Skocz do zawartości

Banowanie Critical Finisherów


R!NG

Rekomendowane odpowiedzi

Czas więc poruszyć ten temat! Prawdopodobnie jest to decydująca chwila dla CF-ów, ponieważ waży się ich los na nadchodzącym turnieju we Wrocławiu. Tak wiec, jaka jest Wasza opinia na ten temat? Czy na turniejach CFy powinny być zbanowane czy nie? Czy psują one balans gry? Discuss! :P

 

Od siebie dodam (w zasadzie to co napisalem na soulcalibur.xt.pl), ze ogólnie to wszystko mi jedno. Mozna ich nie banowac, mozna zabanowac, ale najbardziej jestem za opcja, zeby ich nie banowac, z tym,ze grac na ustawionym wskazniku SG na maxa (tak jak graliśmy wczoraj w Warszawie) CF to w koncu nie VC tylko element gry. Niestety faktem jest, że pod względem niszczenia Soul Gauge niektóre postacie są zdecydowanie lepsze niz inne.

 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 22
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Spośród postaci uważanych za "te lepsze", chyba tylko Tira ma słabe ciosy SLC.

 

Ja jestem za banowaniem CF-ów i wprowadzeniu takiej zasady:

Soul Gauge: max

*Critical Finishery - zabronione jest używanie CF-ów; użycie takowego jest równoznaczne z utratą rundy; można za to wykonać gwarantowany atak po rozbiciu Soul Gauge

 

Mimo tego, iż mam kim grać na CF-y (i to tak naprawdę konkretnie), to wolę, żebyśmy nie używali ich. Dzięki temu różnica między słabszymi postaciami a tymi lepszymi będzie trochę mniejsza.

 

 

Poza tym, dzięki temu odpada problem z 44bA Yoshka.

 

 

 

 

 

Osoby wypowiadające się w tym temacie proszę o konkretne agrumenty za/przeciw.

Odnośnik do komentarza
Spośród postaci uważanych za "te lepsze", chyba tylko Tira ma słabe ciosy SLC.

To jest mój argument! :D

 

A serio - balans w kwestii CFów rzeczywiście jest daleki od ideału, nie sprawdzałem możliwości SLC u każdej postaci, ale jedno co wiem to to, że najlepszy cios Tiry do niszczenia SG musi zostać zablokowany 8 razy żeby kulka wybuchła(licząc od poziomu defaultowego). Z tego co wyczytałem na forach są postacie, których ciosy niszczą SG w 5 powtórzeń. Powiedzmy sobie prawdę - CF zabija od ręki, tu nie można jakiejś postaci potraktować po macoszemu a inną obdarować kozackimi zagrywkami prowadzącymi szybko do CF. Tak więc, jestem za zbanowaniem CFów, przynajmniej na nadchodzącym turnieju(nieważne czy przyjadę czy nie). Gdybym grał inna postacią to może i bym nie narzekał, ale że jest jak jest...:) Tira się do CFów po prostu nie nadaje!

 

PS. O co chodzi z tym 44bA Josza?

Edytowane przez tokis
Odnośnik do komentarza
Gość Kasandra

Ja jestem przeciw banom.

Zagrajmy chociaż jeden turniej bez banowania CF i zobaczymy co z tego wyniknie.

Co z tego że gra nie jest zbalansowana, a CF w tym nie pomagają?

Czy SF:3rd Strike jest zbalansowany?

A czy SC1, SC2 i SC3 były zbalansowane?

Jak daleko bedziemy ingerować w system?

 

Odnośnik do komentarza
Gość Kasandra
A ja jestem za CF'ami ;D wiem że ze mnie noob w sc'ka ale co tam hehe.....

 

argument ? bardzo widowiskowe zakończenie gry to raz a dwa słyszałem że Sieg prawie po kazdym ciosie ma takie cos :D wiem nie wiele napisałem i tak wiecej osob bedzie za "nie" no ale co tam :)

 

Może nie przesądzajmy tej kwesti i dajmy się wypowiedzieć wszystkim.

Koronny argument piewcow bana na Critical Finishery jest taki, że CFy zaburzają balans, bo niektóre postaci mają łatwiej przy ladowaniu Soul Gage.

Ja odbiję piłeczkę i przytocze sytuację z poprzednich części. Mianowicie Soul Charge. Przecierz nie każda postać miała tak samo mocne Charge. W SC3 Astaroth potracil większość Chargy z SC2, natomiast Mitsu dostał calkiem ciekawe opcje. Jakoś nikomu nie przyszło do głowy banowanie Soul Charge.

Tutaj autorzy z Namco psotanowili wycofać Charge i zastąpić je wskaźnikiem Soul Gauge.

Jak ktoś jest turtlesem i liczy tylko na kary (nienawidze takiego stylu gry), to jemu CFy nie pasują. Dla mnie to jest genialne rozwiązanie, ktore promuje ludzi dobrze wladających GI. W końcu system docenia zbijaczy, a nie jak w SC3 po zbiciu mogliśmy wyłapac karę ((pipi)e VC). I ten akurat aspekt wtedy był dozowlony na turniejach. to byla prawdziwa zbrodnia dla systemu. Bo Soul Calibur to przede wszystkim możliwość zbicia każdego ciosu, łacznie z nieśmiertelna zgadywanka Mid/Low.

 

Po co majstrować przy systemie, jeśli nie wiemy jak się sprawdzi na turnieju.

Można przeprowadzić na turnieju statystykę i sprawdzić ile walk kończy się CFem a ile RO. stawiam ze RO zdecydowanie więcej. I co ? Zbanujemy RO?

Odnośnik do komentarza

Pomysł z banowaniem CF jest... słabiutki :) Szczególnie że CF to przecież solidny kawał systemu tej gry. Bugi czy gwaranty za 300% - OK, można ich zakazać, ale CF zdecydowanie powinny być dostępne.

 

Jeśli wszystko będzie lecieć w tym kierunku niedługo autentycznie ktoś zaproponuje ban dla pGI (bo mocne), rzutów po zbiciu (bo wchodzą jako gwarant) czy d/t+A Sophi (bo ciężkie do blokowania).

Odnośnik do komentarza

Niestety, nie mogę się zgodzić ze słowem "solidny". Jest pomysłowy i może wydawać się ciekawy, ale jego implementacja jest jak najbardziej nieprzemyślana.

 

 

Muszę przyznać, że z początku byłem pozytywnie nastawiony względem CF-ów. Ba, jak trzeba, to dalej ich używam (Lizardman wita), jednak absolutnie zdaję sobie sprawę z tego, że jeszcze bardziej promuje to czołowe postaci, takie jak Ivy, Sophitia, Cassandra czy Lizardman.

 

 

Mam nadzieję, że po bliższym zapoznaniu z grą ludzie pozytywnie nastawieni do CF-ów zmienią zdanie i akcja ta podzieli los VC. Zresztą podejrzewam, że już za niecały miesiąc, po turnieju we Wrocławiu, dużo osób będzie za banem.

Odnośnik do komentarza
Gość Kasandra
Mam nadzieję, że po bliższym zapoznaniu z grą ludzie pozytywnie nastawieni do CF-ów zmienią zdanie i akcja ta podzieli los VC. Zresztą podejrzewam, że już za niecały miesiąc, po turnieju we Wrocławiu, dużo osób będzie za banem.

 

Nie wątpię że jak ktoś wylapie CFa na turnieju i przez to przegra, będzie za banem.

CF nie ma co porównywac do VC, prędzej do RO albo do Soul Charge.

VC to podły bug, poza tym VC było obecne na każdym turnieju w swojej najgorszej formie (po GI).

Odnośnik do komentarza

Osobiście nie będę grał na turnieju, ale jestem przeciw banom.

 

Co prawda wpływa to lekko na balans, ale bez przesady. Większą przewagę daje samo użycie top-ów tej gry. CF tylko minimalnie to zmienia.

Niektóre ciosy błyskawicznie prowadzą do CF, ale kilka dobrych zbić robi to samo + uzupełnia naszą kulkę.

Jak ktoś chce grać jednym ciosem na CF, to się może srogo zdziwić.

Dodaje to odrobinę głębi do gry.

 

BTW: Rock ma jedne z najlepszych ciosów na CF w grze.

Odnośnik do komentarza

Ja jestem za banem. Powód jest prosty - tradycja. Tak bardzo lubimy banować ("zbanowaliśmy" VC, które było fajne, eliminowało problem z tym janowym Gi i dawało trochę innych fajnych możliwości) to zbanujmy i cf'y. Można też wspomnieć o tym, o czym pisał Di, że criticale jeszcze bardziej pogłębiają przepaść pomiędzy topowymi postaciami, a tymi słabszymi. A argument o tym, że CF'y to efektowne zakończenie walki, o czym ktoś tam wcześniej wspomniał, to jak dla mnie bzdura jeśli mówimy o "poważnej", turniejowej bijatyce. No bo o co w końcu chodzi? O efektowność? ;)

d/t+A Sophi (bo ciężkie do blokowania).

No proszę Cię, tylko bez takich :P

 

Odnośnik do komentarza

Prawda jest taka, że ludzie muszą pograć na większość postaci, żeby zobaczyć, jaki CF-y mają potencjał u danego zawodnika. Część osób, które wypowiadają się na temat CF-ów, nie ma dużego doświadczenia.

 

Dzisiaj wysyłam zasady organizatorom Baki, więc najprawdopodobniej teraz nie będzie bana, a SG ustawimy na maksimum.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Graliśmy w wersję 1.03 z ustawionym maksymalnym poziomem Soul Gauge, gdzie posadzenie CF-a jest bardzo trudne. W całym turnieju chyba tylko Matt posadził jednego CF-a.

Dyskusja zaś dotyczyła wersji 1.02. W tym przypadku dyskusja a stanem faktycznym na turnieju to - około - dwukrotne przebicie, więc trudno je łączyć.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...