto Ci broni w tym momencie się odlączyc?

Powiem tak. Ja do gier raczej się nie dołączam bo to strata czasu(większość na moim poziomie jest już zajęta). Ja nawet jeżeli zakładam grę nie muszę kliknąć ready bo mecz rozpocznie się po 30 sekundach. Odchodząc z gry i zakładając ponownie trafiam albo znowu na tego uporczywego bota co się podłączył przedtem albo kolejnego np na 80 lvl(gdy ja mam 13) i tak w kółko. Więc pytam się czy da się ich jakoś pozbyć oprócz wychodzenia co 5 sekund(bo oceny niestety nie można wystawić).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...