Skocz do zawartości

Coldplay


Cris

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że jest już temat "british rock", ale uważam że ten zespół zasługuje na oddzielny topic.

Idąc tym śladem zakładam ten oto topic.

 

Coldplay - brytyjska grupa grająca rock alternatywny.

Pierwszy album (Parachutes) wydali w roku 2000 i od tamtej pory światło dzienne ujrzały jeszcze tylko trzy albumy tłumacząc się odpowiednim ich dopracowaniu ( A Rush Of Blood To The Head , X & Y oraz najnowszy krążek wydany w tym roku Viva la Vida or Death and all His Friends).

 

Kiedyś jakiś dziennikarzyna porównał ich do Radiohead , nie zgadzam się z tym , a ich podobieństwo jest raczej tylko w nazwie gatunku muzyki.

 

Mogę polecić wam kawałki takie jak : Clocks , Talk , Speed of sound , In My Place , Square One , Death And All His Friends...

(Tak grają spokojniejszy rodzaj muzyki i brudasy raczej nic ciekawego tutaj nie znajdą.)

 

Peace ;]

 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 123
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

coldplay-parachutes-big.jpg

Coldplay - Parachutes

Pierwsza plytka coldplay.

Tracklist:

1 - Don't Panic (2:19)

2 - Shiver (5:00)

3 - Spies (5:19)

4 - Sparks (3:47)

5 - Yellow (4:30)

6 - Trouble (4:31)

7 - Parachutes (5:10)

8 - High Speed (4:15)

9 - We Never Change (4:09)

10 - Everything's Not Lost (7:15)

 

Total time: 46:15

 

http://rapidshare.com/files/77818367/_2000__Parachutes.rar

Odnośnik do komentarza

Bardzo fajna kapela. Takie spokojne, odprężające brytyjskie granie. Z początku mi nie podeszli (w Sopranos usłyszałem ich po raz pierwszy) ale jak wyszło X&Y to byłem zachwycony (Talk, Fix You i The Hardest Part są za(pipi)iste). Ostatni album bardzo mi się spodobał, bo jest inny niż poprzednie, a jednocześnie od razu słychać że to Coldplay. W sumie lubię wszystkie płyty. Polecam aktualnego 'Teraz Rocka' gdzie jest wkładka o zespole.

 

Ulubione kawałki: (kolejność nieprzypadkowa)

 

-Cemeteries Of London

-Yes / Chinese Sleep Chant

-42

-Clocks (w wersji live)

-Politik

-Talk

-The Hardest Part

-Don't Panic

-Trouble

-The Scientist

-Viva La Vida

-Til Kingdom Come

Odnośnik do komentarza

Wyśmienicie grają, fajnie się czilałtuje przy ich muzyce, a powiem, że nawet zasypia się szybciej.Takich Speed of Sound, Talk, Clocks i Yellow słucham od dawna i nie szmacą się.Nowa płyta jest pyszna, szczególnie Viva la Vida, Strawberry Swing i Lovers in Japan (w beats fajnie score'y wychodzą na niej :D)

 

Właśnie są w trakcie trasy koncertowej.Podobno trwają negocjacje w sprawie przyjazdu w przyszłym roku do Katowic (poprzednie okazały się klapą).Pewne jest, że w przyszłym roku, we wrześniu zagrają w Budapeszcie i jesli do Polski nie przyjadą to wybiorę się na Węgry.

Odnośnik do komentarza
Nie dziwię się facetowi, ciągle wymawiam Living la vida zamiast viva la vida...

 

Ciekawostka.Taka.

Kur.wa, a jeszcze w guglach na szybko sprawdzałem - wyszło mi w pierwszym wyniku, że błędu nie popełniłem, więc na pewniaka napisałem ;) Zje.bali tytuł (Ricky Martin był pierwszy i to z nim się będzie kojarzyć), to co im poradzę ;)

Odnośnik do komentarza

Kapela o takiej popularności raczej nie musi kraść riffów. Pewnie zrobili to nieświadomie, bo to żadna przyjemność grać czyjąć muzykę jako własną.

 

Też tak czasem mam, że układam piosenkę, gram ją chwilę, i nagle sobie myślę: "hej, coś mi ona przypomina", i po chwili przypominam sobie, z czego zerżnąłem;]. Ciężka sprawa. Nigdy nie wiesz, jak oryginalny jesteś.

 

Posłuchajcie sobie tego, zespół Creaky Boards:

 

 

Są oskarżenia, że Coldplay z nich zerżnął. Ale oni mówią, że w życiu o tym zespole nie słyszeli. Może mówią prawdę, może nie, a może... słyszeli kawałek, utkwił im w gdzieś głowie, ale podświadomie. Nie wiadomo.

 

Większość dzisiejszych przebojów radiowych można spokojnie oznaczyć jako skopiowane melodie z przeszłości, często mam takie "deja vu" jak słucham nowych gwiazdeczek.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.